Aktualności

Niedzielne zmagania z trasą FIS

W minioną niedzielę, 07 lutego, na starcie Eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów PZN w Narciarstwie Alpejskim stanęło ponad 100 zawodników.

Magazyn "Polski Region Pieniny" -------------------------------------->

Zawodnicy pokonując rozstawioną na stoku Palenica I trasę slalomu rywalizowali o uzyskanie najlepszego czasu przejazdu w pięciu kategoriach wiekowych w przypadku mężczyzn oraz w czterech kategoriach wiekowych kobiet.

Zwycięzcy od I do VI miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy natomiast zawodnicy zajmujący lokaty od I do III otrzymali dodatkowo ufundowane przez Miasto i Gminę Szczawnica medale, puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczone zostały przez Burmistrza Szczawnicy – Grzegorza Niezgodę oraz Mariusza Staszela - autora trasy, byłego reprezentanta Polski w narciarstwie alpejskim, niegdyś trenera kadry narodowej, obecnie prezesa firmy „Czorsztyn-Ski”.

Najstarszą zawodniczką tegorocznej edycji Mistrzostw została Jadwiga Gołda z Żywca.

Pośród wszystkich startujących w zawodach uczestników rozlosowano nagrodę w postaci pulsometru - profesjonalnego sprzętu wspomagającego trening sportowy, który pozwala m.in. na bezpośrednią kontrolę tętna oraz czasu wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

Ceremonia nagrodzenia zwycięzców odbyła się pod dolną stacją Kolei Linowej Palenica w Szczawnicy.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali przedstawiciele firmy Intermed z Nowego Targu. Techniczną organizacją zawodów zajmowała się firmą Czorsztyn-Ski sp. z o. o. z Kluszkowiec, a całość zawodów prowadził Józef Dyda. Po sportowych zmaganiach ciepły posiłek serwowała zawodnikom Restauracja „Pod Kolejką”.

Finał Mistrzostw Polski Amatorów odbędzie się w Kluszkowcach w dniu 05 marca br.

Wyniki
Grupa I – kobiet (56 lat i więcej)
I miejsce – Jadwiga Gołda

Grupa II – kobiet (46-55 lat)
I miejsce – Aleksandra Libera-Cichy
II miejsce – Alina Ombach-Gargul
III miejsce – Julita Ledzińska

Grupa III – kobiet (36-45 lat)
I miejsce – Luiza Łodzińska
II miejsce – Hanna Orlikowska
III miejsce – Iwona Rodak

Grupa IV – Kobiet (18-35 lat)
I miejsce – Anna Wróbel
II miejsce – Ewa Orlikowska
III miejsce – Anna Blaszke-Kasperska

Grupa I – mężczyźni (66 lat i więcej)
I miejsce – Tadeusz Dziubek
II miejsce – Marian Soboński
III miejsce – Marian Stanieczko

Grupa II – mężczyźni (56-65 lat)
I miejsce – Marek Smetana
II miejsce – Zbigniew Frączek
III miejsce – Andrzej Gomuliński

Grupa III – mężczyźni (46-55 lat)
I miejsce – Tomasz Lubowiecki
II miejsce – Krzysztof Wsół
III miejsce – Marek Wójtowicz

Grupa IV – mężczyźni (36-45 lat)
I miejsce – Marek Skrzypczyński
II miejsce – Grzegorz Majcher
III miejsce – Rafał Skarbek-Malczewski

Grupa V – mężczyźni (18-35 lat)
I miejsce – Maciej Adamczyk
II miejsce – Grzegorz Kurek
III miejsce – Jakub Gałaszek

źródło: szczawnica.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas