Aktualności

Muzyka Fryderyka Chopina w Muzycznej Owczarni

4 lipca w Muzycznej Owczarni na Jaworkach mieliśmy okazję podziwiać fantastycznych artystów: Annę Bonczar i Bartłomieja Kominka, którzy wykonywali muzykę Fryderyka Chopina.

na zdjęciu: Anna Bonczar


Zamów nowy numer magazynu -------------------------->
Buy the new issue of magazine--------------------------->


Anna Boczar - jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2001 roku, w klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa. W 2002 roku otrzymała stypendium Rządu Francuskiego i odbyła roczne studia podyplomowe w Paryżu w renomowanej La Schola Cantorum w klasie fortepianu prof. Eugena Indjica. Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz kameralnych, w tym: Międzynarodowych Konkursów im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach (Czechy) i w Ankarze (Turcja) - rok 1999; Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im K. Pendereckiego w Krakowie - rok 2000 (kategoria: solista); Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. H. Czerny - Stefańskiej w Aomori (Japonia) - rok 2000; Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku - rok 2006 (z triem BLUette).

Bartłomiej Kominek - pianista; ur. 22 maja 1973, Warszawa. Edukację muzyczną rozpoczął w szóstym roku życia. Podczas nauki w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie był czterokrotnie stypendystą Funduszu Stypendialnego im. Fryderyka Chopina oraz zwycięzcą Regionalnego Konkursu Szkół Muzycznych w Warszawie i Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Białymstoku, gdzie otrzymał również nagrody za najlepsze wykonanie utworu Johanna Sebastiana Bacha i nokturnu Fryderyka Chopina. Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem Pawła Skrzypka i Eugeniusza Knapika oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Janusza Olejniczaka. Brał udział w kursach mistrzowskich najwybitniejszych pedagogów fortepianu, m.in. Andrzeja Jasińskiego, Oxany Jablonskiej, Lee Kum Singa i Ryszarda Baksta. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach pianistycznych oraz festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Kil (Szwecja), Glasgow i Londynie (II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym), a także na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku i Festiwalu Talentów w Tarnowie.

Aktualny numer

Dołącz do nas