Aktualności

BELTAINE wystąpi w Muzycznej Owczarni!

Już w najbliższą sobotę, tj. 7 marca, folkowy zespół Betaine zagra w Muzycznej Owczarni. Fanów, jak i koneserów ambitnej muzyki serdecznie zapraszamy.
Nowy numer magazynu "Polski Region Pieniny"----------------- >
Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny folkowej. Muzykę Beltaine trudno jednoznacznie zdefiniować. Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych.
Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością.
Zespół powstał w 2002r w Katowicach. Skład na początku ulegał zmianom, ale od 2006 roku Beltaine tworzy nieprzerwanie 7 muzyków. Grupa wydała 3 albumy studyjne oraz album live będący muzycznym zapisem trasy koncertowej z gościnnym udziałem harfisty Jochena Vogela. Wszystkie trzy studyjne płyty zostały uznane za folkowe wydawnictwa roku w plebiscycie „Wirtualne Gęśle”,
współorganizowanym przez Polskie Radio. Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane
przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.
W 2011 roku Beltaine otrzymał nagrodę „Irish Music Award” w kategorii Top Celtic Rock Band przyznawaną przez American Irish Association.

Aktualny numer

Dołącz do nas