Aktualności

Muzyczna Owczarnia: REBELIANCI

Już w sobotę w Muzycznej Owczarni na Jaworkach koncert znanego i lubianego zespołu - Rebelianci. Serdecznie zapraszamy.

Pochodząca z Kędzierzyna – Koźla grupa REBELIANCI to jedyny polski zespół grający muzykę z gatunku Southern Rock, którego wybitnymi wykonawcami na świecie są min. Lynyrd Skynyrd, The Alman Brothers czy też Blackbery Smoke.

Zespół tworzy sześciu charyzmatycznych muzyków z wieloletnim doświadczeniem scenicznym:
Michał Borowiec-wokal ,Jarek Hermanowicz-gitara, Dariusz Gorczyński-gitara, Bogusław Chojnowski-bas, Grzegorz Woźniak-perkusja, Bogdan Mróz-harmonijka .
Muzyka inspirowana południowym klimatem stanów zjednoczonych, charyzma, żywiołowość na scenie i wcześniej wspomniane wieloletnie doświadczenie gwarantują że koncerty REBELIANTÓW są bardzo energetycznym i nie zapomnianym widowiskiem.
Jesienią 2013r. zespół nagrał swoją pierwszą autorską EP-kę pt. „Sourhern Soul” , a na początku roku 2014 nagrany został singiel zatytułowany „Zostać na scenie” . Obie pozycje wkrótce po ukazaniu się zostały bardzo ciepło przyjęte i uzyskały bardzo dobre recenzje w środowisku Rock’N’roll-a. Obecnie trwają prace nad wydaniem pierwszej płyty długogrającej.

Zespół ma na koncie wiele koncertów zagranych w kraju jak również za granicą. Występowaliśmy na wspólnych koncertach z takimi artystami jak: Maryla Rodowicz, Renata Przemyk, Lady Pank, Oddział Zamknięty, Mech, Oberschlesien, TSA, Andrzej Nowak&Złe Psy. To właśnie REBELIANCI zostali wybrani spośród wielu innych do zagrania wspólnego koncertu z legendarną polską grupą DŻEM w Opolskim amfiteatrze z okazji X-lecia wstąpienia Polski do EU. Razem z zespołem DŻEM występowaliśmy również na XXIV Międzynarodowym Zlocie Motocyklowym w Radawie. Nie sposób pominąć faktu świetnie układającej się współpracy, a co się z tym wiąże również kilu fantastycznych koncertów zagranych wspólnie z kolejną legendą polskiego rocka grupą CREE i Sebastianem Riedlem.

Aktualny numer

Dołącz do nas