Aktualności

Muzyczna Owczarnia: MAJA SIKOROWSKA & SOKÓŁ ORKESTAR

Maja Sikorsowska w duecie z projektem Sokół Orkestar wystąpi już w najbliższą sobotę na scenie Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Serdecznie zapraszamy.

MAJA SIKOROWSKA

Urodzona w Krakowie, córka Andrzeja Sikorowskiego. Wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu a także licencjat na krakowskiej AWF. Przez wiele lat wokalistka zespołu Pod Budą z którą wystąpiła na wielu koncertach w Polsce, USA i Kanadzie.

Śpiewa także w języku greckim (Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu). Od 2005 roku koncertuje z zespołem własnym u boku ojca, Andrzeja Sikorowskiego i innych krakowskich muzyków. Wspólnie z Andrzejem Sikorowskim nagrała polsko-grecką płytę KRAKÓW-SALONIKI (platynowa płyta), nominowaną w 2006 r. do Fryderyków, płytę z kolędami i pastorałkami ŚNIEGU CIENIUTKI OPŁATEK a w 2010 roku ukazał się album SPRAWA RODZINNA.

Współpracuje także z krakowskim zespołem Kroke, z którym w 2011 roku nagrała płytę AVRA - poruszające współbrzmienie głosu i instrumentów przenosi słuchaczy w południowe rejony Europy, wprost do słonecznej Grecji. Obecnie współpracuje z Przemkiem Sokołem i jego zespołem Sokół Orkestar.

SOKÓŁ ORKESTAR

- to projekt będący odzwierciedleniem fascynacji muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został tu położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Ale nie tylko.

Obok potężnej dawki bałkańskiej energii są tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie... Jest to więc próba uchwycenia ogólnosłowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane. A wszystko to uderza z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych.

Aktualny numer

Dołącz do nas