Aktualności

Ekspozycja prac Andrzeja Beliczyńskiego tylko do 14 marca!

Do 14 marca, w Restauracji Klasyczna, można oglądać wystawę prac, zrzeszonego w Stowarzyszeniu Artystów Pienińskich, Andrzeja Beliczyńskiego. Ekspozycja zatytułowana jest "Drzewo i drewno", Serdecznie zapraszamy!Nowy numer magazynu "Polski Region Pieniny"----------------- >Autor prac jest pasjonatem Pienin, w których zamieszkał sześć lat temu. Z zawodu nauczyciel, urodzony w Łodzi. Ukończył Uniwersytet Śląski wydział Matematyczno – Fizyczno - Chemiczny kierunek fizyka. Ponad 40 lat przepracował w szkolnictwie technicznym i ogólnokształcącym w Katowicach. Za pracę pedagogiczną odznaczony m. in. Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Edukacji Narodowej. Maluje głównie w technice akwareli oraz pasteli. Uczestniczy w corocznych wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. i

Pośród niemal trzydziestu pokazanych prac większość z nich to pejzaże drzew i lasu, które kuszą różnorodnością barw. Oglądający ma ochotę wejść w obraz i w nim pospacerować.

- Kocham drewno stąd nazwa wystawy. Pokazałem tutaj ptaki, są one moim hobby, a reszta to akwarele i rzeźba. Jest na wystawie trochę ciemności, mgły jesiennej, obrazy malowane techniką gwaszu jak na przykład ta zimowa polana leśna. Lubię kolory i przestrzeń, stąd dużo tutaj takich własnie kolorowych akwareli - mówi autor prac.

Gwasz to farba wodna z domieszką kredy lub bieli nadającej jej właściwości kryjące, oraz gumy arabskiej będącej spoiwem. Technika gwaszu różni się od akwareli głównie tym, że obrazy malowane gwaszem mają "pełne" kolory, a nie prześwitujące jak w akwareli.

Wystawa czynna jest do połowy marca. Organizatorzy: Stowarzyszenie Artystów Pienińskich oraz dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek serdecznie zapraszają.

Aktualny numer

Dołącz do nas