Aktualności

MUZYCZNE SPOTKANIA Z... ARTUR MAJERCZAK & BIAŁOPOTOCANIE

Już w najbliższą sobotę dowiecie się Państwo to czego nie wiecie o góralskich instrumentach. Zapraszamy do Jazz Baru na godz. 19:00.

KUP MAGAZYN PIENINY ------------------------------------------------>

JAZZ BAR
3 października (sobota), godz. 19:00
wstęp 15 zł w tym napój regionalny

Artur Majerczak - pochodzi z starej góralskiej rodziny o silnych tradycjach pienińskich. Kontrabasista, samouk. Gra w kilku zespołach góralskich. Nauczyciel tańca góralskiego. Sam tańczy w zespole regionalnym Pieniny w Krościenku. Założyciel dziecięcych zespołów góralskich- Małe Flisoki i Sromowianie. Wiedzę o muzyce budował na własnym doświadczeniu oraz grając z innymi muzykami z różnych regionów Karpat - Podhale, Orawa, Spisz, Słowacja. Białopotocanie, to zespół regionalny złożony z młodych i utalentowanych muzyków, zdobywców wielu nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach.

Kapela Biołopotocanie - powstała w 2000r. Reprezentuje region górali pienińskich w muzyce, gwarze i stroju. Członkami zespołu są młodzi i utalentowani muzycy, zamieszkujący w gminach Krościenko n.D i Czorsztyn (Sromowce Niżne). Swoją muzyką kapela uświetnia nie tylko uroczystości rodzinne i kościelne, ale również promuje region podczas licznych festynów, imprez plenerowych oraz koncertów, prowadzi warsztaty gry na instrumentach ludowych dla najmłodszych adeptów muzyki góralskiej. Zespół uczestniczy również w wielu konkursach zdobywając przy tym liczne nagrody i wyróżnienia.

Kapela Biołopotocanie na przełomie lat 2000-2011 zdobyła następujące nagrody:
2- krotną II nagrodę w kategorii muzyk autentycznych na Festiwalu Górali Polskich w Żywcu w latach 2008 i 2010 Konkurs Kapel-Góralskie Nucicki: III nagrodę w 2004r, II nagrodę w 2005r, I nagrodę w 2006r II miejsce na Konkursie Kapel i Śpiewaków Ludowych "Zagłębie i sąsiedzi" w Dąbrowie Górniczej w roku 2011 II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w roku 2011 Wyróżnienie na Międzynarodowym Przeglądzie Kapel Ludowych w Trzcinicy w roku 2011. II miejsce w 2005r, wyróżnienie w 2006r.

Skład kapeli Biołopotocanie:

Artur Majerczak - basy, kontrabas, piszczałka, śpiew
Wiesław Majerczak - skrzypce prym, śpiew
Marek Piątek - skrzypce sekund, akordeon, śpiew
Marek Piątek - skrzypce sekund, akordeon, śpiew
Paweł Piątek - skrzypce prym II, sekund, śpiew
Tomasz Bodziarczyk - skrzypce prym, śpiew
Bartosz Gabryś - skrzypce sekund, śpiew

Aktualny numer

Dołącz do nas