Co nowego?

Zawody o Puchar Prezesa ZEW

Otwarte Zawody w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezesa ZEW Niedzica S.A. odbędą się już 4 marca 2017 roku na Polanie Sosny w Niedzicy. Serdecznie zapraszamy.

» zobacz więcej

Muzyczna Owczarnia: MAJA SIKOROWSKA & SOKÓŁ ORKESTAR

Maja Sikorsowska w duecie z projektem Sokół Orkestar wystąpi już w najbliższą sobotę na scenie Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Serdecznie zapraszamy.

» zobacz więcej

Z numerów archiwalnych

Dr Artur Karol Werner Pionier szczawnickiego sportu i turystyki

Artur Karol Werner urodził się 31 stycznia 1898 r. w Lipnie w obecnym woj. kujawsko- pomorskim. Gimnazjum ukończył w Łodzi, a maturę zdał w maju 1919 r. Od maja do października służył ochotniczo w Wojsku Polskim. W tym czasie zapisał się na wydział matematyczno-przyrodniczy Uniwersytetu Poznańskiego. Stanisław Zachwieja

» zobacz więcej

NUMER 13: "Osturnia W krainie jezior i malowanych chat" - Marek Majerczak (ENGLISH)

"Osturnia. W krainie jezior i malowanych chat" -Marek Majerczak Jest między Pieninami a Tatrami wioska, ukryta na słowackim Spiszu, w jednej z dolin Zamagurza, gdzie czas jakby się zatrzymał. To tutaj przenieść się można w świat typowych, karpackich obejść, zamkniętych w czworobok identycznie jak huculskie grażdy. ENGLISH VERSION: "Osturna. In the land of lakes and painted cottages" - Marek Majerczak Hidden away within a Zamagurze valley between the Pieniny and the Tatras lies a village in the Slovak Spisz, a village where time seems to have stood still. Here you can transport yourself into the world of typical Carpathian farmsteads locked in quadrangles, identical to the Hutsul grażdy.

» zobacz więcej