Aktualności

Tryptyk - zespół, który współtworzy rodzeństwo z Tylmanowej

Zespół "Tryptyk", a więc niezwykle uzdolnione rodzeństwo z Tylmanowej, już w Sylwestra wystąpi w Zakopanem z zespołem Zakopower i Brathanki. Serdecznie zapraszamy na ich koncert.

Pieniny na międzynarodowej liście geoparków UNESCO?

Co łączy Szczawnicę z chińskim siedmiotysięcznikami Kunlun i islandzkimi gejzerami? Poza pięknem krajobrazu również rzadko spotykane gdzie indziej warunki geologiczne.

Wystawa prac Wiesława Borkowskiego w Szanghaju

W Konsulacie Generalnym RP w Szanghaju 6 grudnia 2015 roku została otwarta wystawa prac Wiesława Borkowskiego z Krościenka.

Szczawnica - co i gdzie? - mapa turystyczna

Podpowiadamy, gdzie wypić dobrą kawę, zjeść smaczny lunch i spędzić miły wieczór. Warto zachować.

Spotkanie z Mistrzami Kajakarstwa

Klub Sportowy "Pieniny" zaprasza wszystkich sympatyków kajakarstwa górskiego na spotkanie z czołowymi polskimi zawodnikami w kajakarstwie - Michałem Wierciochem, Grzegorzem Majerczakiem oraz Joanną Mędoń Polaczyk.

Aniela Krupczyńska laureatką 40. Edycji Nagrody im. O. Kolberga

Kierownik Zespołu Regionalnego - Aniela Krupczyńska - zdobyła nagrodę im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej". Serdecznie gratulujemy!

Wernisaż wystawy prac Marii Lizoń-Śliwy

W czwartek w małej galerii Eglander Cafe w Szczawnicy odbył się wernisaż wystawy prac Marii Lizoń-Śliwy. W skład prezentowanej w grudniu ekspozycji wchodzą głównie wykonywane różnymi technikami witraże.

Pieśń religijna górali spod Pienin i Gorców

Konkursami wokalnymi zakończył się projekt "W stronę źródeł - pieśń religijna górali spod Pienin i Gorców". Na scenie zaprezentowały się grupy z regionu pienińskiego i gorczańskiego, a zwieńczeniem konkursów była projekcja specjalnie nagranego filmu.

Kolejna nagroda dla Modrzewie Park Hotel

Modrzewie Park Hotel zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu Profit Hotel Awards 2015 w kategorii HOTEL / OBIEKT BUTIKOWY. Serdecznie gratulujemy.

Wernisaż rodzinnej wystawy Zachwiejów

Cztery pokolenia rodziny Zachwiejów zaprezentowały swoje prace plastyczne podczas wernisażu wystawy, który odbył się 27 listopada w Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla w Szczawnicy.

MODRZEWIE PARK HOTEL WYRÓŻNIONE PRZEZ POLAND EXCLUSIVE

Poland Exclusive to swoista kolekcja elitarnej grupy najlepszych, wyjątkowych hoteli, restauracji, obiektów kongresowych oraz SPA&Wellness w Polsce..

TRADYCJA PRZEZ POKOLENIA: W PIENINACH

21 listopada 2015 r. o godz. 17.00 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ odbędzie się kolejny, siódmy już wieczór z cyklu Tradycja przed Pokolenia. Serdecznie zapraszamy.

Pieniny na starej pocztówce

Zapraszamy na promocję książki "Pieniny na starej pocztówce", która odbędzie się w sobotę 21. listopada w Restauracji Jazz Bar Dworku Gościnnego w Szczawnicy.

Święto Odzyskania Niepodległości w Ochotnicy Górnej

W środę, 11 XI, przypada 97. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczcijmy to wydarzenie przez uczestnictwo w uroczystej Mszy świętej sprawowanej za Ojczyznę o godzinie 16.00 w kościele w Ochotnicy Górnej.

Święto Niepodległości w Szczawnicy

Władze Samorządowe Miasta i Gminy Szczawnica zapraszają do wzięcia udziału w obchodach Święta Niepodległości.

IV Szczawnicki Korowód Wszystkich Świętych

W piątkowe popołudnie ulicami Szczawnicy przeszedł IV Korowód Wszystkich Świętych...

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada zapraszamy Państwa do Ochotnicy Dolnej na wieczór muzyczno-poetycki pt. "Jeszcze Polska nie zginęła". Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w budynku WOK.

Czwarty Gorczański Wielki Podjazd!

MKS Trial Ochotnica zaprasza na Czwarty Gorczański Wielki Podjazd Enduro-Cross-Trial. Impreza rozpocznie się 8. listopada o godzinie 10.00 na os. Czepiele (Pod Studzionkami). Szczegóły na plakacie!

Szczawnicki Chór Kameralny zaprezentuje bachowskie kantaty!

Już 13 listopada w Dworku Gościnnym w Szczawnicy wystąpi Szczawnicki Chór Kameralny, który zaprezentuje najsłynniejsze dzieła Jana Sebastiana Bacha. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

Międzynarodowa konferencja w Szczawnicy

W przyszłą sobotę odbędzie się w Dworku Gościnnym konferencja GÓRA – TWÓRCZA PRZESTRZEŃ ODDZIAŁYWANIA. Towarzyszyć jej będą pokazy technik graficznych prezentowane na przenośnym warsztacie oraz wystawa. Serdecznie zapraszamy.

Konkurs plastyczny o Janie Pawle II

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, który organizowany jest w związku z liturgicznym wspomnieniem św. Jana Pawła II.

PRASA I MEDIA: SZCZAWNICA LUBIANA I POPULARNA!

2. pozycja wśród najpopularniejszych górskich miejscowości wypoczynkowych w Polsce 2015, wg portalu www.onet.pl, świadczy o tym, że turyści lubią u nas wypoczywać.

ZBÓJNICKA PONOWNIE ZAPRASZA!

Piwnica Zbójnicka w Szczawnicy po wielu latach - ponownie otwarta! Serdecznie zapraszamy, aby skosztować lokalnych, pienińskich specjałów.

Redyk w Ochotnicy i górale z Kirgistanu

Prelekcje, redyk, śpiew i muzyka góralska, stoiska regionalne to wszystko czeka na Państwa w piątek i sobotę 16 i 17 października w Ochotnicy Górnej - Babieńcu podczas imprezy plenerowej. Serdecznie zapraszamy.

Pierwszy Interaktywny Festiwal Podróżniczy Jarosława Kuźniara!

9-11 października to termin pierwszego festiwalu podróżniczego Jarosława Kuźniara. Część podróżników pojawi się osobiście w Dworku Gościnnym w Szczawnicy, część połączy się ONLINE z takich zakątków świata, jak Urugwaj, Filipiny czy Australia. Tego nie można przegapić!

Wystawa prac Anny Glińskiej-Kupczyk oraz Zdzisława Wiatra!

Wernisaż wystawy prac Anny Glińskiej-Kupczyk oraz Zdzisława Wiatra pt. "Do Pienin" odbędzie się 25 września o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów ambitnej sztuki!

Warsztaty kulturoznawcze w Szczawnicy!

W najbliższy weekend Szczawnica przygotowała dla nas sporą dawkę kultury w postaci warsztatów kulturoznawczych, promocji książek oraz prezentacji wystaw. Tego nie można przegapić!

Najpiękniejsze zdjęcie Pienin roku 2015!

Pan Piotr Jamiński zwyciężył w naszym konkursie na najpiękniejsze zdjęcie z naszego regionu w roku 2015. Serdecznie gratulujemy!

Szczawnica na blogu "Architekt Na Szpilkach"

Blogerka Katarzyna Antończyk opublikowała na swoim prywatnym blogu "Architekt Na Szpilkach" niezwykle oryginalny wpis o architekturze Szczawnicy, ubarwiony ciekawym zestawem zdjęć...

CIEKAWY ARTYSTA: LIM TRIO

Limanowskie Improwizacje - jazz, folk, muzyka klasyczna na jednej scenie już 12 września w Jazz Barze. Serdecznie zapraszamy.

Międzynarodowy Puchar Pienin im. Bronisława Warusia

Zapraszamy Państwa na Międzynarodowy Puchar Pienin im. Bronisława Warusia w Kajakarstwie Górskim, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę na rzece Dunajec w Krościenku.

"Dziewolscy herbu de Dziuli" - wystawa

Jeszcze tylko do 20 września w Galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy mogą Państwo podziwiać wystawę poświęconą rodowi Dziewolskich. Serdecznie zapraszamy!

Pożegnanie lata w Niedzicy

W niedzielę w Niedzicy podczas Gminnych Dożynek i Pożegnania Lata wystąpią spiskie zespoły regionalne, orkiestry dęte z Łapsz Wyżnych, Niżnych i Kacwina a impreza zakończy się występem kabaretu Truteń.

Wywiad z Marią Ćwiertniewicz w Eurosporcie!

Od 40 lat żadna inna Polka nie powtórzyła jej wyniku. W 1975 roku Maria Ćwiertniewicz została pierwszą i - jak do tej pory - jedyną polską mistrzynią świata w kajakarstwie górskim.

Koncert Trzech Kultur

Młodzi zdolni artyści z Mołdawii, Ukrainy i Polski wystąpią w muzycznym programie w kościele parafialnym w Szczawnicy w niedzielę 23. sierpnia br. o godzinie 20.15. Serdecznie zapraszamy!

SPOTKANIA Z KULTURĄ PIENIŃSKĄ: PIENIŃSKI STAND-UP

Wieczór w którym odkrywamy nowe spojrzenie na życie, świat, jego prawa i cykle. Jest to góralskie spojrzenie wg Piotra Gąsienicy. Serdecznie zapraszamy do Dworku Gościnnego.

TRWA KONKURS NA NAJCIEKAWSZE ZDJĘCIE Z PIENIN!

Jeszcze tylko do 30 sierpnia można wysyłać zdjęcia na konkurs na "Najpiękniejsze zdjęcie z Pienin"! Na zwycięzcę czeka weekend w komfortowym pensjonacie w Szczawnicy w wybranym przez niego terminie! Serdecznie zapraszamy.

GÓRALSKI WIECZOREK PRZY MIKROFONIE Z FLISAKAMI

O tym, czego górale nie mówią turystom dowiemy się już w piątek w Dworku Gościnnym. Serdecznie zapraszamy!

Nasze zdjęcie wyróżnione przez National Geographic!

Jedna z naszych fotografii z nowego numeru magazynu "Polski Region Pieniny" została wyróżniona w ogólnoświatowym konkursie National Geographic. Gratulacje dla Bartłomieja Jureckiego!

NUMER 13: "Co w apteczce?" - Agnieszka Szymaszek (ENGLISH)

Co powinna zawierać apteczka turysty górskiego? Oto jest pytanie! Postara się na nie w pełni odpowiedzieć Agnieszka Szymaszek.

NUMER 13: "Świat czerni i bieli Stanisława Góreckiego" - Ryszard M. Remiszewski (ENGLISH)

Rysunek i muzyka współgrają, istnieją obok siebie, niejednokrotnie idą razem w parze. Tak też jest w życiu i twórczości Stanisława Góreckiego, górala ze Sromowiec Wyżnych w Pieninach..

NUMER 13: "Wyprawy po leśne runo" - Leszek Horwath (ENGLISH)

"Czy kuchnia i życie bez grzybów byłyby równie smaczne? Z pewnością - nie. W góralskich potrawach, dość monotonnych, o czym już niejednokrotnie pisałem, obecność grzybów stanowiła istotne, smakowe i aromatyczne urozmaicenie" - Leszek Horwath

NUMER 13: "Ugwarzanie na ściyrnisku" - Wanda Czubernatowa (ENGLISH)

Aby jeszcze bardziej mogli Państwo wczuć się w pienińskie klimaty, przygotowaliśmy również artykuł pisany gwarą, który stworzyła Wanda Czubernatowa. Serdecznie zapraszamy.

NUMER 13: "Tajemnicze nazwy: Kacwin" - Agnieszka Szymaszek (ENGLISH)

Są w rejonie Pienin porozrzucane malownicze wioski o nazwach niemalże egzotycznych, wskazujących na obce pochodzenie np. Kacwin..

NUMER 13: Pienińskie dworki szlacheckie GRYWAŁDZKI DWOREK - Jacek Waruś (ENGLISH)

Grywałdzki dworek nie był okazałą szlachecką siedzibą, jakie zwykliśmy oglądać na starych fotografiach... Bliżej mu było do bogatych chałup wiejskich niż do szlacheckich rezydencji...

NUMER 13: "Żaby - zaczarowane demony z Grywałdu" - dr Justyna Cząstka-Kłapyta (ENGLISH)

Jak podają zapisy kronikarskie Grywałd do lat powojennych zamieszkiwali ją najlepsi w regionie Pienin czarownicy i znachorzy. Temat ten wnikliwie przeanalizowała dr Justyna Cząstka-Kłapyta. Serdecznie zapraszamy.

NUMER 13: "Fascynujące dzieje Figury Matki Bożej Różańcowej w Szczawnicy na Miedziusiu" - Piotr Krzywda (ENGLISH)

W nowym numerze magazynu Piotr Krzywda przedstawił fascynujące dzieje tajemniczej figury sakralnej w Szczawnicy. Serdecznie zapraszamy.

NUMER 13: "Osturnia W krainie jezior i malowanych chat" - Marek Majerczak (ENGLISH)

Czy ktoś słyszał kiedyś o Ostruni? - krainie jezior i malowanych chat? Jeśli nie to z pomocą w nowym numerze przychodzi Marek Majerczak. Serdecznie zapraszamy.

NUMER 13: "Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sromowcach Wyżnych" - Joanna Daranowska-Łukaszewska (ENGLISH)

Pieniny to miejsce pełne zabytkowych budowli o swojej bogatej historii. Bez wątpienia należy do nich również Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sromowcach Wyżnych. Serdecznie zapraszamy!

NUMER 13: "Skąd się wziął pieniński przełom Dunajca?" - Piotr Krzywda (ENGLISH)

Skąd właściwie wziął się przełom Dunajca, największy kanion Europy Środkowej? Na to pytanie postara się odpowiedzieć Piotr Krzywda. Serdecznie zapraszamy.

NUMER 13: "Groza, muzyka, zachwyt nad pięknem... - Przełom Dunajca w literaturze pięknej. - dr Justyna Cząstka-Kłapyta (ENGLISH)

Nasza stała felietonistka, Dr Justyna Cząstka-Kłapyta, przedstawi Przełom Dunajca w ujęciu literackim. Serdecznie zapraszamy!

NUMER 13: "Pienińska flora z kajaka widziana" - prof. Ludwik Frey (ENGLISH)

O tym co kryje przed nami pienińska flora nasz stały specjalista prof. Ludwik Frey..

NUMER 13: Wywiad z wicemistrzem świata w kajakarstwie górskim - Mateuszem Polaczykiem (ENGLISH)

"Najlepiej jest mi w Szczawnicy" - stwierdza w rozmowie z Mateuszem Dutką wicemistrz świata w kajakarstwie górskim - Mateusz Polaczyk. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia całego wywiadu w 13 numerze magazynu "Polski Region Pieniny".

NUMER 13: "Kajaki to moja pasja" - reportaż z pracowni Krzysztofa Polaczyka w Szczawnicy (ENGLISH)

W Szczawnicy, tuż nad brzegiem Dunajca, powstają jedne z najlepszych kajaków slalomowych. Ich twórca – Krzysztof Polaczyk, chętnie opowiada o tym, jak tworzy profesjonalny sprzęt sportowy..

NUMER 13: "Maria Ćwiertniewicz" - Beata Sabała-Zielińska (ENGLISH)

Jeśli ktoś myśli, że kajakarstwo to wyłącznie domena mężczyzn, myli się straszliwie, a nawet bardzo się zawstydzi, gdy pozna „ Złotą Marysię”, czyli Marię Ćwiertniewicz. O niej w letnim numerze magazynu opowiada Beata Sabała-Zielińska.

NUMER 13: Wywiad z Stefanem Kapłaniakiem „Cenkiem” (ENGLISH)

Wywiad z ikoną kajakarstwa z naszego regionu, Stefanem Kapłaniakiem "Cenkiem", który przeprowadził jego wnuk Dariusz Tokarski. Serdecznie zapraszamy.

NUMER 13: Kajaki na Dunajcu - Agnieszka Szymaszek (ENGLISH)

Szczawnica słynie nie tylko z kwaśnych wód, czyli szczaw. Nie tylko z pięknego górskiego otoczenia. To także kolebka kajakarstwa górskiego w Polsce. Gdy dziecko w Szczawnicy idzie do pierwszej klasy, to znak, że może także wsiąść do kajaka..

KONKURS NA NAJCIEKAWSZE ZDJĘCIE Z PIENIN!

Zapraszamy Państwa do udziału w nowym letnim konkursie zorganizowanym przez nasz magazyn "Polski Region Pieniny".

DNI WĘGIERSKIE

Już 17-19 lipca zapraszamy Państwa na dni węgierskie do Szczawnicy. Tego nie można przegapić!

Barokowe eksploracje: Włoskie źródła

Bardzo atrkacyjny letni program, jaki przygotował Dworek gościnny w Szczawnicy, rozpoczynamy koncertem z międzynarodowym składem muzyków. Serdecznie zapraszamy.

Krzesimir Dębski i Adam Czerwiński w Muzycznej Owczarni!

Już w najbliższy piątek plejada gwiazd z Krzesimirem Dębskim i Adamem Czerwińskim na czele. Serdecznie zapraszamy.

Lato w Ochotnicy Górnej

Koncert blues rockowego zespołu Sagittarius oraz występ artystów związanych z krakowską sceną to tylko niektóre propozycje, które przygotowała Ochotnica Górna na powitanie lata. Serdecznie zapraszamy.

Biesiada Pienińska

Już 4 lipca zapraszamy do amfiteatru "Pod Wierzbą" na historyczną pierwszą edycję Biesiady Pienińskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Muzyka Karpat - Kapela Śwarni.

Święto kultury Spisza w Niedzicy...

Już 4 lipca zapraszamy do Niedzicy na imprezę przesiąkniętą kulturą Spisza zarówno polskiego, jak i słowackiego. Wszystkim sympatyków naszej regionalnej kultury serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "Jazda autobusem" - Antoni Kroh (ENGLISH)

Jazda komunikacją publiczną nie należy do jakichś szczególnych przyjemności, jednak i tu zdarzają się wyjątki. O tym jak ciekawa może być jazda autobusem Antoni Kroh. Serdecznie zapraszamy.

KSIĄŻKA MIESIĄCA: "Śmierć frajerom" - Grzegorz Kalinowski

Książką miesiąca czerwca została pozycja Grzegorza Kalinowskiego o intrygującym tytule "Śmierć frajerom". Zapraszamy na jej prezentację już w najbliższy piątek do Jazz Baru Dworku Gościnnego.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "Zespół Pieśni i Tańca "Pieniny" symbolem kultury ludowej Krościenka" - Tomasz Bodziarczyk (ENGLISH)

Kto nie słyszał o Zespole Pieśni i Tańca "Pieniny" musi koniecznie nadrobić zaległości.. Tomasz Bodziarczyk opisuje ten legendarny już pieniński zespół.

Koncert Młodej Podhalańskiej Filharmonii

Zapraszamy na koncert Młodej Podhalańskiej Filharmonii, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (27 czerwca) w kościele parafialnym w Krościenku n.D. Na skrzypcach - Agata Kawa-Cajler, dyrygent - Wojciech Czepiel.

Wystawa prac Michała Suffczyńskiego

Wystawa prac artysty do obejrzenia od 20. czerwca w Galerii Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla w Szczawnicy. Grupa Thermaleo i Uzdrowisko Szczawnica zapraszają.

Ekstremalne pokazy rowerowe w Niedzicy!

Prawdziwe rowerowe święto już 4 i 5 lipca czeka nas w Niedzicy. Pokazy podniebnych lotów, rowerowe przedszkole, szkolenia dla zjazdowców i endurowa wycieczka - to tylko niektóre z atrakcji przygotowane przez JR Events . Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "Grzbietem Małych Pienin" - Ryszard M. Remiszewski (ENGLISH)

Unikatową wschodnią część pasma Pienin opisuje nasz stały felietonista - Ryszard M. Remiszewski. Serdecznie zapraszamy.

CIEKAWY ARTYSTA: Sonia Lachowolska

Już w najbliższą sobotę, tj. 20 czerwca, w Dworku Gościnnym wystąpi fantastyczna piosenkarka - Sonia Lachowolska. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "Piękno zagrożone" - prof. Ludwik Frey (ENGLISH)

Duża różnica wysokości w Pieninach sprawia, że występuje tutaj bardzo bogata flora. Unikatowe rośliny z Pienin opisuje w swoim artykule prof. Ludwik Frey. Serdecznie zapraszamy.

Rodzinne Rajdy Rowerowe

Zapraszamy Państwa na rodzinny rajd rowerowy, który odbędzie się już 20 czerwca w Niedzicy. Start o godzinie 14.00.

Otwarcie wystawy prac Elżbiety Adamczyk (ENGLISH)

Już od najbliższej soboty w Restauracji Klasyczna w Krościenku n.D. będzie można podziwiać wystawę prac Elżbiety Adamczyk. Serdecznie zapraszamy

POGODA NA ŻYWO ZE STADNINY KONI RAJD

13 maja gościliśmy w Stadninie program Dzień Dobry TVN z prognozą pogody na żywo.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "Sewerynówka - wodospad Zaskalnik" - Stanisław Zachwieja (ENGLISH)

Cudowny wodospad Zaskalnik oczami Stanisława Zachwiei. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia artykułu z numeru 2 (JESIEŃ 2012)

ZAPRASZAMY NA WIRTUALNY SPACER PO SZCZAWNICY...

Zapraszamy do obejrzenia wirtualnego spaceru jaki przygotowała PAJORAMA. To zupełnie nowy wymiar zwiedzania i oglądania miejsc. Przejdź się po Placu Dietla lub zobacz piękno Dworku Gościnnego.

Nowa strona internetowa MODRZEWIE PARK HOTEL!

Zapraszamy na nową, odświeżoną stronę internetową naszego pięciogwiazdkowego hotelu Modrzewie Park Hotel. Piękne duże zdjęcia zachęcają by wstąpić w nasze progi.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "Promenada nad potokiem Grajcarek" - Stanisław Zachwieja (ENGLISH)

Oaza ciszy i spokoju - tak opisuje promenadę nad rzeką Grajcarek Stanisław Zachwieja. Ten kto bywa w Szczawnicy doskonale wie o czym mówi. Zapraszamy do sprawdzenia artykułu na temat jednego z najbardziej atrakcyjnych deptaków spacerowych południa Polski.

130 lecie szczawnickiej OSP!

Ochotnicza Straż Pożarna ze Szczawnicy 13. czerwca (sobota) świętować będzie jubileusz 130 lat istnienia. Z tej okazji przygotowano wspaniałe uroczystości. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "Czorsztyn - Uroczysko i zamczysko" - Marek Majerczak (ENGLISH)

Zamek w Czorsztynie. Kto nie był, ten koniecznie powinien zobaczyć ten, usytuowany bezpośrednio nad jeziorem Czorsztyńskim, malowniczy zamek.

Wachlarz smaków w Jazz Barze!

Gorąco? Wstąp do Jazz Bar na niezwykły wachlarz smaków zamknięty w owocach i lodzie:)

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "Homole - miniatura Pienin" - Marek Majerczak (ENGLISH)

Być w Pieninach i nie zobaczyć Wąwozu Homole, to jak być w Zakopanym i nie dotrzeć do Morskiego Oka. Marek Majerczak, w swoim artykule, przekonuje nas czemu warto zobaczyć to miejsce.

MUZYCZNY KONCERT FILMOWY: WHITNEY HOUSTON LIVE: HER GREATEST PERFORMANCES

W czwartek w Dworku Gościnnym nie powinno zabraknąć fanów Whitney Houston. Zapraszamy bowiem na muzyczny koncert filmowy dedykowany słynnej amerykańskiej wokalistce. Początek już o 19:30 w Jazz Barze.

LATO 2015: Tematyka letniego numeru magazynu Polski Region Pieniny!

Już niedługo ukaże się nowy, letni numer magazynu "POLSKI REGION PIENINY"! Zapraszamy do zapoznania się z jego tematyką.

Reliktowa sosna z Sokolicy walczy o tytuł Drzewa Roku - Konkurs trwa!

Reliktowa sosna z Sokolicy walczy o tytuł Drzewa Roku. Już dziś rozpoczęło się głosowanie. Wszystko zależy od Was! Drzewo, które uzyska największą liczbę głosów w internetowym plebiscycie zdobędzie tytuł Drzewa Roku 2015.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: "W drodze na Trzy Korony" - Maciej Szajowski

Maciej Szajowski, w swoim artykule, opisuje jeden z najciekawszych górskich szlaków w naszym kraju - szlak na Trzy Korony. Cały artykuł znajdziecie Państwo w 4 numerze (wiosna 2013) kwartalnika, który nadal jest dostępny w naszym sklepie internetowym. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Wielkanocne placki i ciastka z Dębna" - Leszek Horwath

Wielkanoc już dawno za nami, ale warto naszym zdaniem przypomnieć sobie artykuł o "Wielkanocnych plackach i ciastkach z Dębna", autorstwa naszego kulinarnego eksperta - Leszka Horwatha. Serdecznie zapraszamy.

Nagroda doskonałości dla Willa Marta!

Nagroda Doskonałości odzwierciedla wysokie oceny przyznawane przez gości dokonujących rezerwacji za pośrednictwem portalu Booking.com. To dowód na wysoką jakość usług i obsługę gości, a ocena na poziomie 8,3 świadczy o ponadprzeciętnych staraniach.
Serdecznie Gratulujemy!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Dunajec w pieśniach górali pienińskich" - dr Justyna Cząstka-Kłapyta

Zapraszamy państwa do sprawdzenia kolejnego artykułu z numeru wiosna 2015. Tym razem przygotowaliśmy zapowiedź dzieła dr Justyny Cząstki-Kłapyty pt. "Dunajec w pieśniach górali pienińskich". Cały artykuł dostępny w papierowej wersji magazynu.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Dwór Szalayów w Szczawnicy" - Barbara Alina Węglarz

O historycznym Dworze Szalayów opowie nam w swoim nowym artykule Barbara Alina Węglarz. Serdecznie zapraszamy.

PRZEGLĄD PRASY: "Szczawnica na nowo odkryta" w magazynie Elity

ELITY — magazyn reprezentujący opiniotwórcze środowisko biznesu, kultury, nauki i zarządzania. W ostatnim wydaniu przeczytamy o Uzdrowisku Szczawnica oraz zmianach jakie zaszły w ostatnich latach. Serdecznie zapraszamy.

