Aktualności

Jazzpospolita zagra w Muzycznej Owczarni!

Już 11 czerwca zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na koncert zespołu Jazzpospolita. Tego nie można przegapić.
KUP WIOSENNY NUMER MAGAZYNU -------------------------->
BUY THE NEW ISSUE OF MAGAZINE--------------------------->Jazzpospolita, obecna na scenie od 2009 roku, stała się jednym z najciekawszych zjawisk muzycznych. Zespół w ciągu pięciu lat wydał cztery płyty i zagrał około 150 koncertów w Europie i Polsce. Działając w niezmienionym czteroosobowym składzie – gitara, bas, klawisze, perkusja – wypracował własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobył liczną grupę fanów. Siłę Jazzpo – jak często o grupie mówią fani – stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z bardzo różnych kręgów i z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych i popowo-rockowych.

Najnowszy, wydany w październiku 2014 roku album „Jazzpo!” jest albumem dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach: od cyzelowanych miesiącami kompozycji, niekończących się dywagacji nad użytymi brzmieniami, poprzez wybór instrumentów użytych podczas nagrania, aż po efektowną okładkę, na której ostateczny wygląd pracowało kilkanaście osób.
Efekty półtorarocznej, ciężkiej pracy nad albumem okazały się znakomite. Album został jednogłośnie okrzyknięty najlepszym w dyskografii zespołu a trasa koncertowa rozpoczęta jesienią 2014 trwa do dziś, pchając zespół w coraz dalsze zakątki świata.

JAZZPOSPOLITA
Stefan Nowakowski – bas
Wojtek Oleksiak – perkusja
Michał Przerwa-Tetmajer – gitara
Michał Załęski - klawisze

Aktualny numer

Dołącz do nas