Aktualności

Otwarcie sezonu turystycznego 2015 w Czorsztynie

Bardzo ciekawie zapowiada się otwarcie sezonu turystycznego w Czorsztynie. Eventy odbędą się w amfiteatrze obok remizy OSP. Serdecznie zapraszamy.KUP NOWY WIOSENNY NUMER MAGAZYNU ----------------->
BUY THE NEW ISSUE OF MAGAZINE---------------------------->
W programie koncerty następujących zespołów:


Zespół LUBAŃ

Zespół góralski Lubań powstał w 1992 z inicjatywy Tadeusza Klaga, Tadeusza Firka, Cezarego Siedlarczyk, Bolesława Bednarczyka i Mieczysława Wrocławiaka. Wszystko wówczas rozpoczęło się od zabawy, „…kiedy zainspirowani rodzimą, góralską nutą spotkaliśmy się w przyjacielskim gronie przy herbacie (nie tylko góralskiej) i poznawaliśmy nasze rodzime talenty”.Pierwszy rok działalności zespołu to wzmożone wysiłki w pozyskiwaniu sponsorów, gromadzenia środków finansowych i wreszcie zakup strojów regionalnych. W gronie pierwszych instruktorów tańca i kapeli góralskiej znaleźli się Mieczysław Wrocławiak, Stanisław Gąsienica oraz Halina Chowaniec – Tybor.

Działalność zespołu przez początkowe lata istnienia to organizowanie Jasełek i występy w wielu imprezach takich jak: Otwarcie Sezonu Turystyczne, Konkurs Potraw Regionalnych, Przeglądy Działalności Kulturalnej, Gminnych Dożynkach, Obchodach Dnia Niepodległości, Lato Pod Trzema Koronami, Wieczory z Folklorem, Lato w Mizernej, Dni Kluszkowiec, Dni Sportu i wiele innych. Większość z tych imprez jest organizowana cyklicznie do chwili obecnej.Zespół Lubań ma na swoim koncie wiele wyjazdów i występów zagranicznych. Już w roku 1995, a więc zaledwie po 3 letnim okresie istnienia, zespół wyjechał na wymianę do Bawarii. W późniejszym okresie „Lubań” zawitał w Unteriglbach, na Światowym Festiwalu Zespołów Regionalnych w Villshofen w Bawarii, w Grecji i na Ukrainie.

Od początkowych lat istnienia zespołu do chwili obecnej w gronie instruktorów znajdują się: Mieczysław Wrocławiak, Stanisław Gąsienica (obecny instruktor), Halina Howaniec – Tybor, Renata Knap – Szewczyk, Magdalena Szewczyk, Grażyna Dziatkowicz – Koczór, Beata Laskowska (obecny instruktor tańca).


Zespół AHAJU FUSION BOLIWIA

Prezentuje indiańską muzykę etniczną z Ameryki Północnej i Ameryki Południowej. Żywa kolorystyka strojów, elementy tańca indiańskiego, charakterystyczne rytmy i niezwykłe instrumenty muzyczne – wszystko to tworzy niepowtarzalny styl, który rozpowszechniamy nie tylko w całej Europie, ale także na innych kontynentach. Naszym pragnieniem jest dzielić się bogactwem kultury Indian obu Ameryk, zwłaszcza tradycją muzyczną. Ale to nie wszystko… W repertuarze znajdują się także znane i lubiane melodie ballad i przebojów światowych, jak i polskich, w aranżacji na fletnię pana oraz inne instrumenty, na których gramy (tj: Quena, Zampoña, Toyo, Charango, itp.)


Zespół MANIOWANIE

W 1994 roku Stanisław Wojtaszek - ówczesny wójt gminy Czorsztyn wpadł na pomysł stworzenia w Maniowach ludowego dziecięcego zespołu pieśni i tańca. Sprawę organizacji i prowadzenia zespołu powierzono znanym na Podhalu działaczom Związku Podhalan - Marii Józefowi Staszel z Nowego Targu. Zespół przyjął nazwę „Mali Maniowianie”, a za patrona obrał sobie zmarłego w 1992 roku długoletniego proboszcza parafii Maniowy ś.p. ks. Antoniego Siudę - człowieka wielkiego duchem i sercem.

Do zespołu należą dzieci z wiosek: Maniowy, Mizerna i Czorsztyn i dzięki swojej pracowitości zespół ma opracowane programy: Zielone Świątki, Jasełka Góralskie, Kolędnicy, Konkurs Jodła Góralskiego (konkurs potraw góralskich), Hałdamas (zakończenie żniw), Polywacka (śmigus dyngus), Na polanie przy pasyniu. Maniowianie biorą udział w licznych konkursach oraz występują często przy okazji uroczystości wiejskich lub gminnych. Regularnie wyjeżdżają na festiwale folklorystyczne polskie i zagraniczne. Byli m.in. w Macedonii, Nowym Sączu, Rabce i Zakopanem. Gościli u siebie Macedończyków oraz Szkotów. W roku 2009 Państwo Staszel przekazali prowadzenie zespołu Katarzynie Dobrzyńskiej i Stanisławowi Gąsienicy.


Zespół BIAŁOPOTOCANIE

Muzyka Biołopotocanie powstała w 2000r. Reprezentuje region górali pienińskich w muzyce, gwarze i stroju. Członkami zespołu są młodzi i utalentowani muzycy, zamieszkujący w gminach Krościenko n.D i Czorsztyn (Sromowce Niżne). Swoją muzyką kapela uświetnia nie tylko uroczystości rodzinne i kościelne, ale również promuje region podczas licznych festynów, imprez plenerowych oraz koncertów , prowadzi warsztaty gry na instrumentach ludowych dla najmłodszych adeptów muzyki góralskiej. Zespół uczestniczy również w wielu konkursach zdobywając przy tym liczne nagrody i wyróżnienia.


Zespół WAKS

"Jesteśmy młodym, ale bardzo ambitnym i prężnie rozwijającym się zespołem. Zapewniamy oprawę muzyczną: WESEL, STUDNIÓWEK, IMPREZ TANECZNYCH, SYLWESTRÓW, FESTYNÓW oraz innych zabaw okolicznościowych. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi(zarówno muzycznemu, jak i oświetleniu) i doskonałemu kontaktowi z publicznością imprezy, na których gramy są udane i długo wspominane przez Gości.

Gramy i śpiewamy wyłącznie na żywo. Na próbach dopracowujemy utwory, aby słuchanie nas sprawiało Państwu przyjemność. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani podjęciem współpracy z nami, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Postaramy się sprostać nawet najbardziej wymagającym Klientom".

Aktualny numer

Dołącz do nas