Aktualności

Za nami "Bieg do Źródeł"

Pierwszy charytatywny „Bieg do Źródeł” przyciągnął do Szczawnicy ponad stu uczestników. Najmłodszy miał zaledwie półtora roku.


Zamów nowy numer magazynu -------------------------->
Buy the new issue of magazine--------------------------->Najważniejszym celem imprezy była pomoc dla Wojtusia Sobierskiego ze Szczawnicy, który cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce, obecnie ma 4,5 roku i jeszcze nie chodzi i nie mówi. Dodatkowym problemem, który nie jest związany z podstawową chorobą, jest głęboki niedosłuch wynikający z braku nerwu VIII, który to odpowiada za słuch i równowagę.

Organizatorzy przygotowali pięć dystansów dla uczestników: bieg dla najmłodszych dzieci na 100 metrów, dla dzieci szkół podstawowych na 700 metrów, młodzieży gimnazjalnej i starszej na 2 kilometry oraz dystans na 6 i 15 kilometrów.

Podczas sobotniej imprezy datki, wpisowe uczestników i sprzedawane fanty przeznaczone zostały na rehabilitację dla Wojtusia. To ile osób i instytucji zaangażowało się w zorganizowanie pierwszej edycji biegu najlepiej obrazuje wpis na facebookowej stronie Wojtusia:

- Dziękujemy bardzo - Urzędowi miasta za zasponsorowanie medali i statuetek, Uzdrowisku Szczawnica za pomiar czasu, Lasom Państwowym za możliwość biegania po najpiękniejszym terenie w Polsce, Hubertowi za ogarnięcia zabezpieczenia na quadzie, Ani, Moni za przygody na Przysłopie - dziewczyny jesteście wielkie, Natalii i Kasi a za ogarnięcie punktu żywieniowego w schronisku, Arkowi i Wiktorowi oraz całej OSP w Szczawnicy, Marcinowi za ogarnięcie tematów technicznych i pomoc w znakowaniu, Łukaszowi za ogarnięcie tras dla dzieci, Oli za zabezpieczenie trasy i pomoc w biurze, Panu Jackowi za profesjonalną konferansjerkę, Wojtkowi za zdjęcia, Stefanowi za pomoc przy medalach i statuetkach, Tomkowi za pomoc w znakowaniu dziewczynom z gimnazjum za pomoc na mecie, dziękujemy zabezpieczeniu medycznemu, i Asi za to że przetrzymała naszą kolejną imprezę, jeżeli o kimś zapomniałem to przepraszam. DZIĘKUJĘ!!!

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe medale, najlepsza trójka każdej kategorii statuetki i nagrody. Start i meta zawodów znajdowała się przy Dworku Gościnnym. Imprezę poprowadził i komentował szczawnicki radny Jacek Śliwiński. Głównym organizatorem biegu był Bartosz Ciesielka (Mountain Touch), partnerem strategicznym Uzdrowisko Szczawnica.

Wyniki:

Dystans 100 m.: 1. Jan Majerczak, 2. Bruno Wójcik, 3. Sebastian Majerczak, najlepsza dziewczynka - Hanna Kozubska;

Dystans 700 m.: 1. Krzysztof Czerwiński, 2. Mateusz Hebda, 3. Maks Kędzierski, oraz Oliwia Wójcio najlepsza wśród dziewcząt;

Dystans 2 km.: 1. Kacper Zachwieja, 2. Szymon Chlipała, 3. Marcin Domek, najlepszą kobietą Aleksandra Jama;

Dystans 6 km.: Kobiety: 1. Katarzyna Jargiło, 2. Katarzyna Gabryś, 3. Alicja Trzebunia; Mężczyźni:1. Tomasz Moskalik, 2. Bartosz Wójcik, 3. Kamil Kopieć;

Dystans 15 km.: Kobiety: 1. Mędoń Joanna, 2. Edyta Jarosz, 3. Ewa Pauzewicz, Mężczyźni: 1. Piotr Biernawski, 2. Szymon Zachwieja, 3. Marcin Kadzik;


źródło: pieninyinfo.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas