Aktualności

Muzyczna Owczarnia: Wicked Heads

9 kwietnia zapraszamy Państwa do legendarnej Owczarni Muzycznej na koncert zespołu Wicked Heads.

Wicked Heads to polski zespół wykonujący muzykę Americaną, łącząc w swojej muzyce miłość do amerykańskiej muzyki folk, bluesa, country oraz muzyki alternatywnej.

W czasie swego krótkiego istnienia- grupa powstała 2013 roku, Wicked Heads został doceniony przez publiczność i jury festiwali bluesowych,: Bluesroads 2015 –nagroda główna , Galicja Blues Festival 2015 – pierwsze miejsce w konkursie oraz nagroda publiczności . Rok wcześniej, na jubileuszowej 10 tej edycji Rybnik Blues Festival ,zespół zdobył wyróżnienie.

Twórczość muzyczna Wicked Heads została również doceniona przez media, co zaowocowało wygraną w VI- edycji konkursu Megafon organizowanego przez Radio Kraków. Piotr Metz, przewodniczący jury o muzyce zespołu napisał: „Tak naprawdę kilkakrotne przesłuchanie tych utworów to jeszcze mało. Tam się tak strasznie dużo dzieje. Jest taka atmosfera, jakby to była ścieżka dźwiękowa mocno pojechanego filmu”.

Twórczość zespołu Wicked Heads, czerpiąc z tradycji muzycznych korzeni Ameryki: country, blues, folk, oraz łącząc je z muzyką alternatywną, jest twórczością w pełni autorską. Zespół ten tworzą: gitarzysta i kompozytor Jacek Biliński, wokalistka i autorka tekstów Kasia Miernik, perkusista Wojtek Siatkiewicz, basista Mariusz Wróblewski.

Aktualny numer

Dołącz do nas