Aktualności

Festiwal Baśni i Bajki 2016 „Legendy Pienińskie”

16 czerwca 2016, od godz. 15.00, odbędzie się w Dworku Gościnnym ósma edycja FESTIWALU BAŚNI I BAJKI. Tegoroczne wydarzenie upłynie pod znakiem REGIONALNYCH TRADYCJI.

Jak co roku, Festiwal odbywa się dzięki zaangażowaniu dzieci i młodzieży z lokalnych placówek edukacyjnych, które wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowują spektakle prezentowane na sali głównej Dworku Gościnnego.

W tym roku w Festiwal angażuje się też Muzeum Pienińskie, które z okazji obchodzonego Roku Szalayowskiego przygotowuje dla najmłodszych specjalne WARSZTATY MALOWANIA GODEŁ SZALAYOWSKICH oraz HAFTU GÓRALSKIEGO. Wśród wielu atrakcji festiwalowych odbędą się również: NAUKA TAŃCA GÓRALSKIEGO, MALOWANIE NA SZKLE, które poprowadzi Anna Madeja, super fryzurki - GÓRALSKIE WARKOCZE i MALOWANIE TWARZY - animowane przez młodzież z OHP, KONKURSY Z NAGRODAMI oraz SPOTKANIE Z AUTORKAMI KSIĄŻKI „Pieniny dla rodziny” - Ewą Stadtmüller oraz Haliną Mastalską. Ponadto, odbędzie się PREMIEROWY POKAZ WYJĄTKOWEGO FILMU, powstałego specjalnie na nasz Festiwal, na którym najmłodsi opowiadają pienińskie legendy.

Organizatorami tegorocznej edycji są: Fundacja Andrzeja Mańkowskiego oraz Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica. przy współpracy: Muzeum Pienińskiego im J.Szalaya w Szlachtowej, Szkoły Podstawowej im H.Sienkiewicza w Szczawnicy, Miejskiego Przedszkola w Szczawnicy, Szkoły Podstawowej im. JP II w Szlachtowej, Publicznego Gimnazjum im. Ks. Prof. J Tischnera w Szczawnicy, Ochotniczych Hufców Pracy w Szczawnicy-Jablonce , WTZ ”Perła” w Szczawnicy . Wsparcia udzieliły firmy: Bemar oraz Napora.

Zapraszamy rodziny do wzięcia udziału w tym dorocznym wydarzeniu!

www.dworekgoscinny.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas