Aktualności

Szczawniccy gimnazjaliści na treningu z wicemistrzynią świata!

Nasza gimnazjalna młodzież, w ramach prowadzonego przy Jacka Żebrackiego programu "Kumulacja aktywności", trenowała w ostatnim tygodniu w Tatrach z wicemistrzynią świata w narciarstwie wysokogórskim, Anną Figurą.
Nowy numer magazynu "Polski Region Pieniny"----------------- >- Młodzież miała okazję zapoznać się z tajnikami ski alpinizmu pod okiem Anny Figury i moim. Po wstępnym przeszkoleniu z obsługi sprzętu, przy wspaniałych warunkach śniegowych cała grupa przeszła z Kuźnic do Schroniska na Hali Kondradowej. Po krótkim odpoczynku zjechaliśmy nartostradą do Kuźnic - mówi opiekun grupy Jacek Żebracki.

Anna Figura zdobyła tytuł Wicemistrzyni Świata w narciarstwie wysokogórskim w kategorii sprint. Skialpinistka z Łysej Polany w Tatrach po raz kolejny pokazała, że morderczy sprint to jej koronna konkurencja. Mistrzostwa Świata odbyły się w Verbier (Szwajcaria) w dniach 6-12 lutego br.

Zajęcia w Szczawnicy prowadzone są od września 2014 roku i obejmują pływanie, kajakarstwo, wspinaczkę, zespołowe gry sportowe i narciarstwo biegowe. Organizatorem programu „Kumulacja Aktywności” jest Fundacja LOTTO Milion Marzeń. Jednym z celów tego programu jest zachęcanie młodzieży gimnazjalnej do aktywności fizycznej oraz szeroko pojęta edukacja społeczna. Program realizowany jest przy współpracy i dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Istotnym założeniem programu jest to, aby zajęcia prowadzone były przez wybitnych sportowców, mistrzów świata lub olimpijczyków. W Szczawnicy rolę taką spełnia Jacek Żebracki - nauczyciel a jednocześnie trener kajakarstwa górskiego, skialpinista, ratownik GOPR.


źródło: pieninyinfo.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas