Aktualności

Ostatnie zawody kajakarskie w tym roku!

W Krościenku n.D odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Zjeździe Kajakowym. To ostatnie w tym roku sportowe zmagania w sezonie 2015.

KUP MAGAZYN PIENINY ------------------------------------------------>

Seniorzy i juniorzy, zarówno kobiety i mężczyźni, zmagali się w konkurencjach: zjazd i sprint kajakowy. Każda z konkurencji rozgrywana była indywidualnie a także zespołowo. Organizatorami Zawodów byli Polski Związek Kajakarstwa, Klub Sportowy Sokolica i Gmina Krościenko nad Dunajcem.

Chłód i wiatr nie zniechęciły kajakarzy do wzięcia udziału w zawodach. Rywalizowali ze sobą zarówno mniej znani a dobrze rokujący przyszli mistrzowie, jak i utytułowani już zawodnicy w tym rodzina Polaczyków ze Szczawnicy i inni. Zabrakło za to większej publiczności, która mogłaby kibicować swoim faworytom.

W Mistrzostwach wystartowali zawodnicy klubów: AZS AWF Kraków, Krakowski Klub Kajakowy, Pieniny Szczawnica, LTK Fala Lublin, MKS Czechowice Dziedzice, KS Start Nowy Sącz, WKS Zawisza Bydgoszcz. Sędzią głównym zawodów była Kinga Olchawa, a kierownikiem technicznym Wanda Maślanka. W skład ekipy sędziowskiej weszli również: w-ce prezes ds. kajakarstwa slalomowego PZK Zbigniew Kudlik i Marian Gonciarz w-ce prezes Okręgowego Związku Kajakowego, Marek Maślanka, Władysław Olchawa, Kontrolerem na trasie był Zbigniew Węglarz, zaś sędzią mety Ryszard Pacut. Komentował Józef Dyda.

W sobotę kajakarze zmagali się w następujących konkurencjach: K-1, C-2, C-1 seniorów i juniorów w zjeździe, K-1 seniorek i juniorek w zjeździe, K-1, C-2, C-1 i K-1k sprint I i II przejazd. Najstarszym zawodnikiem Mistrzostw był 73-letni Marian Gonciarz – zasłużony kajakarz i działacz sportowy. W niedzielę przed południem rozegrano konkurencje zespołowe K-1, C-2, C-1 mężczyzn, K-1 kobiet. Na tym zawody zakończono. Uroczyste podsumowanie imprezy i wręczenie medali miało miejsce w Amfiteatrze Pod Wierzbą w Krościenku nad Dunajcem o godz.14.00. Uczestniczyli w nich: poseł na Sejm Anna Paluch, wójt gminy Krościenko n.D. Jan Dyda, radny województwa małopolskiego Jan Hamerski, radny powiatowy Jan Komorek oraz przewodniczący Rady Gminy Tomasz Gabryś.

- Dziękuję władzom samorządowym Krościenka za przychylne stanowisko wobec organizacji zawodów kajakowych w tej gminie. PZK już poczynił pewne starania i zostały podjęte rozmowy na temat ewentualnej budowy przystani kajakowej w Krościenku n.D. Gratuluję medalistom, ale i wszystkim uczestnikom, ponieważ przy tak niskiej temperaturze, zawody były wyzwaniem – mówił obecny podczas wręczania medali w-ce prezes Zbigniew Kudlik.

Również poseł Anna Paluch wyraziła swoje uznanie dla kajakarzy, którym, jak powiedziała „żadna pogoda nie straszna”. Na najwyższych stopniach podium stawali nawet kilkakrotnie: Justyna Iskrzycka, Weronika Kwasigroch, Joanna Mędoń, Nikola Gapska, Michał Wolski i Jarosław Zaziąbło, Przemysław Plewa, Grzegorz Kwiatek, Igor Sztuba, Eryk Lejmel, Hubert Wawryk, Paweł Reszelewski, Paweł Smolarski, Grzegorz Hedwig, Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, bracia Mateusz, Grzegorz i Rafał Polaczykowie, bracia Filip i Andrzej Brzezińscy, Wiktor Czaja, Piotr Mędoń, Michał Kołomański, Konrad Szymanek.

autor: pieninyinfo.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas