Aktualności

Jacques Kuba Séguin, z projektem "Litania Projekt", już dzisiaj w Muzycznej Owczarni!

Serdecznie zapraszamy Państwa na koncert kanadyjskiego trębacza i kompozytora, Jacquesa Kuba Séguin. Wystąpi on dzisiaj w duecie z kontrabasistą, Fredem Alariejako, jako Litania Projekt.KUP NOWY WIOSENNY NUMER MAGAZYNU ----------------->
BUY THE NEW ISSUE OF MAGAZINE---------------------------->
Jacques Kuba Séguin

Zdobywca w 2012 roku nagrody Odkrycie roku kanadyskiego radia i telewizji, kanadyjski trębacz i kompozytor polskiego pochodzenia cieszy się wzrastającą z każdym rokiem popularnością. Jego wielostronne zainteresowania i chętne podejmowanie nowych wyzwań powodują, że pasjonuje go praca nad dźwiękiem w wielu odmianach. Na przykład: ze swoją grupą ODD LOT, sięga on raczej do wschodnio europejskiej ludowej melodyjności, nasączając ją jazzem i muzyką elektroniczną. W formacjii Litania Projekt z kolei, Seguin wiąże neoklasyczny jazz amerykański z pogłosem północnoeuropejskich fascynacji.

W Montrealu, w którym się urodził i z którego czerpie jego wieloetniczny koloryt, znany jest jako trębacz łączący liryzm z awangardą. Odwołując się nieustannie do swych polskich korzeni, Jacques odnawia sposób interpretacji jazzowego idiomu. Jego styl miał możność wzbogacić się też, np. poprzez wieloletnią współpracą z Cirque du Soleil, albo poprzez bogaty wachlarz doświadczeń zawodowych od popu do muzyki klasycznej, które z biegiem lat popychały go jeszcze bardziej w kierunku mieszania stylów i mistrzostwa improwizacji.

W formacji Litania Projekt , w symbiozie z ekspresywnym kontrabasistą jakim jest Fred Alarie, Jacquesowi udaje się nieustannie odnawiać dzwięk swojej trąbki w sposób swoisty i oryginalny. Dla słuchacza jest to okazja do odkrycia jazzu, który zręcznie oscyluje między współczesnością i tradycją.

Aktualny numer

Dołącz do nas