Aktualności

Egzotycznie w Muzycznej Owczarni..

Magdalena Lechowska wystąpi już w najbliższy piątek, tj. 20 marca, w Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Serdecznie zapraszamy.Kup nowy numer magazynu "Polski Region Pieniny" ------------------>

Magdalena Lechowska to Polka o Latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. To jedyna polska wokalistka mająca w swoim repertuarze takie gatunki jak flamenco, tango argentyńskie, salsę, rancherę, bolera, cumbię i muzykę andyjską.

W dzieciństwie uczyła się gry na skrzypcach u boku swojego ojca - Andrzeja Lechowskiego. W dorobku artystycznym ma występy jako skrzypaczka w licznych orkiestrach kameralnych w Kolumbii. Po powrocie do Polski odkryła pasję do śpiewu, wyrażając w ten sposób nostalgię i tęsknotę za krajem swojego dzieciństwa.

FLAMENCO

W 2001 roku dołączyła do krakowskiej formacji AIRE ANDALUZ jako śpiewaczka flamenco. Razem z zespołem wykonuje oprócz repertuar flamenco; hiszpański, kubański i meksykański.

Umiejętności w śpiewie flamenco uczyła się w Granadzie w Szkole "Carmen de las cuevas" a w Niemczech u wybitnej cygańskiej pieśniarki Carmen Fernandez. W Polsce brała lekcje u José Antonio Santiago "El Cafelete". Brała udział także w warsztatach śpiewu m.in. z José Parrondo oraz Irene Alvarez. Jej wyczucie i charyzma w śpiewie flamenco zostały wielokrotnie uznane przez jej Hiszpańskich nauczycieli. (śpiew flamenco, flamenco w polsce, cante flamenco, nauka śpiewu
Jej zrozumienie emocjonalnego przekazu w śpiewie flamenco, sprawia, że jako jedyna Polska wokalistka potrafi oddać jego niepowtarzalny andaluzyjski temperament.

TANGO

W 2005 r. poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać tanga argentyńskie. Ma za sobą występy na prestiżowych festiwalach „Puente del Tango" w Krakowie, „Magia Tanga" w Brzegu i wernisażach wystawy fotografii "Tango Argentino" autorstwa Stanisława Markowskiego.

Współpracowała w z wieloma wybitnymi instrumentalistami takimi jak: Piotr Kopietz (Sentido del Tango) oraz Dominikem Mechlińskim. Obecnie to jedyna w Polsce wokalistka śpiewającą tanga argentyńskie jak rodowita Argentynka.

Jej silny i temperamentny głos świetnie sprawdza się w interpretacji argentyńskich tang, pieśni flamenco i żywiołowej muzyki latynoskiej. Pod względem interpretacji i umiejętność przekazu emocji sprawia że nie da się jej zaszufladkować, a jej śpiew nie pozostaje nikomu obojętny.

W Polsce kształci się wokalnie u nauczycieli ze stowarzyszenia "Natural Voice Perfection": Sonii Lachowolskiej i Pauliny Kujawskiej.

Obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą, która ukarze się w tym roku ... Będzie to podróż na południe, poprzez niezwykłe style muzyczne począwszy od andaluzyjsiego flamenco poprzez kubańskie bolero, meksykańską ranczerę i kolumbijską kumbię ... nie zabraknie też polskich elementów.

WYRÓŻNIENIA

2008r. - "Śpiewać każdy może"
W 2008r. wykonując utwór legendarnej meksykańskiej pieśniarki Chaveli Vargas: "Llorona" z akompaniamentem Adama Hliniaka na gitarze, wygrała kwietniową edycję konkursu "Śpiewać każdy może" w CK Rotunkda w Krakowie.

2010r. - III Edycja "Mam Talent"
W 2010 r. wraz z Adamem Hliniakiem (gitara) akompaniowała Japońskiej tancerce flamenco Akiko Biedroń podczas jej występu w III Edycji Programu "Mam Talent". Pomimo tego, że nie zakwalifikowała się do dalszego etapu, ich występ, a w szczególności mocny śpiew Magdaleny, zrobił duże wrażenie na jurorach.

2011r. - IV Edycja "Mam Talent"
W 2011r., idąc za ciosem, zakwalifikowała się jako solistka do IV Edycji programu „Mam Talent” wykonując pieśń meksykańską z repertuaru jednej z jej ulubionych pieśniarek Chaveli Vargas.

2011 r. - Konkurs na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty w ramach Grechuta Festival
Tego samego roku, śpiewając przetłumaczone przez siebie utwory "Na szarość naszych nocy" oraz "Ocalić od zapomnienia", wygrała wraz z zespołem Aire Andaluz konkurs na interpretacje piosenek Marka Grechuty w ramach Grechuta Festival 2011.

Aktualny numer

Dołącz do nas