Aktualności

Tryptyk - zespół, który współtworzy rodzeństwo z Tylmanowej

Zespół "Tryptyk", a więc niezwykle uzdolnione rodzeństwo z Tylmanowej, już w Sylwestra wystąpi w Zakopanem z zespołem Zakopower i Brathanki. Serdecznie zapraszamy na ich koncert.

KUP MAGAZYN PIENINY -------------------------------------------->

"Tryptyk" to grupa, która powstała z inicjatywy Mirosławy Zaziąbło - Hubiak. Zespół wykonuje muzykę ethno- folkową, a inspiracje czerpie z melodii łuku karpackiego oraz tworzy własne kompozycje. Tryptyk jest laureatem II nagrody Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Grupa brała udział w Festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja" oraz w Międzynarodowym Festiwalu "Mikołajki Folkowe" w Lublinie.

Mało kto wie, że członkowie zespołu (Mirka i Wojciech) pochodzą z Tylmanowej i sławią region swoim śpiewem i grą. Zaraz po Nowym Roku wystąpią w Jaworkach, w Muzycznej Owczarni. Na koncert już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Mirosława Zaziąbło-Hubiak wychowywała się w środowisku „folklorystycznym". Od najmłodszych lat interesowała się muzyką góralską, słowacką, romską oraz łemkowską. Tańczyła w zespołach ludowych takich jak Zespół "Pieniny", "Śwarni". Absolwentka szkoły wokalno-aktorskiej w Katowicach. Jako śpiewaczka brała udział w konkursach muzyki ludowej m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej: Sabałowe Bajania, Karnawał Góralski gdzie zdobywała czołowe nagrody.

Wojciech Zaziąbło od najmłodszych lat związany z muzyką ludową oraz folkową, laureat wielu konkursów m.in Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej. Grał oraz tańczył w Zespole Pieniny, Śwarni oraz wspierał grając wiele różnych zespołów. Wojciech został wyróżniony jako skrzypek na Turnieju Muzyków Prawdziwych.

Tryptyk w nieco innym składzie niż obecnie, w czerwcu 2014 roku, wystąpił w Szlachtowej podczas corocznej imprezy plenerowej - Posiady Szlachtowskie.

źródło: www.pieninyinfo.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas