Aktualności

Koncert Mag Balay

Już w najbliższy piątek w Muzycznej Owczarni na Jaworkach zaśpiewa dla nas intrygująca wokalistka - Mag Balay. Serdecznie zapraszamy na jej koncert.KUP WIOSENNY NUMER MAGAZYNU -------------------------->
BUY THE NEW ISSUE OF MAGAZINE--------------------------->Mag Balay to młoda wokalistka, kompozytorka i songwriterka, która patrząc na świat dźwięków z perspektywy skrajnie zindywidualizowanej, konsekwentnie podąża obraną przez siebie ścieżką, starając się urzeczywistnić własną wizję muzyki. Mag Balay to również spotkanie kreatywnych osobowości, z których każda pochodzi z innego muzycznego świata. W autorskim repertuarze inspirowanym sferą pradawnych mitów, rytuałów, dawnych wierzeń i szeroko pojętej literatury współegzystują ze sobą eteryczny wokal, jazzowy fortepian, melodyjny bas i transowo - etniczne bębny – mozaika różnorodnych rytmów, niespodziewanych harmonii, rozmaitych barw podsyconych elektroniką oraz improwizacji.

Zderzając ze sobą pozornie odległe i autonomiczne konwencje i style muzycy poszerzają granice muzyki jazzowej, poważnej i etniczno-popowej kreując, niespotykane na polskiej scenie brzmienie zespołu. Mag Balay (właściwie Magda Bałajewicz) - absolwentka studiów licencjackich Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (Wydział Jazzu) oraz Wiedzy o teatrze UJ, obecnie studentka Prince Claus Conservatorium w Groningen w Holandii - leaderka autorskiego projektu, zaprosiła do współpracy znakomitych i uznanych muzyków, m. in. Michała Wierbę (m.in. Wierba&Schmidt Quintet, Benjamin Drazen, Przemek Strączek International Group), Jakuba Dworaka (Monika Borzym, F.O.U.R.S Collective), Arka Skolika (znanego ze współpracy z m. in, z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Leszkiem Możdżerem czy Stanisławem Soyką) i Piotra Budniaka (byłym członkiem zespołu Lemon), z którymi koncertuje prezentując materiał na scenach polskich i zagranicznych (59 Zaduszki Jazzowe w Kopalni Soli w Wieliczce, Wiosna Jazzowa Zakopane 2014, Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie 2014, Noc Jazzu Karków 2014, EuropaFest Rumunia 2014 , European Jazz Contest Italy 2014 itd). Obecnie Mag Balay, we współpracy z realizatorem i perkusistą Szymonem Piotrowskim (Psychosound Studio), pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który realizowany w Stavanger Studio w Norwegii oraz Studiu Radia Gdańsk, ukaże się na rynku wiosną 2015 roku.

Aktualny numer

Dołącz do nas