Aktualności

Genialny akordeonista zagra w Muzycznej Owczarni!

Genialny mistrz akordeonu, jeden z najwybitniejszych akordeonistów świata - Marian Mexicanu - zagra już w najbliższą sobotę w duecie z Krzysztofem Dziedzicem w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.KUP NOWY WIOSENNY NUMER MAGAZYNU ----------------->
BUY THE NEW ISSUE OF MAGAZINE---------------------------->MARIAN MEXICANU ur. 1972 roku w Bukareszcie (Rumunia). Gra na akordeonie od 7 roku życia. Grę na instrumencie rozpoczął zupełnie przez przypadek. Kiedy był dzieckiem porosił ojca o rower a ten przyniósł mu inny prezent - akordeon. Nieznając nut poświęcił całe swoje dzieciństo ćwicząc wiele godzin dziennie by osiągnąć mistrzowski poziom. Jako wirtuoz akordeonu Marian Mexicanu podróżuje po całym świecie grając wszelkiego rodzaju muzykę, począwszy od muzyki cygańskiej poprzez jazz, na muzyce klasycznej kończąc. Od 6 lat mieszka w USA. Grał dla Chucka Norrisa, Jean-Cloude Van Dammea, Chicka Corea i wielu innych. Koncertował m.in z Gheorghe Zamfirem i wieloma orkiestrami symfonicznymi. Jest także kompozytorem muzyki do trzech filmów i dwóch animacji, w tym do wyjątkowego filmu o życiu rumuńskich cyganów podczas Holocaustu. Po raz pierwszy był w Polsce podczas niedawnej trasy koncertowej z Nigelem Kennedym..

KRZYSZTOF DZIEDZIC ur. 1975 roku w Bielsku-Białej. Grę na perkusji rozpoczął dopiero w wieku 15 lat (najpierw uczył się na fortepianie) jednak bardzo szybko wypracował swój indywidualny, specyficzny styl gry by stać się jednym z najlepszych polskich perkusistów. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Laureat wielu inywidualnych nagród na festiwalach Jazz Juniors (1993-1997). Współpracował z wieloma znanymi polskimi i zagranicznymi muzykami: Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Michel Donato, David Murray, Steve Logan. Koncertował na wszystkich znaczących festiwalach naszego kraju, m.in. Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz oraz na terenie całej Europy. Od 2008 w zespole Nigela Kennedyego. Z wybitnym skrzypkiem konceruje po całym świecie od Sydney po Los Angeles. Stworzył także forum i grupę społecznościowo-tematyczną Polish Drummers (f/polishdrummers)


więcej na: http://www.muzycznaowczarnia.pl/koncerty.htm

Aktualny numer

Dołącz do nas