Aktualności

Muzyczna Owczarnia: ORNETTE

Charyzmatyczny basista legendy polskiej muzyki Oddziału Zamkniętego, Grzegorz "Ornette" Stępień, wystąpi już w najbliższy piątek w Muzycznej Owczarni. Serdecznie Zapraszamy.

Magazyn "Polski Region Pieniny" -------------------------------------->

Charyzmatyczny basista legendy polskiej muzyki, Oddziału Zamkniętego, rozpoczyna nowy etap w karierze muzycznej. Ornette właśnie ukończył swój debiutancki, album "Twarzą w twarz" i postanowił skonfrontować utwory z publicznością. Na koncertach usłyszeć będzie można i poczuć na własnej skórze, kwintesencję tego co towarzyszy jego twórczości od wielu lat czyli Dawkę Porządnego Rock and Rolla.

Grzegorz "Ornette" Stępień ur. 07.08.1977 r. gitarzysta basowy. Ornette, od lat związany z legendarną grupą Oddział Zamknięty. W latach tych między 1996-1999 współpracował z uznannymi muzykami sceny jazzowej m.in z Andrzejem Chochołem, Michałem Zduniakiem, Henrykiem Gębalskim, Adamem Wendt, Krystyną Prońko, Tadeuszem Rybarczykiem, Aleksandrem Koreckim . W latach 1999-2002 tworzył z Jakubem "Qubek" Weiglem i Krzysztofem "K.A.S.A" Kasowskim.

Od roku 2002 dołączył do składu zespołu Oddział Zamknięty gdzie gra do dnia dzisiejszego. Aktywność zawodowa Ornette, nie kończy się jednak tylko na Oddziale Zamkniętym. Artysta udziela się w wielu projektach krakowskiej sceny muzycznej i nie tylko. W 2012 dołączył do składu Piotra Sokołowskiego - BZYKoLOGY. Muzyka można było zobaczyć na największych festiwalach i scenach w kraju i za granicą. Wszystkie swoje muzyczne doświadczenia Artysta postanowił przenieść na własny repertuar i tak z rokiem 2013 rozpoczął pracę nad solową płytą.

Uwieńczeniem dwuletniej pracy będzie ukazanie w listopadzie 2015 roku debiutanckiego albumu "Twarzą w twarz"...

Aktualny numer

Dołącz do nas