PRZEGLĄD PRASY: Wywiad z Prezesem Uzdrowiska, Panem Krzysztofem Mańkowskim

Prezes Zarządu spółki Thermaleo, Krzysztof Mańkowski, w wywiadzie dla portalu informacyjnego pieninyinfo.pl opowiada o dotychczasowych osiągnięciach spółki i jej planach na przyszłość. Ciekawe pytania i interesujące odpowiedzi.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Brat Cyprian (dwie rocznice)" - Ryszard M. Remiszewski

Tylko u nas historia legendarnego Brata Cypriana. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia zapowiedzi artykułu autorstwa Ryszarda Remiszewskiego

MODRZEWIE PARK HOTEL W TOP 5 „LUKSUSOWY HOTEL ROKU”

Znamy już wyniki plebiscytu „Hotele Luksusowe 2015”. Dzięki głosom oddanym przez użytkowników portalu wyłoniono listę laureatów w sześciu kategoriach — Modrzewie Park Hotel zajął piąte miejsce w kategorii „Hotele 5-gwiazdkowe”. Gratulujemy!

KSIĄŻKA MIESIĄCA: "Dyplomatyczne gawędy. Przygody i podróże zwyczajnego dyplomaty"

„Dyplomatyczne gawędy. Podróże i przygody zwykłego dyplomaty” Władysława Tadeusza Lichoty zostały wydane pod koniec 2014 roku przez Muzeum Niepodległości. Spotkanie z autorem tej arcyciekawej książki już w najbliższą sobotę o godz. 19 w Dworku Gościnnym. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Adama Asnyka podróż przełomem Dunajca" - Katarzyna Domin

Zapraszamy Państwa do sprawdzenia zapowiedzi artykułu Katarzyny Domin o intrygującym tytule: "Adama Asnyka podróż przełomem Dunajca". Cała opowieść dostępna w wiosennym numerze naszego magazynu.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Kościół św. Kwiryna w Łapszach Niżnych" - Joanna Daranowska-Łukaszewska

Coś dla fanów sztuki sakralnej. Nasza felietonistka, Joanna Daranowska-Łukaszewska, opisuje fantastyczną budowlę w Łapszach Niżnych - Kościół św. Kwiryna. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia zapowiedzi artykułu.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Cudowna ucieczka" - dr Urszula Janicka-Krzywda

Zapraszamy Państwa na jeden z ostatnich artykułów napisanych przez wybitną etnografkę, folklorystkę i dziennikarkę - dr Urszula Janicka-Krzywda - która niestety zmarła w styczniu tego roku. Pełen szacunek i podziw dla tej Pani pozostanie jednak o wiele dłużej.

Drzewo Roku 2015

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Drzewo Roku 2015". Przypomnijmy, że w czołowej 16 najbardziej unikatowych drzew w naszym kraju została wyróżniona nasza słynna, reliktowa sosna z Sokolicy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Magia Głowacicy" - Ryszard M. Remiszewski

Czemu głowacicę można traktować jak narkotyk? Na to pytanie postara się odpowiedzieć w swoim najnowszym artykule Ryszard M. Remiszewski. Cały artykuł oraz zdjęcia wspaniałych okazów ryb dostępne w najnowszym numerze naszego magazynu. Serdecznie zapraszamy.

Stadnina Koni Rajd w Dzień Dobry TVN!

Już jutro w Dzień Dobry TVN reportaż ze Stadniny Koni RAJD. Zapraszamy do oglądania programu.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Sosny strażniczki przełomu Dunajca" - prof. Ludwik Frey

Sosny nieodzownie kojarzą się nam z przełomem Dunajca, a ta najsłynniejsza znajduje się na szczycie Sokolicy. O tym niewątpliwym symbolu naszego regionu opowie prof. Ludwik Frey. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Kontrowersyjna inwestycja" - Krzysztof Koper

O kontrowersyjnej inwestycji związanej z naszym regionem opowie Państwu Krzysztof Koper. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia zapowiedzi jego artykułu, którego w całości możecie przeczytać w wiosennym numerze magazynu "Polski Region Pieniny".

Wystawa prac Anny Oleś

Już 9. maja (sobota) w Restauracji Klasyczna w Krościenku n.D odbędzie się otwarcie wystawy prac Anny Oleś. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Groźne oblicze Dunajca" - Grzegorz Skwarek

Jeżeli wnioski, wynikające z artykułu, są poparte doświadczeniem są one niezwykle cenne. Grzegorz Skwarek - ratownik wodny i instruktor ratownictwa wodnego - opowie o tym jak groźny może być Dunajec. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia zapowiedzi.

CIEKAWY ARTYSTA: Surreal Players

Kontynuacja cyklu "ciekawy artysta" w Dworku Gościnnym. Już w najbliższą sobotę w Jazz Barze wystąpi nieszablonowy zespół Surreal Players. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Flisak po godzinach" - Maciej Szajowski

Zapraszamy Państwa na kolejną zapowiedź artykułu z nowego, wiosennego numeru magazynu. Z Janem Janczy "Chudokiem" o życiu flisaka rozmawiał Maciej Szajowski.

Szczawnica zakwalifikowana do Konkursu Podwórko Nivea

Serdecznie zachęcamy Państwa do oddawania głosów na SZCZAWNICĘ (sołectwo Jaworki), która zakwalifikowała się do udziału w Konkursie „Podwórko Nivea”

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Siła wody" aut. Katarzyna Ceklarz

Kontynuacja tematu podjętego przez Katarzynę Ceklarz. "Siła wody" to artykuł o dobrodziejstwie jakie niesie i niosły za sobą silne prądy Dunajca. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Wystawa Anny Madei

Galeria Sztuki Ludowej i Rękodzieła "Krzywa Jabłonka" w Szczawnicy zaprasza do obejrzenia wystawy prac Anny Madei pt."Na szkle malowane". Wystawa będzie czynna w dniach 29.4 - 29.05, wernisaż natomiast odbędzie się 9 maja o godzinie 18.

Wybitny skrzypek pieniński w Programie 2 Polskiego Radia!

5 maja o godzinie 12.00 w magazynie kultury ludowej "Źródła" w Programie 2 Polskiego Radia będziemy wspominać wybitnego skrzypka pienińskiego - Jana Knutelskiego. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Cztery żywioły - WODA" aut. Katarzyna Ceklarz

Nasza stała pisarka - Katarzyna Ceklarz - w kolejnym arcyciekawym artykule "Cztery żywioły - woda". Serdecznie zapraszamy!

Karpacki Wyścig Kurierów w Niedzicy!

Już jutro, tj 30 kwietnia, odbędzie się 2 etap Karpackiego Wyścigu Kurierów. Ściganie rozpocznie się w Niedzicy nieopodal zapory, natomiast meta usytuowana będzie w Jabłonce. Zawodnicy mają do pokonania aż 132 km. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Rybołówstwo w górnym Dunajcu - Jan Tyszkiewicz

Coś dla rybaków i smakoszy ryb. Jan Tyszkiewicz w swoim artykule zdradzi nam sekrety rybołówstwa w górnym Dunajcu.

II Ogólnopolskie Letnie Warsztaty Gitarowo-Wokalne

II EDYCJA Warsztatów Gitarowo-Wokalnych odbędzie się w dniach 19-26 lipca 2015 w Kluszkowcach. Serdecznie na nie zapraszamy.

"Śrubki" w Muzycznej Owczarni

Niezwykle ciekawy zespół "Śrubki" wystąpi już w najbliższy czwartek, tj. 30 kwietnia, w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

Oficjalna inauguracja sezonu flisackiego

Flisacy oficjalnie zainaugurowali kolejny (już 183) sezon. Na przystani początkowej spływu w Sromowcach-Kątach odbyła się dzisiaj inauguracyjna Msza św. rozpoczynająca tegoroczny sezon flisacki w Pieninach.

XV Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych

Już w najbliższą środę, kolejny już XV Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych. Fanów motoryzacji serdecznie zapraszamy na godz. 17 do Dworku Gościnnego.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Hotel nędzy, nocleg bez pieniędzy - Antoni Kroh

"Hotel nędzy, nocleg bez pieniędzy" - co kryje się pod tym tajemniczym sloganem? O tym Antoni Kroh w najnowszym numerze naszego magazynu. Serdecznie zapraszamy!

IV Spotkanie Na Szlaku Twórców Ludowych Łuku Polskich Karpat

Spotkanie odbędzie się w Ochotnicy Górnej (Studzionki) w dniach 1 - 3 maja 2015 r. Serdecznie zapraszamy.

KSIĄŻKA MIESIĄCA: 100 porad gór

Spotkanie z Marcinem Kacperkiem, autorem „100 porad gór” wydawnictwa Góry Books, już w najbliższą sobotę w Dworku Gościnnym. Serdecznie zapraszamy!

Wyróżnienie od Mojekonferencje.pl!

Dworek Gościnny, Hotel Nawigator oraz Modrzewie Park Hotel zostały wyróżnione certyfikatem "Obiekt rekomendowany" przez MojeKonferencje.pl. Serdecznie Gratulujemy!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Spław drewna w Pieninach" - Krzysztof Koper

Krzysztof Koper jest autorem kolejnego artykułu z nowego, wiosennego numeru naszego magazynu. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia jego artykułu: "Spław drewna w Pieninach".

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Dunajec"

Marek Majerczak za pomocą słów i zdjęć spróbował scharakteryzować rzekę Dunajec. Zapraszamy do sprawdzenia jego artykułu jak i fantastycznych fotografii!

OTWARTA SCENA: Łączymy pokolenia

Już w najbliższy czwartek zapraszamy Państwa do Jazz Baru na event z cyklu "Otwarta Scena". Tym razem swoje koncerty zagra Stowarzyszenie „Młodzi inaczej +60” oraz dzieci z zespołu „Pieśni i tańca Juhasy” pod dyrygenturą pani Ewy Zachwiei.

Konkurs na najpiękniejsze ukwiecenie posesji prywatnych!

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejsze ukwiecenie posesji prywatnych na terenie miasta Szczawnica. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 czerwca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Wiosenne „PANTA RHEI” - Agnieszka Szymaszek

Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia kolejnego artykułu z nowego numeru magazynu. A w nim Wiosenne „PANTA RHEI” wg Agnieszki Szymaszek.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: KS „Pieniny” - kolebka kajakarstwa górskiego - aut. Jakub Sarata

Kajakarstwo górskie to sport, w którym zawodnicy z naszego regionu wyróżniają się nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Możemy być dumni z wielu naszych zawodników, którzy swoją przygodę ze sportem zaczynali w szczawnickim klubie kajakarskim KS "Pieniny". Zapraszamy do lektury!

Wystawa prac Krystyny Kolkowicz!

Od 11 kwietnia do 8 maja w Restauracji Klasyczna w Krościenku mamy okazję oglądać wystawę prac Krystyny Kolkowicz zatytułowaną "Subtelności". Serdecznie zapraszamy.

Wiosna w pracach artystów pienińskich! - wystawa zbiorowa

W Galerii Gminnego Centrum Kultury w Krościenku n.D. do 8 maja będzie dostępna ekspozycja prac artystów należących do Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Urszula Janicka-Krzywda (1949-2015) - Pożegnanie / A Farewell

Pierwszy artykuł w nowym, wiosennym numerze naszego magazynu poświęciliśmy niezwykłej postaci, tj. wieloletniej badaczce kultury ludowej Karpat, Urszuli Janickiej - Krzywdzie. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia zapowiedzi tego artykułu.

WYDARZENIE MIESIĄCA: Wędrówka na Zachód!

Zapraszamy państwa na przedpremierowy pokaz, nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji, filmu „Wędrówka na Zachód” (oryg. „Journey to the west”). Seans zostanie wyświetlony w Dworku Gościnnym w najbliższą sobotę, tj. 18 kwietnia, o godz. 19:00. Tego nie można przegapić.

Prestiżowa nagroda dla Dworku Gościnnego!

Dworek Gościnny zwyciężył w konkursie Meeting Planner Power Awards w kategorii: Event Venue. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju tego pięknego miejsca.

PRZEGLĄD PRASY: Modrzewie w magazynie TTG Central Europe!

Magazyn turystyczny TTG Central Europe — jedyny w Polsce periodyk turystyczny łączący w sobie misję magazynu dla branży oraz pisma dla konsumenta usług turystycznych — przygotował specjalne wydanie o legendarnych polskich hotelach. W tym projekcie wziął udział Modrzewie Park Hotel, jako jeden z dziesięciu najciekawszych obiektów wytypowanych przez magazyn. Zapraszamy do lektury o historii i nie tylko.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: Muzyczna Owczarnia w sercu Małych Pienin - Stanisław Zachwieja

Niewątpliwie jedną z kulturalnych perełek naszego regionu jest Muzyczna Owczarnia, do której zjeżdżają najlepsi muzycy z kraju i ze świata. Posłuchajmy, co ma do powiedzenia na jej temat śp. Stanisław Zachwieja...

Górale od Szczawnic - na fotografii i w malarstwie

Już od 10 kwietnia w Galerii Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla w Szczawnicy można oglądać ekspozycję "Górale od Szczawnic - na fotografii i w malarstwie". Serdecznie zapraszamy.

CIEKAWY ARTYSTA: Beti & Bobas

Nie macie jeszcze planów na sobotni wieczór? Zapraszamy w takim razie do Jazz Baru na koncert duetu Beti & Boras. Początek koncertu o godz. 19.00.

WIOSENNY NUMER MAGAZYNU: Notka od redaktora naczelnego.

Na terenie całego kraju można już nabyć nowy, wiosenny numer naszego magazynu. Sprawdźmy, co ma do powiedzenia na jego temat Redaktor Naczelna, Beata Sabała-Zielińska.

Sokolica zagra charytatywnie..

Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy Państwa na towarzyski mecz "SKS Sokolica" kontra "Juniorzy (10lat) STARsi". W trakcie i po meczu zbierane będą pieniądze na rehabilitację Wojtusia. Event rozpocznie się o godz. 13.00 na stadionie klubu SKS Sokolica.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: Pustelnia Góry Koronnej Czerwony Klasztor - Marek Majerczak

Czerwony Klasztor to jeden z symboli naszego regionu. Marek Majerczak postarał się o jego barwną charakterystykę. Zapraszamy do lektury.

Koncert "Juhasów" w Szczawnicy

Zespół Pieśni i Tańca "Juhasy" oraz wokalistki Państwowej Szkoły Muzycznej z klasy Ewy Marty Zachwiei wystąpili w miniony piątek w szczawnickim kościele parafialnym. Koncert ten, zatytułowany "Klękam przed Tobą", zgromadził liczną publiczność.

Czorsztyn wczoraj i dziś!

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z niezwykle interesującym artykułem opisującym Gminę Czorsztyn. Ukaże się on wraz z niezwykłymi zdjęciami w nowym wiosennym numerze naszego magazynu. Życzymy miłej lektury.

Misterium Męki Pańskiej w Łapszach Niżnych

Parafia św. Kwiryna w Łapszach Niżnych zaprasza do wspólnej modlitwy w organizowanym co roku Misterium Męki Pańskiej.

Prestiżowa nagroda dla Dworku Gościnnego!

Dworek Gościnny został wyróżniony w niezwykle prestiżowym konkursie Meeting Planner Power Awards w kategorii: Event Venue za 2014 rok. Serdecznie gratulujemy!

ARTYKUŁ ARCHIWALNY: Spływ przełomem Dunajca / Rafting down the Dunajec - Stanisław Zachwieja

Przed Państwem artykuł z pierwszego numeru kwartalnika autorstwa ś.p. Stanisława Zachwiei pt. "Spływ przełomem Dunajca". Życzymy przyjemnej lektury.

TEA TIME: Herbatka u hrabiego

28 i 29 marca zapraszamy Państwa do foyer Dworku Gościnnego, aby wysłuchać koncertu młodzieżowego orkiestry symfonicznej "Józefina". Przy dźwiękach muzyki będzie można napić się wyśmienitej herbaty.

Podróże Kulinarne po Europie..

W miniony weekend, w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n/D, już po raz szósty został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs Nakrywania Stołów Okolicznościowych. Tematyką tegorocznej edycji były: „Podróże kulinarne po Europie”.

"Pasja" według ks. dr Franciszka Herazina..

Teatr działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Szczawnicy zaprasza już 30 marca do kinoteatru Pieniny na sztukę "Pasja", obrazującą ostatni dni życia Jezusa Chrystusa. Serdecznie zapraszamy.

Warsztaty folklorystyczne

W dniach 17-19 marca, z inicjatywy Zespołu ,,Szczawiniacy” ze Zgierza oraz Zespołu Pieśni i Tańca ,,Pieniny’’ z Krościenka, odbyły się warsztaty folklorystyczne.

KSIĄŻKA MIESIĄCA: Michał Olszewski "Najlepsze buty świata"

Już w najbliższą sobotę będziemy promować książkę Michała Olszewskiego "Najlepsze buty świata". Serdecznie zapraszamy do Dworku Gościnnego.

Konkurs Palm Wielkanocnych

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tegorocznym konkursie Palm Wielkanocnych. Organizatorami konkursu są Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, Oddział Pieniński Związku Podhalan oraz Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Wojciecha w Szczawnicy. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową 29 marca o godz. 11:30.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Oskar Kolberg - dr Justyna Cząstka-Kłapyta

Przed Państwem ostatnia już zapowiedź artykułu z zimowego numeru naszego magazynu. Justyna Cząstka-Kłapyta opisuje w nim postać niespełnionego muzyka i kompozytora, a także tytana pracy - Oskara Kolberga. Serdecznie zapraszamy.

Gloria Artis dla Anieli Krupczyńskiej

Anielę Krupczyńską, długoletnią kierownik Zespołu Regionalnego im. Jana Malinowskiego, spotkało wielkie wyróżnienie. 13 marca otrzymała bowiem brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Serdecznie gratulujemy.

Koncert Leny Romul już w najbliższą sobotę!

Niezwykle utalentowana wokalistka i saksofonistka wystąpi już 21 marca w Muzycznej Owczarni. Wszystkich koneserów ambitnej muzyki serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Swojskość ukryta w śpiewie / Local identity hidden in song - dr Justyna Cząstka-Kłapyta

O unikatowej kulturze muzycznej górali pienińskich w swoim najnowszym artykule opowie nam Pani dr Justyna Cząstka-Kłapyta. Serdecznie zapraszamy.

"Kwiaty zaklęte w korzeniach" Romana Kacwina

Od dzisiaj w restauracji Klasyczna w Krościenku nad Dunajcem można oglądać zbiór prac Romana Kacwina, członka Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Wystawa potrwa do 10 kwietnia.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Hej kolęda, kolęda! / Carolling, merry carolling! - dr Justyna Cząstka-Kłapyta

Kolędowanie - kiedy i w jaki sposób zrodziła się ta wspaniała tradycja? O tym, w artykule "Hej kolęda, kolęda!", dr Justyna Cząstka-Kłapyta. Serdecznie zapraszamy!

