Aktualności

I Biesiada Pienińska - zapowiedź lipiec 2015

W lipcu dla miłośników naszego regionu czeka prawdziwa gratka. Odbędzie się bowiem szeroko zakrojona impreza, której celem będzie ożywienie i kultywowanie miejscowych tradycji oraz podtrzymanie i propagowanie dziedzictwa kulturowego regionu wśród dzieci, młodzieży mieszkańców regionu Pienin. Serdecznie Zapraszamy.

KUP NOWY WIOSENNY NUMER MAGAZYNU ----------------->
BUY THE NEW ISSUE OF MAGAZINE---------------------------->

W ramach zadania przewiduje się m. innymi organizację imprez plenerowych o charakterze lokalnym i regionalnym pn: „Biesiada Pienińska”, które planowane są przez okres 5 sobotnich weekendów począwszy od miesiąca lipca 2015 roku.

W planowanych imprezach organizatorzy chcą zaprezentować dziecięce i młodzieżowe zespoły folklorystyczne kultywujące tradycje i działające na terenie gminy Krościenko i gmin ościennych tj: gminy Czorsztyn, Ochotnica, Łapsze Niżne i miasta i gminy Szczawnica, które przedstawią mieszkańcom i turystom swój dorobek artystyczny, muzykę ludową, śpiew, taniec oraz dawne obrzędy ludowe. Projekt zakłada także organizację warsztatów tkackich tzw: „Spotkania przy krośnie”- warsztaty dla początkujących.

Zadanie będzie realizowane na w Krościenku na bulwarach nad Dunajcem i będzie miało charakter wydarzenia kulturalno-rekreacyjnego utrzymanego w charakterze ludowej biesiady, gdzie podstawowym elementem będzie ukazanie potencjału kulturowo-historycznego regionu.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja dzieci Pienin, Gmina Krościenko n.D oraz Gminne Centrum Kultury. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2015 roku pod nazwą „Mecenat Małopolski”, na który Fundacja otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł.

autor: pieninyinfo.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas