Aktualności

Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św.Jana Pawła II - zapowiedź

XX jubileuszowa edycja Zlotu odbędzie się w dniach 07-09 czerwca 2017 na terenie gminy Czorsztyn w Sromowcach Niżnych. Patronat nad Zlotem objął Marszałek Województwa Małopolskiego pan Jacek Krupa.

Zostań kajakarzem - zapisy do Klubu Sportowego Pieniny

Klub Sportowy "Pieniny" w Szczawnicy zaprasza dziewczęta i chłopców w wieku 8 - 12 lat na bezpłatne zajęcia z kajakarstwa górskiego.

SPOTKANIA Z KULTURĄ PIENIŃSKĄ: FLISACY

Znani w całej Polsce ze spływów Dunajcem, tym razem wystąpią w roli przewodników na scenie. Odkryją nieznane obyczaje, powiedzonka, gwarę, opowiedzą o przesądach, o tym co widać z Dunajca i wiele innych ciekawostek.

SPOTKANIA Z PIENIŃSKIM GAWĘDZIARZEM: ANDRZEJ DZIEDZINA-WIWER

Będzie o zwyczajach góralskich, przesądach, o tym jak wygląda prawdziwy pieniński góral i co znaczy „bidula chudobno". Wieczór pełen anegdot i ciekawostek pienińskich już 2 lutego w Dworku Gościnnym.

SPOTKANIA Z KULTURĄ PIENIŃSKĄ: BIAŁOPOTOCANIE

Podróż muzyczna po Karpatach... i to czego nie wiecie o góralskich instrumentach. Już w czwartek w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. Serdecznie zapraszamy.

NAJLEPSZA RESTAURACJA W POLSCE 2016 - AMBER ROOM WARSZAWA

W miniony weekend w Dworku Gościnnym wybierano najlepsze restauracje w naszym kraju. Wśród nagrodzonych znalazła się ponownie restauracja Modrzewie Park Hotel - Grand Award TRZY WIDELCE oraz restauracja Jazz Bar - Best of Award of Excellence DWA WIDELCE. Wszystkim gorąco gratulujemy

Muzyczna Owczarnia: MAJA SIKOROWSKA & SOKÓŁ ORKESTAR

Maja Sikorsowska w duecie z projektem Sokół Orkestar wystąpi już w najbliższą sobotę na scenie Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Serdecznie zapraszamy.

Muzyczna Owczarnia: ANDRZEJ E-MOLL KOWALCZYK & JERZY FILAR

Już 7 października zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na Jaworkach na występ duetu Andrzej Kowalczyk & Jerzy Filar. Tego nie można przegapić.

UP TIME SQUAD - STANDARDY JAZZOWE WE WŁASNYCH ARANŻACJACH

Up Time Squad to formacja złożona z uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, którzy mają za sobą już liczne osiągnięcia muzyczne. W sobotni wieczór zaprezentują widowni Jazz Baru standardy jazzowe we własnych aranżacjach.

GRECHUTA PO HISZPAŃSKU I OGNISTE FLAMENCO

Namiętności i gorące rytmy ze słonecznej Andaluzji zawitają w Dworku Gościnnym! Krakowska formacja flamenco AIRE ANDALUZ zabierze Was na południe Hiszpanii i sprawi, że publiczność poczuje prawdziwy powiew Andaluzji (Tłum. Aire Andaluz).

Narodowe Czytanie pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza

W minioną sobotę pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza odbyło się wspólne czytania powieści Quo Vadis. Narodowe Czytanie objęte jest Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

Muzyczna Owczarnia: REBELIANCI

Już w sobotę w Muzycznej Owczarni na Jaworkach koncert znanego i lubianego zespołu - Rebelianci. Serdecznie zapraszamy.

Kolorowy Świat Teresy Tonar - wystawa

Od 31 lipca, w Galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy, można będzie oglądać wystawę pt.:"Kolorowy świat Teresy Tonar".

SPACERKIEM PO STAREJ SZCZAWNICY - W OPOWIADANIU BARBARY WĘGLARZ

Chcesz posłuchać ciekawych opowieści o Szczawnicy? W cyklu Spotkanie z Kulturą Pienińską zapraszamy do Jazz Baru Dworku Gościnnego na spotkanie z kustosz Muzeum Pienińskiego - Barbarą Aliną Węglarz, autorką wielu książek o Szczawnicy, która opowie o tajemnicach zabytkowych szczawnickich willach.

IX Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami

Już w sobotę, tj. 2 lipca, w Szczawnicy po raz 9 zainaugurowany zostanie Letni festiwal Muzyka nad Zdrojami. Serdecznie zapraszamy!

II Turniej Piłki Siatkowej Plażowej

Zapraszamy na II Turniej Piłki Siatkowej Plażowej, który odbędzie się już 9 lipca 2016 roku w Krościenku nad Dunajcem.

IV Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej

Już 3 lipca zapraszamy Państwa do Kluszkowiec na IV Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej. Tego nie można przegapić. Więcej informacji na plakacie.

Rozpoczęcie Lata Pienińskiego

W najbliższy piątek w Szczawnicy rozpoczynamy kolejną edycję Lata Pienińskiego. W tym roku Organizatorzy zaprosili do występów Chór Męski Copernicus pod batutą Pawła Jana Jankowskiego. Początek o godzinie 17.00 - scena plenerowa na Placu pod Kolejką. Serdecznie zapraszamy.

BAJARZE ZNAD GRAJCARKA - PRZEDSTAWIENIE REGIONALNE PEŁNE HUMORU

Z cyklu letnich Spotkań z Kulturą Pienińską zapraszamy na występ Stowarzyszenia Młodzi Inaczej 60+. Młodzi duchem i bardzo aktywni pienińscy seniorzy zaprezentują pełne humoru oraz oryginalnych tekstów przyśpiewki góralskie.

Muzyczna Owczarnia - GangStars

Już w najbliższy piątek w Muzycznej Owczarni na Jaworkach wystąpi fantastyczny zespół coverowy GangStars. Serdecznie zapraszamy.

PRASA: NAJPIĘKNIEJSZE SZLAKI PIENIN

Zapraszamy na bardzo ciekawy artykuł opisujący dziewięć najciekawszych szlaków Pienin. Piękne zdjęcia i przyjemna forma prezentacji sprawiają, że przenosimy się na szczyty gór, zielone łąki, malownicze wąwozy.

CYKL SPOTKAŃ Z KULTURĄ PIENIŃSKĄ

Pienińskie dziedzictwo czyli Spotkania z Kulturą Pienińską, to projekt realizowany od maja do września 2016 przez Fundację Andrzeja Mańkowskiego-Szczawnica dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.

SZCZAWNICA WIOSENNIE

Wiosenne widoki — Szczawnica i Pieniny. Bardzo ciekawy film pokazujący najpiękniejsze zakątki. Zapraszamy do obejrzenia malowniczych ujęć z lotu ptaka.

WYRÓŻNIENIE OD TRIPADVISOR DLA MODRZEWIE PARK HOTEL ZA NAJWYŻSZY POZIOM ŚWIADCZONYCH USŁUG

Z nieskrywaną radością informujemy, że Modrzewie Park Hotel***** został wyróżniony certyfikatem jakości za rok 2016 z tytułu stałego otrzymywania niezwykle pochlebnych recenzji na stronie TripAdvisor. Gratulujemy!

Wspomnienie św. Jana

Event rozpocznie się Mszą św. w Wotyłowej Gazdówce na Skałce w Ochotnicy Górnej. Później organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy. Szczegóły na plakacie.

Muzyczna Owczarnia: CRACOW DUO

Już 2 lipca na deskach Muzycznej Owczarni wystąpi zespół Cracow Duo. Serdecznie zapraszamy!

XIV Podhalański Festyn Misyjny

W programie występy sceniczne, aukcje, kiermasz, atrakcje dla dzieci. Festyn rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00. Szczegóły na plakacie.

Muzyczna Owczarnia: Gwyn Ashton

Już 25 czerwca unikatowy koncert Gwyna Ashton. Wszystkich fanów muzyki blues-rock zapraszamy do Muzycznej Owczarni na Jaworkach.

Powiatowa Parada Orkiestr Dętych oraz Zespół 2 plus 1

Już 26 czerwca zapraszamy do Ochotnicy Dolnej na XXIV Powiatową Paradę Orkiestr Dętych, organizowaną w ramach obchodów 600-lecia lokacji Ochotnicy. Event zostanie objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Warsztaty teatralne w języku angielskim dla dzieci

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w angielskich warsztatach teatralnych "100 faces of the theatre", które będą odbywać się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku nad Dunajcem.

Pieniński Festyn Integracyjny i Kabaret Czwarta Fala

Już w niedzielę w Amfiteatrze Pod Wierzbą w Krościenku n.D zapraszamy na spotkanie z kulturą pienińską. Gwiazdą wieczoru będzie Kabaret Czwarta Fala.

Muzyczna Owczarnia: PROJEKT „LUTOSŁAWSKI-RETUNED”

Kolejny z niezwykle interesujących koncertów już w sobotę 18 czerwca. Na deskach Muzycznej Owczarni wstąpi PROJEKT „LUTOSŁAWSKI-RETUNED”. Serdecznie zapraszamy.

Góralskie Posiady Szlachtowskie

Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica oraz Sołtys Szlachtowej zapraszają do wspólnej zabawy w sobotę 25 czerwca obok Remizy OSP. Szczegóły na plakacie..

Muzyczna Owczarnia: RYSZARD WOLBACH

Polski wokalista rockowy, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta - Ryszard Wolbach - wystąpi już w najbliższy piątek w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

Jaworczański Festyn Rodzinny

Zapraszamy do wspólnej zabawy podczas Jaworczańskiego Festynu Rodzinnego już 26 czerwca.

Regatta Ultra Trail Małopolska

Zapraszamy na kolejne zawody biegowe, które odbędą się w naszym regionie. ULTRA TRAIL MAŁOPOLSKA już 17 - 19 czerwca 2016 r.

WSPOMNIENIE O JÓZEFIE SZALAYU - wystawa

Do 20 lipca zapraszamy do szczawnickiej Galerii Pijalni Wód Mineralnych na wystawę poświęconą Józefowi Szalayowi.

URSZULA MULARCZYK - "GRAFIKA PIÓRKIEM"

Do 20. czerwca w galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy można oglądać wystawę prac Urszuli Mularczyk, artystki której prace "piórkiem" malowane zachwycają dokładnością i wielkością detali. Szczegóły na plakacie.

Festiwal Baśni i Bajki 2016 „Legendy Pienińskie”

16 czerwca 2016, od godz. 15.00, odbędzie się w Dworku Gościnnym ósma edycja FESTIWALU BAŚNI I BAJKI. Tegoroczne wydarzenie upłynie pod znakiem REGIONALNYCH TRADYCJI.

Zaszalay w Pieninach - Wskazówka na środę w ramach gry ulicznej

Rok 2016 w Szczawnicy jest ogłoszony Rokiem Szalayowskim. Obecnie trwa w mieście gra Zaszalay w Pieninach, której regulamin i wszelkie szczegóły znajdują się na stronie www.zaszalay.pl. Na prośbę Organizatora podajemy wskazówkę nr 3.

Wystawa Wiesława Borkowskiego Jr. w Chinach

Baiwei (白伟), czyli Wiesław Borkowski Jr., artysta z Krościenka otworzył kolejną swoją wystawę, tym razem w egzotycznym Hangzhou w Chinach.

Muzyczna Owczarnia: KROKE

W najbliższy weekend zapraszamy na koncerty zespołu Kroke. Zagrają w piątek (10 czerwca) i w sobotę (11 czerwca) w Muzycznej Owczarni na Jaworkach.

Siódmy Dzień Dziecka z Leaderem

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gorce-Pieniny zaprasza w najbliższą niedzielę wszystkie dzieci do wspólnej zabawy obok Amfiteatru Pod Wierzbą w Krościenku n.D.

Festyn Rodzinny w Tylmanowej

Już 5 czerwca zapraszamy do Tylmanowej na wyjątkowy Festyn Rodzinny. W programie m.in. występy sceniczne, konkursy, degustacja potraw regionalnych a dla dzieci zjeżdżalnia. Szczegóły na plakacie.

Szpiegowska Gra Miejska

Miasto i Gmina Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza rodziny i wszystkich indywidualnie do wzięcia udziału w Szpiegowskiej Grze Miejskiej. Szczegóły na plakacie.

Spektakl Teatralny

9 czerwca o godz. 18:00 zapraszamy do Dworku Gościnnego na niezwykle interesujący spektakl teatralny. Szczegóły na plakacie.

Etapowy Wyścig Kolarski na Spiszu

W najbliższą sobotę, tj. 4 czerwca, odbędzie się Etapowy Wyścig Kolarski Nowy Targ Road Challenge. Szczegóły na plakacie.

Muzyczna Owczarnia: Mr. POLLACK

Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitara,vocal) i Grzegorz (bębny) Polakowie oraz Bartłomiej Filip (bass,vocal), którzy karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Wystąpią oni już w najbliższą sobotę w Muzycznej Owczarni.

BAJARZE ZNAD GRAJCARKA - PRZEDSTAWIENIE REGIONALNE PEŁNE HUMORU

9 czerwca w Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbędzie się przedstawienie komediowe "Bajarze znad Grajcarka". Tego nie można przegapić.

Muzyczna Owczarnia: NAKED MIND

Już 3 czerwca na scenie Muzycznej Owczarni wystąpi polsko-indyjski zespół Naked Mind. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Majerczaki i Musiały - wystawa rodzinna

Do 16 czerwca będzie można podziwiać pracę dziesięciu artystów połączonych rodzin Majerczaków i Musiałów, którzy pokażą swoje dzieła na zbiorowej wystawie w restauracji "Klasyczna". Serdecznie zapraszamy.

Muzyczna Owczarnia: LUKASZ ORAVEC QUARTET ft. Wayne Escoffery

Gratka dla fanów jazzu i nie tylko. Wyjątkowy, międzynarodowy zespół jazzowy z wybitnym amerykańskim saksofonistą Waynem Escofery, oraz polskim pianistą Piotrem Wyleżołem w składzie już w piątek w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

DLA CIEBIE MAMO - KONCERT Z OKAZJI DNIA MATKI

Już 28 maja zapraszamy do Dworku Gościnnego na piękny koncert dedykowany wszystkim mamom. Wystąpi m.in. Zespół Pieśni i Tańca Juhasy.

Muzyczna Owczarnia: Mike Greene Trio

MIKE GREENE TRIO już w najbliższy czwartek w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

Spektakl WYSOCKI z udziałem EDWARDA LINDE-LUBASZENKO

Zapraszamy na bezpłatny spektakl, który odbędzie się już 22 maja 2016 r. (tj. w niedzielę) o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Kluszkowcach. Szczegóły na plakacie..

SPOTKANIE Z PIENIŃSKIM GAWĘDZIARZEM – ANDRZEJ DZIEDZINA WIWER

Będzie o zwyczajach góralskich, przesądach, o tym jak wygląda prawdziwy pieniński góral i co znaczy „bidula chudobno” wieczór pełen anegdot i ciekawostek pienińskich. Serdecznie zapraszamy!

Otwarcie sezonu turystycznego

28 maja swoje święto będzie obchodził malowniczy Czorsztyn. Zapraszamy na otwarcie sezonu turystycznego! Szczegóły na plakacie...

Muzyczna Owczarnia: Hanna Banaszak

Najbliższy weekend należy do Hanny Banaszak. Serdecznie zapraszamy do Muzycznej Owczarni, gdzie odbędą się jej koncerty zarówno w piątek, w sobotę jak i w niedzielę.

Krakowiacy u Górali

Gmina Krościenko zaprasza już w sobotę 21. maja do Amfiteatru Pod Wierzbą na spotkanie Krakowiaków z Góralami. Szczegóły na plakacie

JAZZ PIANO SOLO

Z okazji Dnia Matki serdecznie zapraszamy na ciekawy i relaksujący koncert pianistyczny JAZZ PIANO SOLO w wykonaniu zdolnego artysty Romana Wierciocha - studenta edukacji artystycznej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Perły Małopolski - IV edycja

Szczawnica czeka na biegaczy. IV edycja biegu Perły Małopolski w Pieninach już 22 maja.

BAJARZE ZNAD GRAJCARKA - PRZEDSTAWIENIE KOMEDIOWE

Członkowie szczawnickiego Stowarzyszenia Młodzi inaczej 60+ wykonają pełne humoru przyśpiewki i wiersze dowodząc, iż życie po 60 wcale nie musi być nudne. Zapraszamy na potężną dawkę pozytywnej energii już 14 maja do Dworku Gościnnego.

Muzyczna Owczarnia: Jorgos Skolias i Antonis Skolias

W piątek natomiast czeka nas koncert greckiego duetu, Jorgos Skolias i Antonis Skolias, którzy zaprezentują muzykę soulową.

Muzyczna Owczarnia: Jerzy Juliusz STADNICKI

W czwartek w Muzycznej Owczarni na Jaworkach odbędzie się wieczór autorski Jerzego Juliusza STADNICKIEGO, który zaprezentuje poezję śpiewaną. Serdecznie zapraszamy.

Wspomnienie o Józefie Szalayu - wystawa

Muzeum Pienińskie w Szlachtowej we współpracy z Grupą Themaleo & Uzdrowisko Szczawnica S.A. zaprasza na wystawę pt.: „Wspomnienie o Józefie Szalayu”, która prezentowana jest w szczawnickiej Galerii Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla.

Pienińskie dziedzictwo, czyli Spotkania z Kulturą Pienińską

Fundacja Andrzeja Mańkowskiego-Szczawnica zaprasza na wydarzenia nowego cyklu „Spotkań z Kultura Pienińską”.

Prace Pienińskie - 25 lat istnienia

PTTK w Szczawnicy zaprasza na Srebrny Jubileusz Prac Pienińskich - z okazji wydania 25 tomu rocznika popularnonaukowego "Prace Pienińskie". Spotkanie odbędzie się w sobotę 7. maja o godzinie 17.00 w Jazz Bar Dworku Gościnnego. Szczegóły na plakacie.

WIECZOREK TANECZNY Z DJem I MUZYKĄ NA ŻYWO

Jak co piątek Willa Marta zaprasza dzisiaj na wieczorek taneczny z DJem i muzyką na żywo!

BAJARZE ZNAD GRAJCARKA, czyli wieczór pełen humoru

2 maja w Jazz Barze Dworku Gościnnego odbyło się PRZEDSTAWIENIE KOMEDIOWE w wykonaniu członków szczawnickiego Stowarzyszenia Młodzi Inaczej 60+. Po raz kolejny udowodnili, że każdy ich występ dostarcza potężnej dawki pozytywnej energii.

Muzyczna Owczarnia: MAJA SIKOROWSKA & SOKÓŁ ORKESTAR

Maja Sikorsowska w duecie z projektem Sokół Orkestar wystąpi już w najbliższą sobotę na scenie Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Serdecznie zapraszamy.

II Rajd Pieszy Śladami Jana Pawła II

Oddział Pieniński PTTK w Krościenku n.D zaprasza na II RAJD PIESZY „ŚLADAMI JANA PAWŁA II” w niedzielę 15. maja br. na szczycie Lubania. Szczegóły na plakacie.

140 rocznica śmierci Józefa Szalaya

Kolejna uroczystość przypadająca w Roku Szalayowskim w Szczawnicy to wspomnienie śmierci założyciela Uzdrowiska. Podczas obchodów 140 rocznicy śmierci otwarta zostanie m.in. wystawa - wspomnienie o Józefie Szalayu oraz odprawiona Msza św. Szczegóły na plakacie.

Kino Mobilne 7D

Przyjdź i zobacz to na własnej skórze. Szczegóły na plakacie.

Urszula Mularczyk - grafika piórkiem

Do 20. czerwca w galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy można oglądać wystawę prac Urszuli Mularczyk, artystki której prace "piórkiem" malowane zachwycają dokładnością i wielkością detali. Szczegóły na plakacie.

Spotkanie z symbolami ŚDM

Spływ tratwami, uroczysta procesja do kościoła i Apel Jasnogórski. Już dzisiaj w Krościenku n.D. Więcej na plakacie.

Muzyczna Owczarnia: ANDRZEJ SIKOROWSKI & JACEK KRÓLIK

Koncert Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty i wieloletniego lidera Grupy pod Budą, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów, Jacka Królika, już w piątek 6 maja w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

Weekend Majowy w Szczawnicy

Zapraszamy do Szczawnicy na weekend majowy. W programie występy sceniczne i uroczystości miejskie na Przysłopie przy pomniku poległych partyzantów. Szczegóły na plakacie.

Spektakl "Prawo Pierwszej Nocy"

Zapraszamy do obejrzenia sztuki ludowego twórcy Michała Słowika Dzwona, napisanej w 1952 roku a wykonaniu Amatorskiego Teatru działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Szczawnicy. Początek spektaklu 29. kwietnia o godzinie 19.00 w Kinoteatrze Pieniny.

Muzyczna Owczarnia: KRAKOW STREET BAND

Kraków Street Band wystąpi na scenie Muzycznej Owczarni już 2 maja. Kto nie zna tego zespołu, musi koniecznie nadrobić zaległości.

IV edycja Biegów w Szczawnicy za nami!

Cztery biegi, ponad 1000 uczestników, nowe rekordy tras, wymarzona pogoda i mnóstwo zadowolonych biegaczy – tak w skrócie można podsumować nasz weekend w Szczawnicy.

KONCERT PIANISTYCZNY MUZYKI ROZRYWKOWEJ - ROMAN WIERCIOCH

Serdecznie zapraszamy na ciekawy koncert pianistyczny w wykonaniu zdolnego artysty Romana Wierciocha - studenta edukacji artystycznej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

MALOWANIE KREDĄ - ANIMACJE W DWORKU GOŚCINNYM

Zapraszamy wszystkie dzieci na wiosenne animacje z Dworkiem Gościnnym.
W programie dużo kolorowej zabawy i malowanie kredą, nie zabraknie także konkursów plastycznych z drobnymi upominkami.

Muzyczna Owczarnia: Lora Szafran

30 kwietnia w Muzycznej Owczarni koncert Lory Szafran - niezwykle utalentowanej wokalistki jazzowej. Serdecznie zapraszamy.

DWOREK GOŚCINNY: BETO BOLIVIA

Zapraszamy do Jazz Baru na gorący sobotni wieczór z rytmami Ameryki Południowej. Muzyczne klimaty zapewni zespół Beto Bolivia.

Rzeźba Stanisława Kacwina w krościeńskiej galerii

Niezwykle utalentowany samouk-rzeźbiarz, Stanisław Kacwin, zaprezentował swoje prace w galerii Restauracji Klasycznej przy Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D.

Majówka w Krościenku!

Krościenko nad Dunajcem zaprasza na tegoroczną Majówkę. Imprezy plenerowe zaplanowano zarówno w Krościenku, jak i w Krośnicy. Szczegóły na plakacie.

Biegi w Szczawnicy – rywalizacja na najwyższym poziomie

Już w najbliższy weekend odbędą się Biegi w Szczawnicy. To już IV edycja tej coraz bardziej rozwijającej się imprezy.

V Spotkanie na Szlaku

Warsztaty w plenerze, uroczysta Msza św., występy sceniczne, quizy i filmy - zapraszamy na majówkę do Ochotnicy Górnej. Szczegóły na plakacie.

Muzyczna Owczarnia: CARRANTUOHILL

CARRANTUOHILL, czyli muzyka irlandzka na najwyższym poziomie. Zapraszamy 29 kwietnia do Muzycznej Owczarni w Jaworkach.

SPOTKANIE Z PIENIŃSKIM GAWĘDZIARZEM – ANDRZEJ DZIEDZINA WIWER

29 kwietnia zapraszamy do Dworku Gościnnego na kolejne spotkanie z pienińskim gawędziarzem. O zwyczajach góralskich opowie nam Andrzej Dziedzina-Wiwer. Wstęp wolny!

GRUPA THERMALEO NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH ITB W BERLINIE

9-13 marca w Berlinie odbyła się 50. edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB. Udział wzięło ponad 10 000 wystawców ze 187 krajów i regionów, w tym także Grupa Thermaleo promująca Szczawnicę jako miejsce idealne na wypoczynek czy organizację różnorodnych eventów, z bogatą ofertą noclegową, gastronomiczną oraz turystyczną. Tegoroczny udział w ITB spotkał się z dużym zainteresowaniem.

SREBRNE WYRÓŻNIENIA SERWISU GDZIEZJESC.INFO

23 marca kapituła ogólnopolskiego serwisu informacyjno-kulinarnego GdzieZjesc.info przyznała srebrne wyróżnienia dla Le Restaurant Modrzewie Park Hotel, restauracji Jazz Bar, Bohema Willa Marta oraz kawiarni Cafe Helenka. Gratulujemy!

Zespół LOMBARD na otwarcie sezonu

W sobotę 23. kwietnia zapraszamy na Inaugurację Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce połączoną z Rozpoczęciem Sezonu Flisackiego na rzece Dunajec. Gwiazda wieczoru będzie zespół Lombard.

Opera na zamku w Czorsztynie

Już w sierpniu na dziedzińcu ruin czorsztyńskiej warowni odbędzie się wystawienie opery pt: „Opera Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda Karola Kurpińskiego".

W ANIELSKIM KRĘGU GRAŻYNY

Restauracja Jazz Bar w Dworku Gościnnym zaprasza na wystawę malarską Grażyny Sybirskiej-Wilk „W anielskim kręgu Grażyny"

Muzyczna Owczarnia: CACI VORBA

W sobotę 16 kwietnia zapraszamy do Muzycznej Owczarni na koncert folkowego zespołu CACI VORBA.

Starscheer Ochotnica Dolna piąty raz Mistrzami Polski Cheerleaders

Wielki sukces młodych cheerleaderek z Ochotnicy Dolnej. W Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Gdyni zdobyły one złoty medal. Serdeczne gratulacje!

Gra królewska dla młodzieży i seniorów - warsztaty szachowe im. Zdzisława Soliwody

Królewska Gra z Seniorami - to tytuł projektu na które Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Pieniny” w Krościenku otrzymało dotację w wysokości 5 tysięcy złotych.

Obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w obchodach 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Szczegółowy program uroczystości na plakacie.

Muzyczna Owczarnia: HOLEVIATERS

Zespół HOLEVIATERS - czyli połączenie folku z z brzmieniem swingowych standardów oraz ballad jazzowych - wystąpi już 15 kwietnia w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa prac plastycznych

Gminne Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem zaprasza na wystawę prac plastycznych. Szczegóły na plakacie.

Pieniny Info: Gminny Konkurs Historyczny w 600-lecie Ochotnicy i 680-lecie Tylmanowej rozstrzygnięty

17. marca komisja konkursowa wyłoniła laureatów gminnego konkursu w dwóch kategoriach wiekowych - szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Muzyczna Owczarnia: THE ANIMALS & FRIENDS

Jedyna i niepowtarzalna szansa zobaczenia zespołu "The Animals" w kameralnych warunkach na żywo. Zapraszamy już 11 i 12 kwietnia do Muzycznej Owczarni.

TYDZIEŃ CZEKOLADY

W przyszłym tygodniu zapraszamy na specjalnie przygotowane desery czekoladowe w Cafe Helenka.

WIECZOREK TANECZNY Z DJ EM I MUZYKĄ NA ŻYWO

Również dzisiaj zapraszamy do Willi Marty na specjalnie dla Państwa przygotowany - wieczorek taneczny. Do zobaczenia!

Muzyczna Owczarnia: Wicked Heads

9 kwietnia zapraszamy Państwa do legendarnej Owczarni Muzycznej na koncert zespołu Wicked Heads.

Pochwal się swoją posesją - KONKURS!

Szczawnica ogłosiła konkurs na najładniejsze ukwiecenie posesji. Nagrody pieniężne o łącznej wartości 4,8 tys. złotych rozdysponowane zostaną w dwóch kategoriach posesje i balkony.

MASTER CLASS - Strategie w życiu i biznesie

W dniach 14-17 kwietnia zapraszamy do Szczawnicy, by w obecności osobowości biznesu, kultury i nauki wymienić się wiedzą i osobistymi doświadczeniami w kontekście wybieranych strategii w życiu i biznesie.

Mecz charytatywny w Krościenku

W drugi dzień świąt, w Lany Poniedziałek na stadionie Klubu Sportowego Sokolica w Krościenku n.D grali, by pomóc Wojtusiowi Sobierskiemu ze Szczawnicy.

Muzyczna Owczarnia: BEZ JACKA

2 kwietnia odbędzie się koncert charyzmatycznego zespołu "Bez Jacka". Serdecznie zapraszamy do Muzycznej Owczarni.

WIECZOREK TANECZNY Z DJ EM I MUZYKĄ NA ŻYWO

Codziennie w godz. 19 - 22, zapraszamy do Willi Marty na wieczorki taneczne.

PIENINY INFO: Biegi w Szczawnicy już za miesiąc - zapowiedź

Za niecałe cztery tygodnie Szczawnicę opanują biegacze. Na górskich trasach liczących od 6 do prawie 100 km ścigać się będą ludzie z całej Polski. Rozegrane zostaną też Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim. Impreza odbędzie się 23 kwietnia 2016 r.

Muzyczna Owczarnia: Wyleżoł, Kowalewski, Dziedzic

JAZZ NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE! UCZTA MUZYCZNA DLA MELOMANÓW. JUŻ 1 KWIETNIA W MUZYCZNEJ OWCZARNI.

Wesołych Świąt!

Spokojnych i radosnych Świąt spędzonych w gronie najbliższych osób, a także zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności życzy magazyn Polski Region Pieniny.

Wystawa fotografii Jana Niezgody oraz prac "Rysunek i Piórko" Stanisława Góreckiego

Wystawa do obejrzenia w małej galerii Eglander Cafe w Szczawnicy ulica Zdrojowa 1. Szczegóły na plakacie.

CHARYTATYWNY KONCERT WIELKANOCNY

W Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy do Dworku Gościnnego na koncert charytatywny, poświęcony dzieciom chorym na białaczkę.

RICHARD FELIKS STYLA

Poeta gitary i kompozytor - Richard Feliks Styla - zagra już w najbliższą sobotę w Dworku Gościnnym. Serdecznie zapraszamy.

WIELKANOC Z GRUPĄ THERMALEO & UZDROWISKO SZCZAWNICA

Grupa Thermaleo oraz Uzdrowisko Szczawnica przygotowały na Święta Wielkanocne szereg atrakcji. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tych wydarzeniach.

W imieniny Józefa Szalaya

19 marca obchodzono święto wielkiego patrona Uzdrowiska Szczawnica - Józefa Szalaya. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.

Pieniny Info: Włoscy artyści na scenie szczawnickiego kinoteatru Pieniny

Wspaniałe widowisko, gra teatralna, taniec a przede wszystkim akrobatyka na najwyższym poziomie w wykonaniu małych i dużych artystów z Novary we Włoszech wzbogaciła sobotnią ofertę rozrywkowo-kulturalną Szczawnicy.

Misterium Męki Pańskiej (Łapsze Niżne)

Parafia św. Kwiryna w Łapszach Niżnych zaprasza do wzięcia udziału w organizowanej co roku Misterium Męki Pańskiej. Szczegóły na plakacie.

"WPISANI W PIENINY" - wystawa

WPISANI W PIENINY - nowa wystawa w Galerii Pijalni Wód Mineralnych potrwa do 4 maja. Serdecznie zapraszamy!

Muzyczna Owczarnia: ROB TOGNONI

Już w poniedziałek, 28 marca, serdecznie zapraszamy na koncert australijskiego wokalisty Roba Togoni, Tego nie można przegapić!

WEEKENDOWE HAPPY HOURS

Weekendowe HAPPY Beer HOURS w Jazz Bar. Do końca marca zapraszamy do Jazz Bar na koktajle z piwem. Szczegóły na plakacie.

HAPPY WEEK W CAFE HELENKA

Jak wygląda Happy Week w jednej z najlepszych restauracji w Szczawnicy - Cafe Helenka? Szczegóły na plakacie..

GŁODNY? PRZYJDŹ DO BOHEMY!

Serdecznie zapraszamy do Restauracji Bohema w Szczawnicy. Jeszcze do 24 marca wspaniała promocja.

WIECZÓR Z KAPELĄ GÓRALSKĄ

Masz ochotę posłuchać czegoś oryginalnego, regionalnego i z przytupem? Muzyka, przy której wszystko chce samo tańczyć :) Przyjdź w NIEDZIELĘ na wieczór z KAPELĄ ZBÓJNICKĄ.

Station thermale de Szczawnica- l"une des plus belles de la région

Piszą o nas, reklamują i zachwalają wśród francuskiej społeczności! UZDROWISKO SZCZAWNICA — JEDNYM Z NAJPIĘKNIEJSZYCH W REGIONIE.

TYTUŁ DOBRY PRACODAWCA 2015 DLA THERMALEO PLUS

18 lutego kapituła akcji Dobry Pracodawca, wyróżniająca najlepszych pracodawców w Małopolsce oraz promująca wysokie standardy prowadzenia biznesu, przyznała firmie Thermaleo Plus dyplom oraz tytuł DOBRY PRACODAWCA 2015.

NAJPIĘKNIEJSZE SZLAKI PIENIN

Zapraszamy na bardzo ciekawy artykuł opisujący dziewięć najciekawszych szlaków Pienin. Piękne zdjęcia i przyjemna forma prezentacji sprawiają, że przenosimy się na szczyty gór, zielone łąki, malownicze wąwozy.

JUŻ JEST! NOWA STRONA HOTELU NAWIGATOR!

Odsłaniamy naszą nową stronę www — szczawnicanawigator.pl. Piękne duże zdjęcia zachęcają by wstąpić w nasze progi. Zapraszamy!

Dzień Św. Patryka w Cafe Helenka

Już 17 marca zapraszamy do Cafe Helenka w Szczawnicy. Będziemy obchodzić dzień św. Patryka. Zapraszamy również do poznania historii tego święta.

Muzyczna Owczarnia: WORKAHOLIC

Blues, swing, rock... a może jazz? Dlaczego nie? Piosenki, w ktorych muzyka i oryginalne teksty tworzą niepowtarzalną, przemyślaną wartość, pozostawiając miejsce na spontaniczne, radosne granie. Juz w sobotę w Muzycznej Owczarni koncert Workaholic.

Muzyczna Owczarnia: SŁAWEK JASKUŁKE TRIO

Już w najbliższy piątek 11 marca zapraszamy na koncert zespołu SŁAWEK JASKUŁKE TRIO. Tego nie można przegapić.

Powstaje Plan Rozwoju Uzdrowiska Szczawnica na lata 2016 – 2023

W związku z powstawaniem planu rozwoju Uzdrowiska Szczawnica zapraszamy do zapoznania się z listem burmistrza miasta, Grzegorza Niezgody. Zachęcamy również do aktywnego włączenia się w tę inicjatywę poprzez wypełniania ankiet i kart projektów.

KOBIETY GÓRĄ - zapraszamy do Willi Marty

8 marca zapraszamy wszystkie kobiety, w tym szczególnym dla nich dniu, do Willi Marty. Czeka na nie masa wspaniałych atrakcji.

BAJARZE ZNAD GRAJCARKA

Członkowie szczawnickiego Stowarzyszenia Młodzi inaczej 60+ wykonają pełne humoru przyśpiewki i wiersze dowodząc, iż życie po 60 wcale nie musi być nudne. Zapraszamy do Dworku Gościnnego na potężną dawkę pozytywnej energii.

Dworek Gościnny na Marzec!

Jak zwykle nudno nie będzie! A co będzie - dawka humoru, trochę klasyki, szczypta jazzu i bluesa, nie braknie także gawędy. Weekendami Jazz Bar zaprasza na Happy Hours z piwem. Na co się wybierzecie?

Pieniny info: Stowarzyszenie LGD Gorce-Pieniny z wizytą na Dniach Młodego Obywatela

1 marca 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n.D odbyły się Dni Młodego Obywatela organizowane w ramach projektu Coaching obywatelski.

Wyniki konkursu na najładniejsza dekorację świąteczną w Gminie Krościenko n.D

Podczas XVI Sesji Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem Krościenko nad Dunajcem – zastępca wójta Ryszard Wojtarowicz wręczył nagrody dla laureatów Konkursu na najładniejszą dekorację świąteczną na terenie Gminy Krościenko nad Dunajcem.

Pieniny Info: Góralskie chustki na Małopolskim Kongresie Kobiet

Aktywne kobiety z gmin Krościenko nad Dunajcem, Szczawnica, Czorsztyn i Ochotnica Dolna promowały region na Małopolskim Kongresie Kobiet w Krakowie.

Za nami koncert "Juhasów"

Koncert pieśni wielkopostnych odbył się w niedzielę w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Jaworkach...

Krośnica wczoraj i dziś - wystawa fotografii i dokumentów

Ocalmy od zapomnienia to co jeszcze ocalić się da. Otwarcie wystawy fotografii i dokumentów w najbliższą niedzielę w OSP Krośnica o godzinie 16.00. Szczegóły na plakacie.

KOBIETY RZĄDZĄ SZCZAWNICĄ - DZIEŃ KOBIET

"Kobiety Rządzą Szczawnicą" już po raz 10-ty zapraszają Was serdecznie na nasze wspólne świętowanie.

W szczawnickiej parafii trwają przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży 2016

W lipcu br. Polska będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie. Ponad dwa miliony młodych ludzi z całego świata przyjedzie nad Wisłę na spotkanie z papieżem Franciszkiem..

Dzień Kobiet w Szczawnicy

Sprawdźcie co przygotowaliśmy w tym specjalnym dniu dla wszystkich Pań. Szczegóły na plakacie..

I Ty możesz uratować komuś życie - Dzień Dawcy Szpiku

4 i 5 marca to dni, kiedy będziemy mogli w wymierny sposób pomóc innym oddając swoje komórki macierzyste. Szczegóły na plakacie..

Muzyczna Owczarnia: PIOTR NALEPA - BREAKOUT TOUR

Znakomity koncert, ponadpokoleniowy, dwukrotnie 4 i 5 marca zapraszamy do Muzycznej Owczarni na PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR.

SZCZAWNICA 1973 - MUZYCZNE ODKRYCIA

19 marca w Dworku Gościnnym czeka nas wspaniały koncert Szczawnickiego Chóru Kameralnego. Serdecznie zapraszamy.

Koncert Hanny Banaszek

W minioną sobotę w Pieninach gościliśmy legendarną piosenkarkę Hannę Banaszak. Ikona polskiej piosenki wystąpiła w Muzycznej Owczarni.

Muzyczna Owczarnia: LESZEK MOŻDŻER

W niedzielę 28 lutego w Muzycznej Owczarni na Jaworkach wystąpił polski pianista i kompozytor, niezwykle utalentowany, Leszek MOŻDŻER.

SZCZAWNICA I MODRZEWIE PARK HOTEL NA KANALE 2 FRANCUSKIEJ TELEWIZJI

FRANCE 2 CHANNEL to jeden z najbardziej popularnych porannych programów we Francji. 15 stycznia ukazał się ponad 10 minutowy reportaż zachwalający walory Szczawnicy...

STATION THERMALE DE SZCZAWNICA — L"UNE DES PLUS BELLES DE LA RÉGION

Piszą o nas, reklamują i zachwalają wśród francuskiej społeczności! UZDROWISKO SZCZAWNICA — JEDNYM Z NAJPIĘKNIEJSZYCH W REGIONIE.

NOWA STRONA — ATRAKCJE W SERCU UZDROWISKA

Atrakcje w Sercu Uzdrowiska to strona dla gości Szczawnicy, ale także dla jej mieszkańców. Można na niej znaleźć wszystkie atrakcje Grupy Thermaleo — atrakcje dla dzieci, wydarzenia kulturalne, kulinaria, muzyka i inne.

SZCZAWNICA — PIENINY ZIMĄ

Co Szczawnica ma wspólnego z alpejskim kurortem? Wbrew pozorom sporo. Zapraszamy do lektury ciekawego artykułu okraszonego sporą dawką pięknych uzdjęć krajobrazu i zabytków.

GUEST REVIEW AWARD OD BOOKING.COM

Starania szczawnickich hoteli — Modrzewie Park Hotel oraz Hotel Nawigator — docenione przez gości. Dziękujemy!

Ceramiczna Manufaktura - nowa wystawa

Otwarcie wystawy artystów Moniki Ziemianek Sztajer, Wandy Zachwiei oraz Filipa Doleńskiego odbyło się w minioną sobotę w krościeńskiej Restauracji Klasyczna. Wystawa potrwa do 18 marca. Serdecznie zapraszamy.

OTWARTA SCENA: KRAKOWSKI INSTYTUT SZTUKI WOKALNEJ

Już w środę zapraszamy do Jazz Baru na koncert Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej!

Koncert Pieśni Wielkopostnych

Serdecznie zapraszamy na koncerty Pieśni Wielkopostnych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Juhasy". Szczegóły na plakacie.

MUZYCZNY KONCERT FILMOWY: MADONNA

W poniedziałek, 22 lutego, zapraszamy do Dworku Gościnnego na muzyczny koncert filmowy. Tym razem na piedestał wzniesiemy królową popu - Madonnę.

KONCERT JAZZOOM

W sobotę, 20 lutego, w Dworku Gościnnym wielkie święto fanów muzyki jazzowej. Wystąpi JazZoom. Serdecznie zapraszamy.

Muzyczna Owczarnia: Gooral & Dziedzic & Kamer

Autor słynnej "Karczmareczki" czyli Gooral wraz z innymi pionierami muzyki elektronicznej wystąpi już w najbliższą niedzielę w Muzycznej Owczarni na Jaworkach. Serdecznie zapraszamy.

Lekcje gry na instrumentach ludowych!

Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz Pieniński Oddział Związku Podhalan w Szczawnicy zapraszają na lekcje gry na skrzypcach i basach. Zajęcia w każdy poniedziałek w kinoteatrze Pieniny o 16.15.

Muzyczna Owczarnia: ORNETTE

Charyzmatyczny basista legendy polskiej muzyki Oddziału Zamkniętego, Grzegorz "Ornette" Stępień, wystąpi już w najbliższy piątek w Muzycznej Owczarni. Serdecznie Zapraszamy.

MUZYCZNY KONCERT FILMOWY: WHITNEY HOUSTON

Kolejny wieczór z Whitney Houston. Zapraszamy w poniedziałek, 15 lutego, do Dworku Gościnnego w Szczawnicy.

WALENTYNKOWY WIECZÓR: PARYŻU KOCHAM CIĘ

Przygotowaliśmy dla Państwa idealne walentynki. Zapraszamy do Dworku Gościnnego na piosenkę francuską...

Niedzielne zmagania z trasą FIS

W minioną niedzielę, 07 lutego, na starcie Eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów PZN w Narciarstwie Alpejskim stanęło ponad 100 zawodników.

STAND UP PO GÓRALSKU: JĘDREK-ANDRZEJ STANEK

Zapraszamy na góralski stand up, niezwykle barwnej postaci - JĘDRKA-ANDRZEJA STANKA. Start piątek godz. 19.

Przedstawienie komediowe Bajarzy znad Grajcarka 60+

W czwartek zapraszamy do Jazz Baru Dworku Gościnnego w Szczawnicy na przedstawienie komediowe w wykonaniu Bajarów znad Grajcarka 60+.

Jaworki: Zimowe zmagania strażaków już w najbliższy weekend

Kolejna Zimowa Olimpiada dla Strażaków już w ten weekend w Jaworkach. Zapisy trwają!

Muzyczna Owczarnia: Przed...ostatnie takie trio.

Kultowy polski gitarzysta blues - rockowy, współtwórca grupy Dżem, Jurek Styczyński, wystąpi w najbliższy poniedziałek 15 lutego w Muzycznej Owczarni na Jaworkach. Serdecznie zapraszamy.

Partyzancki Przysłop

13 i 14 lutego czekają nas uroczystości z okazji 72 rocznicy wydarzeń na Przełęczy Przysłop. Szczegóły na plakacie.

Muzyczna Owczarnia: NAPIÓRKOWSKI, KAROLAK i CZERWIŃSKI

W Najbliższą sobotę, tj. 13 lutego, zapraszamy do Muzycznej Owczarni na koncert Wojtka Karolaka, Marka Napiórkowskiego oraz Adama Czerwińskiego.

OTWARTA SCENA: KRAKOWSKI INSTYTUT SZTUKI WOKALNEJ

OTWARTA SCENA w Jazz Bar. W ramach cyklu otwartej sceny środowy wieczór wypełni się dźwiękami Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej. Serdecznie zapraszamy.

SPOTKANIE Z KULTURĄ PIENIŃSKĄ: BARBARA ALINA WĘGLARZ

We wtorek spotkanie z osobą zafascynowaną kulturą pienińską, autorką wielu książek oraz artykułów w naszym magazynie - Barbarą Aliną Węglarz. Serdecznie zapraszamy!

Eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZN w Narciarstwie Alpejskim

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów w Narciarstwie Alpejskim. Szczegóły na plakacie.

MUZYCZNY KONCERT FILMOWY: GEORGE MICHAEL

W najbliższy poniedziałek w Dworku Gościnnym kolejna porcja muzycznych koncertów filmowych. Tym razem naszą gwiazdą będzie George Michael.

XXIV Warsztaty Muzyczne

W dniach 31 stycznia - 7 lutego zapraszamy do Muzycznej Owczarni w Jaworkach na XXIV Warsztaty Muzyczne.

Dworek Gościnny na luty!

W lutym obfitość wydarzeń kulturalnych. Będzie muzyka, teatr, spotkania z kulturą pienińską, otwarta scena i filmy - czyli każdy odwiedzający nasz Dworek znajdzie coś dla siebie.

Polskie Pejzaże - wystawa malarstwa Józefa Mularczyka

Wystawę oglądać można od soboty 30. stycznia w Galerii Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla w Szczawnicy.

Koncert Trzech Kultur w Szczawnicy

Forum Pianistyczne w Sanoku z wizytą w Szczawnicy - koncert Trzech Kultur odbędzie się w sobotę 6. lutego o godzinie 18.00 w Restauracji Jazz Bar Dworku Gościnnego. Serdecznie zapraszamy.

SKALDOWIE zagrali w Muzycznej Owczarni!

W miniony weekend, z okazji 17 rocznicy funkcjonowania Muzycznej Owczarni, dwukrotnie wystąpił zespół Skaldowie.

Koncert bluesowo-jazzowy: MAREK WASZCZYŃSKI BAND

Jeżeli nie macie jeszcze planów na najbliższy weekend to zapraszamy na koncert zespołu MAREK WASZCZYŃSKI BAND. Bluesowo-jazzowa formacja zaprezentuje utwory z płyty "Somewhere in between".

Spektakl "Sekrety Baronowej"

W czwartek, 28 stycznia, w Jazz Barze odbędzie się spektakl "Sekrety Baronowej". Serdecznie zapraszamy.

SPOTKANIE Z KULTURĄ PIENIŃSKĄ: ANDRZEJ DZIEDZINA WIWER

We wtorek czeka nas szczególne spotkanie z symbolem Szczawnicy i Pienin. Do Dworku gościnnego zawita Andrzej Dziedzina-Wiwer. Serdecznie zapraszamy do Jazz Baru na godz. 19.

MUZYCZNY KONCERT FILMOWY: WHITNEY HOUSTON

Już dzisiaj zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na muzyczny koncert filmowy. Tym razem naszą gwiazdą będzie Whitney Houston.

Szczawnica: W blasku betlejemskiej nocy - kolędy i pastorałki

W dwugodzinnym koncercie, w Kościele Parafialnym w Szczawnicy, zaprezentowali się członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Juhasy, Grupy Wokalnej, kapela Jaworcanie, Orkiestra Dęta i uczniowie Szkoły Muzycznej.

Muzyczna Owczarnia: KINGA RATAJ

W sobotę koncert niezwykle utalentowanej artystki, śpiewającej w języku polski i portugalskim. Serdecznie zapraszamy do Muzycznej Owczarni.

Ferie w Ochotnicy Górnej!

WOK w Ochotnicy Górnej w okresie ferii zimowych przygotował dla dzieci, młodzieży i starszych mnóstwo atrakcji.

Muzyczna Owczarnia: JERZY MICHAŁ BOŻYK

W ten piątek zapraszamy do Muzycznej Owczarni na Jaworkach na koncert wokalisty i instrumentalisty - Jerzego Michała Bożka. Tego nie można przegapić.

Dworek Gościnny: GRZEGORZ HALAMA

W piątek zapraszamy na stand-up powszechnie znanego komika, Grzegorza Halamy. Kto ma poczucie humoru, zdecydowanie powinien wziąć udział w tym wydarzeniu.

Dworek Gościnny: SPEKTAKL "CABARET HZ"

W czwartek w Jazz Barze czekają na nas dwa wydarzenia. O godz. 19 rozpocznie się spektakl zakopiańskiej aktorki i piosenkarki, HANNY ZBYRYT-GIEWONT "CABARET HZ". Zaraz po tym DJ MARSHMOOD poprowadzi dalszą część wieczoru. Serdecznie zapraszamy.

Zimowa Opowieść Stowarzyszenia Artystów Pienińskich

Nowy Rok, członkowie Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, witają zbiorową wystawą, którą podziwiać można do 12. lutego w Restauracji Klasyczna w Krościenku nad Dunajcem.

Ferie w Szczawnicy

Od poniedziałku do piątku w Szczawnicy dzieci i młodzież mogą korzystać z "feryjnych" propozycji spędzenia wolnego czasu. Szczegóły na plakacie.

Dworek Gościnny: Otwarta Scena - Magdalena i Bogusław Ćwiertnia

Najbliższa środa zarezerwowana jest dla muzyki akustycznej. W Dworku Gościnnym wystąpi bowiem Magdalena i Bogusław Ćwiertnia. Serdecznie zapraszamy.

Dworek Gościnny: CIEKAWE SPOTKANIE - SZCZAWNICA I OKOLICA

Już jutro zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na spotkanie z przewodnikiem górskim Przemysławem Gabrysiem.

Muzyczna Owczarnia: INTERNAL MELODY

W najbliższą niedzielę w Muzycznej Owczarni na Jaworkach czeka nas fonograficzny debiut Krzysztofa Lenczowskiego, wiolonczelisty Atom String Quartet. Serdecznie zapraszamy.

Bal Karnawałowy

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców działająca przy Liceum Ogólnokształcącym w Krościenku n.D zaprasza na charytatywny Bal w Karczmie Dunajec. Więcej szczegółów na plakacie.

MUZYCZNY KONCERT FILMOWY: MADONNA

18 stycznia zapraszamy do Dworku Gościnnego na Muzyczny Koncert Filmowy. Tym razem gwiazdą wieczoru będzie Madonna.

Muzyczna Owczarnia: GRAŻYNA AUGUŚCIK, JAREK BESTER

W najbliższą sobotę, 16 stycznia, w Muzycznej Owczarni na Jaworkach wystąpi duet Grażyna Auguścik i Jarosław Bester. Serdecznie zapraszamy.

NIEPODWAŻALNE ARGUMENTY, DLA KTÓRYCH SZCZAWNICĘ WARTO ODWIEDZIĆ

Zapraszamy na piękną fotorelację naszego regionu stworzoną przez portal www.pelnapara.com.

NOWA RESTAURACJA I BAR HOTELU NAWIGATOR WITA GOŚCI

W grudniu Hotel Nawigator otworzył do dyspozycji gości nową restaurację i bar. Co serwują? Aromatyczną kawę, regionalne przysmaki, górską gościnność i uśmiech na twarzach. Zapraszamy!

MODRZEWIE PARK HOTEL ZWYCIĘZCĄ LUXURY TRAVEL GUIDE AWARDS 2016

Kolejna nagroda dla Modrzewie Park Hotel! Ukoronowanie starań, międzynarodowa nagroda LUXURY TRAVEL GUIDE AWARDS 2016 wyróżniająca luksus odzwierciedlony w produktach i usługach. Gratulujemy!

XXVI Śpiskie Zwyki

Dwudniowa impreza rozpocznie się tradycyjnie na w Muzeum Zamkowym w Niedzicy od konkursy skrzypków, gawędziarzy, śpiewaków. W drugim dniu prezentacja scenek rodzajowych zwyczajów i obrzędów regionu Spisza. Szczegóły na plakacie.

Muzyczna Owczarnia: Joao de Sousa

W najbliższy piątek, 15 stycznia, w Muzycznej Owczarni na Jaworkach koncert wschodzącej gwiazdy Joao de Sousa. Znany między innymi z występów w X Factorze wraca z nową płytą...

Jasełka Jubileuszowe

9 i 10 stycznia to czas dla Jasełek Jubileuszowych, które odbędą się w Krościenko n/Dunajcem. Szczegóły na plakacie.

CIEKAWY ARTYSTA: KATARZYNA MIŚKOWIEC

Już w najbliższą sobotę, tj. 9 stycznia, w Dworku Gościnnym będzie okazja do poznania niezwykle utalentowanej wokalistki - Katarzyny Miśkowiec. Serdecznie zapraszamy.

Muzyczna Owczarnia: Apostolis Anthimos (ORGAN TRIO)

Już 9 stycznia zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na koncert fantastycznego Greka, APOSTOLISA ANTHIMOSA. Tego nie można przegapić.

Dworek Gościnny na Styczeń!

W nowym roku Dworek Gościnny w Szczawnicy nie zwalnia tempa i zaprasza na kolejną porcję ciekawych i niezapomnianych eventów. Sprawdźcie, co na nas czeka w styczniu.

Tryptyk - zespół, który współtworzy rodzeństwo z Tylmanowej

Zespół "Tryptyk", a więc niezwykle uzdolnione rodzeństwo z Tylmanowej, już w Sylwestra wystąpi w Zakopanem z zespołem Zakopower i Brathanki. Serdecznie zapraszamy na ich koncert.

Pieniny na międzynarodowej liście geoparków UNESCO?

Co łączy Szczawnicę z chińskim siedmiotysięcznikami Kunlun i islandzkimi gejzerami? Poza pięknem krajobrazu również rzadko spotykane gdzie indziej warunki geologiczne.

Koncert Kolęd w wykonaniu chóru z Witebska

Już 3 stycznia zapraszamy Państwa na koncert kolęd w wykonaniu chóru z Witebska. Szczegóły na plakacie.

Kolędowanie na folkową nutę

To był niezapomniany wieczór kolędowania - z gwiazdą, turoniem oraz wspólnym śpiewaniem! W naszym szczawnickim kościele p.w.św.Wojciecha, dzięki uprzejmości ks. proboszcza Tomasza Kudronia, odbył się koncert kolęd w wykonaniu Mateusza Ziółki i zespołu Folk Power.

Wystawa prac Wiesława Borkowskiego w Szanghaju

W Konsulacie Generalnym RP w Szanghaju 6 grudnia 2015 roku została otwarta wystawa prac Wiesława Borkowskiego z Krościenka.

SPOTKANIA Z KULTURĄ PIENIŃSKĄ: STAND UP - ANDRZEJ DZIEDZINA WAWER

ANDRZEJ DZIEDZINA WAWER to ikona naszego regionu. Zapraszamy już 30 grudnia na Stand Up w jego wykonaniu.

Dworek Gościnny: KONCERT FOLKOWY - FOLK POWER

28 grudnia to natomiast połączenie folku z nowoczesnością - zapraszamy na koncert zespołu FOLK POWER.

Dworek Gościnny: SZUKAJĄC VIVIAN MAIER

27 grudnia w Dworku Gościnnym będziemy mieli okazję ujrzeć niezwykły film w reżyserii John Maloofa, "Szukając Vivian Maier". Serdecznie zapraszamy.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Zdrowych, pogodnych, spędzonych wśród pienińskiej nuty świąt Bożego Narodzenia, życzy Magazyn Polski Region Pieniny!

Dworek Gościnny: PIWNICA POD BARANAMI

W drugi dzień świąt Artyści Piwnicy pod baranami będą czarować słowem i muzyką w Dworku Gościnnym. Będzie uśmiech i chwila refleksji przy kolędach znanych i nieznanych.

Dworek Gościnny: ŚWIĄTECZNE DŹWIĘKI

25 grudnia w Dworku Gościnnym w Szczawnicy wyjątkowy koncert jazzowy zespołu Surreal Players. Serdecznie zapraszamy.

Kolędowanie w Krościenku

Wójt Gminy oraz Związek Podhalan Oddział Krościenko n.D zapraszają do wspólnego kolędowania, w programie występy, degustacja potraw regionalnych oraz obrzędy świąteczne i karnawałowe.

Mateusz Ziółko i FolkPower w koncercie kolęd i pastorałek

27 grudnia w szczawnickim kościele parafialnym, w koncercie kolęd i pastorałek, wystąpi zwycięzca trzeciej edycji The Voice of Poland - Mateusz Ziółko oraz członkowie zespołu FolkPower. Serdecznie zapraszamy!

Repertuar Kina Pieniny (18-24 grudzień)

Animacja przygodowa "DOBRY DINOZAUR" oraz film biograficzny Papieża "Franciszek" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

Szczawnica - co i gdzie? - mapa turystyczna

Podpowiadamy, gdzie wypić dobrą kawę, zjeść smaczny lunch i spędzić miły wieczór. Warto zachować.

Zbójnicka zaprasza na DARTY

Nowo otwarta Restauracja Zbójnicka zaprasza na darty. Codziennie od godz. 16. Szczegóły na plakacie.

Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy

Serdecznie zapraszamy na Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy pod Trzema Koronami, który odbędzie się 20. grudnia br. w pasażu handlowym w Sromowcach Niżnych.

Spotkanie z Mistrzami Kajakarstwa

Klub Sportowy "Pieniny" zaprasza wszystkich sympatyków kajakarstwa górskiego na spotkanie z czołowymi polskimi zawodnikami w kajakarstwie - Michałem Wierciochem, Grzegorzem Majerczakiem oraz Joanną Mędoń Polaczyk.

Aniela Krupczyńska laureatką 40. Edycji Nagrody im. O. Kolberga

Kierownik Zespołu Regionalnego - Aniela Krupczyńska - zdobyła nagrodę im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej". Serdecznie gratulujemy!

Muzyczna Owczarnia: Pudelsi

Już 27 grudnia zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na Jubileuszowy Koncert zespołu Pudelsi. Tego nie można przegapić.

Wernisaż wystawy prac Marii Lizoń-Śliwy

W czwartek w małej galerii Eglander Cafe w Szczawnicy odbył się wernisaż wystawy prac Marii Lizoń-Śliwy. W skład prezentowanej w grudniu ekspozycji wchodzą głównie wykonywane różnymi technikami witraże.

Świąteczny Kiermasz Pieniński

W dniach 26 grudnia - 3 stycznia zapraszamy Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy na tradycyjny, coroczny Swiąteczny Kiermasz Pieniński. Do zobaczenia.

PAKIET ROWEROWY - CYKLOKARPATY 2016

Specjalna oferta przygotowana z okazji kolejnej edycji maratonu rowerowego MTB Cyklokarpaty – Szczawnica. Zapraszamy we wrześniu 2016.

Pieśń religijna górali spod Pienin i Gorców

Konkursami wokalnymi zakończył się projekt "W stronę źródeł - pieśń religijna górali spod Pienin i Gorców". Na scenie zaprezentowały się grupy z regionu pienińskiego i gorczańskiego, a zwieńczeniem konkursów była projekcja specjalnie nagranego filmu.

Kolejna nagroda dla Modrzewie Park Hotel

Modrzewie Park Hotel zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu Profit Hotel Awards 2015 w kategorii HOTEL / OBIEKT BUTIKOWY. Serdecznie gratulujemy.

Repertuar Kina Pieniny (11-17 grudzień)

Animacja "Święty Mikołaj dla wszystkich" oraz dramat przygodowy "W samym sercu morza" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

Sylwester w Krościenku

Zabawa przy muzyce boliwijskiego zespołu, pożegnanie starego roku po pienińsku a także sztuczne ognie i dyskotekowe granie to atrakcje przygotowane przez krościeński samorząd na Noc Sylwestrową 2015/2016.

Kolęda na krościeńskim Rynku

Wójt Gminy oraz Związek Podhalan Oddział Krościenko n.D zapraszają do wspólnego kolędowania. W programie występy, degustacja potraw regionalnych oraz obrzędy świąteczne i karnawałowe.

Benefis Jana Kubika

Już 13 grudnia zapraszamy Państwa na Benefis Jana Kubika. Uroczystości rozpoczną się mszą św. o godzinie 12.15 w kościele parafialnym w Krościenku n.D, po której w sali remizy OSP będą miały miejsce uroczystości jubileuszowe.

Wokalny Konkurs Pieśni Religijnej i Świeckiej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Wokalnym Konkursie Pieśni Religijnej i Świeckiej..

Dworek Gościnny: POSŁUCHAJMY RAZEM

Najpiękniejsze kolędy w wykonaniu gwiazd muzyki pop i nie tylko. Prowadzi: DJ Elvis. Serdecznie zapraszamy.

Sztuka "Prawo pierwszej nocy"

Już 13 grudnia o godz. 19 w Kinoteatrze Pieniny rozpocznie się sztuka w reż. Marka Ciesielki "Prawo pierwszej nocy". Serdecznie zapraszamy.

Muzyczna Owczarnia: Trzy dni z muzyką kameralną

W najbliższy weekend, tj. 11-13 grudnia, zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na Jaworkach na 3 koncerty muzyki poważnej. Tego nie można przegapić.

„Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną na terenie Miasta i Gminy Szczawnica 2015/2016”

Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica – Grzegorz Niezgoda ogłosił kolejną edycję miejskiego „Konkursu na najładniejszą dekorację świąteczną na terenie Miasta i Gminy Szczawnica 2015/2016”.

Sylwester pod Gwiazdami w Szczawnicy

Tegoroczna zabawa sylwestrowa na szczawnickim Placu pod Kolejkę na Palenicę rozpocznie się o godzinie 22.00. Gwiazdą wieczoru będzie Michał Milowicz. Szczegóły na plakacie..

Repertuar Kina Pieniny (4-10 grudzień)

Animacja "Hotel Transylwania 2" oraz sensacja science fiction "Igrzyska Śmierci" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

Artystyczne zaduszki

W galerii Krzywa Jabłonka w Szczawnicy odbyły się II Artystyczne Zaduszki. W wieczór pełen wspomnień i zadumy przywoływano pamięć o ludziach, którzy działalnością i pracą artystyczną w jakikolwiek sposób wpłynęli na tworzenie swoistej kultury regionu

Wernisaż rodzinnej wystawy Zachwiejów

Cztery pokolenia rodziny Zachwiejów zaprezentowały swoje prace plastyczne podczas wernisażu wystawy, który odbył się 27 listopada w Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla w Szczawnicy.

Mikołaj w Szczawnicy!

6 grudnia św. Mikołaj odwiedzi Jaworki, Szlachtową i Szczawnicę. Szczegóły na plakacie..

Muzyczna Owczarnia: CARRANTUOHILL

W najbliższy weekend Muzyczna Owczarnia przygotowała dla Państwa koncerty barburkowe. Wystąpi niezwykle ciekawy zespół CARRANTUOHILL. Serdecznie zapraszamy.

KONCERT MIKOŁAJKOWY

Już w najbliższą sobotę zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na Koncert Mikołajkowy. Wystąpią: Karolina Wojtko - śpiew oraz Dawid Troczewski - instrumenty klawiszowe.

KinoAkademia - druga edycja w Szczawnicy

Z radością zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w II edycji KinoAkademii w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. Szczegóły na plakacie.

Wystawa poświęcona twórczości lokalnych twórców i regionalnym tradycjom

Już od soboty można oglądać w naszej Galerii Pijalni Wód Mineralnych wystawę poświęconą twórczości lokalnych twórców i regionalnym tradycjom. Zaprezentujemy Państwu prace czterech pokoleń rodziny Zachwiejów. Wystawa nosi tytuł: "Rodzina Zachwiejów. Igłą, dłutem, pędzlem przez pokolenia".

Repertuar Kina Pieniny (27.11 - 3.12)

Animacja przygodowa "Sava: Mały wielki bohater" oraz polska komedia romantyczna "Listy do M 2" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

Party Andrzejkowe!

Jeśli nie macie planów na Andrzejki, zapraszamy już w sobotę do Jazz Baru na zabawę w rytmie lat 70-tych.

Grudzień w Dworku Gościnnym

Będzie bardzo świątecznie, nastrojowo i klimatycznie smile emoticon. Zapraszamy na "kulturalne weekendy" oraz spędzenie czasu świąteczno-noworocznego razem z nami, a wydarzeniem specjalnym będzie koncert The Backwards - Beatles Legends Show!

Muzyczna Owczarnia: Anthimos Apostolis

Światowej klasy przedstawiciel rocka progresywnego, Anthimos Apostolis, zagra już w najbliższą sobotę w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

Sylwester 2015 w Ochotnicy Dolnej

Jeżeli nie macie jeszcze planów na Sylwestra, to ciekawą propozycję przygotowała Ochotnica Dolna. Szczegóły na plakacie.

Święty Mikołaj w Krościenku

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy udziale Gminnego Centrum Kultury zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem w niedzielę 6 grudnia o godzinie 14.00 w sali remizy OSP w Krościenku. Szczegóły na plakacie.

Warsztaty Kulinarne

Zapraszamy na warsztaty kulinarne, które w Grudniu odbywać się będę w Ochotnicy Dolnej. Tego nie można przegapić.

Muzyczna Owczarnia: 4 SZMERY

Niezwykle charyzmatyczny zespół 4 SZMERY wystąpi już w najbliższy piątek w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

MODRZEWIE PARK HOTEL WYRÓŻNIONE PRZEZ POLAND EXCLUSIVE

Poland Exclusive to swoista kolekcja elitarnej grupy najlepszych, wyjątkowych hoteli, restauracji, obiektów kongresowych oraz SPA&Wellness w Polsce..

Jan Sebastian Bach zaczarował Dworek Gościnny

Zapraszamy na relację z koncertu najważniejszych kompozycji Jana Sebastian Bacha, który odbył się Dworku Gościnnym - relacjonuje serwis pieninyinfo.pl.

Zapisy do Szczawnickiej Amatorskiej Ligii Siatkówki

Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica – Grzegorz Niezgoda oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy zapraszają wszystkich miłośników piłki siatkowej do udziału w Szczawnickiej Amatorskiej Lidze Siatkówki.

TRADYCJA PRZEZ POKOLENIA: W PIENINACH

21 listopada 2015 r. o godz. 17.00 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ odbędzie się kolejny, siódmy już wieczór z cyklu Tradycja przed Pokolenia. Serdecznie zapraszamy.

Zaproszenie na mecz uczelnianej drużyny hokeja

Uczelniana drużyna hokeja "PPWSZ Podhale Nowy Targ" zaprasza na mecz do hali lodowej w Nowym Targu 14. listopada na godzinę 17.00. Zawodnicy uczelni zagrają z drużyną Banska Bystrica.

Repertuar Kina Pieniny (20-26 listopad)

Thriller psychologiczny "11 minut" oraz najnowszy James Bond "Spectre 007" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

Akwarelowa i pastelowa wystawa Tatiany Tokarczuk

Od soboty w krościeńskiej restauracji Klasyczna można oglądać wystawę prac autorstwa Tatiany Tokarczuk - architekt, wykładowcy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz członkini Stowarzyszenia Artystów Pienińskich i Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu.

Muzyczna Owczarnia: ZŁE PSY

Nic dodać nic ująć, ZŁE PSY i ANDRZEJ NOWAK, czyli ROCK W NAJLEPSZYM WYDANIU już w najbliższą sobotę w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

BAL SYLWESTROWY w Dworku Gościnnym

Powitaj Nowy Rok 2016 w niezwykłym klimacie Retro&Roll. Ponadto, wiele atrakcji, także kulinarnych, i zabawa do białego rana z zespołem DEADLY PLANTS.

Muzyczna Owczarnia: 230 VOLT

Już w najbliższy piątek zapraszamy do Muzycznej Owczarni na koncert zespołu 230 VOLT. Grupa nawiązuje stylistyką do klasycznego rockowego brzmienia lat 80 i 90.

Pieniny na starej pocztówce

Zapraszamy na promocję książki "Pieniny na starej pocztówce", która odbędzie się w sobotę 21. listopada w Restauracji Jazz Bar Dworku Gościnnego w Szczawnicy.

Repertuar Kina Pieniny (13-19 listopad)

Animacja przygodowa "Rabusie fistaszków" oraz dramat historyczny "Zakazany Bóg" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

Święto Odzyskania Niepodległości w Ochotnicy Górnej

W środę, 11 XI, przypada 97. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczcijmy to wydarzenie przez uczestnictwo w uroczystej Mszy świętej sprawowanej za Ojczyznę o godzinie 16.00 w kościele w Ochotnicy Górnej.

Święto Niepodległości w Szczawnicy

Władze Samorządowe Miasta i Gminy Szczawnica zapraszają do wzięcia udziału w obchodach Święta Niepodległości.

Muzyczna Owczarnia: REBELIANCI

Już w najbliższą sobotę w Muzycznej Owczarni na Jaworkach koncert znanego i lubianego zespołu - Rebelianci. Serdecznie zapraszamy.

Pierwszy interaktywny Festiwal Podróżniczy Jarosława Kuźniara

Pierwszy interaktywny Festiwal Podróżniczy Jarosława Kuźniara `Poza Szlakiem` przechodzi do historii. Z dumą pokazujemy interaktywność - uchwyconą na zdjęciach!

BEST HOTEL AWARD 2015 — Z TRZECIEGO MIEJSCA NA DRUGIE

W kategorii DLA BIZNESU w V edycji Best Hotel Award 2015 na najlepsze polskie hotele organizowanej przez portal rezerwuje.pl — Modrzewie Park Hotel zajmuje obecnie DRUGIE MIEJSCE!

Muzyczna Owczarnia: ACOUSTIC BLUES

Już w najbliższy piątek, tj. 13 listopada, zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na koncert bluesowej formacji "Acoustic Blues".

SPOTKANIA Z KULTURĄ PIENIŃSKĄ: SPOTKANIE Z PIENIŃSKIM GAWĘDZIARZEM – ANDRZEJ DZIEDZINA WIWER

Już 12 listopada w Dworku Gościnnym spotkanie z Andrzejem Dziedziną Wiwerem - poetą, przewodnikiem i gawędziarzem. Będzie o zwyczajach góralskich i przesądach. Serdecznie zapraszamy.

Nagrodzono najpiękniej ukwiecone posesje prywatne i balkony

Rozstrzygnięto „Konkurs na najpiękniejsze ukwiecenie posesji prywatnych przy budynkach jednorodzinnych na terenie Miasta i Gminy Szczawnica w roku 2015”

Benefis Janiny Zachwiei

W środę 4 listopada w szczawnickim Kinoteatrze miał miejsce benefis Janiny Zachwiei „Buliś” z domu Malinowskiej – malarki, rzeźbiarki, poetki i znanej w okolicy mistrzyni kuchni regionalnej.

Repertuar Kina Pieniny (6-12 listopad)

Przygodowe fantasy w reż. Joe Wrighta "Piotruś" oraz "Ugotowany" w reż. Johna Wellsa to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

Otwarta scena: Koncert „Nauczycieli i Uczniów” Szkoła Muzyczna z Dobrej

Już w najbliższą sobotę zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na koncert niezwykle utalentowanych uczniów oraz nauczycieli ze Szkoły Muzycznej z Dobrej.

ICEBUG SUMMER TRAIL 2015!

Już 8 listopada 2015 r. tj. w najbliższą niedzielę w masywie Lubania, odbędzie się jesienna edycja biegu Icebug Summer Trail. Bieg, jak co roku oferuje uczestnikom 2 trasy oraz łącznie trzy stopnie klasyfikacji. Serdecznie zapraszamy!

VI MASOWY SZCZAWNICKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Już 11 listopada, w Dzień Niepodległości, zapraszamy Państwa na coroczne zmagania miejscowych biegaczy. W tym roku organizatorzy przygotowali aż 8 kategorii wiekowych. Serdecznie zapraszamy!

Dworek Gościnny w listopadzie!

W najbliższym miesiącu czeka na nas w Dworku Gościnnym w Szczawnicy masa przeróżnych atrakcji. Serdecznie zapraszamy.

IV Szczawnicki Korowód Wszystkich Świętych

W piątkowe popołudnie ulicami Szczawnicy przeszedł IV Korowód Wszystkich Świętych...

Muzyczna Owczarnia: Sebastian Riedel & CREE

Już w najbliższy weekend zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na koncert zespołu Cree & Sebastian Riedel. A oto historia zespołu..

Góra jako źródło inspiracji czyli międzynarodowe warsztaty i konferencja w Dworku Gościnnym

W sobotę 24 października w Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbyła się konferencja z udziałem naukowców, grafików i humanistów z Polski, Czech i Słowacji. Tematem wiodącym wykładów były góra jako źródło inspiracji i oddziaływania na różne dziedziny nauki i sztuki.

Repertuar Kina Pieniny (30.10 - 5.11)

Komedia animowana "Hotel Transylwania II" oraz przygodowe fantasy "Łowca czarownic" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada zapraszamy Państwa do Ochotnicy Dolnej na wieczór muzyczno-poetycki pt. "Jeszcze Polska nie zginęła". Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w budynku WOK.

Czwarty Gorczański Wielki Podjazd!

MKS Trial Ochotnica zaprasza na Czwarty Gorczański Wielki Podjazd Enduro-Cross-Trial. Impreza rozpocznie się 8. listopada o godzinie 10.00 na os. Czepiele (Pod Studzionkami). Szczegóły na plakacie!

Muzyczna Owczarnia: PRZEDOSTATNIE TAKIE TRIO

Ściśle związany z grupą Dżem, Jerzy Styczyński, kompozytor i producent muzyczny, Andrzej „E-moll” Kowalczyk oraz wybitnie uzdolniona wokalistka, Ula Fryzka, wystąpią wspólnie już w najbliższą sobotę w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy!

W Szczawnicy rusza akcja "Małopolska bez smogu"

Radio Kraków i Polski Alarm Smogowy sprawdzą, czym oddychają mieszkańcy i turyści w małopolskich uzdrowiskach i kurortach. Start akcji „Małopolska bez smogu” 19 października w Szczawnicy i Bochni.

Szczawnicki Chór Kameralny zaprezentuje bachowskie kantaty!

Już 13 listopada w Dworku Gościnnym w Szczawnicy wystąpi Szczawnicki Chór Kameralny, który zaprezentuje najsłynniejsze dzieła Jana Sebastiana Bacha. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

Koncerty Andrzejkowe w Schronisku Trzy Korony!

Serdecznie zapraszamy do Schroniska Trzy Korony na koncerty Andrzejkowe. Zagrają Sebastian Atrament i Magdalena Czomperlik. Sprawdź program imprezy..

Repertuar Kina Pieniny (23-29 października)

Fascynująca historia wspinaczki na najwyższy szczyt świata "Everest" oraz dramat biograficzny "The walk" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

Dworek Gościnny: DJ MARSH MOOD

W sobotę zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na imprezę ze wspaniałymi rytmami, którą poprowadzi Dj Marsh Mood. Tego nie można przegapić.

Muzyczna Owczarnia: ANDRZEJ SIKOROWSKI

Już w najbliższy piątek zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na koncert Andrzeja Sikorowskiego. Poniżej biografia tego wspaniałego muzyka.

FILM: Szczawnica z podniebnej perspektywy

Zapraszamy Państwa do obejrzenia nowego spotu reklamującego nasze Uzdrowisko Szczawnica. Film został zarejestrowany profesjonalnym sprzętem latającym. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

Muzyczna Owczarnia: MAJA SIKOROWSKA

Utalentowana krakowska wokalistka, Maja Sikorowska, wystąpi już w najbliższą sobotę w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy!

Międzynarodowa konferencja w Szczawnicy

W przyszłą sobotę odbędzie się w Dworku Gościnnym konferencja GÓRA – TWÓRCZA PRZESTRZEŃ ODDZIAŁYWANIA. Towarzyszyć jej będą pokazy technik graficznych prezentowane na przenośnym warsztacie oraz wystawa. Serdecznie zapraszamy.

CIEKAWY WYKŁAD: DIETY ŚWIATA

Już 23 października w Dworku Gościnnym w Szczawnicy Maria Skoczek, specjalista zdrowia publicznego, opowie nam jak zdrowo i dobrze się odżywiać. Serdecznie zapraszamy.

Ostatnie zawody kajakarskie w tym roku!

W Krościenku n.D odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Zjeździe Kajakowym. To ostatnie w tym roku sportowe zmagania w sezonie 2015.

Konkurs plastyczny o Janie Pawle II

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, który organizowany jest w związku z liturgicznym wspomnieniem św. Jana Pawła II.

Repertuar Kina Pieniny (16-22 października)

Komedia obyczajowa "Panie Dulskie" oraz dokument Mirosława Krzyszkowskiego "Pilecki" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

Muzyczna Owczarnia: Grzegorz Kapołka Trio

Wszystkich fanów bluesa zapraszamy już w najbliższą sobotę na koncert charyzmatycznego Grzegorza Kapołka.

Koncert Golec uOrkiestra zakończył tegoroczny sezon turystyczny na Dunajcu

Tegoroczne zakończenie spływu przełomem Dunajca i otwarcie nowego parkingu w Szczawnicy uświetnił występ znanego zespołu z Milówki - Golec uOrkiestry. W spływie tratwami wzięło udział ponad stu zaproszonych gości.

Muzyczna Owczarnia: PIOTR WYLEŻOŁ & KAREN EDWARDS

OKAZJA JAKIEJ NIE WOLNO PRZEGAPIĆ !!! FENOMENALNA KAREN EDWARDS NA NASZEJ SCENIE
WRAZ Z GWIAZDAMI POLSKIEGO JAZZU !!! Serdecznie zapraszamy!

WYDARZENIE MIESIĄCA: FILM "MOJA MATKA"

Film w polskich kinach ukaże się dopiero w listopadzie, w Dworku Gościnnym będzie go można zobaczyć już 17 października! Serdecznie zapraszamy.

Repertuar Kina Pieniny (9-15 października)

Religijny dramat "Czy naprawdę wierzyć?" oraz wojenna produkcja Wojciecha Łukaszewicza "Karbala" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

FESTIWAL "POZA SZLAKIEM": Afrykańskie rytmy

AFRYKAŃSKIE RYTMY - koncert w ramach festiwalu Jarka Kuźniara już dzisiaj w Dworku Gościnnym. Serdecznie zapraszamy.

FESTIWAL "POZA SZLAKIEM": Film "Uciec do Pitcairn"

W ramach Interaktywnego Festiwalu Podróżniczego "Poza Szlakiem", w piątek o godz. 20:00, będziemy mieli okazję zobaczyć genialny film Marka Ułana-Szymańskiego pt. "Uciec do Pitcairn". Serdecznie zapraszamy.

FESTIWAL "POZA SZLAKIEM": Spektakl teatru Nō

Już dzisiaj o 18:30 w Dworku Gościnnym zaprezentuje się Teatr Nō. Serdecznie zapraszamy!

Muzyczna Owczarnia: DGZZ

Zespół wykonujący piosenki poetycko-jazzowe - DGZZ - wystąpi już w najbliższą sobotę w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

Portal GdzieZjesc.info poleca restaurację Modrzewie Hotel Park!

Serwis GdzieZjesc.info poleca najlepsze kulinarne miejsca w Polsce. Dla szukających doskonałego miejsca na wypoczynek ze smakiem w Pieninach serwis poleca Restaurację Modrzewie Park Hotel. Dlaczego i co ich urzekło w kuchni hotelu?

PRASA I MEDIA: SZCZAWNICA LUBIANA I POPULARNA!

2. pozycja wśród najpopularniejszych górskich miejscowości wypoczynkowych w Polsce 2015, wg portalu www.onet.pl, świadczy o tym, że turyści lubią u nas wypoczywać.

ZBÓJNICKA PONOWNIE ZAPRASZA!

Piwnica Zbójnicka w Szczawnicy po wielu latach - ponownie otwarta! Serdecznie zapraszamy, aby skosztować lokalnych, pienińskich specjałów.

Best Hotel Award 2015

W kategorii DLA BIZNESU w V edycji Best Hotel Award 2015 na najlepsze polskie hotele organizowanej przez portal rezerwuje.pl — Modrzewie Park Hotel zajmuje obecnie 3 MIEJSCE!

Redyk w Ochotnicy i górale z Kirgistanu

Prelekcje, redyk, śpiew i muzyka góralska, stoiska regionalne to wszystko czeka na Państwa w piątek i sobotę 16 i 17 października w Ochotnicy Górnej - Babieńcu podczas imprezy plenerowej. Serdecznie zapraszamy.

Mistrzostwa Polski w Zjeździe Kajakowym!

W najbliższy weekend w Krościenku zostaną rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Zjeździe Kajakowym. Początek imprezy w sobotę o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy.

Muzyczna Owczarnia: CARRANTUOHILL

Muzyka irlandzka w najlepszym wykonaniu. Już w najbliższy piątek w Muzycznej Owczarni wystąpi grupa CARRANTUOHILL. Serdecznie zapraszamy.

PAŹDZIERNIK w Dworku

Niewątpliwie największym wydarzaniem tego miesiąca będzie FESTIWAL PODRÓŻNICZY „POZA SZKALAKIEM”, którego pomysłodawcą jest Jarosław Kuźniar. Cały świat w jednym miejscu!

Repertuar kina Pieniny (2-8 października)

Familijne fantasy "Hugo i Łowca Duchów" oraz sensacyjny "Transporter" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

MUZYCZNE SPOTKANIA Z... ARTUR MAJERCZAK & BIAŁOPOTOCANIE

Już w najbliższą sobotę dowiecie się Państwo to czego nie wiecie o góralskich instrumentach. Zapraszamy do Jazz Baru na godz. 19:00.

Muzyczna Owczarnia: ELŻBIETA ADAMIAK

Już 3 października w Muzycznej Owczarni na Jaworkach wystąpi niepowtarzalna Ela Adamiak w swojej jubileuszowej trasie koncertowej "Urodziny u rodziny". Serdecznie zapraszamy.

Golec Orkiestra w Szczawnicy!

Już 11 października zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie. W Szczawnicy zagra słynny Golec Orkiestra. Impreza połączona jest z zakończeniem tegorocznego spływu Przełomem Dunajca i otwarciem nowego parkingu w Pieninach!

Muzyczna Owczarnia: JANUSZ RADEK

Wspaniały i unikalny polski wokalista - Janusz Radek - wystąpi już w najbliższy piątek w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

Pierwszy Interaktywny Festiwal Podróżniczy Jarosława Kuźniara!

9-11 października to termin pierwszego festiwalu podróżniczego Jarosława Kuźniara. Część podróżników pojawi się osobiście w Dworku Gościnnym w Szczawnicy, część połączy się ONLINE z takich zakątków świata, jak Urugwaj, Filipiny czy Australia. Tego nie można przegapić!

"Browar Żywiec" wystąpił w Muzycznej Owczarni!

W minioną sobotę, tj. 26 września, w Muzycznej Owczarni na Jaworkach wystąpił czołowy przedstawiciel nurtu piosenki turystycznej - zespół "Browar Żywiec".

Festyn Profilaktyczny (Krościenko n/D)

Już w najbliższy piątek zapraszamy Państwa do Amfiteatru „Pod Wierzbą” na festyn profilaktyczny projektu „Razem Bezpieczniej w Szkołach Powiatu Nowotarskiego”. Tego nie można przegapić!

Wystawa prac Anny Glińskiej-Kupczyk oraz Zdzisława Wiatra!

Wernisaż wystawy prac Anny Glińskiej-Kupczyk oraz Zdzisława Wiatra pt. "Do Pienin" odbędzie się 25 września o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów ambitnej sztuki!

Rodzinny Piknik z Latawcem

Nie lada gratka dla wszystkich dzieci. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy latawiec. Szczegóły na plakacie.

Warsztaty kulturoznawcze w Szczawnicy!

W najbliższy weekend Szczawnica przygotowała dla nas sporą dawkę kultury w postaci warsztatów kulturoznawczych, promocji książek oraz prezentacji wystaw. Tego nie można przegapić!

Piknik z filmem górskim!

Już w najbliższą sobotę, 26 września, przy koronie zapory w Niedzicy odbędzie się czwarty już Piknik z filmem górskim. Szczegóły na plakacie!

KSIĄŻKA MIESIĄCA: "WICHROWE WZGÓRZA"

Książka, której nikt nie chciał wydać, po czym stała się hitem na liście Empiku. Zapraszamy na rozmowę z autorem, który odkrywa tajemnice powstania książki "WICHROWE WZGÓRZA".

Muzyczna Owczarnia: ORANGE TRANE

Już w najbliższy piątek zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na jazzowy koncert zespołu Orange Trane. Swą muzyką zespół wpisuje się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością.

MŚ w kajakarstwie górskim: Mateusz Polaczyk ze srebrnym medalem!

Serdeczne gratulacje dla Mateusza Polaczyka, który po raz drugi w swojej karierze wywalczył tytuł vice-mistrza świata. Inny Polacy również świetnie się spisali. Mistrzostwa odbywały się na torze olimpijskim w Lee Valley nieopodal Londynu.

LUXURY TRAVEL GUIDE AWARD 2016

Kolejna nominacja dla Modrzewie Park Hotel*****. Tym razem LUXURY TRAVEL GUIDE AWARD 2016 — nagroda wyróżniająca luksus odzwierciedlony w produktach i usługach.

Szachowe Mistrzostwa Szkół Średnich!

Za nami Szachowe Mistrzostwa Szkół Średnich Ośrodka Szczawnica, gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji!

Finały ogólnopolskie Orlik Polska 2015!

26 i 27 września w Łącku rozegrane zostaną finały ogólnopolskie Orlik Polska 2015. Serdecznie zapraszamy Państwa na to wydarzenie.

Wielkie sprzątanie w Gorcach!

Do wspólnego sprzątania zapraszają mieszkańcy Ochotnicy Górnej. Początek i zbiórka o godzinie 9.00 w sobotę 19. września na "Skwerku" w Ochotnicy Górnej.

Najpiękniejsze zdjęcie Pienin roku 2015!

Pan Piotr Jamiński zwyciężył w naszym konkursie na najpiękniejsze zdjęcie z naszego regionu w roku 2015. Serdecznie gratulujemy!

Mistrzostwa Świata Seniorów - transmisja na żywo od 16. września

Mistrzostwa Świata w kajakarstwie górskim, które odbędą się tym razem na olimpijskim torze w Londynie, potrwają od 16 do 20 września. Trzymamy kciuki w szczególności za Mateusza Polaczyka, który gościł na naszej okładce w nowym, letnim numerze magazynu.

WYDARZENIE MIESIĄCA: PREMIERA FILMU

Ogólnopolska premiera filmu Paolo Sorrentino "Młodość" już 19 września w Dworku Gościnnym. Tego nie można przegapić!

Muzyczna Owczarnia: KROKE

Krakowski zespół instrumentalny - Kroke - już w najbliższą sobotę zagra w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy!

ARMIDA NA ZAKOŃCZENIE BAROKOWYCH EKSPLORACJI

Wydarzeniem szczególnym tegorocznych Barokowych Eksploracji był spektakl operowy ARMIDA w Dworku Gościnnym...

Szczawnica na blogu "Architekt Na Szpilkach"

Blogerka Katarzyna Antończyk opublikowała na swoim prywatnym blogu "Architekt Na Szpilkach" niezwykle oryginalny wpis o architekturze Szczawnicy, ubarwiony ciekawym zestawem zdjęć...

WORLD LUXURY HOTEL AWARDS

Miło nam przekazać, że Modrzewie Park Hotel***** został nominowany przez gości do nagrody Luxury Hotel za wybitne świadczenie usług.

POZIOMKI MAGDY GESSLER ROZDANE!

Restauracja "Modrzewie Park Hotel" została wyróżniona przez Magdę Gessler w jej najnowszym przewodniku kulinarnym. Serdeczne gratulacje.

CIEKAWY ARTYSTA: LIM TRIO

Limanowskie Improwizacje - jazz, folk, muzyka klasyczna na jednej scenie już 12 września w Jazz Barze. Serdecznie zapraszamy.

Muzyczna Owczarnia: BLACK SZABAS

Już w najbliższą sobotę w Muzycznej Owczarni Jazz-Rock na najwyższym poziomie. Serdecznie zapraszamy.

55 Międzynarodowe Regaty Slalomowe!

5 września na torze kajakowym na Dunajcu w Szczawnicy zostaną rozegrane 55 Międzynarodowe regaty w slalomie kajakowym o Memoriał A. A. Wernerów. Będą to równocześnie zawody weteranów o memoriał W. Piecyka. Szczegóły na plakacie.

Spotkanie promocyjne książki

Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy zaprasza na spotkanie z prof. Ludwikiem Freyem autorem książki "Pienińska Apteka" w sobotę o godzinie 17.00 w sali kinoteatry Pieniny w Szczawnicy.

Wrzesień w Dworku Gościnnym!

W każdą sobotę, a także w wybrane piątki, będzie można przeżyć coś ciekawego. Zapraszamy nietuzinkowych gości, muzyków, pisarzy, aktorów. Zachęcamy do zapoznania się z programem na najbliższy miesiąc i zapraszamy do wyjątkowego Dworku Gościnnego w Szczawnicy. Wrześniowe propozycje poniżej.

Muzyczna Owczarnia: MIKE PARKER

Nowojorski basista i kompozytor, Mike Parker, wystąpi już w sobotę w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

MUZYCZNE SPOTKANIA Z ... PIOTR GRZESIK

Już w sobotę zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na muzyczne spotkanie z Piotrkiem Grzesikiem, twórcą muzyki instrumentalnej.

Muzyczna Owczarnia: WORKAHOLIC

Już w najbliższy piątek w Muzycznej Owczarni IV Międzynarodowy Zlot Dacii. Wystąpi zespół Workaholic oraz George Negrea i Raluca Dumitru. Serdecznie zapraszamy.

Za nami "Bieg do Źródeł"

Pierwszy charytatywny „Bieg do Źródeł” przyciągnął do Szczawnicy ponad stu uczestników. Najmłodszy miał zaledwie półtora roku.

Międzynarodowy Puchar Pienin im. Bronisława Warusia

Zapraszamy Państwa na Międzynarodowy Puchar Pienin im. Bronisława Warusia w Kajakarstwie Górskim, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę na rzece Dunajec w Krościenku.

III Ogólnopolska Olimpiada Strażaków

Wszystkich strażaków zapraszamy na III Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza, która odbędzie się już 12 i 13 września w Jaworkach.

Muzyczna Owczarnia: JERZY JULIUSZ STADNICKI

Już w najbliższy czwartek w Muzycznej Owczarni wystąpi SZCZAWNICKI BARD I PIEŚNIARZ, PRZEWODNIK TURYSTYCZNY oraz POETA - Jerzy Juliusz Stadnicki. Serdecznie zapraszamy.

DWOREK GOŚCINNY NA WAWELU!

Dworek Gościnny wziął udział w wystawie Piękno Odnalezione, która gościła na Dziedzińcu Zewnętrznym Zamku Królewskiego na Wawelu. Ekspozycja prezentowała pieczołowicie odrestaurowane budowle historyczne z niezwykłą przeszłością.

"Dziewolscy herbu de Dziuli" - wystawa

Jeszcze tylko do 20 września w Galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy mogą Państwo podziwiać wystawę poświęconą rodowi Dziewolskich. Serdecznie zapraszamy!

Pożegnanie lata w Niedzicy

W niedzielę w Niedzicy podczas Gminnych Dożynek i Pożegnania Lata wystąpią spiskie zespoły regionalne, orkiestry dęte z Łapsz Wyżnych, Niżnych i Kacwina a impreza zakończy się występem kabaretu Truteń.

LAS VEGAS SHOW w Dworku Gościnnym!

ENERGIA i ŻYWIOŁ - muzyka z przełomu lat 50-tych i 60-tych już w najbliższą sobotę w Dworku Gościnnym. Serdecznie zapraszamy.

POŻEGNANIE LATA - BIEG DO ŹRÓDEŁ

29 sierpnia, w ostatnią sobotę wakacji odbędzie się w Szczawnicy niesamowite wydarzenie – bieg nocny o wdzięcznej nazwie „Bieg do źródeł"

Muzyczna Owczarnia: AMELA

"AMELA- blues o rozwianych włosach na wietrze" w wykonaniu Jarka Śmietany i Antka Krupy już w najbliższy czwartek w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

Repertuar kina Pieniny (21-27 sierpnia)

Animacja "Mały Książę" oraz głośny film Tommy Lee Jonesa "Eskorta" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

MUZYCZNY KONCERT FILMOWY: SCORPIONS

Zapraszamy Państwa na kolejny muzyczny koncert filmowy. Tym razem pod lupą legenda niemieckiego hardrocka - zespoł Scorpions.

Plenerowy Piknik Górski (Niedzica - 22 sierpnia)

Już w najbliższą sobotę w Niedzicy odbędzie się Plenerowy Piknik Górski. Impreza organizowana przez ZEW Niedzica przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Spotkania z Filmem Górskim” oraz Biurem Promocji Zakopanego. Serdecznie zapraszamy.

Muzyczna Owczarnia: WOJTEK KAROLAK TRIO

Już w najbliższą sobotę zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na koncert Wojciecha Karolaka. Tego nie można przegapić.

Wywiad z Marią Ćwiertniewicz w Eurosporcie!

Od 40 lat żadna inna Polka nie powtórzyła jej wyniku. W 1975 roku Maria Ćwiertniewicz została pierwszą i - jak do tej pory - jedyną polską mistrzynią świata w kajakarstwie górskim.

Zespoły z Węgier, Hiszpanii i Portugalii wystąpią w Szczawnicy!

Zapraszamy na trzydniowe spotkanie z folklorem świata w Szczawnicy. Na scenie plenerowej placu pod kolejką wystąpią zespoły z Węgier, Hiszpanii i Portugalii. Koncerty rozpoczną się już w 24 sierpnia i potrwają przez 3 dni.

Koncert Trzech Kultur

Młodzi zdolni artyści z Mołdawii, Ukrainy i Polski wystąpią w muzycznym programie w kościele parafialnym w Szczawnicy w niedzielę 23. sierpnia br. o godzinie 20.15. Serdecznie zapraszamy!

Bieg do źródeł dla dzieci i dorosłych!

29. sierpnia odbędzie się w Szczawnicy niesamowite wydarzenie – bieg nocny o wdzięcznej nazwie „Bieg do źródeł”.

Muzyczna Owczarnia: Kasa Chorych

W piątek w Muzycznej Owczarni czeka nas koncert prawdziwej legendy polskiego blues-rocka - Kasy Chorych. Serdecznie zapraszamy do Jaworek!

Kasia Stankiewicz w Dworku Gościnnym!

Jedna z ikon polskiej muzyki lat 90 - Kasia Stankiewicz - wystąpi już w najbliższą sobotę w Dworku Gościnnym. Serdecznie zapraszamy.

SPOTKANIA Z KULTURĄ PIENIŃSKĄ: PIENIŃSKI STAND-UP

Wieczór w którym odkrywamy nowe spojrzenie na życie, świat, jego prawa i cykle. Jest to góralskie spojrzenie wg Piotra Gąsienicy. Serdecznie zapraszamy do Dworku Gościnnego.

TRWA KONKURS NA NAJCIEKAWSZE ZDJĘCIE Z PIENIN!

Jeszcze tylko do 30 sierpnia można wysyłać zdjęcia na konkurs na "Najpiękniejsze zdjęcie z Pienin"! Na zwycięzcę czeka weekend w komfortowym pensjonacie w Szczawnicy w wybranym przez niego terminie! Serdecznie zapraszamy.

MUZYCZNY KONCERT FILMOWY: WHITNEY HOUSTON

Najbliższy czwartek Dworek Gościnny zarezerwował dla Muzycznych koncertów filmowych z Whitney Houston. Serdecznie zapraszamy!

Muzyczna Owczarnia: IZABELA STARUCH

Już w najbliższy czwartek zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na koncert charyzmatycznej krakowskiej artystki Izabeli Staruch. Tego nie można przegapić.

GÓRALSKI WIECZOREK PRZY MIKROFONIE Z FLISAKAMI

O tym, czego górale nie mówią turystom dowiemy się już w piątek w Dworku Gościnnym. Serdecznie zapraszamy!

Repertuar kina Pieniny (14-20 sierpnia)

Mrożąca krew w żyłach "Szubienica" w reż. Pete Doctera oraz familijna animacja "W głowie się nie mieści" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

Muzyczna Owczarnia: Koncert OLD BREAKOUT

Cała klasyka Tadeusza Nalepy w oryginalnym wykonaniu jego muzyków już 14 i 15 sierpnia w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

Koncert Nauczycieli w Dworku Gościnnym!

Już jutro, na sali głównej Dworku KONCERT NAUCZYCIELI w ramach warsztatów Natural Voice Perfection.

Nasze zdjęcie wyróżnione przez National Geographic!

Jedna z naszych fotografii z nowego numeru magazynu "Polski Region Pieniny" została wyróżniona w ogólnoświatowym konkursie National Geographic. Gratulacje dla Bartłomieja Jureckiego!

NUMER 13: "Co w apteczce?" - Agnieszka Szymaszek (ENGLISH)

Co powinna zawierać apteczka turysty górskiego? Oto jest pytanie! Postara się na nie w pełni odpowiedzieć Agnieszka Szymaszek.

NUMER 13: "Świat czerni i bieli Stanisława Góreckiego" - Ryszard M. Remiszewski (ENGLISH)

Rysunek i muzyka współgrają, istnieją obok siebie, niejednokrotnie idą razem w parze. Tak też jest w życiu i twórczości Stanisława Góreckiego, górala ze Sromowiec Wyżnych w Pieninach..

NUMER 13: "Wyprawy po leśne runo" - Leszek Horwath (ENGLISH)

"Czy kuchnia i życie bez grzybów byłyby równie smaczne? Z pewnością - nie. W góralskich potrawach, dość monotonnych, o czym już niejednokrotnie pisałem, obecność grzybów stanowiła istotne, smakowe i aromatyczne urozmaicenie" - Leszek Horwath

NUMER 13: "Ugwarzanie na ściyrnisku" - Wanda Czubernatowa (ENGLISH)

Aby jeszcze bardziej mogli Państwo wczuć się w pienińskie klimaty, przygotowaliśmy również artykuł pisany gwarą, który stworzyła Wanda Czubernatowa. Serdecznie zapraszamy.

NUMER 13: "Tajemnicze nazwy: Kacwin" - Agnieszka Szymaszek (ENGLISH)

Są w rejonie Pienin porozrzucane malownicze wioski o nazwach niemalże egzotycznych, wskazujących na obce pochodzenie np. Kacwin..

NUMER 13: Pienińskie dworki szlacheckie GRYWAŁDZKI DWOREK - Jacek Waruś (ENGLISH)

Grywałdzki dworek nie był okazałą szlachecką siedzibą, jakie zwykliśmy oglądać na starych fotografiach... Bliżej mu było do bogatych chałup wiejskich niż do szlacheckich rezydencji...

NUMER 13: "Żaby - zaczarowane demony z Grywałdu" - dr Justyna Cząstka-Kłapyta (ENGLISH)

Jak podają zapisy kronikarskie Grywałd do lat powojennych zamieszkiwali ją najlepsi w regionie Pienin czarownicy i znachorzy. Temat ten wnikliwie przeanalizowała dr Justyna Cząstka-Kłapyta. Serdecznie zapraszamy.

NUMER 13: "Fascynujące dzieje Figury Matki Bożej Różańcowej w Szczawnicy na Miedziusiu" - Piotr Krzywda (ENGLISH)

W nowym numerze magazynu Piotr Krzywda przedstawił fascynujące dzieje tajemniczej figury sakralnej w Szczawnicy. Serdecznie zapraszamy.

NUMER 13: "Osturnia W krainie jezior i malowanych chat" - Marek Majerczak (ENGLISH)

Czy ktoś słyszał kiedyś o Ostruni? - krainie jezior i malowanych chat? Jeśli nie to z pomocą w nowym numerze przychodzi Marek Majerczak. Serdecznie zapraszamy.

NUMER 13: "Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sromowcach Wyżnych" - Joanna Daranowska-Łukaszewska (ENGLISH)

Pieniny to miejsce pełne zabytkowych budowli o swojej bogatej historii. Bez wątpienia należy do nich również Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sromowcach Wyżnych. Serdecznie zapraszamy!

NUMER 13: "Skąd się wziął pieniński przełom Dunajca?" - Piotr Krzywda (ENGLISH)

Skąd właściwie wziął się przełom Dunajca, największy kanion Europy Środkowej? Na to pytanie postara się odpowiedzieć Piotr Krzywda. Serdecznie zapraszamy.

NUMER 13: "Groza, muzyka, zachwyt nad pięknem... - Przełom Dunajca w literaturze pięknej. - dr Justyna Cząstka-Kłapyta (ENGLISH)

Nasza stała felietonistka, Dr Justyna Cząstka-Kłapyta, przedstawi Przełom Dunajca w ujęciu literackim. Serdecznie zapraszamy!

NUMER 13: "Pienińska flora z kajaka widziana" - prof. Ludwik Frey (ENGLISH)

O tym co kryje przed nami pienińska flora nasz stały specjalista prof. Ludwik Frey..

NUMER 13: Wywiad z wicemistrzem świata w kajakarstwie górskim - Mateuszem Polaczykiem (ENGLISH)

"Najlepiej jest mi w Szczawnicy" - stwierdza w rozmowie z Mateuszem Dutką wicemistrz świata w kajakarstwie górskim - Mateusz Polaczyk. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia całego wywiadu w 13 numerze magazynu "Polski Region Pieniny".

NUMER 13: "Kajaki to moja pasja" - reportaż z pracowni Krzysztofa Polaczyka w Szczawnicy (ENGLISH)

W Szczawnicy, tuż nad brzegiem Dunajca, powstają jedne z najlepszych kajaków slalomowych. Ich twórca – Krzysztof Polaczyk, chętnie opowiada o tym, jak tworzy profesjonalny sprzęt sportowy..

NUMER 13: "Maria Ćwiertniewicz" - Beata Sabała-Zielińska (ENGLISH)

Jeśli ktoś myśli, że kajakarstwo to wyłącznie domena mężczyzn, myli się straszliwie, a nawet bardzo się zawstydzi, gdy pozna „ Złotą Marysię”, czyli Marię Ćwiertniewicz. O niej w letnim numerze magazynu opowiada Beata Sabała-Zielińska.

NUMER 13: Wywiad z Stefanem Kapłaniakiem „Cenkiem” (ENGLISH)

Wywiad z ikoną kajakarstwa z naszego regionu, Stefanem Kapłaniakiem "Cenkiem", który przeprowadził jego wnuk Dariusz Tokarski. Serdecznie zapraszamy.

NUMER 13: Kajaki na Dunajcu - Agnieszka Szymaszek (ENGLISH)

Szczawnica słynie nie tylko z kwaśnych wód, czyli szczaw. Nie tylko z pięknego górskiego otoczenia. To także kolebka kajakarstwa górskiego w Polsce. Gdy dziecko w Szczawnicy idzie do pierwszej klasy, to znak, że może także wsiąść do kajaka..

KONKURS NA NAJCIEKAWSZE ZDJĘCIE Z PIENIN!

Zapraszamy Państwa do udziału w nowym letnim konkursie zorganizowanym przez nasz magazyn "Polski Region Pieniny".

Bieg do źródeł w Szczawnicy - biegniemy dla Wojtka!

29 sierpnia, w ostatnią sobotę wakacji odbędzie się w Szczawnicy niesamowite wydarzenie – bieg nocny o wdzięcznej nazwie „Bieg do źródeł”.

KONCERT GWIAZDY JAZZU: KEVIN MOHOGANY

Obdarzony zmysłowym, ciepłym barytonem, uwodzi także elegancją, wdziękiem i wyśmienitym jazzowym feelingiem - Kevin Mohogany - już w 20 lipca wystąpi w Szczawnicy.

Wystawa prac Wiesławy i Ludwika Frey

Stowarzyszenie Artystów Pienińskich i Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek zaprasza na wystawę prac Wiesławy i Ludwika Frey - Nasz Zielnik - która rozpocznie się już 11 lipca w Restauracji Klasyczna.

Koncert w Kinie Pieniny!

Serdecznie zapraszamy na koncert multintrumentalistów Janusza Kasprowicza oraz Stanisława Marinczenko, który już w najbliższy poniedziałek, 13 lipca, odbędzie się w Kinie Pieniny w Szczawnicy.

DNI WĘGIERSKIE

Już 17-19 lipca zapraszamy Państwa na dni węgierskie do Szczawnicy. Tego nie można przegapić!

KONCERT BRAZILIAN - POLISH CONNECTION

Gorące, południowe rytmy: samba, salsa, bossa nova w wykonaniu brazylijczyka Guila Guimaraesa oraz polskich muzyków jazzowych już w sobotę w Jazz Barze Dworku Gościnnego.

MUZYCZNE SPOTKANIA Z: Ireneuszem Dańko

4 lipca do Jazz Baru Dworku Gościnnego zawitał redaktor "Gazety Krakowskiej" Ireneusz Dańko. Opowiedział nam o swoich dziennikarskich i muzycznych fascynacjach..

Repertuar Kina Pieniny (3-9 lipca)

Francuski kryminał "Marsylski łącznik" oraz elektryzujący "Jurassic World" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

Jiri Erlebach wystąpi w Hotelu Jan!

Światowej sławy skrzypek, Jiri Erlebach, wystąpi już 10 lipca w Hotelu Jan. Wszystkim miłośników jego talentu i nie tylko, serdecznie zapraszamy.

Muzyka Fryderyka Chopina w Muzycznej Owczarni

4 lipca w Muzycznej Owczarni na Jaworkach mieliśmy okazję podziwiać fantastycznych artystów: Annę Bonczar i Bartłomieja Kominka, którzy wykonywali muzykę Fryderyka Chopina.

Barokowe eksploracje: Włoskie źródła

Bardzo atrkacyjny letni program, jaki przygotował Dworek gościnny w Szczawnicy, rozpoczynamy koncertem z międzynarodowym składem muzyków. Serdecznie zapraszamy.

Krzesimir Dębski i Adam Czerwiński w Muzycznej Owczarni!

Już w najbliższy piątek plejada gwiazd z Krzesimirem Dębskim i Adamem Czerwińskim na czele. Serdecznie zapraszamy.

Lato w Ochotnicy Górnej

Koncert blues rockowego zespołu Sagittarius oraz występ artystów związanych z krakowską sceną to tylko niektóre propozycje, które przygotowała Ochotnica Górna na powitanie lata. Serdecznie zapraszamy.

Biesiada Pienińska

Już 4 lipca zapraszamy do amfiteatru "Pod Wierzbą" na historyczną pierwszą edycję Biesiady Pienińskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Muzyka Karpat - Kapela Śwarni.

NOWY NUMER: Notka od redaktor naczelnej!

Lada dzień ukaże się nowy numer magazynu Polski Region Pieniny. Będzie on poświęcony dumie naszego regionu, a więc kajakarstwu górskiemu. Już teraz można zamówić nowy numer. Serdecznie zapraszamy.

Święto kultury Spisza w Niedzicy...

Już 4 lipca zapraszamy do Niedzicy na imprezę przesiąkniętą kulturą Spisza zarówno polskiego, jak i słowackiego. Wszystkim sympatyków naszej regionalnej kultury serdecznie zapraszamy.

Repertuar Kina Pieniny (26 czerwca - 2 lipca)

Przygodowa animacja "Ups! Arka odpłynęła" oraz szalona komedia Petera Bogdanovica "Dziewczyna warta grzechu" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "Jazda autobusem" - Antoni Kroh (ENGLISH)

Jazda komunikacją publiczną nie należy do jakichś szczególnych przyjemności, jednak i tu zdarzają się wyjątki. O tym jak ciekawa może być jazda autobusem Antoni Kroh. Serdecznie zapraszamy.

VIII Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami

Już 4. lipca w Szczawnicy wyjątkowy i specjalny Letni Festival Muzyka nad Zdrojami. Tego nie można przegapić.

XI Puchar Burmistrza Szczawnicy w slalomie kajakowym

Klub Sportowy Pieniny zaprasza na kolejne zawody kajakowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica, które odbędą się już w przyszłym tygodniu, tj. 4 lipca. Impreza odbędzie tuż przy Przystani Flisackiej.

Koncert w Schronisku Trzy Korony!

Już 4 lipca koncert charyzmatycznego duetu Jarząbek-Jurkiewicz, który odbędzie się w Schronisku Trzy Korony. Serdecznie zapraszamy.

TORTILLA zagra w Pieninach..

Niezwykle bluesowy zespół Tortilla wystąpi już w najbliższą niedzielę w Muzycznej Owczarni..

KSIĄŻKA MIESIĄCA: "Śmierć frajerom" - Grzegorz Kalinowski

Książką miesiąca czerwca została pozycja Grzegorza Kalinowskiego o intrygującym tytule "Śmierć frajerom". Zapraszamy na jej prezentację już w najbliższy piątek do Jazz Baru Dworku Gościnnego.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "Zespół Pieśni i Tańca "Pieniny" symbolem kultury ludowej Krościenka" - Tomasz Bodziarczyk (ENGLISH)

Kto nie słyszał o Zespole Pieśni i Tańca "Pieniny" musi koniecznie nadrobić zaległości.. Tomasz Bodziarczyk opisuje ten legendarny już pieniński zespół.

MAGDALENA LECHOWSKA po raz kolejny w Muzycznej Owczarni

Już w najbliższą niedzielę w Muzycznej Owczarni na Jaworkach koncert znanej i cenionej wokalistki - Magdaleny Lachowskiej. Serdecznie zapraszamy.

Koncert Młodej Podhalańskiej Filharmonii

Zapraszamy na koncert Młodej Podhalańskiej Filharmonii, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (27 czerwca) w kościele parafialnym w Krościenku n.D. Na skrzypcach - Agata Kawa-Cajler, dyrygent - Wojciech Czepiel.

Wystawa prac Michała Suffczyńskiego

Wystawa prac artysty do obejrzenia od 20. czerwca w Galerii Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla w Szczawnicy. Grupa Thermaleo i Uzdrowisko Szczawnica zapraszają.

Koncert RIFFERTONE!

Już w najbliższy piątek, 26 czerwca, zapraszamy na koncert rodzinnego duetu Riffertone. Zespół, odnoszący sukcesy w wielu ogólnopolskich konkursach muzycznych m.in. w "Must be the Music", zagra w Muzycznej Owczarni na Jaworkach. Tego nie można przegapić.

Ekstremalne pokazy rowerowe w Niedzicy!

Prawdziwe rowerowe święto już 4 i 5 lipca czeka nas w Niedzicy. Pokazy podniebnych lotów, rowerowe przedszkole, szkolenia dla zjazdowców i endurowa wycieczka - to tylko niektóre z atrakcji przygotowane przez JR Events . Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "Grzbietem Małych Pienin" - Ryszard M. Remiszewski (ENGLISH)

Unikatową wschodnią część pasma Pienin opisuje nasz stały felietonista - Ryszard M. Remiszewski. Serdecznie zapraszamy.

Repertuar Kina Pieniny (19-25 czerwca)

Australijski "San Andreas" w reż. Brada Peytona oraz mroczny horror "Poltergeist" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

Inauguracja sezonu turystycznego w Niedzicy

Niedzica zaprasza na Inaugurację Sezonu Turystycznego, który rozpocznie się już 20 czerwca. Serdecznie zapraszamy!

Kabaretowo w Krościenku

Już w najbliższy weekend w Amfiteatrze Pod Wierzbą m.in. występy zespołów regionalnych. Gwiazdą wieczoru będzie Kabaret Czwarta Fala. Serdecznie zapraszamy.

Koncert Mag Balay

Już w najbliższy piątek w Muzycznej Owczarni na Jaworkach zaśpiewa dla nas intrygująca wokalistka - Mag Balay. Serdecznie zapraszamy na jej koncert.

CIEKAWY ARTYSTA: Sonia Lachowolska

Już w najbliższą sobotę, tj. 20 czerwca, w Dworku Gościnnym wystąpi fantastyczna piosenkarka - Sonia Lachowolska. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "Piękno zagrożone" - prof. Ludwik Frey (ENGLISH)

Duża różnica wysokości w Pieninach sprawia, że występuje tutaj bardzo bogata flora. Unikatowe rośliny z Pienin opisuje w swoim artykule prof. Ludwik Frey. Serdecznie zapraszamy.

Rodzinne Rajdy Rowerowe

Zapraszamy Państwa na rodzinny rajd rowerowy, który odbędzie się już 20 czerwca w Niedzicy. Start o godzinie 14.00.

Otwarcie wystawy prac Elżbiety Adamczyk (ENGLISH)

Już od najbliższej soboty w Restauracji Klasyczna w Krościenku n.D. będzie można podziwiać wystawę prac Elżbiety Adamczyk. Serdecznie zapraszamy

POGODA NA ŻYWO ZE STADNINY KONI RAJD

13 maja gościliśmy w Stadninie program Dzień Dobry TVN z prognozą pogody na żywo.

Joachim Mencel i Krzysztof Kijas wystąpili w Jaworkach.

W miniony piątek mieliśmy okazję podziwiać w Muzycznej Owczarni Joachima Mencela i Krzysztofa Kijasa.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "Sewerynówka - wodospad Zaskalnik" - Stanisław Zachwieja (ENGLISH)

Cudowny wodospad Zaskalnik oczami Stanisława Zachwiei. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia artykułu z numeru 2 (JESIEŃ 2012)

AHAJU FUSION zagra w sobotę w Muzycznej Owczarni

Już w sobotę 13 czerwca zapraszamy Państwa na koncert zespołu Ahaju Fusion. Muzyka z Andów w oryginalnym wykonaniu duetu z Boliwii. Tego nie można przegapić.

ZAPRASZAMY NA WIRTUALNY SPACER PO SZCZAWNICY...

Zapraszamy do obejrzenia wirtualnego spaceru jaki przygotowała PAJORAMA. To zupełnie nowy wymiar zwiedzania i oglądania miejsc. Przejdź się po Placu Dietla lub zobacz piękno Dworku Gościnnego.

Repertuar kina Pieniny (12-18 czerwca)

Familijny "Kapitan Szablozęby i skarb piratów" oraz komedia "Rozumiemy się bez słów" to propozycje Kina Pieniny na nadchodzący tydzień. Serdecznie zapraszamy!

Nowa strona internetowa MODRZEWIE PARK HOTEL!

Zapraszamy na nową, odświeżoną stronę internetową naszego pięciogwiazdkowego hotelu Modrzewie Park Hotel. Piękne duże zdjęcia zachęcają by wstąpić w nasze progi.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "Promenada nad potokiem Grajcarek" - Stanisław Zachwieja (ENGLISH)

Oaza ciszy i spokoju - tak opisuje promenadę nad rzeką Grajcarek Stanisław Zachwieja. Ten kto bywa w Szczawnicy doskonale wie o czym mówi. Zapraszamy do sprawdzenia artykułu na temat jednego z najbardziej atrakcyjnych deptaków spacerowych południa Polski.

Nahorny i Mucha w Dworku Gościnnym!

Już w najbliższą sobotę zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na wydarzenie miesiąca: koncert skrzypcowo-fortepianowy WŁODZIMIERZA NAHORNEGO i TOMASZA MUCHY! Tego nie można przegapić.

130 lecie szczawnickiej OSP!

Ochotnicza Straż Pożarna ze Szczawnicy 13. czerwca (sobota) świętować będzie jubileusz 130 lat istnienia. Z tej okazji przygotowano wspaniałe uroczystości. Serdecznie zapraszamy.

Jazzpospolita zagra w Muzycznej Owczarni!

Już 11 czerwca zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na koncert zespołu Jazzpospolita. Tego nie można przegapić.

VII FESTIWAL BAŚNI I BAJKI: SCIENCE FICTION

Zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na kolejną edycję Festiwalu Baśni i Bajki w Szczawnicy! Tematem tegorocznej odsłony jest „Science-fiction".

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "Czorsztyn - Uroczysko i zamczysko" - Marek Majerczak (ENGLISH)

Zamek w Czorsztynie. Kto nie był, ten koniecznie powinien zobaczyć ten, usytuowany bezpośrednio nad jeziorem Czorsztyńskim, malowniczy zamek.

Cracow Guitar Quartet już dziś w Dworku Gościnnym!

Koncert Cracow Guitar Quartet już dzisiaj w Dworku Gościnnym. Serdecznie zapraszamy!

Repertuar kina Pieniny (5 - 11 czerwca)

"Gorący pościg" w reżyserii Anne Flecher oraz amerykańsko-brytyjski dramat "Złota Dama" to pozycje obowiązkowe do zobaczenia w Kinie Pieniny w nadchodzącym tygodniu. Serdecznie zapraszamy!

Dworek Gościnny na czerwiec!

Na gorący miesiąc czerwiec przygotowaliśmy dla Państwa masę atrakcji. Serdecznie zapraszamy do Dworku Gościnnego.

Wachlarz smaków w Jazz Barze!

Gorąco? Wstąp do Jazz Bar na niezwykły wachlarz smaków zamknięty w owocach i lodzie:)

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "Homole - miniatura Pienin" - Marek Majerczak (ENGLISH)

Być w Pieninach i nie zobaczyć Wąwozu Homole, to jak być w Zakopanym i nie dotrzeć do Morskiego Oka. Marek Majerczak, w swoim artykule, przekonuje nas czemu warto zobaczyć to miejsce.

MUZYCZNY KONCERT FILMOWY: WHITNEY HOUSTON LIVE: HER GREATEST PERFORMANCES

W czwartek w Dworku Gościnnym nie powinno zabraknąć fanów Whitney Houston. Zapraszamy bowiem na muzyczny koncert filmowy dedykowany słynnej amerykańskiej wokalistce. Początek już o 19:30 w Jazz Barze.

LATO 2015: Tematyka letniego numeru magazynu Polski Region Pieniny!

Już niedługo ukaże się nowy, letni numer magazynu "POLSKI REGION PIENINY"! Zapraszamy do zapoznania się z jego tematyką.

Reliktowa sosna z Sokolicy walczy o tytuł Drzewa Roku - Konkurs trwa!

Reliktowa sosna z Sokolicy walczy o tytuł Drzewa Roku. Już dziś rozpoczęło się głosowanie. Wszystko zależy od Was! Drzewo, które uzyska największą liczbę głosów w internetowym plebiscycie zdobędzie tytuł Drzewa Roku 2015.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "W drodze na Trzy Korony" - Maciej Szajowski

Maciej Szajowski, w swoim artykule, opisuje jeden z najciekawszych górskich szlaków w naszym kraju - szlak na Trzy Korony. Cały artykuł znajdziecie Państwo w 4 numerze (wiosna 2013) kwartalnika, który nadal jest dostępny w naszym sklepie internetowym. Serdecznie zapraszamy.

KULTURALNY długi weekend w Dworku Gościnnym

Na długi weekend czerwcowy przygotowaliśmy dla Państwa serię interesujących koncertów. Zaczynamy już w najbliższy czwartek, 4 czerwca, koncertem "Arie i Pieśni Niezapomniane", który zaprezentują Natalia Czuhaj, Ewa Marta Zachwieja oraz Ewa Markuszewska. Start godz. 19.

Koncert Lory Szafran i Włodzimierza Nahornego

Jedna z najlepszych naszych wokalistek jazzowych, Lora Szafran, wraz z potęgą polskiej pianistyki, Włodzimierzem Nahornym, wystąpią już 5 i 6 czerwca w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

Zawody biegowe "Perły Małpolski" już w ten weekend!

Zapraszamy państwa w najbliższą sobotę i niedzielę do uczestnictwa jak i kibicowania w kolejnej edycji zawodów biegowych "Perły Małopolski". Tego nie można przegapić.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Wielkanocne placki i ciastka z Dębna" - Leszek Horwath

Wielkanoc już dawno za nami, ale warto naszym zdaniem przypomnieć sobie artykuł o "Wielkanocnych plackach i ciastkach z Dębna", autorstwa naszego kulinarnego eksperta - Leszka Horwatha. Serdecznie zapraszamy.

Repertuar kina Pieniny (29 maja - 4 czerwca)

Animacja "Rechotek" w reżyserii Chucka Powersa oraz polski dokument "Apartament" to propozycje kina Pieniny na przełom maja i czerwca. Serdecznie zapraszamy na seanse.

Dzień Dziecka w Szczawnicy!

Już 1 czerwca zapraszamy Państwa na plac pod kolejkę linową w Szczawnicy na event zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Dla najmłodszych (i nie tylko) czeka mnóstwo rozmaitych atrakcji.

Nagroda doskonałości dla Willa Marta!

Nagroda Doskonałości odzwierciedla wysokie oceny przyznawane przez gości dokonujących rezerwacji za pośrednictwem portalu Booking.com. To dowód na wysoką jakość usług i obsługę gości, a ocena na poziomie 8,3 świadczy o ponadprzeciętnych staraniach.
Serdecznie Gratulujemy!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Dunajec w pieśniach górali pienińskich" - dr Justyna Cząstka-Kłapyta

Zapraszamy państwa do sprawdzenia kolejnego artykułu z numeru wiosna 2015. Tym razem przygotowaliśmy zapowiedź dzieła dr Justyny Cząstki-Kłapyty pt. "Dunajec w pieśniach górali pienińskich". Cały artykuł dostępny w papierowej wersji magazynu.

Największy pokaz mody folk w kraju już 6 czerwca w Niedzicy!

Już 6 czerwca zapraszamy do Niedzicy na wyjątkowy pokaz mody folkowej. Będzie on połączony z występem zespołu Future Folk, a więc uczestnikiem półfinału programów „Mam Talent” oraz „Got To Dance”.

Taneczny Dzień Dziecka w Dworku Gościnnym!

Już 30 maja w Dworku Gościnnym nauka tańców nowoczesnych i regionalnych, oraz mini warsztaty taneczne prowadzone przez zespół Juhasy. Tego nie można przegapić.

Genialny akordeonista zagra w Muzycznej Owczarni!

Genialny mistrz akordeonu, jeden z najwybitniejszych akordeonistów świata - Marian Mexicanu - zagra już w najbliższą sobotę w duecie z Krzysztofem Dziedzicem w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Dwór Szalayów w Szczawnicy" - Barbara Alina Węglarz

O historycznym Dworze Szalayów opowie nam w swoim nowym artykule Barbara Alina Węglarz. Serdecznie zapraszamy.

PRZEGLĄD PRASY: "Szczawnica na nowo odkryta" w magazynie Elity

ELITY — magazyn reprezentujący opiniotwórcze środowisko biznesu, kultury, nauki i zarządzania. W ostatnim wydaniu przeczytamy o Uzdrowisku Szczawnica oraz zmianach jakie zaszły w ostatnich latach. Serdecznie zapraszamy.

PRZEGLĄD PRASY: Wywiad z Prezesem Uzdrowiska, Panem Krzysztofem Mańkowskim

Prezes Zarządu spółki Thermaleo, Krzysztof Mańkowski, w wywiadzie dla portalu informacyjnego pieninyinfo.pl opowiada o dotychczasowych osiągnięciach spółki i jej planach na przyszłość. Ciekawe pytania i interesujące odpowiedzi.

Dzień Dziecka w Niedzicy!

Już w przyszłą niedzielę, tj. 31 maja, zapraszamy Państwa do Gminnego Ośrodka Kultury w Niedzicy na niezwykle ciekawie zapowiadający się Dzień Dziecka.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Brat Cyprian (dwie rocznice)" - Ryszard M. Remiszewski

Tylko u nas historia legendarnego Brata Cypriana. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia zapowiedzi artykułu autorstwa Ryszarda Remiszewskiego

MODRZEWIE PARK HOTEL W TOP 5 „LUKSUSOWY HOTEL ROKU”

Znamy już wyniki plebiscytu „Hotele Luksusowe 2015”. Dzięki głosom oddanym przez użytkowników portalu wyłoniono listę laureatów w sześciu kategoriach — Modrzewie Park Hotel zajął piąte miejsce w kategorii „Hotele 5-gwiazdkowe”. Gratulujemy!

Joy Ride BIKE Festival Zakończony – relacja

W miniony weekend zakończyła się kolejna edycja Joy Ride BIKE Festival. Zapraszamy na relację z imprezy.

KSIĄŻKA MIESIĄCA: "Dyplomatyczne gawędy. Przygody i podróże zwyczajnego dyplomaty"

„Dyplomatyczne gawędy. Podróże i przygody zwykłego dyplomaty” Władysława Tadeusza Lichoty zostały wydane pod koniec 2014 roku przez Muzeum Niepodległości. Spotkanie z autorem tej arcyciekawej książki już w najbliższą sobotę o godz. 19 w Dworku Gościnnym. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Adama Asnyka podróż przełomem Dunajca" - Katarzyna Domin

Zapraszamy Państwa do sprawdzenia zapowiedzi artykułu Katarzyny Domin o intrygującym tytule: "Adama Asnyka podróż przełomem Dunajca". Cała opowieść dostępna w wiosennym numerze naszego magazynu.

Repertuar kina Pieniny (22-28 maja)

W najbliższym tygodniu Kino Pieniny przygotowało dla swoich widzów fantastyczną sensację science-fiction "Mad Max: Na drodze gniewu". Serdecznie zapraszamy na seanse.

POLAND 100 BEST RESTAURANTS 2015 - głosowanie

Szanowni Państwo. Zapraszamy i zachęcamy do głosowania na nasze Restauracje: Jazz Barr i Restaurację w Modrzewie Park Hotel***** w V edycji konkursu Poland 100 Best Restaurants!

OTWARTA SCENA: Edyta Borkowska, Filip Hamerski

Już w najbliższy czwartek zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na wspaniały koncert skrzypcowy dwóch młodych talentów: Edyty Borkowskiej i Filipa Hamerskiego. W programie utwory największych skrzypcowych wirtuozów.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Kościół św. Kwiryna w Łapszach Niżnych" - Joanna Daranowska-Łukaszewska

Coś dla fanów sztuki sakralnej. Nasza felietonistka, Joanna Daranowska-Łukaszewska, opisuje fantastyczną budowlę w Łapszach Niżnych - Kościół św. Kwiryna. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia zapowiedzi artykułu.

"Rafał Sarnecki Quartet" 22 maja w Muzycznej Owczarni!

Już w najbliższy piątek nie lada gratka dla fanów jazzu. W Muzycznej Owczarni na Jaworkach zagra zespół "Rafał Sarnecki Quartet". Serdecznie zapraszamy.

Rozwiązanie wiosennego konkursu magazynu

Mamy listę zwycięzców konkursu, zorganizowanego przez magazyn "Polski Region Pieniny", w którym do wygrania były zestawy cennych kosmetyków solankowych z Uzdrowiska Rabka-Zdrój! Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i gratulujemy zwycięzcom.

Dzień Dziecka w Krościenku

Gmina Krościenko również w tym roku przygotowała masę atrakcji dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami do Amfiteatru już 6 czerwca.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Cudowna ucieczka" - dr Urszula Janicka-Krzywda

Zapraszamy Państwa na jeden z ostatnich artykułów napisanych przez wybitną etnografkę, folklorystkę i dziennikarkę - dr Urszula Janicka-Krzywda - która niestety zmarła w styczniu tego roku. Pełen szacunek i podziw dla tej Pani pozostanie jednak o wiele dłużej.

Drzewo Roku 2015

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Drzewo Roku 2015". Przypomnijmy, że w czołowej 16 najbardziej unikatowych drzew w naszym kraju została wyróżniona nasza słynna, reliktowa sosna z Sokolicy.

Już w piątek Joy Ride BIKE Fest 2015!

Już 15 maja ruszy tegoroczna edycja festiwalu Joy Ride BIKE Fest, która i w tym roku zostanie rozegrana w Kluszkowcach. To już czwarty raz z rzędu, kiedy Góra Wdżar stanie się mekką fanów rowerowych w Polsce. Każdy, także i Ty, znajdzie tam coś dla siebie.

Repertuar kina Pieniny (15-22 maja)

Komedia "Poskromić playboya" w reżyserii Jonathana Silvermana oraz przygodowa "Saga Wikingów" to propozycje kina Pieniny na trzeci tydzień maja. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Magia Głowacicy" - Ryszard M. Remiszewski

Czemu głowacicę można traktować jak narkotyk? Na to pytanie postara się odpowiedzieć w swoim najnowszym artykule Ryszard M. Remiszewski. Cały artykuł oraz zdjęcia wspaniałych okazów ryb dostępne w najnowszym numerze naszego magazynu. Serdecznie zapraszamy.

SURREAL PLAYERS w Muzycznej Owczarni!

Kolejny koncert Surreal Players w naszym rejonie. Ten, kto do do tej pory nie maił okazji ich zobaczyć, będzie miał okazję już w najbliższą sobotę. Serdecznie zapraszamy do Muzycznej Owczarni.

WYDARZENIE MIESIĄCA: BOOGIE BOYS

Już w najbliższą sobotę zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na wydarzenie miesiąca, jakim będzie koncert zespołu "Boogie Boys".

Stadnina Koni Rajd w Dzień Dobry TVN!

Już jutro w Dzień Dobry TVN reportaż ze Stadniny Koni RAJD. Zapraszamy do oglądania programu.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Sosny strażniczki przełomu Dunajca" - prof. Ludwik Frey

Sosny nieodzownie kojarzą się nam z przełomem Dunajca, a ta najsłynniejsza znajduje się na szczycie Sokolicy. O tym niewątpliwym symbolu naszego regionu opowie prof. Ludwik Frey. Serdecznie zapraszamy.

Elita polskich jazzmanów już w piątek w Muzycznej Owczarni..

Zapraszamy państwo w najbliższy piątek, tj. 15 maja, do Muzycznej Owczarni na Jaworkach na koncert nowego projektu Piotra Wyleżoła, Human Things", skupiającego elitę polskich jazzmanów.

Dni Ochrony Przeciwpożarowej – otwarte strażnice 2015

W ramach Dni Ochrony Przeciwpożarowej, jakie rozpoczną się w maju, Państwowa Straż Pożarna przeprowadzi akcję "Otwarte Strażnice" dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy

III Bieg o Puchar Rektora PPWSZ w Nowym Targu

Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy na III Bieg o Puchar Rektora Podhalańska Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Start 10 km biegu nastąpi w sobotę 16 maja o godzinie 10.00 na Rynku Nowego Targu.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Kontrowersyjna inwestycja" - Krzysztof Koper

O kontrowersyjnej inwestycji związanej z naszym regionem opowie Państwu Krzysztof Koper. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia zapowiedzi jego artykułu, którego w całości możecie przeczytać w wiosennym numerze magazynu "Polski Region Pieniny".

Maj w Dworku Gościnnym!

Kolejny miesiąc i kolejne fantastyczne eventy w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. W maju zobaczymy m.in. Surreal Players, Boogie Band czy też koncert na fortepian i skrzypce w wykonaniu Filipa Hamerskiego i Edyty Borkowskiej. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa prac Anny Oleś

Już 9. maja (sobota) w Restauracji Klasyczna w Krościenku n.D odbędzie się otwarcie wystawy prac Anny Oleś. Serdecznie zapraszamy.

Repertuar kina Pieniny (08-14 maja)

"Klub dla wybrańców" w reżyserii Lone Scherfig oraz sensacyjny "Nocny pościg" to propozycje kina Pieniny na drugi tydzień maja. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Groźne oblicze Dunajca" - Grzegorz Skwarek

Jeżeli wnioski, wynikające z artykułu, są poparte doświadczeniem są one niezwykle cenne. Grzegorz Skwarek - ratownik wodny i instruktor ratownictwa wodnego - opowie o tym jak groźny może być Dunajec. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia zapowiedzi.

Spektakl "Prawo Pierwszej Nocy"

Już 1. maja o godzinie 19.00 w kinoteatrze Pieniny odbędzie się sztuka autorstwa Michała Słowika-Dzwona. Przedstawienie przygotuje Teatr Amatorski działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Szczawnicy. Serdecznie zapraszamy.

Galeria Autorska "pod okółkiem" otwarta

Galeria Autorska "pod okółkiem" Andrzeja M. Beliczyńkiego już otwarta. Artysta zaprasza do Krościenka nad Dunajcem przy ulicy Zdrojowej 25.

CIEKAWY ARTYSTA: Surreal Players

Kontynuacja cyklu "ciekawy artysta" w Dworku Gościnnym. Już w najbliższą sobotę w Jazz Barze wystąpi nieszablonowy zespół Surreal Players. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Flisak po godzinach" - Maciej Szajowski

Zapraszamy Państwa na kolejną zapowiedź artykułu z nowego, wiosennego numeru magazynu. Z Janem Janczy "Chudokiem" o życiu flisaka rozmawiał Maciej Szajowski.

WYJĄTKOWA PROMOCJA!

TERAZ WSZYSTKIE NUMERY ARCHIWALNE W PROMOCYJNEJ CENIE 9.99 zł + PRZESYŁKA GRATIS.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Szczawnica zakwalifikowana do Konkursu Podwórko Nivea

Serdecznie zachęcamy Państwa do oddawania głosów na SZCZAWNICĘ (sołectwo Jaworki), która zakwalifikowała się do udziału w Konkursie „Podwórko Nivea”

Magnetic Clouds zagrają na Jaworkach

Zapraszamy Państwa na kolejny koncert do Muzycznej Owczarni. Tym razem w sobotę, 9 maja, wystąpi młody zespół Magnetic Clouds. Tego nie można przegapić.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Siła wody" aut. Katarzyna Ceklarz

Kontynuacja tematu podjętego przez Katarzynę Ceklarz. "Siła wody" to artykuł o dobrodziejstwie jakie niesie i niosły za sobą silne prądy Dunajca. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Wystawa Anny Madei

Galeria Sztuki Ludowej i Rękodzieła "Krzywa Jabłonka" w Szczawnicy zaprasza do obejrzenia wystawy prac Anny Madei pt."Na szkle malowane". Wystawa będzie czynna w dniach 29.4 - 29.05, wernisaż natomiast odbędzie się 9 maja o godzinie 18.

"Matragona" w Muzycznej Owczarni!

Już w najbliższy piątek, 8 maja, zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na koncert zespołu multiinstrumentalistów "Mantragona".

Wybitny skrzypek pieniński w Programie 2 Polskiego Radia!

5 maja o godzinie 12.00 w magazynie kultury ludowej "Źródła" w Programie 2 Polskiego Radia będziemy wspominać wybitnego skrzypka pienińskiego - Jana Knutelskiego. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Cztery żywioły - WODA" aut. Katarzyna Ceklarz

Nasza stała pisarka - Katarzyna Ceklarz - w kolejnym arcyciekawym artykule "Cztery żywioły - woda". Serdecznie zapraszamy!

Repertuar kina Pieniny (1-7 maja)

Thriller "Chłopak z sąsiedztwa" w reżyserii Roba Cohena oraz wielki hit ostatnich dni i tygodni, a już dziś jeden z najbardziej kasowy filmów w historii kina - "Szybcy i Wściekli 7" to propozycje kina Pieniny na pierwszy tydzień maja. Serdecznie zapraszamy.

Karpacki Wyścig Kurierów w Niedzicy!

Już jutro, tj 30 kwietnia, odbędzie się 2 etap Karpackiego Wyścigu Kurierów. Ściganie rozpocznie się w Niedzicy nieopodal zapory, natomiast meta usytuowana będzie w Jabłonce. Zawodnicy mają do pokonania aż 132 km. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

Majówka w Muzycznej Owczarni!

W weekend majowy, tj. 1 i 2 maja, Piotr Nalepa zagra w Muzycznej Owczarni koncert poświęcony pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. 3 maja natomiast wystąpi Thomas Grotto, zatem możemy spodziewać się największych włoskich przebojów. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Rybołówstwo w górnym Dunajcu - Jan Tyszkiewicz

Coś dla rybaków i smakoszy ryb. Jan Tyszkiewicz w swoim artykule zdradzi nam sekrety rybołówstwa w górnym Dunajcu.

II Ogólnopolskie Letnie Warsztaty Gitarowo-Wokalne

II EDYCJA Warsztatów Gitarowo-Wokalnych odbędzie się w dniach 19-26 lipca 2015 w Kluszkowcach. Serdecznie na nie zapraszamy.

Majówka w Uzdrowisku Szczawnica!

Uzdrowisko Szczawnica zagwarantuje Państwu majówkę, podczas której na pewno nie będziecie się nudzić. Wystawy, wywiady, spotkania z artystami pienińskimi, kajakarzami górskimi, goprowcami a także konkursy i zabawy pod gołym niebem. Szczegóły na plakacie!

"Śrubki" w Muzycznej Owczarni

Niezwykle ciekawy zespół "Śrubki" wystąpi już w najbliższy czwartek, tj. 30 kwietnia, w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

Oficjalna inauguracja sezonu flisackiego

Flisacy oficjalnie zainaugurowali kolejny (już 183) sezon. Na przystani początkowej spływu w Sromowcach-Kątach odbyła się dzisiaj inauguracyjna Msza św. rozpoczynająca tegoroczny sezon flisacki w Pieninach.

Majówka w Krościenku!

Również Krościenko ma do zaoferowania w weekend majowy mnóstwo atrakcji. Przed nami występy zespołów regionalnych, przedstawienia, degustacja potraw i inne eventy, których na pewno nie można przegapić. Serdecznie zapraszamy.

XV Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych

Już w najbliższą środę, kolejny już XV Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych. Fanów motoryzacji serdecznie zapraszamy na godz. 17 do Dworku Gościnnego.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Hotel nędzy, nocleg bez pieniędzy - Antoni Kroh

"Hotel nędzy, nocleg bez pieniędzy" - co kryje się pod tym tajemniczym sloganem? O tym Antoni Kroh w najnowszym numerze naszego magazynu. Serdecznie zapraszamy!

IV Spotkanie Na Szlaku Twórców Ludowych Łuku Polskich Karpat

Spotkanie odbędzie się w Ochotnicy Górnej (Studzionki) w dniach 1 - 3 maja 2015 r. Serdecznie zapraszamy.

Majówka w Szczawnicy!

Jeśli ktoś nie ma jeszcze planów na weekend majowy, to serdecznie zapraszamy do Szczawnicy, gdzie czeka na Państwa mnóstwo różnych atrakcji. W programie między innymi koncerty zespołu "Juhasy", Gosi Andrzejewicz czy też występ kabaretu "Truteń". Do zobaczenia 1 maja w stolicy polskich uzdrowisk.

KSIĄŻKA MIESIĄCA: 100 porad gór

Spotkanie z Marcinem Kacperkiem, autorem „100 porad gór” wydawnictwa Góry Books, już w najbliższą sobotę w Dworku Gościnnym. Serdecznie zapraszamy!

Repertuar kina Pieniny (24-30 kwietnia)

Dramat obyczajowy "Ze wszystkich sił" oraz klasyk "Motyl Still Alice" to propozycje kina Pieniny na okres od 24 do 30 kwietnia. Czy warto je zobaczyć? Zapraszamy do sprawdzenia cotygodniowych recenzji.

Wyróżnienie od Mojekonferencje.pl!

Dworek Gościnny, Hotel Nawigator oraz Modrzewie Park Hotel zostały wyróżnione certyfikatem "Obiekt rekomendowany" przez MojeKonferencje.pl. Serdecznie Gratulujemy!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Spław drewna w Pieninach" - Krzysztof Koper

Krzysztof Koper jest autorem kolejnego artykułu z nowego, wiosennego numeru naszego magazynu. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia jego artykułu: "Spław drewna w Pieninach".

Prestiżowe "Biegi w Szczawnicy"!

W dniach 24-26 kwietnia Dworek Gościnny przekształci się w Biuro Zawodów Biegów w Szczawnicy. Trzecia edycja imprezy zgromadzi około 1500 zapaleńców biegów górskich. Serdecznie zapraszamy.

Izabela Staruch już w piątek w Muzycznej Owczarni!

Charyzmatyczna krakowska artystka, Izabela Staruch, wystąpi już w najbliższy piątek 24 kwietnia w Muzycznej Owczarni na Jaworkach. Serdecznie zapraszamy!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Dunajec"

Marek Majerczak za pomocą słów i zdjęć spróbował scharakteryzować rzekę Dunajec. Zapraszamy do sprawdzenia jego artykułu jak i fantastycznych fotografii!

OTWARTA SCENA: Łączymy pokolenia

Już w najbliższy czwartek zapraszamy Państwa do Jazz Baru na event z cyklu "Otwarta Scena". Tym razem swoje koncerty zagra Stowarzyszenie „Młodzi inaczej +60” oraz dzieci z zespołu „Pieśni i tańca Juhasy” pod dyrygenturą pani Ewy Zachwiei.

Otwarcie sezonu turystycznego 2015 w Czorsztynie

Bardzo ciekawie zapowiada się otwarcie sezonu turystycznego w Czorsztynie. Eventy odbędą się w amfiteatrze obok remizy OSP. Serdecznie zapraszamy.

Wiosenny konkurs magazynu

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez magazyn "Polski Region Pieniny". Do wygrania zestaw cennych kosmetyków solankowych z Uzdrowiska Rabka-Zdrój!

Koncertowa Majówka w Sromowcach Niżnych

Zapraszamy Państwa na koncertową majówkę do Sromowiec Niżnych. W Schronisku Trzy Korony zabrzmi blues i folk. Początek koncertów o godzinie 20.00.

Konkurs na najpiękniejsze ukwiecenie posesji prywatnych!

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejsze ukwiecenie posesji prywatnych na terenie miasta Szczawnica. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 czerwca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Wiosenne „PANTA RHEI” - Agnieszka Szymaszek

Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia kolejnego artykułu z nowego numeru magazynu. A w nim Wiosenne „PANTA RHEI” wg Agnieszki Szymaszek.

Repertuar kina Pieniny (17-23 kwietnia)

Thriller "Gunman: Odkupienie" oraz dramat "Motyl Still Alice" to propozycje kina Pieniny na okres od 17 do 23 kwietnia. Czy warto się na nie wybrać? Zapraszamy do sprawdzenia recenzji.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: KS „Pieniny” - kolebka kajakarstwa górskiego - aut. Jakub Sarata

Kajakarstwo górskie to sport, w którym zawodnicy z naszego regionu wyróżniają się nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Możemy być dumni z wielu naszych zawodników, którzy swoją przygodę ze sportem zaczynali w szczawnickim klubie kajakarskim KS "Pieniny". Zapraszamy do lektury!

Wystawa prac Krystyny Kolkowicz!

Od 11 kwietnia do 8 maja w Restauracji Klasyczna w Krościenku mamy okazję oglądać wystawę prac Krystyny Kolkowicz zatytułowaną "Subtelności". Serdecznie zapraszamy.

CARRANTUOHILL w Muzycznej Owczarni!

Najważniejszy polski zespół, wykonujący muzykę celtycką - CARRANTUOHILL - zagra już w najbliższą sobotę w Muzycznej Owczarni na Jaworkach. Serdecznie Zapraszamy.

Wiosna w pracach artystów pienińskich! - wystawa zbiorowa

W Galerii Gminnego Centrum Kultury w Krościenku n.D. do 8 maja będzie dostępna ekspozycja prac artystów należących do Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Urszula Janicka-Krzywda (1949-2015) - Pożegnanie / A Farewell

Pierwszy artykuł w nowym, wiosennym numerze naszego magazynu poświęciliśmy niezwykłej postaci, tj. wieloletniej badaczce kultury ludowej Karpat, Urszuli Janickiej - Krzywdzie. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia zapowiedzi tego artykułu.

WYDARZENIE MIESIĄCA: Wędrówka na Zachód!

Zapraszamy państwa na przedpremierowy pokaz, nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji, filmu „Wędrówka na Zachód” (oryg. „Journey to the west”). Seans zostanie wyświetlony w Dworku Gościnnym w najbliższą sobotę, tj. 18 kwietnia, o godz. 19:00. Tego nie można przegapić.

Cheap Tobacco już w piątek w Muzycznej Owczarni!

Czworo młodych ludzi przepełnionych energią i pasją, czyli Cheap Tabaco, zagra już w najbliższy piątek w magicznej Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

Prestiżowa nagroda dla Dworku Gościnnego!

Dworek Gościnny zwyciężył w konkursie Meeting Planner Power Awards w kategorii: Event Venue. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju tego pięknego miejsca.

PRZEGLĄD PRASY: Modrzewie w magazynie TTG Central Europe!

Magazyn turystyczny TTG Central Europe — jedyny w Polsce periodyk turystyczny łączący w sobie misję magazynu dla branży oraz pisma dla konsumenta usług turystycznych — przygotował specjalne wydanie o legendarnych polskich hotelach. W tym projekcie wziął udział Modrzewie Park Hotel, jako jeden z dziesięciu najciekawszych obiektów wytypowanych przez magazyn. Zapraszamy do lektury o historii i nie tylko.

Jacques Kuba Séguin, z projektem "Litania Projekt", już dzisiaj w Muzycznej Owczarni!

Serdecznie zapraszamy Państwa na koncert kanadyjskiego trębacza i kompozytora, Jacquesa Kuba Séguin. Wystąpi on dzisiaj w duecie z kontrabasistą, Fredem Alariejako, jako Litania Projekt.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: Muzyczna Owczarnia w sercu Małych Pienin - Stanisław Zachwieja

Niewątpliwie jedną z kulturalnych perełek naszego regionu jest Muzyczna Owczarnia, do której zjeżdżają najlepsi muzycy z kraju i ze świata. Posłuchajmy, co ma do powiedzenia na jej temat śp. Stanisław Zachwieja...

I Biesiada Pienińska - zapowiedź lipiec 2015

W lipcu dla miłośników naszego regionu czeka prawdziwa gratka. Odbędzie się bowiem szeroko zakrojona impreza, której celem będzie ożywienie i kultywowanie miejscowych tradycji oraz podtrzymanie i propagowanie dziedzictwa kulturowego regionu wśród dzieci, młodzieży mieszkańców regionu Pienin. Serdecznie Zapraszamy.

Górale od Szczawnic - na fotografii i w malarstwie

Już od 10 kwietnia w Galerii Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla w Szczawnicy można oglądać ekspozycję "Górale od Szczawnic - na fotografii i w malarstwie". Serdecznie zapraszamy.

Wspomnienie muzyków pienińskich już w niedzielę w Krościenku n/D!

Już w najbliższą niedzielę, tj. 12 kwietnia, Gminne Centrum Kultury w Krościenku n.D oraz Marek Salamon, zapraszają na tzw. "Wspomnienie muzyków pienińskich". Event zostanie zorganizowany w 20. rocznicę śmierci Jana Knutelskiego.

CIEKAWY ARTYSTA: Beti & Bobas

Nie macie jeszcze planów na sobotni wieczór? Zapraszamy w takim razie do Jazz Baru na koncert duetu Beti & Boras. Początek koncertu o godz. 19.00.

Dworek Gościnny na kwiecień!

Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Państwa w Dworku Gościnnym w miesiącu kwietniu. Serdecznie zapraszamy na niezwykle ciekawe i inspirujące eventy.

WIOSENNY NUMER MAGAZYNU: Notka od redaktora naczelnego.

Na terenie całego kraju można już nabyć nowy, wiosenny numer naszego magazynu. Sprawdźmy, co ma do powiedzenia na jego temat Redaktor Naczelna, Beata Sabała-Zielińska.

Piotr LUPI Lubertowicz i inni już w środę w Muzycznej Owczarni

Zapraszamy Państwa już jutro do Muzycznej Owczarni na charytatywny koncert, z którego zebrane środki zostaną przeznaczone na kosztowne leczenie i rehabilitację da Darii. Wystąpią między innymi: Piotr LUPI Lubertowicz, zespół Rudel Band oraz TARI Bolivia.

Sokolica zagra charytatywnie..

Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy Państwa na towarzyski mecz "SKS Sokolica" kontra "Juniorzy (10lat) STARsi". W trakcie i po meczu zbierane będą pieniądze na rehabilitację Wojtusia. Event rozpocznie się o godz. 13.00 na stadionie klubu SKS Sokolica.

Repertuar kina Pieniny (10-16 kwietnia)

"Zbuntowana" oraz "Seks, miłość i terapia" to filmy, które będą wyświetlane w naszym kinie Pieniny od 10 do 16 kwietnia. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: Pustelnia Góry Koronnej Czerwony Klasztor - Marek Majerczak

Czerwony Klasztor to jeden z symboli naszego regionu. Marek Majerczak postarał się o jego barwną charakterystykę. Zapraszamy do lektury.

Dworek Gościnny w święta

Dworek Gościnny również na święta Wielkiej Nocy przygotował dla Państwa ciekawe eventy, których na pewno nie można przegapić. Serdecznie zapraszamy!

Wielkanoc w Szczawnicy

Na okres Świąt Wielkiej Nocy przygotowaliśmy dla Państwa wiele ciekawych propozycji na spędzenie tego wyjątkowego czasu. W dniach 4-6 kwietnia serdecznie zapraszamy wraz z rodzinami do Willi Marta, Dworku Gościnnego, Cafe Helenka oraz Modrzewie Park Hotel na świąteczne smakołyki oraz konkursy, zabawy i inne niespodzianki.

Charytatywny koncert dla chorego 6-latka

W szczawnickim Kościele Parafialnym odbył się koncert charytatywny dedykowany, choremu na białaczkę, sześcioletniemu Wiktorkowi. Podczas spektaklu dominowały utwory genialnego Giovanniego Battisty Pergolesiego oraz także pojawiły się wybrane pieśni kompozytorów polskich.

Flisacy gotowi na nowy sezon!

Flisacy pilnie przygotowują się do nowego sezonu "spływowego". 30 marca dwie łodzie spłynęły ze Sromowiec Wyżnych do Krościenka sprawdzając, czy trasa nadaje się dla turystów. Test przebiegł pomyślnie, dlatego już niedługo znów będziemy mogli się cieszyć bajecznymi widokami Pienin z perspektywy tratw flisackich.

Koncert "Juhasów" w Szczawnicy

Zespół Pieśni i Tańca "Juhasy" oraz wokalistki Państwowej Szkoły Muzycznej z klasy Ewy Marty Zachwiei wystąpili w miniony piątek w szczawnickim kościele parafialnym. Koncert ten, zatytułowany "Klękam przed Tobą", zgromadził liczną publiczność.

Czorsztyn wczoraj i dziś!

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z niezwykle interesującym artykułem opisującym Gminę Czorsztyn. Ukaże się on wraz z niezwykłymi zdjęciami w nowym wiosennym numerze naszego magazynu. Życzymy miłej lektury.

Misterium Męki Pańskiej w Łapszach Niżnych

Parafia św. Kwiryna w Łapszach Niżnych zaprasza do wspólnej modlitwy w organizowanym co roku Misterium Męki Pańskiej.

Głosuj na sportowca roku 2014!

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu na sportowca roku 2014 na Podhalu. Wśród kandydatów są przedstawiciele Pienin - kajakarze górscy: Joanna Mędoń Polaczyk, Rafał Polaczyk i Justyna Janczy.

Repertuar kina Pieniny (27 marca - 2 kwietnia)

"Bóg nie umarł" w reż. Harolda Cronka oraz film zdobywcy Oskara, Russella Crowe, "Źródło nadziei" to propozycje kina Pieniny na najbliższy tydzień. Sprawdźcie recenzje obydwu filmów.

Prestiżowa nagroda dla Dworku Gościnnego!

Dworek Gościnny został wyróżniony w niezwykle prestiżowym konkursie Meeting Planner Power Awards w kategorii: Event Venue za 2014 rok. Serdecznie gratulujemy!

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: Spływ przełomem Dunajca / Rafting down the Dunajec - Stanisław Zachwieja

Przed Państwem artykuł z pierwszego numeru kwartalnika autorstwa ś.p. Stanisława Zachwiei pt. "Spływ przełomem Dunajca". Życzymy przyjemnej lektury.

Koncert mrocznego CLOSTERKELLER już w sobotę w Jaworkach!

W najbliższą sobotę, tj. 28 marca, w Muzycznej Owczarni w Jaworkach odbędzie się koncert zespołu Closterkeller. Fanów mocnego i charyzmatycznego rocka nie może zabraknąć na tym evencie. Serdecznie zapraszamy.

Zapowiedzi wszystkich artykułów z numeru zimowego!

Poniżej prezentujemy zapowiedzi wszystkich artykułów z zimowego numeru naszego magazynu. Mamy nadzieję, że przypadły one Państwu do gustu. A już niedługo NOWY WIOSENNY NUMER!

TEA TIME: Herbatka u hrabiego

28 i 29 marca zapraszamy Państwa do foyer Dworku Gościnnego, aby wysłuchać koncertu młodzieżowego orkiestry symfonicznej "Józefina". Przy dźwiękach muzyki będzie można napić się wyśmienitej herbaty.

Koncert Wielkopostny już 28 marca!

W najbliższą sobotę zapraszamy Państwa na Koncert Wielkopostny w wykonaniu Aleksandry Hurkały, Ewy Marty Zachwiei oraz Marii Złotek. W programie m.in. Giovanni Battista Pergolesi "Stabat Mater" oraz pieśni kompozytorów polskich. Serdecznie zapraszamy!

Podróże Kulinarne po Europie..

W miniony weekend, w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n/D, już po raz szósty został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs Nakrywania Stołów Okolicznościowych. Tematyką tegorocznej edycji były: „Podróże kulinarne po Europie”.

"Pasja" według ks. dr Franciszka Herazina..

Teatr działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Szczawnicy zaprasza już 30 marca do kinoteatru Pieniny na sztukę "Pasja", obrazującą ostatni dni życia Jezusa Chrystusa. Serdecznie zapraszamy.

Warsztaty folklorystyczne

W dniach 17-19 marca, z inicjatywy Zespołu ,,Szczawiniacy” ze Zgierza oraz Zespołu Pieśni i Tańca ,,Pieniny’’ z Krościenka, odbyły się warsztaty folklorystyczne.

KSIĄŻKA MIESIĄCA: Michał Olszewski "Najlepsze buty świata"

Już w najbliższą sobotę będziemy promować książkę Michała Olszewskiego "Najlepsze buty świata". Serdecznie zapraszamy do Dworku Gościnnego.

Szymon Majewski już dzisiaj w Szczawnicy!

Już dzisiaj zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego w Szczawnicy na wydarzenie miesiąca. Klasyczny stand-up zaprezentuje jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci w polskim show-biznesie - Szymon Majewski. Event rozpocznie się o godz. 19.

Konkurs Palm Wielkanocnych

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tegorocznym konkursie Palm Wielkanocnych. Organizatorami konkursu są Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, Oddział Pieniński Związku Podhalan oraz Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Wojciecha w Szczawnicy. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową 29 marca o godz. 11:30.

Krótka lekcja z historii w łapszańskim gimnazjum

4 marca w łapszańskim gimnazjum uczniowie mięli okazję do poznania najważniejszych faktów z historii XX wieku. Tematem przewodnim byli tzw. "Żołnierze Wyklęci".

MAX KLEZMER BAND już za tydzień w Muzycznej Owczarni

Już za tydzień, w piątek 27 marca, zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na koncert zespołu Max Klezmer Band. Tego nie można przegapić.

MUZYCZNE KONCERTY FILMOWE: Scorpions

Zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie z cyku "Muzyczne koncerty filmowe". Tym razem tematem przewodnim będzie zespół Scorpions.. Serdecznie zapraszamy.

Repertuar kina Pieniny (20-26 marca)

Animacyjna komedia "Fru!" oraz dramat Małgorzaty Szumowskiej "Body / Ciało" to propozycje kina Pieniny na drugą część marca. Sprawdź recenzje obydwu filmów!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Oskar Kolberg - dr Justyna Cząstka-Kłapyta

Przed Państwem ostatnia już zapowiedź artykułu z zimowego numeru naszego magazynu. Justyna Cząstka-Kłapyta opisuje w nim postać niespełnionego muzyka i kompozytora, a także tytana pracy - Oskara Kolberga. Serdecznie zapraszamy.

Gloria Artis dla Anieli Krupczyńskiej

Anielę Krupczyńską, długoletnią kierownik Zespołu Regionalnego im. Jana Malinowskiego, spotkało wielkie wyróżnienie. 13 marca otrzymała bowiem brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Serdecznie gratulujemy.

Warsztaty regionalne w kinie Pieniny!

18 marca, w ramach warsztatów regionalnych w sali kinoteatru Pieniny w Szczawnicy, wystąpią Szkolny Zespół Ludowy "Szczawiniacy" ze Zgierza oraz Zespół Pieśni i Tańca "Pieniny" z Krościenka n.D. Początek o godzinie 19.30. Serdecznie zapraszamy.

Koncert Leny Romul już w najbliższą sobotę!

Niezwykle utalentowana wokalistka i saksofonistka wystąpi już 21 marca w Muzycznej Owczarni. Wszystkich koneserów ambitnej muzyki serdecznie zapraszamy.

RADIO PASJA: Audycja radiowa na żywo

Wszystkich pasjonatów radia już w najbliższy piątek zapraszamy do Dworku Gościnnego na wyjątkową audycję. Pod okiem profesjonalnego dziennikarza radiowego będą mięli Państwo okazję sami uczestniczyć w jej tworzeniu. Zaczynamy o godz. 19.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Swojskość ukryta w śpiewie / Local identity hidden in song - dr Justyna Cząstka-Kłapyta

O unikatowej kulturze muzycznej górali pienińskich w swoim najnowszym artykule opowie nam Pani dr Justyna Cząstka-Kłapyta. Serdecznie zapraszamy.

Egzotycznie w Muzycznej Owczarni..

Magdalena Lechowska wystąpi już w najbliższy piątek, tj. 20 marca, w Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Serdecznie zapraszamy.

WYDARZENIE MIESIĄCA: Szymon Majewski "One mąż show"

Już w najbliższą sobotę zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego w Szczawnicy na wydarzenie miesiąca . Klasyczny stand-up zaprezentuje jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci w polskim show-biznesie - Szymon Majewski. Event rozpocznie się o godz. 19.

Szczawnica zakwalifikowana do Plebiscytu Top Atrakcje 2015

Serdecznie zachęcamy Państwa do oddawania głosów na SZCZAWNICĘ, która zakwalifikowana została do I etapu - Plebiscytu Top Atrakcje 2015.

kategoria: Miasta i miejscowości
podkategoria: miejscowości górskie

"Kwiaty zaklęte w korzeniach" Romana Kacwina

Od dzisiaj w restauracji Klasyczna w Krościenku nad Dunajcem można oglądać zbiór prac Romana Kacwina, członka Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Wystawa potrwa do 10 kwietnia.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Hej kolęda, kolęda! / Carolling, merry carolling! - dr Justyna Cząstka-Kłapyta

Kolędowanie - kiedy i w jaki sposób zrodziła się ta wspaniała tradycja? O tym, w artykule "Hej kolęda, kolęda!", dr Justyna Cząstka-Kłapyta. Serdecznie zapraszamy!

CIEKAWY ARTYSTA: Pani Fraszka, czyli Krasicki w spódnicy

Jolanta Zakrzewska jako Pani Fraszka i Roman Sonnenberg jako Joker Pianista zaprezentują już w sobotę niezwykle interesujący program artystyczny pt. " Pani Fraszka, czyli Krasicki w spódnicy ". Serdecznie zapraszamy do Jazz baru.

CIEKAWY WYKŁAD: Erologia, czyli nauka o błędach

Wykład "Jak nie popełniać błędów - w życiu osobistym, w związku, w biznesie?" prowadzi dzisiaj w Dworku Gościnnym Bogdan Wawrzyńczyk. Serdecznie zapraszamy.

Repertuar kina Pieniny (13-19 marca)

Familijna animacja "Sponge Bob: na suchym lądzie" oraz polska komedia o tematyce muzycznej "Disco polo" to propozycje kina Pieniny na najbliższy tydzień. Serdecznie zapraszamy.

Hanna Banaszak już w niedzielę wystąpi w Jaworkach!

Zapraszamy Państwa w niedzielę, tj. 15 marca, do Muzycznej Owczarni w Jaworkach na koncert znanej wokalistki jazzowej i estradowej Hanny Banaszak.

"Góry też mają swoją La Scalę", czyli Dworek Gościnny w Dzienniku Polskim!

Dworek Gościnny został doceniony na łamach Dziennika Polskiego. Artykuł z serii "Miejsca niezwykłe" opowiada piórem dziennikarza jego wrażenia oraz kreśli historię Dworku, jako miejsca z pasją, wśród domów niczym z piernika....

Recital Ewy Błaszczyk..

Już w najbliższą sobotę w Muzycznej Owczarni czeka nas kolejny recital. Tym razem swoich sił spróbuje niewątpliwa gwiazda estrady - Ewa Błaszczyk. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Śpasowanie Jaśka Plewy / Wit of Jasiek Plewa - Leszek Horwath

Kolejny artykuł Leszka Horwatha poświęcony jest postaci Jaśka Plewy, niezwykle charyzmatycznego filologia, teatrologa, a jednocześnie krakowskiego poety, felietonistę, satyryka i pisarza. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia jego zapowiedzi. Cały artykuł dostępny w najnowszym 11 numerze naszego magazynu.

Nagroda i dyplom dla Willi Marta!

Rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną na terenie miasta i gminy Szczawnica, organizowany przez Urząd Miasta. Dekoracja Willi Marta została nagrodzona w tegorocznej edycji zdobywając dyplom oraz nagrodę wraz z wyrazami uznania od Burmistrza Miasta. Serdeczne gratulacje!

Magda Umer z recitalem w Muzycznej Owczarni!

Już w najbliższy piątek, tj. 13 marca, zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na Jaworkach na inspirujący recital Magdy Umer. Tego nie można przegapić.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Zimowa tabula rasa / Wintry tabula rasa - Agnieszka Szymaszek

Z cyklu "Górska szkoła przetrwania" Agnieszka Szymaszek daje nam wskazówki, jak bezpiecznie pokonać trudną górską trasę. Zapraszamy.

Modrzewie Park Hotel wyróżniony przez portal booking.com!

Modrzewie Park Hotel został wyróżniony przez portal booking.com nagrodą "AWARD OF EXCELLENCE" za notę 9,3 wśród opinii gości korzystających z tego ośrodka. Serdeczne gratulacje!

Wydarzenia kulinarne (Cafe Helenka/Jazz Bar)

Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was w marcu w restauracjach Cafe Helenka i Jazz Bar. Ten miesiąc śmiało można nazwać miesiącem irlandzkim. Zapraszamy!

Wystawa IPN "Procesu Krakowskiego"

Do końca marca w Galerii Pijalni Wód w Szczawnicy będzie można oglądać wystawę "Proces Krakowski. Działacze WiN i PSL przed sądem komunistycznym". Serdecznie zapraszamy.

Poplenerowa wystawa grafiki - JAWORKI 2014!

Do końca marca w Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla w Szczawnicy można oglądać "Poplenerowę wystawę grafiki - pt. JAWORKI 2014". Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Baran po szczawnicku / Mutton the Szczawnica way - Leszek Horwath

Przed Państwem kolejna pienińska potrawa. O tym, jak przyrządzić pysznego barana po szczawnicku, Leszek Horwath. Zapraszamy.

Repertuar kina Pieniny (6 - 12 marzec)

Trzymający w napięciu thriller "Loft" oraz biograficzny dramat "Gra tajemnic" to propozycje kina Pieniny na najbliższy tydzień. Serdecznie zapraszamy.

Dworek Gościnny na marzec!

Przedstawiamy Państwu atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla Państwa w marcu w Dworku Gościnnym. Wystąpią największe dziennikarskie gwiazdy: Szymon Majewski, Paweł Sztompke i inni. Serdecznie zapraszamy.

BELTAINE wystąpi w Muzycznej Owczarni!

Już w najbliższą sobotę, tj. 7 marca, folkowy zespół Betaine zagra w Muzycznej Owczarni. Fanów, jak i koneserów ambitnej muzyki serdecznie zapraszamy.

Reliktowa sosna z Sokolicy w finałowej serii konkursu na Drzewo Roku 2015!

Niewątpliwy symbol naszego regionu, wisząca sosna znajdująca się na samym szczycie Sokolicy, ma szanse wygrać prestiżowy konkurs na Drzewo Roku 2015. Zachęcamy wszystkich do głosowania i trzymamy kciuki za końcowy sukces.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Sikora bogatka / The great tit - Emilia Grzędzicka

W każdym numerze naszego magazynu poświęcamy czas dla naszej pienińskiej fauny. W numerze 11 Emilia Grzędzicka opisuje wyjątkową Sikorkę bogatkę, zamieszkującą nasze rejony. Serdecznie zapraszamy.

Jerzy Bożyk już w piątek w Muzycznej Owczarni

Zapraszamy na koncert prawdziwego muzyka i wybitnego instrumentalistę - Jerzego Michała Bożka, który już w najbliższy piątek, tj. 6 marca, zagra w Muzycznej Owczarni na Jaworkach.

MUZYCZNE SPOTKANIA Z: Paweł Sztompke

Zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na specjalną "audycję radiową" i spotkanie z dziennikarzem muzycznym Polskiego Radia - Pawłem Sztompke. Jest to doskonała okazja do poznania się, zadania pytań, porozmawiania oraz do posłuchania specjalnie dla nas wybranej muzyki filmowej i nie tylko.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Koń najlepszym przyjacielem górala / The horse a Highlander is best friend - Beata Sabała Zielińska

W najnowszym numerze kwartalnika, Beata Sabała - Zielińska, pisze o niezwykłej pasji, jaką można mieć do jazdy konnej i jak i do samych koni. Serdecznie zapraszamy!

GRAVITY w Muzycznej Owczarni

Już w najbliższy czwartek w Jaworkach, specjalnie dla Państwa, zagra rockowy zespół Gravity. Band założony został przez pochodzącego z Hiszpanii, Daniela Medinę. Czeka nas ciekawy i inspirujący wieczór.

Wystawa "Proces Krakowski"

Właściwie przez cały miesiąc (3-31.03), w Galerii Pijalni Wód w Szczawnicy, będzie można podziwiać niezwykle ciekawą wystawę pt."Proces Krakowski. Działacze WiN i PSL przed sądem komunistycznym". Zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Ze Szlachtowej na Przehybę / From Szlachtowa to Przehyba - Maciej Szajowski

Jeśli ktoś jeszcze nie przemierzył drogi ze Szlachtowej na Przehybę to koniecznie powinien nadrobić zaległości. Z pewnością przekonuje do tego barwny artykuł, autorstwa Macieja Szajowskiego, który ukazał się w najnowszym wydaniu kwartalnika. Serdecznie zapraszamy.

Repertuar kina Pieniny (27 luty - 5 marzec)

Familijny "Baranek Braun" oraz amerykański film science-fiction "Jupiter: Intronizacja" to propozycje kina Pieniny na następny tydzień. Serdecznie zapraszamy!

Książka miesiąca: Radioaktywna Sabała

Już w najbliższą sobotę zapraszamy Państwa, do Dworku Gościnnego, na promocję książki naszej redaktor naczelnej, Beaty Sabały-Zielińskiej. Dowiemy się wszystkiego o kulisach jej pracy dziennikarskiej w Radiu Zet. Start o godz. 19.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Kościół Wszystkich Świętych w Kacwinie / The Church of All Saints in Kacwin - Joanna Daranowska-Łukaszewska

Pozostajemy w Kacwinie. Joanna Daranowska-Łukaszewska kolejny artykuł poświęciła tamtejszemu kościołowi, pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Budowla ta zachwyca pod wieloma względami. Serdecznie zapraszamy!

Nigel Kennedy w Muzycznej Owczarni!

Zapraszamy Państwa do Muzycznej Owczarni na koncerty prawdziwego wirtuoza skrzypiec, Nigela Kennediego. Anglik ma zakontraktowane w tym tygodniu aż cztery koncerty w tej kolebce muzycznej naszego regionu.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Kacwin. Koci zakątek/ Kacwin. Cats corner - Marek Majerczak

W naszym regionie mamy wiele godnych uwagi miejscowości. Niewątpliwie należy do nich również Kacwin. Marek Majerczak, w swoim artykule, skrupulatnie opisał to przygraniczne miasteczko. Zapraszamy!

Za nami III Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie i Snowboardzie!

W miniony weekend, na stokach Areny Narciarskiej Jaworki, odbyły się III już Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie i Snowboardzie. Najlepsi, jak przed rokiem, okazali się strażacy z OSP z Zębu.

Muzyczne koncerty filmowe: Michael Jackson

Już w najbliższy piątek zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na kolejny event "Muzycznych koncertów filmowych". Tym razem na piedestał wyniesiemy postać Micheala Jacksona. Zapraszamy!

Szczawniccy gimnazjaliści na treningu z wicemistrzynią świata!

Nasza gimnazjalna młodzież, w ramach prowadzonego przy Jacka Żebrackiego programu "Kumulacja aktywności", trenowała w ostatnim tygodniu w Tatrach z wicemistrzynią świata w narciarstwie wysokogórskim, Anną Figurą.

Ekspozycja prac Andrzeja Beliczyńskiego tylko do 14 marca!

Do 14 marca, w Restauracji Klasyczna, można oglądać wystawę prac, zrzeszonego w Stowarzyszeniu Artystów Pienińskich, Andrzeja Beliczyńskiego. Ekspozycja zatytułowana jest "Drzewo i drewno", Serdecznie zapraszamy!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Wyśpiewać, wytańczyć Pieniny / To sing and dance the Pieniny - Agnieszka Szymaszek

Zapraszamy Państwa na wywiad z Ewą Zachwieją, która niewątpliwie jest muzycznym symbolem naszego miasta. To ona od wielu lat prowadzi dziecięcy "Zespół Pieśni i Tańca Juhasy". Cały wywiad dostępny w zimowym numerze magazynu "Polski Region Pieniny".

Repertuar kina Pieniny (23 luty - 5 marzec)

Już w kolejnych dniach w Kinoteatrze Pieniny będziemy można zobaczyć m.in. komedię "Dzień z życia blondynki" czy też klasykę Science-fiction "Jupiter - Intronizacja". Zapraszamy!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Jasiek Kubik" - Maciej Szajowski

Maciej Szajowski opisuje w swoim artykule postać Jaśka Kubika, który jest bez wątpienia postacią bardzo zasłużoną dla naszego regionu. Wręcz mówi się o nim, jako o legendzie Krościenka. Serdecznie zapraszamy.

Nie lada gratka dla fanów Louisa Armstronga...

21 lutego o godz. 19.00 przyjdź do Jazz Baru i wsłuchaj się w dźwięki słynnej trąbki Louisa Armstronga.

III Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim

Już w najbliższy weekend, na stoku Arena Narciarska Jaworki-Homole, odbędą się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Stworzyć skrzypce / To create a violin - Agnieszka Szymaszek

Jak powstają skrzypce? O tym kompletnie i wyczerpująco Agnieszka Szymaszek w swoim artykule "Stworzyć skrzypce", który znajdą Państwo w nowym numerze magazynu "Polski Region Pieniny". Zapraszamy!

Wydarzenie miesiąca: Krzysztof Kiliański w Dworku Gościnnym!

Już w najbliższą sobotę zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na koncert znakomitego wokalisty jazzowego - Krzysztofa Kiliańskiego. Wystąpi on w sali głównej Dworku wraz z towarzyszącym mu zespołem instrumentalistów. Początek koncertu o godz. 19.

Muzeum Pienińskie na ferie!

Muzeum Pienińskie przygotowało multum przeróżnych atrakcji dla dzieci i młodzieży w trakcie trwających obecnie ferii zimowych: przez warsztaty, pokazy firmowe po wykłady edukacyjne. Serdecznie zapraszamy!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Muzyka pasterzy /The music of the shepherds - Katarzyna Ceklarz

Przedstawiamy zapowiedź kolejnego artykułu, jednocześnie pozostając w temacie muzyki. O tym, jak wygląda muzyka pasterzy - Katarzyna Ceklarz. Zapraszamy!

Przed nami kolejne zawody narciarskie!

Już w najbliższą niedzielę, 22 lutego, odbędą się XV Otwarte Zawody w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezesa Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. Wszystkich narciarzy zachęcamy do wzięcia udziału w imprezie.

OSTATKI - taneczne rytmy vs. MUZYKA CISZY

W tym tygodniu w Dworku Gościnnym czekają na nas kolejne ciekawe wydarzenia, w których koniecznie trzeba wziąć udział. Już we wtorek świętujemy koniec karnawału. Od 19:00 do 24:00 w Jazz Barze atmosferę będzie rozgrzewał specjalnie sprowadzony DJ. Natomiast w środę przygotowaliśmy dla Państwa zgoła odmienny klimat - muzykę relaksacyjną i spokojną. Wstęp na obydwa wydarzenia będzie bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!

Maja Sikorowska i Przemek Sokół Band po raz kolejny w Muzycznej Owczarni!

Muzyka Bałkan i Grecji w znakomitym żywiołowym wydaniu już w najbliższy piątek, 20 lutego, w Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Tego nie można przegapić. Zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Zbigniew Przychodzki - Kto gro i śpiwo, to jest dobry człowiek / Zbigniew Przychodzki - He who plays and sings must be a good man - Ryszard M. Remiszewski

Kolejnym artykułem z nowego numeru, który warto Państwu polecić, jest rozmowa ze Zbigniewem Przychodzkim, pasjonatem muzyki. Serdecznie zapraszamy!

X Zimowy Zjazd Górski (21-22 luty)

Już w najbliższy weekend, tj. 21-22 luty, w Szczawnicy wielkie święto: X Zimowy Zjazd Górski. W programie czekają na nas spotkania filmowe, wycieczki, prelekcje, konkursy i koncerty. Serdecznie zapraszamy!

ZNAJDŹ SWOJĄ PASJĘ!

Już jutro o godz. 11 zapraszamy do Dworku Gościnnego na niezwykłe spotkanie z pienińskimi artystami. Wstęp wolny!

KONCERT ON I ONA: Julia Bernard i Pedro Pedrito

W walentynkowy wieczór zapraszamy Państwa do Jazz Baru na koncert duetu: Julia Bernard i Pedro Pedrito. Start godz. 19.

Repertuar kina Pieniny (13 - 20 luty)

Kinoteatr "Pieniny" w Szczawnicy zaprasza najmłodszych na bezpłatne seanse filmowe w okresie ferii. W repertuarze filmy animowane wyświetlane będą w technologii 3D. Szczegóły na plakacie.

Jazzowy koncert dla koneserów: NSI Quartet!

Już dzisiaj zapraszany państwa do Dworku Gościnnego na koncert, laureata festiwalu "Grand Prix nad Odrą 2013" - zespół NSI Quartet. Ich występ będzie można zobaczyć w niezwykle kameralnym Jazz barze. Start godz. 19.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Haledroka opowieść późnojesienna / Haledrok is late autumn tale" - Maciej Rychły

Przedstawiamy zapowiedź kolejnego artykułu z najnowszego numeru kwartalnika "Polski Region Pieniny". Artykuł "Haledroka opowieść późnojesienna", autorstwa Macieja Rychyły, z pewnością przypadnie Państwu do gustu. Zapraszamy.

Kinga Rataj na Walentynki..

Już w najbliższą sobotę, 14 lutego, w Muzycznej Owczarni wystąpi wschodząca gwiazda krakowskiej sceny muzycznej - Kinga Rataj. Serdecznie zapraszamy na jej koncert!

Rozwiązanie konkursu TATRY SKI PASS!

Organizowany przez nasz magazyn konkurs TATRY SKI PASS został rozwiązany! Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do udziałów w kolejnych. Najbliższy już w marcu!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Flora pienińska w pieśniach i przyśpiewkach szczawnickich / The Pieniny Flora in Szczawnica songs and rhymes" - prof. Ludwik Frey

Pieśni i przyśpiewki szczawnickie są z nami od lat. Profesor Ludwik Frey, ceniony znawca pienińskiej flory, w swoim nowym artykule opowiada o nich z niezwykłą pasją. Całość jego opowieści o najciekawszych muzycznych wzmiankach z naszego regionu dostępna w 11 numerze magazynu "Polski Region Pieniny". Zapraszamy.

Sukces naszych tancerzy!

Aż trzy wyróżnienia zdobyli nasi tancerze podczas 43. Góralskiego Karnawału, który odbywał się w dniach 5-7 luty w Bukowinie Tatrzańskiej. Serdecznie gratulujemy!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Pienińska nuta / Pieniny tune" - dr Justyna Cząstka-Kłapyta

Muzyka to bez wątpienia jeden z symboli naszego regionu. Pani Doktor Justyna Cząstka-Kłapyta, wykładowca uniwersytecki, zdecydowała się bliżej zgłębić ten pasjonujący temat. Cały obszerny artykuł dostępny jest w nowym numerze magazynu "Polski Region Pieniny". Zapraszamy.

Za nami eliminacje Mistrzostwa Polski Amatorów w Narciarstwie Alpejskim..

Pomimo trudnych warunków oraz niezwykle wymagającej trasy FIS na trasie tegorocznych eliminacjach do Mistrzostw Polski Amatorów w Narciarstwie Alpejskim stanęło blisko 90. zawodników. Sprawdź wyniki!

ZŁOTE PIENINY — W CIENIU WYSOKICH TATR

Jan Hendrik Becker, znany niemiecki dziennikarz, odkrywa ten wyjątkowy obszar, w tym między innymi urokliwą Szczawnicę. Zapraszamy do obejrzenia jego pięknego reportażu.

NA SZKLE MALOWANE: Artystyczne Warsztaty Rodzinne!

Już w niedzielę w Dworku Gościnnym odbędą się, przygotowane przez Annę Madeją, Artystyczne Warsztaty Rodzinne. Start godzina 11:00. Serdecznie zapraszamy całe rodziny z dziećmi.

Szczera rozmowa o życiu z Danutą Szaflarską. Kwartalnik Polski Region Pieniny jako pierwszy opublikował wywiad z aktorką! Zapraszamy do lektury.

Danuta Szaflarska - wielka dama polskiego teatru i kina, nadal aktywna zawodowo (!) - obchodzi w tym roku swój szczególny jubileusz – setną rocznicę urodzin. Jej dorobek twórczy niejednego może przyprawić o zawrót głowy..

III Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie oraz Snowboardzie!

W weekend 21 i 22 lutego na stoku Areny Narciarskiej Jaworki - Homole odbędą się, już po raz trzeci, III Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie oraz Snowboardzie.

Jarek Bester w Muzycznej Owczarni!

Już w piątek, 13 lutego, fantastyczny polski akordeonista, Jarek Bester, pojawi się po raz pierwszy w Muzycznej Owczarni, gdzie wystąpi razem z zespołem BESTER QUARTET. Serdecznie zapraszamy.

Repertuar kina Pieniny (06 - 12 luty)

Animacja "Dzwoneczek i bestia z Nibylandii" oraz film Davida Koeppa "Bezwstydny Mortdecai" to propozycje kina Pieniny w nadchodzącym tygodniu. Zapraszamy!

Weekend z Jarosławem Kuźniarem: Warsztaty dziennikarskie

Już w najbliższą sobotę zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na otwarte warsztaty dziennikarskie z Jarosławem Kuźniarem. Młodych adeptów dziennikarstwa chyba nie musimy zachęcać do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Startujemy już o godz. 11.

Koncert czterech kultur w Szczawnicy!

Na zaproszenie Miasta i Gminy Szczawnica oraz Miejskiego Ośrodka Kultury przyjechali do Szczawnicy uczestnicy Międzynarodowego Forum Pianistycznego w Sanoku - „Bieszczady bez granic". 1 lutego zagrali w Kościele Parafialnym niezapomniany koncert.

Weekend z Jarosławem Kuźniarem: Otwarcie wystawy fotograficznej „Kuźniar. Poza szklakiem”

Już w piątek, tj. 6 lutego, odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej „Kuźniar. Poza szklakiem”, które połączone będzie ze spotkaniem z samym jej autorem. Wszystkich miłośników fotografii gorąco na nie zapraszamy.

Eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w Narciarstwie Alpejskim (Szczawnica 08.02.2015)

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Eliminacjach Mistrzostw Polski Amatorów w Narciarstwie Alpejskim, które odbędą się w Szczawnicy na stoku Palenica w najbliższą niedzielę, tj. 08 lutego 2015 roku , prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres mailowy: biuro@mokszczawnica.pl.

Muzyczny środek tygodnia w Dworku Gościnnym

Już w środę o godz. 19 zapraszamy do Dworku Gościnnego na cykl zatytułowany "Muzyczny środek tygodnia". Zabawa będzie się odbywać w klimatycznym Jazz barze.

Nowy numer magazynu "POLSKI REGION PIENINY" - Wstęp

Od początku tego roku w sprzedaży jest dostępny nowy numer naszego magazynu. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z przedmową, którą przygotowała redaktor naczelna kwartalnika, Pani Beata Sabała-Zielińska.

Mały Puchar Burmistrza w narciarstwie alpejskim!

Już 15 lutego zapraszamy państwa na Mały Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim, który odbędzie się na na stoku ośrodka Arena Narciarska Jaworki – Homole.

Maja Sikorowska wraz z zespołem Przemka Sokoła w Muzycznej Owczarni!

Muzyka Bałkan i Grecji w znakomitym żywiołowym wydaniu już w najbliższą sobotę w Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Tego nie można przegapić. Zapraszamy.

Premiera książki "Stulecie winnych"

Już jutro o godz. 18 w Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbędzie się premiera książki Ałbeny Grabowskiej "Stulecie winnych". Zapraszamy!

Ferie zimowe w Szczawnicy, Szlachtowej i Jaworkach!

Szczawnica, Szlachtowa i Jaworki przygotowały w tym roku od 16 do 27 lutego multum atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprez i zabaw.

Repertuar Kina Pieniny (29.01 - 05.02)

W bieżącym tygodniu zapraszamy Państwa do Kinoteatru Pieniny na dwie pozycje. Dla najmłodszych wyświetlany będzie animowany film "Dzwoneczek i bestia z Nibylandii", natomiast dużo poważniejszą pozycją będzie film Michaela Manna "Haker". Tego nie można przegapić.

Za nami Mistrzostwa Szczawnicy w Narciarstwie Alpejskim!

W minioną niedzielę w Jaworkach odbyły się otwarte mistrzostwa Ośrodka Sportowego Szczawnica w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach wzięło aż 120 zawodników.

"Swojkość ukryta w śpiewie"

To artykuł, który ukazał się w nowym zimowym numerze kwartalnika "Polski Region Pieniny". Dr Justyna Cząstka - Kłapyta opisuje w nim unikatową kulturę muzyczną górali pienińskich.

Koncert 4 Kultur w Szczawnicy!

Już w niedzielę w Kościele Parafialnym w Szczawnicy zaprezentuje się Międzynarodowe Forum Pianistyczne w Sanoku w Koncercie 4 Kultur. Początek o godzinie 18.00.

Andrzej Sikorowski już w najbliższy piątek w Muzycznej Owczarni

Znany piosenkarz, kompozytor i gitarzysta wystąpi już w najbliższy piątek w muzycznej kolebce Jaworek, a więc Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

Modrzewie Park Hotel - idealnym miejscem na walentynki

Modrzewie Park Hotel, pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w Pieninach, przygotował dla Państwa specjalną ofertę walentynkową.

Dworek Gościnny na luty

W lutym przygotowaliśmy dla Państwa szereg ciekawych i inspirujących eventów. Czekają nas między innymi warsztaty dziennikarskie z Jarosławem Kuźniarem, premiera książki Beaty Zielińskiej - Sabały czy też koncert Krzysztofa Kiliańskiego. Serdecznie zapraszamy do Dworku Gościnnego.

Fantastyczny występ Grażyny Augściak

Grażyna Auguścik, w duecie wraz z Jarosławem Besterem, zagrała w miniony weekend w Dworku Gościnnym. Występ zrobił ogromne wrażenie na przybyłej publiczności.

Akcja "Bezpieczna Zima" (Kluszkowce 24-25 styczeń)

W ten weekend odbywa się w Kluszkowcach, zorganizowana przez GOPR, akcja "Bezpieczna zima". Wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Szczawnica członkiem Stowarzyszenia „Gorce – Pieniny"

Od 1 stycznia bieżącego roku miasto Szczawnica na prawach członka zwyczajnego przystąpiła do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce – Pieniny" z siedzibą w Krościenku n/D.

Lech Dyblik wystąpił w Muzycznej Owczarni

W minioną sobotę, tj. 24 stycznia , w Muzycznej Owczarni na Jaworkach wystąpił aktor i artysta Lech Dybik. Na akordeonie towarzyszył mu Leszek Kołodziejski.

Opłatek artystów w Szczawnicy

21. stycznia w sali Kinoteatru Pieniny odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe twórców i animatorów szczawnickiej sztuki i kultury.

Repertuar kina Pieniny 23 - 29 styczeń

W najbliższym tygodniu w kinie Pieniny: komedia familijna w reż. Paula Kinga "Paddington" oraz głośny thriller Oliviera Megatona "Uprowadzona 3". Zapraszamy.

Nordic walking dla wszystkich!

Już 2 lutego w Gminie Czorsztyn rozpocznie się kolejny cykl spotkań z trenerem Arkadiuszem Marczykiem. Zapraszamy na niego wszystkich sympatyków nordic walkingu.

Projekt mapy turystycznej Szczawnicy, Jaworek i Szlachtowej

Zarząd Miasta Szczawnica ma w planach stworzyć w najbliższym czasie projekt mapy turystycznej Szczawnicy, Jaworek i Szlachtowej. Szczególnym zwolennikiem projektu jest burmistrz miasta - Grzegorz Niezgoda.

Opłatek Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan

W minioną niedzielę, tj. 18 stycznia, odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan. Na uroczystości przybyli liczni goście z Burmistrzem Miasta Szczawnica - Grzegorzem Niezgodą na czele.

Mistrzostwa Szczawnicy w Narciarstwie Alpejskim

Już 26 stycznia zapraszamy dzieci szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalną na kolejne Mistrzostwa Ośrodka Sportowego Szczawnica w Narciarstwie Alpejskim.

Nowy numer magazynu "POLSKI REGION PIENINY"!

Jest już dostępny na rynku nowy zimowy numer kwartalnika „Polski Region Pieniny”. Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi arcyciekawymi artykułami związanymi z naszym pięknym regionem.

Wystawa Krystyny Walosik

Do 13 lutego w Restauracji Klasyczna w Krościenku n/Dunajcem będzie można oglądać imponującą wystawę Krystyny Walosik "Świąteczne haftowanie". Serdecznie zapraszamy.

Promocja książki "Stadniccy herbu Szreniawa z Nawojowej"

Już 24 stycznia o godz. 18 w Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbędzie się promocja książki dr Anny Janoty-Stramy "Stadniccy herbu Szreniawa z Nawojowej".

Ferie zimowe w Muzeum Pienińskim

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na spotkania i pokazy, które będą odbywać się w tym tygodniu od wtorku do piątku w Muzeum Pienińskim w Szczawnicy.

XI Koncert kolęd i pastorałek

Zapraszamy już w niedzielę, tj. 18 stycznia na godz. 15, na XI koncert kolęd i pastorałek zatytułowany "Ach! Co za noc" w wykonaniu młodzieży szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej.

Dzień Babci i Dziadka w Café Helenka!

Zapraszamy również na uczczenie Dnia Babci i Dziadka w naszej restauracji Café Helenka. W tych dniach czekają na Państwa dodatkowe promocje.

23 styczeń świętem muzyki jazzowej w Jaworkach!

Już w piątek, tj. 23 stycznia w Muzycznej Owczarni w Jaworkach zagra JAZZ BAND BALL ORCHESTRA
& STANLEY BRECKENRIDGE (USA). Serdecznie zapraszamy.

Już w sobotę HIGHWAY w Owczarni Muzycznej

Zapraszamy Państwa na koncert rockowej kapeli "Highway" już w sobotę 17 stycznia do Muzycznej Owczarni.

Szczawnica w finale plebiscytu "Świeć się z Energą"

Do 23 stycznia można na Szczawnicę oddawać głosy w ogólnopolskim plebiscycie "Świeć się z energią". Nasze miasto będzie rywalizowało ze zwycięzcami innych 15 województw, o tytuł najładniej oświetlonego miasta w Polsce.

Repertuar kina Pieniny 15 - 22 styczeń

Familijna animacja "Królowa Śniegu 2" oraz kolejny film w reżyserii Angeliny Jolie "Niezłomni" to pozycje, których nie wolno przegapić. Zapraszamy do kinoteatru "Pieniny".

Trio Balkan Strings w Muzycznej Owczarni

Zapraszamy na koncert 3 wielkich wirtuozów gitary. TRIO BALKAN STRINGS już w piątek w Muzycznej Owczarni.

Opowieść wigilijna Grażyny Auguścik

Już w najbliższą sobotę, tj. 17 stycznia, zapraszamy Państwa na koncert znanej wokalistki jazzowej, Grażyny Auguścik. Artystka wystąpi w Dworku Gościnnym w duecie wraz z Jarosławem Besterem.

NOWY ZIMOWY NUMER MAGAZYNU "POLSKI REGION PIENINY"!

Jest już dostępny na rynku nowy zimowy numer kwartalnika „Polski Region Pieniny”. Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi bardzo ciekawymi artykułami związanymi z naszym pięknym regionem.

Świąteczny Kiermasz Pieniński

Z inicjatywy Thermaleo Sp. z o.o., Fundacji Andrzeja Mańkowskiego, Uzdrowiska Szczawnica S.A. oraz Galerii Wód Mineralnych w dniach od 26 grudnia br. do 4 stycznia 2015 r. w Pijalni Wód na Pl. Dietla w Szczawnica, jak co roku zorganizowano Świąteczny Kiermasz Pieniński.

Komunikat Szczawnickiego Sztabu XXIII Finału WOŚP

Po raz kolejny nasze miasto aktywnie włączyło się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i zachęcamy do wzięcia udziału w tej słusznej inicjatywie w przyszłym roku.

Szczawnica najpiękniej oświetlonym miastem Małopolski!

Szczawnica wygrała tegoroczny Plebiscyt „Świeć z Energą i Gazetą Krakowską” na najpiękniej oświetlone miasto Małopolski, pozostawiając w tyle takie miasta jak Nowy Sącz, czy stolice województwa - Kraków.

Ten weekend będzie należał do "Juhasów"

W tę niedzielę Zespół Pieśni i Tańca "Juhasy" zagra dwa koncerty: o godz. 11 w Kościele Parafialnym w Szlachtowej, a o godz. 18 w Szczawnicy. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków muzyki góralskiej.

Jasełka misyjne w Krościenku nad Dunajcem

10 i 11 stycznia o godz. 15 w remizie OSP w Krościenku nad Dunajcem odbędą się Jasełka Misyjne. Wszystkich chcących włączyć się w udział serdecznie zapraszamy

Podwójny koncert zespołu KROKE

9 i 10 stycznia w Muzycznej Owczarni w Jaworkach wystąpi KROKE - krakowski zespół instrumentalny z gatunku world music. Gorąco Zapraszamy.

Nowy parking i pasaż handlowy w Pieninach

W restauracji Grajcarek złożono wczoraj podpisy na umowie, dzięki której zostanie wybudowany, od dawna zapowiadany, dwupoziomowy parking oraz dodatkowo pasaż handlowy. Pracę powinny ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Repertuar kina Pieniny (09.01 - 16.01)

Już od 9 stycznia zapraszamy Państwa do kinoteatru "Pieniny" na dwa bardzo ciekawe filmy: "Obcy Ciało" w reż. Krzysztofa Zanussiego oraz "Hobbit: Bitwa pięciu armii", czyli kolejny megahit Petera Jacksona.

11 stycznia dniem wegetarian w Dworku Gościnnym

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy Państwa do restauracji Café Helenka na wegetariańskie menu. Nie zabraknie wykwintnych i bardzo smacznych potraw.

Nowe trasy biegowe w Krościenku!

Nie lada gratka dla wszystkich wielbicieli sportów zimowych. Urząd Gminny Krościenko przygotował dla nich nowe trasy biegowe, które zlokalizowane będą wzdłuż rzeki Dunajec.

I Niedzicki Puchar w Podnoszeniu Ciężarów

Już 10 stycznia w Hali Sportowej w Niedzicy odbędzie się pierwsza edycja Niedzickiego Pucharu w Podnoszeniu Ciężarów. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Wystawa Beaty Zalot w Pijalni Wód!

W styczniu i w lutym zapraszamy Państwa do Galerii Pijalni Wód na wystawę pasteli oraz ceramiki Beaty Zalot, zatytułowanej - "Ozwa"

Kontrola rewitalizacji Parku Dolnego zakończona

Projekt „Rewitalizacja uzdrowiskowego Parku Dolnego w Szczawnicy wraz z elementami małej architektury” przeszedł pozytywną kontrolę Urzędu Marszałkowskiego. Projekt został ostatecznie rozliczony.

Koncert Hanny Rybki

Już w najbliższy poniedziałek, tj. 5 stycznia w Muzycznej Owczarni Etno-Folk na najwyższym poziomie. Swój koncert zagra bowiem Hanna Rybka.

Repertuar kina Pieniny (02-09 styczeń)

Komedia familijna "Uwolnić mikołaja" oraz film Christiana Dittera "Love, Rosie" to pozycje, których nie wolno przegapić w tym tygodniu w kinoteatrze Pieniny.

Mr.POLLACK 4 stycznia w Muzycznej Owczarni

Już 4 stycznia w Muzycznej Owczarni zagra zespół Mr.Pollack. Wszystkich fanów muzyki rockowej serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Kolejny koncert Kolęd Gosia Andrzejewicz & Folkpower

Po koncercie szczawnickim kolejnym przystankiem dla Gosi Andrzejewicz będą Jaworki, gdzie znana wokalistka zagra już 6 stycznia wraz z zepołem Folkpower. Zapraszamy.

Koncert Kolęd i Pastorałek

4 stycznia zapraszamy Państwa do kinoteatru Pieniny na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołu Juhasy.

REBELIANCI w Muzycznej Owczarni

2 stycznia zapraszamy do Muzycznej Owczarni na koncert zespołu Rebelianci.

Szczęśliwego Nowego Roku!

W Nowym Roku życzymy Państwu dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń. Sami dołożymy wszelkich starań, aby nowe wydania naszego Kwartalnika "Polski Region Pieniny" były jeszcze bardziej dopracowane i pełne ciekawych historii z jednego najpiękniejszych regionów w naszym kraju.

"Piwnica pod Baranami" 2 stycznia w Dworku Gościnnym!

Już w najbliższy piątek zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na noworoczny koncert legendarnego krakowskiego kabaretu "Piwnica pod Baranami". Występ rozpocznie się o godz. 19.

"Kałe bała" zagra w Muzycznej Owczarni

Pierwszym noworocznym koncertem w Muzycznej Owczarni będzie występ Teresy Mirgi współtworzącej zespół "Kałe bała". Zapraszamy na niego wszystkich pasjonatów muzyki cygańskiej.

"Sokół Orkestar" już dziś w Dworku Gościnnym!

Zapraszamy Państwa na koncert w klimatach ethno rock i muzyki bałkańskiej. Już o godz. 18 w Dworku Gościnnym wystąpi zespół "Sokół Orkestar".

Koncert Janusza Strobla i Ani Stankiewicz

Już dzisiaj w Muzycznej Owczarni koncert Janusza Strobla i Ani Stankiewicz. Zapraszamy.

Gosia Andrzejewicz już dzisiaj w Szczawnicy!

Już dzisiaj o godz. 18 w Kościele Parafialnym w Szczawnicy wystąpi znana szerszej publiczności, polska wokalistka Gosia Andrzejewicz. Artystka zaśpiewa wraz z zespołem Folkpower.

