Aktualności

Recital Ewy Błaszczyk..

Już w najbliższą sobotę w Muzycznej Owczarni czeka nas kolejny recital. Tym razem swoich sił spróbuje niewątpliwa gwiazda estrady - Ewa Błaszczyk. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
Nowy numer magazynu "Polski Region Pieniny"----------------- >
Ewa Błaszczyk to znakomita aktorka, zwyciężczyni plebiscytu Polka 2006, Kobieta Roku 2007, Europejczyk Roku 2008, odznaczona przez Prezydenta RP w roku 2012 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, otrzymała również srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”2014 , laureatka wielu prestiżowych nagród filmowych i teatralnych, założycielka fundacji „A kogo?” prezentuje publiczności piosenki napisane przez najwybitniejszych, nie tylko polskich artystów.
W repertuarze Ewy Błaszczyk znalazły się utwory autorstwa m.in.: Agnieszki Osieckiej, Jana Wołka, Jacka Kleyffa, Jacka Janczarskiego, Stanisława Soyki, Doroty Czupkiewicz, ks. Jana Twardowskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z muzyką Jerzego Satanowskiego, Stanisława Soyki, Zygmunta Koniecznego, Włodzimierza Wysockiego.

Ewa Błaszczyk, przez długie lata występowała w kabarecie J. Pietrzaka „Pod Egidą”, śpiewała na przeglądach poezji śpiewanej, przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, festiwalach w Opolu, Sopocie i innych. Przygotowywała recitale i nagrywała płyty. Dużo i chętnie śpiewa, głównie literackie i pełne nastrojów piosenki. Jej recital adresowany jest zarówno do wielbicieli gatunku, jak i do zwykłych osób otwartych na muzykę pełną emocji, wrażliwych na niezwykłość świata. Z jego jasnymi i ciemnymi barwami.
„Wielkie zwycięstwo Ewy Błaszczyk polega na tym, że znane od dawna piosenki odbieramy tak, jakbyśmy słyszeli je po raz pierwszy. Są zamkniętymi historiami, (…) koralami nawlekanymi przez aktorkę. Kolejnymi częściami jej opowieści.” – pisze o najnowszym recitalu Jacek Wakar. Kiedy śpiewa, wszelkie kategoryzacje tracą sens i znaczenie.
“ Piosenka literacka, aktorska, poetycka: Ewa Błaszczyk zwycięża z konwencjami. W jej głosie, obecności scenicznej nie ma fałszu, formalnych nadwyżek, jedynie siła artystycznego, czyli ludzkiego, przesłania. Fenomen Błaszczyk mieści się poza słowem, poza definicjami. Aktorce filmowej i teatralnej, piosenkarce i działaczce, pięknej kobiecie i wspaniałemu człowiekowi wierzy się bez zastrzeżeń. Ona śpiewa prawdę” .- Łukasz Maciejewski
Ewa Błaszczyk odkrywa siebie poprzez historie, które opowiada publiczności. Łagodne, nastrojowe piosenki przeplata pełnymi dramatyzmu i energii wyznaniami – że warto walczyć o swoje życie i mieć nadzieję.

Aktualny numer

Dołącz do nas