Aktualności

Charytatywny koncert dla chorego 6-latka

W szczawnickim Kościele Parafialnym odbył się koncert charytatywny dedykowany, choremu na białaczkę, sześcioletniemu Wiktorkowi. Podczas spektaklu dominowały utwory genialnego Giovanniego Battisty Pergolesiego oraz także pojawiły się wybrane pieśni kompozytorów polskich.
Kup zimowy numer magazynu "Polski Region Pieniny" ------------->"Okres Wielkiego Postu to czas, w którym często dołączamy do tych, którzy pomagają innym" - to słowa Janiny Zachwiei prezes Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Perła” w Szczawnicy, a zarazem szczawnickiej radnej, która w ten sposób witała i wprowadzała w czas zadumy zgromadzonych na sobotnim koncercie w kościele pw. św. Wojciecha.

Koncert Wielkopostny był okazją, by wesprzeć finansowo rodzinę chłopca i wsłuchać się w muzykę i śpiew pieśni pokutnych i pasyjnych wykonanych przez dwie szczawniczanki - Aleksandrę Hurkałę, absolwentkę Akademii Muzycznej w Bydgoszczy grającej na fortepianie, Ewę Martę Zachwieję mezzosopranistkę, studentkę III roku Akademii Muzycznej w Krakowie oraz krakowiankę Marię Złotek sopranistkę, również studentkę IV roku Akademii Muzycznej w Krakowie.

Koncert podzielony został na dwie części. W pierwszej usłyszeliśmy wykonane po łacinie Stabat Mater włoskiego kompozytora epoki baroku Giovanniego Battisty Pergolesiego, utwór opowiadający o Matce Boskiej płaczącej pod krzyżem Jezusa, druga część to pieśni z epoki romantyzmu i modernizmu, w tym m.in. kompozycje Fryderyka Chopina i Edwarda Pałłasza.

Organizatorem koncertu, podczas którego udało zebrać się ponad 500 złotych, była szczawnicka parafia wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury.


źródło: pieninyinfo.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas