Aktualności

KULTURALNY długi weekend w Dworku Gościnnym

Na długi weekend czerwcowy przygotowaliśmy dla Państwa serię interesujących koncertów. Zaczynamy już w najbliższy czwartek, 4 czerwca, koncertem "Arie i Pieśni Niezapomniane", który zaprezentują Natalia Czuhaj, Ewa Marta Zachwieja oraz Ewa Markuszewska. Start godz. 19.


KUP NOWY WIOSENNY NUMER MAGAZYNU ----------------->
BUY THE NEW ISSUE OF MAGAZINE---------------------------->CZWARTEK:

TEA TIME: HERBATKA U HRABIEGO
FOYER
4 czerwca 2015 (czwartek), godz: 19:00
Wstęp: 15 zł (w tym herbatka)

Koncert "Arie i Pieśni Niezapomnane"
Natalia Czuhaj - sopran
Ewa Marta Zachwieja – mezzosopran
Ewa Markuszewska - fortepian

PIĄTEK:

CRACOW GUITAR QUARTET
JAZZ BAR
5 czerwca 2015 (piątek), godz: 19:00
Wstęp: 25 zł

Koncert "MUZYCZNE KRAJOBRAZY"

Zespół Cracow Guitar Quartet uważany jest za czołowy polski zespół muzyki gitarowej. Powstał w 2006 roku i współtworzą go artyści związani z Krakowem i Wrocławiem: Jadwiga Wołek, Joanna Baran, Łukasz Dobrowolski oraz Oskar Kozłowski. Zespół bierze udział w wielu projektach muzycznych w Polsce i za granicą, występuje na najbardziej prestiżowych festiwalach muzyki gitarowej, prowadzi lekcje mistrzowskie dla młodych wirtuozów tego instrumentów, ma na swoim koncie nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji. W 2009 roku otrzymał I nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Ile De Ré we Francji. W 2010 roku nakładem CM Records ukazała się płyta zespołu From Ballet to Tango, ukazującą piękno i bogactwo muzyki tanecznej od Renesansu do współczesności, od Europy po Amerykę Południową, od arcydzieł mistrzów po pełne uroku formy oparte na muzycznym folklorze, a wszystko to, w nowym intrygującym brzmieniu czterech gitar klasycznych. Płyta zyskała znakomite recenzje w polskiej i zagranicznej prasie muzycznej.

"MUZYCZNE KRAJOBRAZY"

Kompozycje oddające rys kulturowy, folklorystyczny - charakterystyczny dla różnych krain geograficznych (Fandango, Tańce brazylijskie - Frevo, Catira, czy argentyńskie tango A. Piazzolli)oraz utwory czysto ilustracyjne ( transkrypcja dwóch części z Muzyki na wodzie G.F. Haendla ), utwory programowe (m.in. transkrypcja utworu symfonicznego M. Musorgskiego" Noc na Łysej Górze")

PROGRAM KONCERTU:

1.M. Praetorius 4 Tańce z Terpsychory
- Bransle de la Royne
- Ballet
- Courante
- La Rosette - Courante
2. G. F. Haendel 2 części z suity " Muzyka na wodzie"
- Alla Hornpipe
- Allegro
3. L. Boccherini "Introdukcja i Fandango"
4. L.Brouwer " Kubański krajobraz z deszczem"
5. M. Musorgski "Noc na Łysej Górze"
6. C. Machado 4 tańce z suity brazyliskiej
- Cantiga
- Catira
- Ciranda
- Frevo


SOBOTA:

MUZYCZNY KONCERT FILMOWY: WHITNEY HOUSTON LIVE: HER GREATEST PERFORMANCES
JAZZ BAR

6 czerwca 2015 (piątek), godz: 19:30
Wstęp: 20 zł (w tym welcome drink)

Whitney Houston Live: Her Greatest Performances

Pierwszy w karierze artystki album koncertowy zawiera niezapomniane występy na żywo zarejestrowane w czasie całej Jej kariery. Zarówno materiał audio jak i wideo poddane zostały procesowi reamstringu! Producentem płyty CD oraz DVD jest pięciokrotny zdobywca nagrody Grammy Clive Davis.

Album „Whitney Houston Live: Her Greatest Performances" poprowadzi słuchaczy przez muzyczne ścieżki kariery tej niezwykle utalentowanej artystki – od Jej telewizyjnego debiutu w programie The Merv Griffin Show (1983), gdzie zaśpiewała piosenkę "Home" do niezwykle emocjonalnego występu z 2009 roku w programie The Oprah Winfrey Show podczas którego zaśpiewała utwór „"I Did not Know My Own Strength."

Z sześcioma nagrodami Grammy, dwiema nagrodami Emmy, szesnastoma nagrodami Billboard Music Awards, dwudziestoma dwoma nagrodami American Music Awards, ze sprzedanymi 170 milionami albumów, singli i filmów na całym świecie Whitney Houston była prawdziwą ikoną pop kultury. Album „Whitney Houston Live: Her Greatest Performances" to kolejny dowód Jej cudownego talentu i magii, którą na zawsze zachowamy w pamięci.

Aktualny numer

Dołącz do nas