Aktualności

Maj w Dworku Gościnnym!

Kolejny miesiąc i kolejne fantastyczne eventy w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. W maju zobaczymy m.in. Surreal Players, Boogie Band czy też koncert na fortepian i skrzypce w wykonaniu Filipa Hamerskiego i Edyty Borkowskiej. Serdecznie zapraszamy.KUP NOWY WIOSENNY NUMER MAGAZYNU ----------------->
BUY THE NEW ISSUE OF MAGAZINE---------------------------->

BOOGIE BAND


16 maja 2015 (sobota), godz. 19:00
Wstęp: 50 zł

Boogie Band - grupa przyjaciół , których naczelnym zadaniem jest zapełniać wszystkie parkiety świata.

"Gdy do Ciebie przyjedziemy, sprawimy że tańczyć będą nawet Twoi dziadkowie.
Nie ważne czy jest to impreza w klubie, Twoje wesele, potańcówka dla samotnych czy wielki bal przebierańców. Jeżeli tam jesteśmy to będzie "grubo".

Boogie Band - łączy pokolenia, wykonujemy przeboje ponadczasowe i pamiętane ze wspaniałych potańcówek m.in. Gdzie się podziały tamte prywatki, Kormorany, Córka rybaka czy Ostatnia niedziela. Jednocześnie uzupełniamy nasze występy najnowszymi przebojami z list przebojów co sprawia, że niezależnie od wieku, wyciągniemy wszystkich do tańca.

Nasz zespół to: Michał wirtuoz gitary - pseudonim "niewidzialna łapa" - gra solówki tak szybko , że ledwo widać jego dłoń, Maciek Moszyński - gdy śpiewa w górnych rejestrach często mdleją kobiety , Maciej Łukasiewicz bas - pseudonim "długi" - jest najwyższy w zespole i ma najdłuższy instrument, Maciej Dziedzic perkusja - wiecznie zamyślony nad harmonią jazzową oraz Maciej Zwierzchowski sax - lubi brudny i wściekły dźwięk saksofonu i tylko tak potrafi....

Naszą dewizą jest roztańczyć każde towarzystwo!


SURREAL BROTHERS


JAZZ BAR
09 maja 2015 (sobota), godz. 19:00
Wstęp: 30 zł

Muzyczny pomost jazzu, folku, muzyki ilustracyjnej, klasycznej i eksperymentalnej.
Mają ciekawe artystyczne dokonania, udział w nagraniach dla Polskiego Radia i prestiżowej nowojorskiej wytwórni TZADIK.

Występowali na renomowanych festiwalach: Palm Jazz Gliwice, TZADIK Poznań Festiwal, Klezmore Festival Vienna, Stanser Musiktage - Stans Swiss, Warsaw Summer Jazz Days. Grają autorskie utwory, łącząc elementy stylistyczne jazzu, folku, muzyki ilustracyjnej, klasycznej i eksperymentalnej. Zostali wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie Twórców i Wykonawców PIOSENKARNIA-KOROWÓD 2014.

Wydali debiutancki album. Nagrania zostały dokonane w Preisner Studio Poland.


FILIP HAMERSKI I EDYTA BORKOWSKA


JAZZ BAR
21 maja 2015 (czwartek), godz. 19:00
Wstęp wolny

Edyta Borkowska: Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu w klasie p. Jolanty Tupik. Na skrzypcach gra od 12 lat. Interesuje się matematyką, a w wolnych chwilach lubi czytać książki.

Filip Hamerski: Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu w klasie Pana Krzysztofa Michalika. Na skrzypcach zaczął grać w wieku 7 lat w Szkole Muzycznej w Szczawnicy. Oprócz muzyki klasycznej, interesuje się też muzyką mechaniczną. Jego pasja to także jazda motocyklami cross/enduro.

Program koncertu:

Utwory Filip Hamerski:
Sergiusz Rachmaninow - Wokaliza op. 34 nr 14
Anton Dvořák - Sonatine op 100 (cz. III, IV)
Antonio Vivaldi - "Lato" z cyklu "Cztery pory roku"

Utwory Edyta Borkowska:
Anton Dvořák - Sonatine op 100 (cz. I, II)
G. Pugnani Kreisler - Praelidium und Allegro
Franz Schubert - Konzertstück

Aktualny numer

Dołącz do nas