Aktualności

Muzyczna Owczarnia: ANDRZEJ E-MOLL KOWALCZYK & JERZY FILAR

Już 7 października zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na Jaworkach na występ duetu Andrzej Kowalczyk & Jerzy Filar. Tego nie można przegapić.

Andrzej "e-moll" Kowalczyk - muzyk, autor tekstów, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, czasem scenarzysta, reżyser, dziennikarz, nawet aktor (m.in. Skazany na bluesa - Jana Kidawy-Błońskiego). Artysta sceny niezależnej, którego pociągają różnorodne formy muzyczne, od utworów chóralnych przez piosenkę autorską do rocka symfonicznego. Kompozytor kilkuset utworów wykorzystywanych jako oprawy muzyczne wielu programów Telewizyjnych i Radiowych. Twórca 10 - bardzo zróżnicowanych muzycznie i stylistycznie - autorskich albumów. Współpracował z wieloma znakomitościami sceny polskiej, m.in. z Johnem Porterem, Krzysztofem "Jary" Jaryczewskim, Oddziałem Zamkniętym, Ryszardem Riedlem, Anją Ortodox, Markiem Piekarczykiem, Markiem Radulim, Jerzym Styczyńskim, Robertem Lutym, Piotrem Żaczkiem, Jarkiem Wajkiem, Pawłem Kukizem, Arturem Gadowskim, Maciejem Zembatym (był szefem artystycznym płyty M. Zembatego z największymi przebojami Leonarda Cohena pt.: "In my secret... live"), Ewą Błaszczyk. Mile wspomina również gościnne udziały w koncertach Jacka Skubikowskiego, Stanisława Sojki ,Krzysztofa Daukszewicza i grup Perfect ,Cree z Sebastianem Riedlem, Jary Band...

Jerzy Filar – muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku „Krainy Łagodności" i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana. Laureat wielu prestiżowych festiwali, m.in. I nagroda na XIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie dla zespołu Nasza Basia Kochana oraz nagroda indywidualna za studencki Przebój Lata 76 "Samba Sikoreczka". Przez lata współpracował z kabaretem Janusza Rewińskiego „Rewa śpiewa" lansując przebój „Stary star" oraz z kabaretem Bronisława Opałko „Genowefa Pigwa". Od 1999 do 2006r. na stałe współpracował z panią Hanką Bielicką, prowadząc kabaretony pt."Wizyta starszej Hani" na terenie całego kraju w Domach Kultury i w plenerach - często emitowane przez Program 2 TVP.
Posługując się gitarą, harmonijką ustną i swoim specyficznym, nieco chrapliwym głosem, potrafi wydobyć niezwykłą głębię z tekstów swoich i Jacka Cygana. Osobowość sceniczna, duże poczucie humoru, niezwykła wokalistyka - to cechy sukcesu jego koncertów. Wywodząc się z nurtu piosenki autorskiej ceni sobie bezpośredni kontakt z publicznością, spontaniczne i wspólne śpiewanie.

Aktualny numer

Dołącz do nas