Aktualności

Akwarelowa i pastelowa wystawa Tatiany Tokarczuk

Od soboty w krościeńskiej restauracji Klasyczna można oglądać wystawę prac autorstwa Tatiany Tokarczuk - architekt, wykładowcy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz członkini Stowarzyszenia Artystów Pienińskich i Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu.

KUP MAGAZYN PIENINY -------------------------------------------->

Na wystawie zgromadzone są obrazy wykonane w technice akwareli i pasteli. Autorka prac dziękowała za możliwość wystawienia swoich prac a także za inspiracje, mówiła, że wystawa nosi tytuł: Powroty, ponieważ do pewnych miejsc i momentów z przyjemnością się powraca. - Wszystkie prace odwzorowują konkretne miejsca, chwile, emocje i przeżycia. Nie są to twory wyobraźni a zapamiętana i przeżyta, czasem wycierpiana rzeczywistość - mówiła artystka.

Zebrani przyjaciele i sympatycy prac Tatiany komentowali jej prace, mówiąc że są bardzo dojrzałe. Artystka zaznaczyła, że to efekt panującej w SAP atmosfery i zrzeszonych w nim serdecznych osób. - Od czasu kiedy jestem w Stowarzyszeniu to chce mi się malować, mogę porozmawiać o tajemnicach warsztatu i to buduje - podkreślała Tokarczuk.

W 2013 roku artystka prezentowała indywidualnie swoje prace w Krościenko n.D w tej samej galerii - relacja TUTAJ , w czerwcu 2014 roku w szczawnickiej Galerii Pijalni Wód Mineralnych TUTAJ oraz na wielu wystawach zbiorowych m.in. w Pieninach, Krakowie, Katowicach, Warszawie a także w Niemczech, Szwajcarii i Japonii.

Wystawę zorganizowaną przez Stowarzyszenie Artystów Pienińskich oraz dyrekcję Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D oglądać można do 19. grudnia br.

źródło: pieninyinfo.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas