Aktualności

Muzyczna Owczarnia: ORANGE TRANE

Już w najbliższy piątek zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na jazzowy koncert zespołu Orange Trane. Swą muzyką zespół wpisuje się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością.Zamów nowy numer magazynu -------------------------->
Buy the new issue of magazine--------------------------->
PIOTR LEMAŃCZYK- kontrabas, gitara basowa

TOMASZ ŁOSOWSKI- perkusja, instrumenty perkusyjne

DOMINIK BUKOWSKI- wibrafon, xylosynth


Swą muzyką zespół wpisuje się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością. Grupa koncertowała w klubach jazzowych na terenie całego kraju oraz na festiwalach, takich jak: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa (Klucz do Kariery), zdobywając wiele wyróżnień i nagród.

W tym składzie zespół nagrał dwie płyty: bardzo dobrze przyjęty debiutancki album zatytułowany Obertas, a następnie My personal Friend, na którym gościnnie zaśpiewał Mieczysław Szcześniak, a zagrali Maciej Sikała (saksofon), Leszek Dranicki (gitara) i Cezary Paciorek (akordeon).

W 2011 roku Piotr Lemańczyk wraz z Tomaszem Łosowskim reaktywowali zespół. Zaprosili do współpracy znakomitego wibrafonistę Dominika Bukowskiego. W 2012 roku ukazała się pierwsza płyta nowego składu - Orange Trane Acoustic Trio. Obecnie muzycy promują najnowszą płytę "FUGU".

więcej na: muzycznaowczarnia.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas