Aktualności

WYDARZENIE MIESIĄCA: FILM "MOJA MATKA"

Film w polskich kinach ukaże się dopiero w listopadzie, w Dworku Gościnnym będzie go można zobaczyć już 17 października! Serdecznie zapraszamy.

KUP MAGAZYN PIENINY ------------------------------------------------>

SALA GŁÓWNA
17 października (sobota), godz. 19:00
Wstęp: 20zł /15zł


Najnowszy komediodramat Nanni Morettiego, twórcy „Habemus Papam” oraz nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes filmu „Pokój syna”. Pokazana w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu w Cannes współczesna opowieść o dojrzałej kobiecie, która pod wpływem życiowych zawirowań odkrywa, co jest dla niej najważniejsze.

Margherita (Margherita Buy) jest uznaną reżyserką filmową. Praca na planie jej najnowszej, skomplikowanej produkcji, nie przebiega zbyt gładko. Wszystko dodatkowo utrudnia amerykański gwiazdor (John Turturro) w epizodycznej roli, który ledwo sobie radzi z włoskimi dialogami, czym doprowadza filmową ekipę do pasji. Równocześnie Margherita musi sprostać wyzwaniom codzienności: problemom z dorastającą córką, chorobie matki i rozstaniu z wieloletnim partnerem, odtwarzającym w jej filmie główną rolę. Jak w tym wszystkim wytrwać i nie zwariować? Jak odnaleźć sens, wewnętrzną siłę i radość?

"Nanni Moretti opowiada o zmaganiach Margherity w uniwersalny, pełen humoru i czułości sposób, odwołując się do wątków z własnego życia.
Historia śmieszna, a zarazem wzruszająca do łez – najlepszy film Morettiego od czasów „Pokoju syna”."
The Guardian

"Zasługująca na Złotą Palmę gra reżysera z własnym życiem. (…) Ten film oddziałuje na rzeczywistość, rozjaśnia spojrzenie."
Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Aktualny numer

Dołącz do nas