CIEKAWY ARTYSTA: Pani Fraszka, czyli Krasicki w spódnicy

Jolanta Zakrzewska jako Pani Fraszka i Roman Sonnenberg jako Joker Pianista zaprezentują już w sobotę niezwykle interesujący program artystyczny pt. " Pani Fraszka, czyli Krasicki w spódnicy ". Serdecznie zapraszamy do Jazz baru.

"Góry też mają swoją La Scalę", czyli Dworek Gościnny w Dzienniku Polskim!

Dworek Gościnny został doceniony na łamach Dziennika Polskiego. Artykuł z serii "Miejsca niezwykłe" opowiada piórem dziennikarza jego wrażenia oraz kreśli historię Dworku, jako miejsca z pasją, wśród domów niczym z piernika....

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Śpasowanie Jaśka Plewy / Wit of Jasiek Plewa - Leszek Horwath

Kolejny artykuł Leszka Horwatha poświęcony jest postaci Jaśka Plewy, niezwykle charyzmatycznego filologia, teatrologa, a jednocześnie krakowskiego poety, felietonistę, satyryka i pisarza. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia jego zapowiedzi. Cały artykuł dostępny w najnowszym 11 numerze naszego magazynu.

Nagroda i dyplom dla Willi Marta!

Rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną na terenie miasta i gminy Szczawnica, organizowany przez Urząd Miasta. Dekoracja Willi Marta została nagrodzona w tegorocznej edycji zdobywając dyplom oraz nagrodę wraz z wyrazami uznania od Burmistrza Miasta. Serdeczne gratulacje!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Zimowa tabula rasa / Wintry tabula rasa - Agnieszka Szymaszek

Z cyklu "Górska szkoła przetrwania" Agnieszka Szymaszek daje nam wskazówki, jak bezpiecznie pokonać trudną górską trasę. Zapraszamy.

Modrzewie Park Hotel wyróżniony przez portal booking.com!

Modrzewie Park Hotel został wyróżniony przez portal booking.com nagrodą "AWARD OF EXCELLENCE" za notę 9,3 wśród opinii gości korzystających z tego ośrodka. Serdeczne gratulacje!

Wystawa IPN "Procesu Krakowskiego"

Do końca marca w Galerii Pijalni Wód w Szczawnicy będzie można oglądać wystawę "Proces Krakowski. Działacze WiN i PSL przed sądem komunistycznym". Serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Baran po szczawnicku / Mutton the Szczawnica way - Leszek Horwath

Przed Państwem kolejna pienińska potrawa. O tym, jak przyrządzić pysznego barana po szczawnicku, Leszek Horwath. Zapraszamy.

Reliktowa sosna z Sokolicy w finałowej serii konkursu na Drzewo Roku 2015!

Niewątpliwy symbol naszego regionu, wisząca sosna znajdująca się na samym szczycie Sokolicy, ma szanse wygrać prestiżowy konkurs na Drzewo Roku 2015. Zachęcamy wszystkich do głosowania i trzymamy kciuki za końcowy sukces.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Sikora bogatka / The great tit - Emilia Grzędzicka

W każdym numerze naszego magazynu poświęcamy czas dla naszej pienińskiej fauny. W numerze 11 Emilia Grzędzicka opisuje wyjątkową Sikorkę bogatkę, zamieszkującą nasze rejony. Serdecznie zapraszamy.

MUZYCZNE SPOTKANIA Z: Paweł Sztompke

Zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na specjalną "audycję radiową" i spotkanie z dziennikarzem muzycznym Polskiego Radia - Pawłem Sztompke. Jest to doskonała okazja do poznania się, zadania pytań, porozmawiania oraz do posłuchania specjalnie dla nas wybranej muzyki filmowej i nie tylko.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Koń najlepszym przyjacielem górala / The horse a Highlander is best friend - Beata Sabała Zielińska

W najnowszym numerze kwartalnika, Beata Sabała - Zielińska, pisze o niezwykłej pasji, jaką można mieć do jazdy konnej i jak i do samych koni. Serdecznie zapraszamy!

Wystawa "Proces Krakowski"

Właściwie przez cały miesiąc (3-31.03), w Galerii Pijalni Wód w Szczawnicy, będzie można podziwiać niezwykle ciekawą wystawę pt."Proces Krakowski. Działacze WiN i PSL przed sądem komunistycznym". Zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Ze Szlachtowej na Przehybę / From Szlachtowa to Przehyba - Maciej Szajowski

Jeśli ktoś jeszcze nie przemierzył drogi ze Szlachtowej na Przehybę to koniecznie powinien nadrobić zaległości. Z pewnością przekonuje do tego barwny artykuł, autorstwa Macieja Szajowskiego, który ukazał się w najnowszym wydaniu kwartalnika. Serdecznie zapraszamy.

Książka miesiąca: Radioaktywna Sabała

Już w najbliższą sobotę zapraszamy Państwa, do Dworku Gościnnego, na promocję książki naszej redaktor naczelnej, Beaty Sabały-Zielińskiej. Dowiemy się wszystkiego o kulisach jej pracy dziennikarskiej w Radiu Zet. Start o godz. 19.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Kościół Wszystkich Świętych w Kacwinie / The Church of All Saints in Kacwin - Joanna Daranowska-Łukaszewska

Pozostajemy w Kacwinie. Joanna Daranowska-Łukaszewska kolejny artykuł poświęciła tamtejszemu kościołowi, pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Budowla ta zachwyca pod wieloma względami. Serdecznie zapraszamy!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Kacwin. Koci zakątek/ Kacwin. Cats corner - Marek Majerczak

W naszym regionie mamy wiele godnych uwagi miejscowości. Niewątpliwie należy do nich również Kacwin. Marek Majerczak, w swoim artykule, skrupulatnie opisał to przygraniczne miasteczko. Zapraszamy!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Wyśpiewać, wytańczyć Pieniny / To sing and dance the Pieniny - Agnieszka Szymaszek

Zapraszamy Państwa na wywiad z Ewą Zachwieją, która niewątpliwie jest muzycznym symbolem naszego miasta. To ona od wielu lat prowadzi dziecięcy "Zespół Pieśni i Tańca Juhasy". Cały wywiad dostępny w zimowym numerze magazynu "Polski Region Pieniny".

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Jasiek Kubik" - Maciej Szajowski

Maciej Szajowski opisuje w swoim artykule postać Jaśka Kubika, który jest bez wątpienia postacią bardzo zasłużoną dla naszego regionu. Wręcz mówi się o nim, jako o legendzie Krościenka. Serdecznie zapraszamy.

III Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim

Już w najbliższy weekend, na stoku Arena Narciarska Jaworki-Homole, odbędą się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Stworzyć skrzypce / To create a violin - Agnieszka Szymaszek

Jak powstają skrzypce? O tym kompletnie i wyczerpująco Agnieszka Szymaszek w swoim artykule "Stworzyć skrzypce", który znajdą Państwo w nowym numerze magazynu "Polski Region Pieniny". Zapraszamy!

Wydarzenie miesiąca: Krzysztof Kiliański w Dworku Gościnnym!

Już w najbliższą sobotę zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na koncert znakomitego wokalisty jazzowego - Krzysztofa Kiliańskiego. Wystąpi on w sali głównej Dworku wraz z towarzyszącym mu zespołem instrumentalistów. Początek koncertu o godz. 19.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Muzyka pasterzy /The music of the shepherds - Katarzyna Ceklarz

Przedstawiamy zapowiedź kolejnego artykułu, jednocześnie pozostając w temacie muzyki. O tym, jak wygląda muzyka pasterzy - Katarzyna Ceklarz. Zapraszamy!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Zbigniew Przychodzki - Kto gro i śpiwo, to jest dobry człowiek / Zbigniew Przychodzki - He who plays and sings must be a good man - Ryszard M. Remiszewski

Kolejnym artykułem z nowego numeru, który warto Państwu polecić, jest rozmowa ze Zbigniewem Przychodzkim, pasjonatem muzyki. Serdecznie zapraszamy!

X Zimowy Zjazd Górski (21-22 luty)

Już w najbliższy weekend, tj. 21-22 luty, w Szczawnicy wielkie święto: X Zimowy Zjazd Górski. W programie czekają na nas spotkania filmowe, wycieczki, prelekcje, konkursy i koncerty. Serdecznie zapraszamy!

ZNAJDŹ SWOJĄ PASJĘ!

Już jutro o godz. 11 zapraszamy do Dworku Gościnnego na niezwykłe spotkanie z pienińskimi artystami. Wstęp wolny!

KONCERT ON I ONA: Julia Bernard i Pedro Pedrito

W walentynkowy wieczór zapraszamy Państwa do Jazz Baru na koncert duetu: Julia Bernard i Pedro Pedrito. Start godz. 19.

Jazzowy koncert dla koneserów: NSI Quartet!

