Aktualności

Flisacy gotowi na nowy sezon!

Flisacy pilnie przygotowują się do nowego sezonu "spływowego". 30 marca dwie łodzie spłynęły ze Sromowiec Wyżnych do Krościenka sprawdzając, czy trasa nadaje się dla turystów. Test przebiegł pomyślnie, dlatego już niedługo znów będziemy mogli się cieszyć bajecznymi widokami Pienin z perspektywy tratw flisackich.

Kup zimowy numer magazynu "Polski Region Pieniny" ------------->
Przed nami już 183. sezon turystyczny na rzece Dunajec. Rozpocznie się on już 1 kwietnia.
- Dzisiaj sprawdziliśmy, jak wygląda trasa po zimie, czy bobry nie narozrabiały, czy jakieś kamienie nie pospadały ze skał. Stwierdzamy tutaj, na tej ostatniej przystani spływu, że trasa jest bez zmian i nie wymaga napraw - zapewnia Jan Sienkiewicz Prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na Rzece Dunajec.

Już od początku sezonu do dyspozycji turystów będzie 50 łodzi, a na weekend majowy sprawdzonych technicznie ma być około 250. Tegoroczna oficjalna inauguracja sezonu odbędzie się 25 kwietnia. Na przystani początkowej w Sromowcach Wyżnych - Kątach zostanie odprawiona wtedy msza polowa dla flisaków i za flisaków i ich rodziny. W tym roku przez kardynała Stanisława Dziwisza.

Jak Jan Sienkiewicz ocenia zeszłoroczny flisacki sezon turystyczny?

- Nie rozpieszczała nas pogoda, ale wynik powyżej 230 tys. turystów, to wynik zadowalający i bardzo dobry. Cały czas możemy więcej, dlatego w tym roku wprowadzamy nowość - sprzedaż biletów on-line.

Możliwość taka pojawi się już początkiem maja. Turysta będzie mógł przez Internet kupić bilet na określony dzień i godzinę. A jak to wyglądało będzie w praktyce?

- Czy to jest dobre sprawdzimy, bo trudno jest przewidzieć pewne rzeczy, jak choćby pogodę w określonym dniu. Przecież do końca nie wiemy, czy 15 lipca będziemy mogli pływać, czy Dunajec nam na to pozwoli. Pomysł ten, jak myślę, będzie jednak dużym ułatwieniem dla turysty w planowaniu wyjazdu w Pieniny - podkreśla Sienkiewicz.źródło: pieninyinfo.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas