Aktualności

MUZYCZNE SPOTKANIA Z ... PIOTR GRZESIK

Już w sobotę zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na muzyczne spotkanie z Piotrkiem Grzesikiem, twórcą muzyki instrumentalnej.

JAZZ BAR
5 września (sobota), godz. 20:00
Wstęp: 15 zł (w tym napój powitalny)

Zamów nowy numer magazynu -------------------------->
Buy the new issue of magazine--------------------------->


„Jeden dzień - jeden dźwięk" - muzyka instrumentalna.
Piotr Grzesik to twórca autorskiego systemu zapisu dzięków. Muzyka inspirowana religiami i systemami filozoficznymi. Spotkanie z autorem i wspólne słuchanie muzyki.

Piotr Grzesik:
Muzyk, pisarz, eseista, założyciel i członek zespołu Klandestein. Wydał trzy książki: Na przedmieściach (wyd. Baran i Suszczyński, Kraków 1997) – nagroda Fundacji Kultury Polskiej, Karmasutra (wyd. Baran i Suszczyński, Kraków 1999), Księga Nieurodzaju (wyd. Krakowska Alternatywa). Jest też autorem artykułów drukowanych na łamach magazynu muzycznego „Vivo”, „Przekroju” i „Future Guide”. Był współtwórcą Galerii TAM (2000 r.), miejsca skupiającego młodych krakowskich artystów, a także założył wytwórnię Manufaktura Muzyczna „Amorpha”. W latach 2000–2002 był wiceprezesem Stowarzyszenia Artystycznego „Twórcza Akcja Młodych”. Począwszy od 2003 r. działalność Piotra Grzesika i Klandestein jest oparta w przeważającej mierze na Internecie, nowe materiały (nagrania, fotografie i teksty) prezentowane są w sieci sukcesywnie i regularnie.

Wraz z zespołem występował w klubach krakowskich takich jak: ŁAŹNIA (m.in muzyka wykonywana na żywo do filmu niemego "Der Golem" P.Wegenera), BURZLIWY PONIEDZIAŁEK, ROENTGEN (podczas festiwalu "Extragram"), POD JASZCZURAMI, KLUB OTWARTY, CSW SOLVAY, ŻACZEK, a także w Galerii Autorskiej Bronisława Chromego tzw. "Muszli" w Parku Decjusza - na Woli Justowskiej w Krakowie.

30 maj 1992 rozpoczął tworzenia "Ogniw" - utworu-systemu, którego naczelną zasadą jest odwzorowywanie mijających dni za pomocą wysokości dźwięku (jeden dzień = jeden dźwięk).

Aktualny numer

Dołącz do nas