Już dzisiaj zapraszany państwa do Dworku Gościnnego na koncert, laureata festiwalu "Grand Prix nad Odrą 2013" - zespół NSI Quartet. Ich występ będzie można zobaczyć w niezwykle kameralnym Jazz barze. Start godz. 19.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Haledroka opowieść późnojesienna / Haledrok is late autumn tale" - Maciej Rychły

Przedstawiamy zapowiedź kolejnego artykułu z najnowszego numeru kwartalnika "Polski Region Pieniny". Artykuł "Haledroka opowieść późnojesienna", autorstwa Macieja Rychyły, z pewnością przypadnie Państwu do gustu. Zapraszamy.

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Flora pienińska w pieśniach i przyśpiewkach szczawnickich / The Pieniny Flora in Szczawnica songs and rhymes" - prof. Ludwik Frey

Pieśni i przyśpiewki szczawnickie są z nami od lat. Profesor Ludwik Frey, ceniony znawca pienińskiej flory, w swoim nowym artykule opowiada o nich z niezwykłą pasją. Całość jego opowieści o najciekawszych muzycznych wzmiankach z naszego regionu dostępna w 11 numerze magazynu "Polski Region Pieniny". Zapraszamy.

Sukces naszych tancerzy!

Aż trzy wyróżnienia zdobyli nasi tancerze podczas 43. Góralskiego Karnawału, który odbywał się w dniach 5-7 luty w Bukowinie Tatrzańskiej. Serdecznie gratulujemy!

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: "Pienińska nuta / Pieniny tune" - dr Justyna Cząstka-Kłapyta

Muzyka to bez wątpienia jeden z symboli naszego regionu. Pani Doktor Justyna Cząstka-Kłapyta, wykładowca uniwersytecki, zdecydowała się bliżej zgłębić ten pasjonujący temat. Cały obszerny artykuł dostępny jest w nowym numerze magazynu "Polski Region Pieniny". Zapraszamy.

ZŁOTE PIENINY — W CIENIU WYSOKICH TATR

Jan Hendrik Becker, znany niemiecki dziennikarz, odkrywa ten wyjątkowy obszar, w tym między innymi urokliwą Szczawnicę. Zapraszamy do obejrzenia jego pięknego reportażu.

NA SZKLE MALOWANE: Artystyczne Warsztaty Rodzinne!

Już w niedzielę w Dworku Gościnnym odbędą się, przygotowane przez Annę Madeją, Artystyczne Warsztaty Rodzinne. Start godzina 11:00. Serdecznie zapraszamy całe rodziny z dziećmi.

Szczera rozmowa o życiu z Danutą Szaflarską. Kwartalnik Polski Region Pieniny jako pierwszy opublikował wywiad z aktorką! Zapraszamy do lektury.

Danuta Szaflarska - wielka dama polskiego teatru i kina, nadal aktywna zawodowo (!) - obchodzi w tym roku swój szczególny jubileusz – setną rocznicę urodzin. Jej dorobek twórczy niejednego może przyprawić o zawrót głowy..

Weekend z Jarosławem Kuźniarem: Warsztaty dziennikarskie

Już w najbliższą sobotę zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na otwarte warsztaty dziennikarskie z Jarosławem Kuźniarem. Młodych adeptów dziennikarstwa chyba nie musimy zachęcać do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Startujemy już o godz. 11.

Koncert czterech kultur w Szczawnicy!

Na zaproszenie Miasta i Gminy Szczawnica oraz Miejskiego Ośrodka Kultury przyjechali do Szczawnicy uczestnicy Międzynarodowego Forum Pianistycznego w Sanoku - „Bieszczady bez granic". 1 lutego zagrali w Kościele Parafialnym niezapomniany koncert.

Nowy numer magazynu "POLSKI REGION PIENINY" - Wstęp

Od początku tego roku w sprzedaży jest dostępny nowy numer naszego magazynu. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z przedmową, którą przygotowała redaktor naczelna kwartalnika, Pani Beata Sabała-Zielińska.

Mały Puchar Burmistrza w narciarstwie alpejskim!

Już 15 lutego zapraszamy państwa na Mały Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim, który odbędzie się na na stoku ośrodka Arena Narciarska Jaworki – Homole.

Premiera książki "Stulecie winnych"

Już jutro o godz. 18 w Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbędzie się premiera książki Ałbeny Grabowskiej "Stulecie winnych". Zapraszamy!

"Swojkość ukryta w śpiewie"

To artykuł, który ukazał się w nowym zimowym numerze kwartalnika "Polski Region Pieniny". Dr Justyna Cząstka - Kłapyta opisuje w nim unikatową kulturę muzyczną górali pienińskich.

Koncert 4 Kultur w Szczawnicy!

Już w niedzielę w Kościele Parafialnym w Szczawnicy zaprezentuje się Międzynarodowe Forum Pianistyczne w Sanoku w Koncercie 4 Kultur. Początek o godzinie 18.00.

Modrzewie Park Hotel - idealnym miejscem na walentynki

Modrzewie Park Hotel, pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w Pieninach, przygotował dla Państwa specjalną ofertę walentynkową.

Fantastyczny występ Grażyny Augściak

Grażyna Auguścik, w duecie wraz z Jarosławem Besterem, zagrała w miniony weekend w Dworku Gościnnym. Występ zrobił ogromne wrażenie na przybyłej publiczności.

Szczawnica członkiem Stowarzyszenia „Gorce – Pieniny"

Od 1 stycznia bieżącego roku miasto Szczawnica na prawach członka zwyczajnego przystąpiła do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce – Pieniny" z siedzibą w Krościenku n/D.

Opłatek artystów w Szczawnicy

21. stycznia w sali Kinoteatru Pieniny odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe twórców i animatorów szczawnickiej sztuki i kultury.

Nordic walking dla wszystkich!

Już 2 lutego w Gminie Czorsztyn rozpocznie się kolejny cykl spotkań z trenerem Arkadiuszem Marczykiem. Zapraszamy na niego wszystkich sympatyków nordic walkingu.

Projekt mapy turystycznej Szczawnicy, Jaworek i Szlachtowej

Zarząd Miasta Szczawnica ma w planach stworzyć w najbliższym czasie projekt mapy turystycznej Szczawnicy, Jaworek i Szlachtowej. Szczególnym zwolennikiem projektu jest burmistrz miasta - Grzegorz Niezgoda.

Mistrzostwa Szczawnicy w Narciarstwie Alpejskim

Już 26 stycznia zapraszamy dzieci szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalną na kolejne Mistrzostwa Ośrodka Sportowego Szczawnica w Narciarstwie Alpejskim.

Nowy numer magazynu "POLSKI REGION PIENINY"!

Jest już dostępny na rynku nowy zimowy numer kwartalnika „Polski Region Pieniny”. Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi arcyciekawymi artykułami związanymi z naszym pięknym regionem.

Wystawa Krystyny Walosik

Do 13 lutego w Restauracji Klasyczna w Krościenku n/Dunajcem będzie można oglądać imponującą wystawę Krystyny Walosik "Świąteczne haftowanie". Serdecznie zapraszamy.

Promocja książki "Stadniccy herbu Szreniawa z Nawojowej"

Już 24 stycznia o godz. 18 w Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbędzie się promocja książki dr Anny Janoty-Stramy "Stadniccy herbu Szreniawa z Nawojowej".

Szczawnica w finale plebiscytu "Świeć się z Energą"

Do 23 stycznia można na Szczawnicę oddawać głosy w ogólnopolskim plebiscycie "Świeć się z energią". Nasze miasto będzie rywalizowało ze zwycięzcami innych 15 województw, o tytuł najładniej oświetlonego miasta w Polsce.

Trio Balkan Strings w Muzycznej Owczarni

Zapraszamy na koncert 3 wielkich wirtuozów gitary. TRIO BALKAN STRINGS już w piątek w Muzycznej Owczarni.

Opowieść wigilijna Grażyny Auguścik

Już w najbliższą sobotę, tj. 17 stycznia, zapraszamy Państwa na koncert znanej wokalistki jazzowej, Grażyny Auguścik. Artystka wystąpi w Dworku Gościnnym w duecie wraz z Jarosławem Besterem.

NOWY ZIMOWY NUMER MAGAZYNU "POLSKI REGION PIENINY"!

Jest już dostępny na rynku nowy zimowy numer kwartalnika „Polski Region Pieniny”. Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi bardzo ciekawymi artykułami związanymi z naszym pięknym regionem.

Szczawnica najpiękniej oświetlonym miastem Małopolski!

Szczawnica wygrała tegoroczny Plebiscyt „Świeć z Energą i Gazetą Krakowską” na najpiękniej oświetlone miasto Małopolski, pozostawiając w tyle takie miasta jak Nowy Sącz, czy stolice województwa - Kraków.

Ten weekend będzie należał do "Juhasów"

W tę niedzielę Zespół Pieśni i Tańca "Juhasy" zagra dwa koncerty: o godz. 11 w Kościele Parafialnym w Szlachtowej, a o godz. 18 w Szczawnicy. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków muzyki góralskiej.

