Aktualności

Pieniny Info: Góralskie chustki na Małopolskim Kongresie Kobiet

Aktywne kobiety z gmin Krościenko nad Dunajcem, Szczawnica, Czorsztyn i Ochotnica Dolna promowały region na Małopolskim Kongresie Kobiet w Krakowie.

Wyjazd został zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Gorce-Pieniny, która swoją siedzibę ma w Krościenku nad Dunajcem. W Kongresie uczestniczyły kobiety z czterech gmin położonych w obszarze działania LGD.

Podczas Kongresu aktywne panie stowarzyszone w kołach gospodyń wiejskich a także zrzeszone w innych grupach i organizacjach społecznych działających w Pieninach i w pobliżu, mogły poznać się, zintegrować, wymienić doświadczeniami. Ubrane w stroje regionalne, promowały region wśród wszystkich Małopolanek.

III Małopolski Kongres Kobiet odbywał się 27 lutego w budynku Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Krupniczej w Krakowie. Było to wydarzenie apolityczne i niekomercyjne organizowane przez Stowarzyszenie Most Kobiet, którego prezesem jest Anna Łyżwa. W tym roku hasło przewodnie Kongresu brzmiało „Wbrew stereotypom”. We wszystkich aulach Audytorium przez cały dzień odbywały się darmowe prelekcje. Niektóre z tematów brzmiały: Damą być, Jak znaleźć pracę a nie tylko jej szukać, Sztuka projektowania kariery…, O wyrażaniu siebie głosem, gestem, strojem. Były też stoiska z poradami psychologów, specjalistów od zdrowia i stylu. Nie zabrakło tematów i wydarzeń związanych z kulturą. Odbyły się spotkania z autorkami książek a w hallu budynku dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z książkami. Kongresowi towarzyszyły też wystawy zdjęć i grafiki.

Kobiety z Pienin i Gorców chętnie wzięły udział w prelekcji na temat „Baba rządzi na wsi”. Kierując się podobnym hasłem i korzystając z obecności mediów, szczawniczanki zaprosiły wszystkie panie na X obchody Dnia Kobiet w Szczawnicy.

relacja: pieninyinfo.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas