Aktualności

Muzyczna Owczarnia: JERZY MICHAŁ BOŻYK

W ten piątek zapraszamy do Muzycznej Owczarni na Jaworkach na koncert wokalisty i instrumentalisty - Jerzego Michała Bożka. Tego nie można przegapić.

Magazyn "Polski Region Pieniny" -------------->

Jerzy Michał Bożyk - śpiew, instrumenty klawiszowe

Leader zespołu "Bożyk Trio" - wokalista i instrumentalista, piosenkarz, kompozytor i aranżer. Urodzony w 1941 roku we Lwowie. Laureat wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie kompozycji i wokalistyki. Wieloletni uczestnik Letniego Festiwalu Jazzowego w krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Przez wiele lat regularnie koncertował w Czechosłowacji (później w Czechach i na Słowacji), Danii, Finlandii i Szwecji.

W 1982 roku podjął współpracę z zespołem jazzowym "Beale Street Band". Współpraca ta zaowocowała m. in. nagraniem ścieżki dźwiękowej do filmu Juliusza Machulskiego - "Vabank", oraz licznymi nagrodami, w tym zajęciem pierwszego miejsca w warszawskim Konkursie Jazzu Tradycyjnego "Złota Tarka", oraz wygraniem Festiwalu Form Estradowych "OSET" w Rzeszowie.
Jerzy Bożyk zagrał też rolę śpiewającego aktora w filmie "Bracia Karamazow" Petera Zelenki.
Obecnie lider zespołu "Bożyk Trio". Obok występów z zespołem "Bożyk Trio", koncertuje regularnie w krakowskim klubie "Awaria". Co roku też otwiera Festiwal Piosenki Studenckiej YAPA.

Aktualny numer

Dołącz do nas