Aktualności

SPOTKANIE Z KULTURĄ PIENIŃSKĄ: ANDRZEJ DZIEDZINA WIWER

We wtorek czeka nas szczególne spotkanie z symbolem Szczawnicy i Pienin. Do Dworku gościnnego zawita Andrzej Dziedzina-Wiwer. Serdecznie zapraszamy do Jazz Baru na godz. 19.

JAZZ BAR
26 stycznia 2016 (wtorek), godz. 19:00
Wstęp wolny

Andrzej Dziedzina Wiwer, rodowity szczawniczanin ze starego rodu góralskiego jest nie tylko poetą, ale też przewodnikiem, gawędziarzem i etnografem, dla którego – jak często podkreśla - gwara jest znakiem tożsamości. Ratuje ją od zapomnienia posługując się nią nie tylko w wierszach ale i na co dzień, gdy widzimy go często oprowadzającego grupy turystów po Uzdrowisku.
Wydał dotychczas trzy tomiki wierszy – Droga Krzyżowa (1997), to zbiór poezji inspirowanej Stacjami Drogi Krzyżowej przy kościele parafialnym w Szczawnicy, wykonanymi w tylu góralskim przez miejscowych cieśli i rzeźbiarzy, Cos Ty (2006) oraz Wypominki (2009).
Od bardzo wielu już lat jest członkiem w zespole regionalnym im. Jana Malinowskiego i gra w sztuce Wesele Góralskie. Za swoją działalność został uhonorowany dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Aktualny numer

Dołącz do nas