Aktualności

Magnetic Clouds zagrają na Jaworkach

Zapraszamy Państwa na kolejny koncert do Muzycznej Owczarni. Tym razem w sobotę, 9 maja, wystąpi młody zespół Magnetic Clouds. Tego nie można przegapić.KUP NOWY WIOSENNY NUMER MAGAZYNU ----------------->
BUY THE NEW ISSUE OF MAGAZINE---------------------------->MAGNETIC CLOUDS

Magnetic Clouds to projekt, który na polskiej scenie muzycznej pojawił się pod koniec 2013 roku, choć jego właściwe początki sięgają roku 2011. Wtedy, na długo przed innymi sukcesami tego typu w Polsce, Szymon Folwarczny wygrywa konkurs producencki ogłoszony przez ikonę amerykańskiej sceny muzycznej, dziewięciokrotnego laureata nagrody Grammy, Johna Legenda.

Jedną z nagród jest możliwość rozmowy z samym mistrzem. To spotkanie zmienia sposób spojrzenia Szymona, znanego do tej pory na polskim rynku muzycznym jako Stealpot, na proces tworzenia oraz myślenia o muzyce. Przez kolejne dwa lata, bogatszy o wskazówki Legenda, Szymon pracuje nad zupełnie nowym projektem.

Punktem zwrotnym jest spotkanie z obdarzoną niezwykłym głosem wokalistką, Patrycją Zarychtą, która mimo młodego wieku ma już na swoim koncie współpracę z czołówką polskiej sceny jazzowej, w tym m.in. z Wojtkiem Pilichowskim. Po pierwszych wspólnych próbach okazuje się, że dopiero z głosem Patrycji zaistnieć może przygotowywany od dłuższego czasu projekt muzyczny.

Tak powstaje zespół Magnetic Clouds, wykonujący elektroniczny indie pop i łączący muzyczne światy Szymona i Patrycji. Efektem ich współpracy są jak na razie cztery piosenki: opublikowane już „We Never Know”, „Fly Away” i "Out In The Dark" oraz "Push Play" oraz „Włącz Play”. Współautorem wszystkich piosenek jest były muzyk i specjalista z zakresu popkultury, Mikołaj Marcela.

Projekt zdobył wyróżnienia w finałach amerykańskich konkursów songwriterskich - jako jedyny reprezentant Polski - "International Songwriting Competition 2013", "Unsigned Only" oraz dostał się do półfinału "Song of the Year 2014".

Patrycja Zarychta to wokalistka, która współpracowała m.in. z Wojtkiem Pilchowskim (Pi Electro Step, Pilichowski Band), Michałem Wierbą (Michał Wierba Doppelganger Project) miała też okazję występować ze znakomitymi muzykami tj. Leszkiem Możdżerem, Leszkiem Cichońskim. Na swoim koncie ma wiele nagród na konkursach i festiwalach ogólnopolskich.

Na scenie wspierani są przez muzyków z długoletnim doświadczeniem i obyciem scenicznym. Swój warsztat wokalny szkoliła pod czujnym okiem Eli Zapendowskiej, Justynki Motylskiej, Ani Szarmach, Joshua Alamau, Teri Stock, Mary Ann Kehler.Na swoim koncie ma wiele nagrod na konkursach i festiwalach ogólnopolskich. Zdobywczyni Secjalnego Mikrofonu Radia Kielce – Wokalistka Roku 2013. Finalistka Festiwalu „Na fali – Przebojowe Duety” Koszalin 2014. (duet z Ewelina Lisowską).

Szymon Folwarczny to producent i autor piosenek. Zdobywca Złotej i podwójnej Platynowej Płyty za produkcję i realizację muzyczną. Twórca nagradzanego w Polsce projektu Stealpot oraz zwycięzca ogłoszonego przez Johna Legenda konkursu na remix utworu "Shine". Współpracował z takimi artystami, jak Monika Brodka, Ania Dąbrowska, Karolina Kozak, Kamil Bednarek i Star Guard Muffin, czy Novika. Najnowsza płyta Stealpota już do nabycia w sklepach internetowych – Days made of glass. Utwory z płyty były już prezentowane na antenie radia III i IV Polskiego Radia.

Aktualny numer

Dołącz do nas