Aktualności

Kasia Stankiewicz w Dworku Gościnnym!

Jedna z ikon polskiej muzyki lat 90 - Kasia Stankiewicz - wystąpi już w najbliższą sobotę w Dworku Gościnnym. Serdecznie zapraszamy.

JAZZ BAR
22 sierpnia (sobota), godz. 20:30
Wstęp: 30 złZamów nowy numer magazynu -------------------------->
Buy the new issue of magazine--------------------------->Kasia Stankiewicz zaczynała swoją karierę jako nastolatka z zespołem Varius Manx, z którym stworzyła jeden z największych przebojów w historii polskiej fonografii „Orła cień”.
Wspólnie z zespołem Kasia wydała trzy płyty:

1996 - „Ego”
1997 - „End”
2000 - „Najlepsze z dobrych”

W roku 2001 skomponowała muzykę do wierszy polskich poetów na płytę Michała Żebrowskiego „Lubię kiedy kobieta”. W tym samym roku na Moście Świętokrzyskim w Warszawie odbył się koncert legendarnego zespołu Tangerine Dream z gościnnym, specjalnym udziałem Stankiewicz. Wspólnie wykonali piosenkę, która promowała album zespołu na całym świecie.

W roku 1998 Stankiewicz zdobyła nagrodę publiczności na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlsham.

Na jej dorobek składają się:
1999 - „Kasia Stankiewicz”
2003 - „Extrapop”
2006 - „Mimikra”
2014 - „Lucy And The Loop

W roku 2008 napisała tytułową piosenkę „Run” do serialu TVP2 „Londyńczycy” oraz utwór „Ruda” do filmu Patryka Vegi „Pitbull”.

Kasia łącznie sprzedała ponad milion płyt. Zagrała liczne trasy koncertowe w Niemczech, Izraelu, Kanadzie, Chicago, Nowym Yorku, Szwecji oraz w całej Polsce. Współpracowała z takimi artystami jak: Kayah, Mietek Szcześniak, Tangerine Dream, Martyna Jakubowicz, Radosław Łuka, Eddie Stevens, Kasia Nosowska, Anna Maria Jopek czy Michał Żebrowski.
Pod koniec ubiegłego roku na rynku pojawiła się kolejna produkcja Stankiewicz o nazwie „Lucy And The Loop”. Album powstawał w Polsce, Anglii, NY oraz na Islandii. Płyta jest opowieścią o przebudzeniu, stopniowym odnajdywaniu własnych wartości. Historia i muzyka zawarta na płycie okazała się być inspiracją dla twórców innych dziedzin sztuki. Do płyty „Lucy And The Loop” powstały obrazy, fotografie oraz rzeźby. Wszystkie te dzieła sztuki spotkają się pod koniec br. na jednej wystawie połączonej ze specjalnie przygotowanym na tą okazję koncercie.

Aktualny numer

Dołącz do nas