Koncert Beaty Przybytek na Jaworkach!

Już dzisiejszego wieczoru w Muzycznej Owczarni na Jaworkach wystąpi wybitna wokalistka, pianistka i kompozytorka - Beata Przybytek. Zaśpiewa ona najpiękniejsze polskie kolędy.

Akwarele Wiktorii Pugacz Chromiak

Do 16 stycznia będzie można oglądać dzieła na szkle, utalentowanej artystki Wiktorii Pugacz Chromiak. Zapraszamy wszystkich na wystawę do Restauracji Klasyczna w Krościenku n/D.

"HARD TIMES" już dzisiaj w Muzycznej Owczarni!

"Hard Times", czyli trzech muzycznych gentlemanów przyjedzie dzisiaj do Szczawnicy i zagra w Muzycznej Owczarni akustycznie trochę bluesa, trochę folku, trochę na smutno o miłości i trochę na wesoło o urokach życia. Zapraszamy.

Wigilijne spotkanie szczawnickich samorządowców

W miniony poniedziałek, tj. 22 grudnia, w Karczmie Pienińskiej doszło do symbolicznego spotkania szczawnickich samorządowców. Oprawę artystyczną spotkania przygotowali i zaprezentowali soliści z Zespołu Pieśni i Tańca JUHASY.

NOWY ZIMOWY NUMER MAGAZYNU "POLSKI REGION PIENINY"!

Nowy numer kwartalnika "Polski Region Pieniny" będzie zdominowany przez muzykę, która nieodzownie związana jest z naszym regionem, a więc muzykę góralską. Numer zimowy dostępny w sprzedaży już od najbliższego poniedziałku.

Koncert świąteczno - noworoczny "Niepowtarzalne święta"

Rodzice, uczniowie oraz nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy stworzyli projekt, którego efektem był koncert świąteczno - noworoczny. Zapraszamy do sprawdzenia relacji z tej imprezy.

Nowy film o tańcach pienińskich

W miniony piątek w sali remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku n/D został sfinalizowany projekt filmowy poświęcony tańcom pienińskim. Do powstałego DVD dołączona będzie płyta zespołu Białopotocanie.

Gminne Kolędowanie!

W dniach 25-28.12.2014 zapraszamy wszystkich na świąteczne koncerty, które będą odbywać się w Grywałdzie, Krośnicy i Krościenku nad Dunajcem.

KONCERTY POŚWIĄTECZNE W MUZYCZNEJ OWCZARNI

Od 27 grudnia Muzyczna Owczarnia zaprasza codziennie przez 9 dni na koncerty poświąteczne. Będzie to czas poświęcony znakomitym muzykom i fantastycznej muzyce.

Koncert kolęd Gosia Andrzejewicz & Folkpower!

Już dzisiaj w Kościele Parafialnym w Szczawnicy wystąpi znana szerszej publiczności, wokalistka Gosia Andrzejewicz. Wraz z zespołem Folkpower zaprezentuje ona nasze polskie kolędy.

V SĄDECKIE TARGI ŚLUBNE

30 listopada na targach ślubnych w Nowym Sączu Grupa Thermaleo prezentowała swoją ofertę weselną.

XXII MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE

W dniach 27-29 listopada roku Grupa Thermaleo prezentowała się podczas XXII Międzynarodowych Targów Turystycznych TT WARSAW.

RÓŻA REGIONÓW dla kwartalnika Polski Region Pieniny

Róża Regionów to konkurs na najlepsze wydawnictwa i aplikacje promujące gminy, miasta, regiony. W tym roku organizator, którym jest wydawca dwutygodnika „Wiadomości Turystyczne”, uhonorował kwartalnik Pieniny w kategorii SERIA WYDAWNICZA.

Lech Wałęsa w Szczawnicy!

Lech Wałęsa, podczas swojego pobytu w Szczawnicy, spotkał się w hotelu Solar Spa z samorządowcami oraz przedstawicielami miejskich instytucji i organizacji oraz z mieszkańcami.

"Sylwester pod gwiazdami" w Szczawnicy

31 grudnia zapraszamy pod Dolną Stację Kolei Linowej na Palenicę, gdzie odbędzie się "Sylwester pod Gwiazdami".

Repertuar kina Pieniny (12-19 grudzień)

Film Dariusza Rogeckiego "Karolina" oraz komedia romantyczna "Scenariusz na miłość" to pozycje, których nie wolno przegapić w najbliższym tygodniu w Kinu Pieniny.

Bal sylwestrowy w Dworku Gościnnym!

Zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na bal sylwestrowy, który już po raz drugi odbędzie się w tym miejscu. Dla gości przygotowaliśmy specjalne atrakcje.

Zapraszamy w grudniu do Cafe Helenka!

W grudniu przygotowaliśmy dla Państwa atrakcyjne promocje. Zapraszamy Państwa do naszej restauracji.

Repertuar kina Pieniny 05-11 grudnia

Zapraszamy do kina Pieniny na sequel komedii "Głupi i Głupszy" oraz na film Sci-Fi "Igrzyska śmierci".

Sebastian Pałka mistrzem "Vergnano Barista Drink Cup"

Bardzo miłą niespodziankę na konkursie baristów w Dworku Gościnnym "Vergnano Barista Drink Cup" zgotował nasz pracownik Sebastian Pałka, który wygrał tę imprezę, pozostawiając w tyle 11 innych baristów z całej Polski.

Mikołaj w Krościenku

Gminne Centrum Kultury oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają na spotkanie ze Św. Mikołajem.

"Kultura ludowa Górali Pienińskich"

Już 4 grudnia zapraszamy do sali Kinoteatru Pieniny na promocji książki Urszuli Janickiej-Krzywdy oraz Katarzyny Ceklarz pt. "Kultura Ludowa Górali Pienińskich". Event rozpocznie się o godz. 17:00.

Szczawnicka Amatorska Liga Siatkówki - ZAPISY!

Nadal istnieje możliwość zapisania się do Szczawnickiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Wszystkich siatkarzy i siatkarki serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rozgrywkach.

Dwa koncerty CARRANTUOHILL w Muzycznej Owczarni

Zespół Carrantuohill już w najbliższą sobotę zagra dwa koncerty w Muzycznej Owczarni na Jaworkach. Pierwszy rozpocznie się o godz. 17.00, a drugi o 20.30.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Szczawnicy

Wszystkie dzieci zapraszamy na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który odbędzie się jak co roku 6 grudnia.

Fenomenalny koncert jazzowy już w piątek w Muzycznej Owczarni

Robert Majewski już w najbliższy piątek wystąpi na scenie Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Wszystkich fanów jazzowych klimatów serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Ruszyły zapisy na III edycję biegów przełajowych!

Już 25 kwietnia 2015 roku kolejna edycja, cyklicznie odbywających się biegów przełajowych na terenie miasta Szczawnica. Tym razem organizatorzy przygotowali aż 4 trasy. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Co zmieniło się w Szczawnicy przez ostatnie 4 lata?

Minęła właśnie kolejna kadencja burmistrza miasta Grzegorza Niezgody, jak i Rady Miasta Szczawnica. Specjalnie z tej okazji przygotowano biuletyn informacyjny podsumowujący ostatnie 4 lata ich kadencji. Co zmieniło się w tym czasie w Szczawnicy? Zapraszamy do lektury.

Kampania przeciwko agresji i przemocy

Publiczne Gimnazjum w Krościenku po raz kolejny wzięło udział w akcji przeciwko agresji i przemocy. W ubiegłym tygodniu w tej właśnie placówce zostały przeprowadzone liczne warsztaty dot. zachowań agresywnych.

Black & White już w sobotę w Dworku Gościnnym!

Już jutro w noc andrzejkową w Dworku Gościnnym zagra zespół Black & White. Wszystkich serdecznie zapraszamy na to wydarzenie!

Spektakl "down_us" juz w niedzielę w Dworku Gościnnym!

Serdecznie zapraszamy na spektakl "d o w n_u s" realizowany w ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spektakl odbędzie się 30.11.2014 o godz. 19:00 w Dworku Gościnnym w Szczawnicy, Park Górny 7.

Repertuar kina Pieniny (28.11 - 04.12)

Już od jutra w kinie Pieniny znajdzie się coś zarówno dla najmłodszych widzów, jak i dla osób dorosłych. Przez najbliższy tydzień będzie bowiem wyświetlana niemiecka odsłona Królewny Śnieżki oraz zabawna komedia Ryszarda Zatorskiego "Dzień dobry kocham Cię". Zapraszamy wszystkich do kina.

Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną w Szczawnicy!

Burmistrz miasta, Grzegorz Niezgoda, tradycyjnie już ogłosił kolejny konkurs na najładniejszą świąteczną dekorację w naszym mieście. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

Marta Bizoń już w sobotę w Muzycznej Owczarni

Utalentowana piosenkarka i aktorka, Marta Bizoń, już w najbliższą sobotę wystąpi na scenie Muzycznej Owczarni. Wszystkich serdecznie zapraszamy na ten spektakl.

Koncerty Andrzejkowe w Sromowcach Niżnych!

Serdecznie zapraszamy na koncerty Andrzejkowe, które odbędą się w najbliższy weekend w Sromowcach Niżnych. Wśród nich Tomasz Sokołowsk - bard z Nowego Sączai oraz zespół folkowy z Kielc - Innkai.

ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY już w piątek w Owczarni Muzycznej!

Już w najbliższy piątek Oddział zamknięty zagra specjalnie na XV lecie działalności Owczarni Muzycznej. Wszystkich fanów tego legendarnego rockowego zespołu serdecznie zapraszamy na koncert.

Folk Power Music wystąpił w kinoteatrze "Pieniny"

W minioną sobotę zespół "Folk Power Music" zaprezentował w kinoteatrze "Pieniny" swoją nową płytę "Folkowanie". Ich nowe dzieło zrobiło wielkie wrażenie na przybyłej specjalnie na tę okazję szczawnickiej publiczności.

Kino Akademia już w środę w Dworku Gościnnym!

Kino Akademia to nowy projekt Fundacji Andrzeja Mańkowskiego-Szczawnica stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży. Poprzez ciekawą formułę spotkań KinoAkademii będziemy nie tylko prezentować interesujące i atrakcyjne produkcje filmowe, ale także umożliwimy bardziej świadomy odbiór filmowej twórczości.

Szczawnicki Chór Kameralny wystąpił z Musica Florea

Szczawnicki Chór Kameralny i orkiestra z czeskiej Pragi- Musica Florea wraz z solistami wspólnie zaprezentowali oratoryjno-kantatowe dzieła J.S. Bacha oraz G.F. Haendla.

Repertuar kina Pieniny (21-27 listopad)

"Obywatel" w reżyserii Jerzego Stuhra oraz francuski dramat "Bella i Sebastian" to obowiązkowe propozycje filmowe, które będzie można zobaczyć w obecnym tygodniu w kinu Pieniny.

Dzień Postaci Bajkowych i Literackich

W Zespole Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych w ramach Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych odbył się Dzień Postaci Bajkowych i Literackich.

II Memoriał Tomka Jurkiewicza

II Memoriał Tomka Jurkiewicza w piłce siatkowej odbędzie się w najbliższa sobotę tj. 22. listopada 2014 w Publicznym Gimnazjum w Krościenku. Wszystkich fanów siatkówki serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Roby Lakatos wystąpi w Owczarni Muzycznej!

Już w najbliższą sobotę, tj. 22 listopada, w Owczarni Muzycznej wystąpi światowej sławy wirtuoz - Roby Lakatos. Wszystkich fanów muzyki klasycznej serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Barista Drink Cup Vergnano

Gorąco zapraszamy Państwa już w najbliższą sobotę do Dworku Gościnnego na konkurs - Barista Drink Cup Vergnano - podczas którego wyłonimy najlepszego baristę barmana.

Debata społeczna o bezpieczeństwie

W Krościenku nad Dunajcem odbyła się w miniony czwartek debata poświęcona bezpieczeństwu dzieci i młodzieży na terenie gminy. W spotkaniu wzięło udział około pięćdziesiąt osób.

Dogrywka w Krościenku i Łapszach

Zarówno w Krościenku n/D, jak i w Łapszach Niżnych nie udało się w jednej turze wyłonić nowego wójta. Druga tura wyborów odbędzie już za dwa tygodnie, tj. 30 listopada.

Niezgoda po raz trzeci

Nie będzie drugiej tury wyborów samorządowych w Szczawnicy. Dotychczasowy burmistrz Grzegorz Niezgoda, zdystansował konkurencję uzyskując ponad 50 % wszystkich ważnych głosów. To będzie już jego trzecia kolejna kadencja.

Kampania Pola Nadziei 2014

Szkoła w Łapszach Niżnych włączyła się w kampanię - POLA NADZIEI, prowadzoną przez hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Kalendarz imprez kulturalnych w uzdrowisku Szczawnica

Zapraszamy na liczne imprezy kulturalne, które przygotowaliśmy dla Państwa w listopadzie.

Repertuar kina w dniach 14-20 listopada

W najbliższym tygodniu w kinu "Pieniny" będzie wyświetlany prawdziwy hit, film Łukasza Palkowskiego "Bogowie" oraz amerykański horror Johna R. Leonetti "Annabelle". Zapraszamy wszystkich na te seanse.

Miejskie Obchody Święta Niepodległości

Jak co roku, 11 listopada, odbyła się w Szczawnicy uroczystość upamiętniająca zdobycie przez Polskę niepodległości. W tegorocznych obchodach wzięli udział przedstawiciele Władz Samorządowych Miasta i Gminy Szczawnica na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej – Kazimierzem Zachwieją oraz Burmistrzem – Grzegorzem Niezgodą, a także młodzież szkolna, przedstawiciele organizacji pozarządowych, lokalnych instytucji, a także mieszkańcy miasta.

ADAM KULISZ TRIO już w sobotę w Muzycznej Owczarnii

Już w najbliższą sobotę w Muzycznej Owczarni koncert zespołu Adam Kulisz Trio. Wszystkich serdecznie zaraszamy na to wydarzenie.

Wystawa prac Anny Czajki

8 listopada artystka pochodząca z Ochotnicy Górnej zaprezentowała swoje dzieła w krościeńskiej galerii Restauracji "Klasyczna".

Spotkanie z Dawidem Golikiem autorem książki PARTYZANCI LAMPARTA

Już w najbliższy poniedziałek, tj. 17 listopada, w Kinoteatrze Pieniny odbędzie się spotkaniem z Dawidem Golikiem - autorem książki Partyzanci Lamparta. W trakcie spotkania odbędzie się prezentacja filmu - Burza w okręgu krakowskim - w reżyserii Dariusza Walusiaka.

WIKTORIA dla Modrzewie Park Hotel!

25 października w Air Port Hotel "Okęcie" w Warszawie odbyła się Wielka Gala wręczenia nagród WIKTORIA Znak Jakości Przedsiębiorców XVII edycji Ogólnopolskiego Plebiscytu Gospodarczego.

Ed Cherry już w piątek w Owczarnii Muzycznej!

Już w najbliższy piątek w Owczarni Muzycznej wystąpi legendarny gitarzysta - Ed Cherry. Wszystkich fanów muzyki gitarowej i jazzu serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Szczawnica w niemieckim magazynie Esslinger Zeitung!

Kuren und Wellness im Süden des Landes - Größte Besucherattraktion ist eine Floßfahrt auf dem Dunajec[...]. Tłum. Leczenie i odnowa biologiczna - Jej największą atrakcją jest spływ tratwą Dunajcem. Tymi słowami niemiecka gazeta Esslinger Zeitung rozpoczyna artykuł na temat Uzdrowiska Szczawnica. Kurort stał się popularny i lubiany także u naszego zachodniego sąsiada.

GRAND AWARD - TRZY WIDELCE w kategorii "Najlepsza Restauracja w Polsce 2014" dla restauracji Modrzewie Park Hotel

25 października 2014 roku, podczas Gali POLAND 100 BEST RESTAURANTS AWARDS 2014, Restauracja Modrzewie Park Hotel po raz kolejny otrzymała nagrodę GRAND AWARD - TRZY WIDELCE w kategorii "Najlepsza Restauracja w Polsce 2014". Serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich do skosztowania specjałów naszej restauracji.

Listopadowe wieczory w Jazz Barze

Jak zawsze w poniedziałki, środy i piątki w Jazz Barze Dworku Gościnnego czekają różne propozycje muzyczne w wykonaniu DJ Salis oraz zespołów Pronto i Bolivia. Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie!

"Ścigani" już w poniedziałek w Muzycznej Owczarni

Już 10 listopada w Muzycznej Owczarni na Jaworkach, zagra znany szerszej publiczności zespół bluesowo-rockowy Ścigani.

XVII FESTIVAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I RELIGIJNEJ

W najbliższy wtorek, tj. 11 listopada, odbędzie się XVII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godz. 16 do kinoteatru Pieniny.

Ostatnia sesja Rady Miejskiej

6 listopada odbyła się uroczysta, ostatnia już sesja Rady Miejskiej, która zakończyła VI kadencję Samorządu Miasta i Gminy Szczawnica.

Święto dla miłośników kawy. Już 22 listopada - VERGNANO BARISTA DRINK CUP

To już druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Baristycznego otwartego dla publiczności. Impreza odbędzie się w Dworku Gościnnym w Szczawnicy.

Nowy projekt Fundacji Andrzeja Mańkowskiego

Już 26 i 27 listopada zapraszamy do Dworku Gościnnego wszystkie dzieci i młodzież na specjalnie dedykowany im projekt - KINOAKADEMIA.

Wystawa pt. "Malena Jankowska - Malarstwo" już od najbliższej soboty w Galerii Pijalni Wód Mineralnych!

Już od najbliższej soboty, tj 8 listopada do 5 stycznia 2015 roku, w Galerii Pijalni Wód Mineralnych na Placu Dietla będzie można oglądać wystawę pt. "Malena Jankowska - Malarstwo". Wszystkich serdecznie zapraszamy do podziwiania dzieł tej uzdolnionej artystki.

Sebastian Riedel & Cree zagra dwukrotnie w Muzycznej Owczarni

Już w najbliższy weekend Sebastian Riedel dwukrotnie, tj. w sobotę i w niedzielę, wystąpi wraz z zespołem Cree w muzycznym centrum Jaworek, a więc w Owczarni Muzycznej.

Richard Feliks Styla 15 listopada w Dworku Gościnnym!

Już 15 listopada w Jazz Barze Dworku Gościnnego wystąpi ikona krakowskiej muzyki jazzowej, Richard Feliks Styla. Wszystkich koneserów ambitnej muzyki serdecznie zapraszamy na ten koncert.

Program obchodów Święta Niepodległości w Szczawnicy

Władze Gminy i Miasta Szczawnica zapraszają wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w obchodach 96 rocznicy zdobycia przez nasz kraj niepodległości.

Ewa Boreczko już 11 listopada wystąpi w Dworku Gościnnym!

Za tydzień we wtorek, tj. 11 listopada, Ewa Boreczko wystąpi w Jazz Barze Dworku Gościnnego z recitalem pieśni polskich.

Zapraszamy na V Szczawnicki Bieg Niepodległości

11. listopada br odbędzie się kolejny, już V Masowy Szczawnicki Bieg Niepodległości. Wszystkich biegaczy gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Porażka Jarmuty z liderem z Tymbarku

Jarmuta Szczawnica przegrała aż 1:4 (1:3) na własnym boisku z liderem z Tymbarku. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszych 15 minutach, kiedy to zwycięska drużyna strzeliła aż 3 bramki.

Tadeusz Pocieszyński & Górale już w niedzielę w Dworku Gościnnym!

Już w najbliższą niedzielę, tj. 9 listopada o godz. 19:00 Jazz Bar zaprasza na koncert Tadeusz Pocieszyński & Górale.

Konkurs na najpiękniejsze ukwiecenie posesji prywatnych rostrzygnięty!

Podczas zebrania Rady Miasta Szczawnica dnia 30 października wybrano najpiękniej udekorowane kwiatami posesje prywatne.

Piotr Domagała Trio już w sobotę w Dworku Gościnnym!

Piotr Domagała Trio z muzycznym projektem "Pnącza" wystąpi już w najbliższą sobotę, tj. 8 listopada, w Jazz Barze Dworku Gościnnego.

Benefis Ewy Zachwiei

Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy co roku organizuje benefisy dla największych osobistości kultury naszego miasta. W tym roku uhonorowano zasługi Ewy Zachwiei, rodowitej Krakowianki, która od 45 lat mieszka w Pieninach.

Komisariat w Krościenku n.D. zaprasza na debatę!

Tematem debaty, która odbędzie się już 13 listopada w Zespole Szkól Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D., będzie „PROFILAKTYKA I BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY NA TERENIE GMINY KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM – PODSUMOWANIE I WNIOSKI".

Tragedia w Jaworkach

Do nieszczęśliwego wypadku doszło na drodze gruntowej w Jaworkach, gdzie 78-letni mężczyzna został przygnieciony przez własny ciągnik. Poszkodowany zginął na miejscu.

Zwycięstwo Jarmuty!

W XIII kolejce V ligi polskiej Jarmuta Szczawnica odniosła cenne zwycięstwo nad Grodem Podegrodzie. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Wojciech Pawełczak.

Za nami I Małopolskie Dni Uzdrowiskowe!

W weekend, 24-26 października odbyły się I Małopolskie Dni Uzdrowiskowe. Patronat nad całym wydarzeniem objął m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Sowa.

Złe Psy w Muzycznej Owczarni!

Już za niecałe dwa tygodnie, tj. 7 listopada, w Muzycznej Owczarni na Jaworkach zagra legenda polskiej gitary rockowej, zespół Andrzeja Nowaka - Złe Psy. Gościnnie wystąpi również Sebastian Riedel z zespołem Cree.

"Odblaskowa szkoła" w szkole podstawowej we Frydmanie

Policjanci z Powiatowej Komendy Policji z Nowego Targu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha we Frydmanie w ramach akcji "odblaskowa szkoła". Mundurowi uczyli najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa poruszania się na drogach.

Władza w Czorsztynie bez konkurencji

W 13 na 15 istniejących w gminie Czorsztyn okręgów wyborczych zgłosił się tylko jeden kandydat, reprezentujący KWW podhalanie, a wiec komitet wyborczy aktualnie urzędującego wójta. Nie będzie więc w tych okręgach wyborów, a radnym zostanie automatycznie zgłoszony kandydat.

Piotr Nalepa Breakout Tour już w sobotę w Muzycznej Owczarnii

Koncert odbędzie się ku pamięci rodziców gitarzysty, Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Piotr Nalepa zagra na nim swoje największe przeboje.

Koncert Operetki "Czar"

Już w najbliższą sobotę w kinoteatrze "Pieniny" odbędzie się koncert Operetki "Czar". W programie arie i duety z operetek i musicali najwybitniejszych kompozytorów: J. Strauss, F. Lehar, E. Kalman i inni.

Zielone światło na modernizację zabudowy Grajcarka

Wojewoda Małopolski wydał w końcu pozwolenie na remont zabezpieczeń przeciwpowodziowych na potoku Grajcarek. Modernizowany będzie odcinek od stacji PKL do zapory przeciwrumoszowej przy OHP.

Teresa Mirga już 10 listopada w Dworku Gościnnym!

Już na początku listopada zapraszamy Państwa na koncert muzyki cygańskiej, który zostanie zaprezentowany przez niezwykle utalentowaną wokalistkę, Teresą Mirga.

Jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej "Perła"

W miniony poniedziałek, tj. 20 października, świętowano 10-lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej "Perła" w Szczawnicy, działającego przy Kole Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Bartek Pieszka Quartet zagra w Muzycznej Owczarnii

Bartek Pieszka Quartet razem z Piotrem Schmitdem zagrają już w najbliższy piątek w Muzycznej Owczarnii.

Czterech kandydatów na nowego wójta Krościenka n.D.

W najbliższych wyborach samorządowych o pozycję wójta w Krościenku powalczy czterech kandydatów.

Kto zostanie nowym burmistrzem Szczawnicy?

Już 16 listopada odbędą się wybory samorządowe, podczas których szczawniczanie wybiorą swojego nowego burmistrza.

Wystawa dzieł malarskich Klaudii Jankowskiej

W ubiegłym tygodniu, w Galerii Restauracji Klasyczna w Krościenku n.D., odbył się wernisaż niezwykle utalentowanej artystki, Klaudii Jankowskiej.

I Małopolskie Dni Uzdrowiskowe

Już w najbliższy weekend, tj. 24-26 października, w Szczawnicy odbędą się I Małopolskie Dni Uzdrowiskowe. Impreza ta zgromadzi licznych specjalistów specjalizujących się w tematyce astmy, POCHP i alergicznych chorób dróg oddechowych.

Repertuar kina "Pieniny": 17-24 października

W najbliższym tygodniu kino "Pieniny" zaprasza na dwie ciekawe pozycje. Intrygującą komedię w reżyserii Charliego McDowella "Czworo do pary" oraz na mroczny kryminał Scotta Franka "Krocząc wśród cieni".

Wypadek przy ścinaniu drzewa. Akcja ratowników GOPR oraz TOPR

Wczoraj w godzinach popołudniowych w okolicach Pryczkowa doszło do groźnego wypadku podczas wykonywania leśnych prac.

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

14 października w kinoteatrze "Pieniny" odbyła się uroczystość poświęcona Dniu Edukacji Narodowej. Program artystyczny imprezy przygotowała Szkoła Podstawowa nr 1.

Nowy prezes Związku Podhalan!

Elżbieta Wiercioch została nowym prezesem Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan. Jej kandydaturę jednogłośne poparło 64 członków oddziału na 67 obecnych (3 głosy okazały się nieważne).

Koncert Nataszy Ptakovej

Już w najbliższą sobotę, tj. 18 października o godz. 19:30, w Dworku Gościnnym zagra dla nas wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej, pochodząca z Gliwic, Natasza Ptakova.

Śp. Stanisław Zachwieja

Z głębokim żalem w dniu 11.05.2014 r. przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi redakcyjnego redaktora naczelnego Stanisława Zachwieji. Pogrążonej w smutku żonie i rodzinie wyrazy szczerego współczucia składają Wydawca i Redakcja "Polski Region Pieniny".

Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 15 w kościele św. Wojciecha w Szczawnicy.

Rozstrzygnięto Konkursy karnetów Tatry Ski Pass i zestawów kosmetyków solankowych - Uzdrowisko Rabka

Rozstrzygnięte zostały konkursy karnetów Tatry Ski Pass i zestawów kosmetyków solankowych - Uzdrowisko Rabka magazynu Polski Region PIENINY.

PPN wykorzystał środki z darowizny ze sprzedaży PR Pieniny na ratowanie niepylaka Apollo

W pierwszym numerze magazynu PR Pieniny, który ukazał się latem 2012 roku, w dziale fauny, przedstawiliśmy niepylaka Apollo. Część pieniędzy ze sprzedaży magazynu wydawca Thermaleo Sp z o.o. uroczyście przekazał na ręce dyrektora Michała Sokołowskiego. Uroczystość odbyła się w Jazz Barze Dworku Gościnnego w obecności przedstawicieli redakcji i pracowników parku. Czek opiewał na kwotę 12.137. 00 złotych.

Wywiad z mistrzem świata

Z Kamilem Stochem (l.26), skoczkiem narciarskim z Zębu w gminie Poronin, indywidualnym mistrzem świata i drużynowym brązowym medalistą z Val di Fiemme 2013, trzecim zawodnikiem Pucharu Świata 2012/2013, rozmawiają Stanisław Zachwieja i Dariusz Tokarski.

Olimpiada zimowa w 2022 r. szansą rozwoju turystyki w Małopolsce

Z Leszkiem Zegzdą, prezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej w Krakowie, rozmawia Stanisław Zachwieja.

I Zawody Strażackie w Slalomie Gigancie o Puchar Magazynu Polski Region „Pieniny”

Na Arenie Narciarskiej – Homole w Jaworkach odbyły się I Zawody Strażackie w Slalomie Gigancie o Puchar Magazynu „Polski Region. Pieniny”, w których wzięło udział 159 strażaków z 21 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa małopolskiego i wielkopolskiego.

Aktualny numer

Dołącz do nas