Jasełka misyjne w Krościenku nad Dunajcem

10 i 11 stycznia o godz. 15 w remizie OSP w Krościenku nad Dunajcem odbędą się Jasełka Misyjne. Wszystkich chcących włączyć się w udział serdecznie zapraszamy

Nowy parking i pasaż handlowy w Pieninach

W restauracji Grajcarek złożono wczoraj podpisy na umowie, dzięki której zostanie wybudowany, od dawna zapowiadany, dwupoziomowy parking oraz dodatkowo pasaż handlowy. Pracę powinny ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Nowe trasy biegowe w Krościenku!

Nie lada gratka dla wszystkich wielbicieli sportów zimowych. Urząd Gminny Krościenko przygotował dla nich nowe trasy biegowe, które zlokalizowane będą wzdłuż rzeki Dunajec.

I Niedzicki Puchar w Podnoszeniu Ciężarów

Już 10 stycznia w Hali Sportowej w Niedzicy odbędzie się pierwsza edycja Niedzickiego Pucharu w Podnoszeniu Ciężarów. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Wystawa Beaty Zalot w Pijalni Wód!

W styczniu i w lutym zapraszamy Państwa do Galerii Pijalni Wód na wystawę pasteli oraz ceramiki Beaty Zalot, zatytułowanej - "Ozwa"

Kontrola rewitalizacji Parku Dolnego zakończona

Projekt „Rewitalizacja uzdrowiskowego Parku Dolnego w Szczawnicy wraz z elementami małej architektury” przeszedł pozytywną kontrolę Urzędu Marszałkowskiego. Projekt został ostatecznie rozliczony.

Szczęśliwego Nowego Roku!

W Nowym Roku życzymy Państwu dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń. Sami dołożymy wszelkich starań, aby nowe wydania naszego Kwartalnika "Polski Region Pieniny" były jeszcze bardziej dopracowane i pełne ciekawych historii z jednego najpiękniejszych regionów w naszym kraju.

"Piwnica pod Baranami" 2 stycznia w Dworku Gościnnym!

Już w najbliższy piątek zapraszamy Państwa do Dworku Gościnnego na noworoczny koncert legendarnego krakowskiego kabaretu "Piwnica pod Baranami". Występ rozpocznie się o godz. 19.

Koncert Janusza Strobla i Ani Stankiewicz

Już dzisiaj w Muzycznej Owczarni koncert Janusza Strobla i Ani Stankiewicz. Zapraszamy.

Gosia Andrzejewicz już dzisiaj w Szczawnicy!

Już dzisiaj o godz. 18 w Kościele Parafialnym w Szczawnicy wystąpi znana szerszej publiczności, polska wokalistka Gosia Andrzejewicz. Artystka zaśpiewa wraz z zespołem Folkpower.

Akwarele Wiktorii Pugacz Chromiak

Do 16 stycznia będzie można oglądać dzieła na szkle, utalentowanej artystki Wiktorii Pugacz Chromiak. Zapraszamy wszystkich na wystawę do Restauracji Klasyczna w Krościenku n/D.

NOWY ZIMOWY NUMER MAGAZYNU "POLSKI REGION PIENINY"!

Nowy numer kwartalnika "Polski Region Pieniny" będzie zdominowany przez muzykę, która nieodzownie związana jest z naszym regionem, a więc muzykę góralską. Numer zimowy dostępny w sprzedaży już od najbliższego poniedziałku.

Nowy film o tańcach pienińskich

W miniony piątek w sali remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku n/D został sfinalizowany projekt filmowy poświęcony tańcom pienińskim. Do powstałego DVD dołączona będzie płyta zespołu Białopotocanie.

KONCERTY POŚWIĄTECZNE W MUZYCZNEJ OWCZARNI

Od 27 grudnia Muzyczna Owczarnia zaprasza codziennie przez 9 dni na koncerty poświąteczne. Będzie to czas poświęcony znakomitym muzykom i fantastycznej muzyce.

XXII MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE

W dniach 27-29 listopada roku Grupa Thermaleo prezentowała się podczas XXII Międzynarodowych Targów Turystycznych TT WARSAW.

RÓŻA REGIONÓW dla kwartalnika Polski Region Pieniny

Róża Regionów to konkurs na najlepsze wydawnictwa i aplikacje promujące gminy, miasta, regiony. W tym roku organizator, którym jest wydawca dwutygodnika „Wiadomości Turystyczne”, uhonorował kwartalnik Pieniny w kategorii SERIA WYDAWNICZA.

Lech Wałęsa w Szczawnicy!

Lech Wałęsa, podczas swojego pobytu w Szczawnicy, spotkał się w hotelu Solar Spa z samorządowcami oraz przedstawicielami miejskich instytucji i organizacji oraz z mieszkańcami.

Sebastian Pałka mistrzem "Vergnano Barista Drink Cup"

Bardzo miłą niespodziankę na konkursie baristów w Dworku Gościnnym "Vergnano Barista Drink Cup" zgotował nasz pracownik Sebastian Pałka, który wygrał tę imprezę, pozostawiając w tyle 11 innych baristów z całej Polski.

"Kultura ludowa Górali Pienińskich"

Już 4 grudnia zapraszamy do sali Kinoteatru Pieniny na promocji książki Urszuli Janickiej-Krzywdy oraz Katarzyny Ceklarz pt. "Kultura Ludowa Górali Pienińskich". Event rozpocznie się o godz. 17:00.

Szczawnicka Amatorska Liga Siatkówki - ZAPISY!

Nadal istnieje możliwość zapisania się do Szczawnickiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Wszystkich siatkarzy i siatkarki serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rozgrywkach.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Szczawnicy

Wszystkie dzieci zapraszamy na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który odbędzie się jak co roku 6 grudnia.

Fenomenalny koncert jazzowy już w piątek w Muzycznej Owczarni

Robert Majewski już w najbliższy piątek wystąpi na scenie Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Wszystkich fanów jazzowych klimatów serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Co zmieniło się w Szczawnicy przez ostatnie 4 lata?

Minęła właśnie kolejna kadencja burmistrza miasta Grzegorza Niezgody, jak i Rady Miasta Szczawnica. Specjalnie z tej okazji przygotowano biuletyn informacyjny podsumowujący ostatnie 4 lata ich kadencji. Co zmieniło się w tym czasie w Szczawnicy? Zapraszamy do lektury.

Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną w Szczawnicy!

Burmistrz miasta, Grzegorz Niezgoda, tradycyjnie już ogłosił kolejny konkurs na najładniejszą świąteczną dekorację w naszym mieście. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

Koncerty Andrzejkowe w Sromowcach Niżnych!

Serdecznie zapraszamy na koncerty Andrzejkowe, które odbędą się w najbliższy weekend w Sromowcach Niżnych. Wśród nich Tomasz Sokołowsk - bard z Nowego Sączai oraz zespół folkowy z Kielc - Innkai.

Kino Akademia już w środę w Dworku Gościnnym!

Kino Akademia to nowy projekt Fundacji Andrzeja Mańkowskiego-Szczawnica stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży. Poprzez ciekawą formułę spotkań KinoAkademii będziemy nie tylko prezentować interesujące i atrakcyjne produkcje filmowe, ale także umożliwimy bardziej świadomy odbiór filmowej twórczości.

Szczawnicki Chór Kameralny wystąpił z Musica Florea

Szczawnicki Chór Kameralny i orkiestra z czeskiej Pragi- Musica Florea wraz z solistami wspólnie zaprezentowali oratoryjno-kantatowe dzieła J.S. Bacha oraz G.F. Haendla.

Dzień Postaci Bajkowych i Literackich

W Zespole Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych w ramach Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych odbył się Dzień Postaci Bajkowych i Literackich.

II Memoriał Tomka Jurkiewicza

II Memoriał Tomka Jurkiewicza w piłce siatkowej odbędzie się w najbliższa sobotę tj. 22. listopada 2014 w Publicznym Gimnazjum w Krościenku. Wszystkich fanów siatkówki serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Barista Drink Cup Vergnano

Gorąco zapraszamy Państwa już w najbliższą sobotę do Dworku Gościnnego na konkurs - Barista Drink Cup Vergnano - podczas którego wyłonimy najlepszego baristę barmana.

Miejskie Obchody Święta Niepodległości

Jak co roku, 11 listopada, odbyła się w Szczawnicy uroczystość upamiętniająca zdobycie przez Polskę niepodległości. W tegorocznych obchodach wzięli udział przedstawiciele Władz Samorządowych Miasta i Gminy Szczawnica na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej – Kazimierzem Zachwieją oraz Burmistrzem – Grzegorzem Niezgodą, a także młodzież szkolna, przedstawiciele organizacji pozarządowych, lokalnych instytucji, a także mieszkańcy miasta.

Wystawa prac Anny Czajki

8 listopada artystka pochodząca z Ochotnicy Górnej zaprezentowała swoje dzieła w krościeńskiej galerii Restauracji "Klasyczna".

Spotkanie z Dawidem Golikiem autorem książki PARTYZANCI LAMPARTA

Już w najbliższy poniedziałek, tj. 17 listopada, w Kinoteatrze Pieniny odbędzie się spotkaniem z Dawidem Golikiem - autorem książki Partyzanci Lamparta. W trakcie spotkania odbędzie się prezentacja filmu - Burza w okręgu krakowskim - w reżyserii Dariusza Walusiaka.

WIKTORIA dla Modrzewie Park Hotel!

25 października w Air Port Hotel "Okęcie" w Warszawie odbyła się Wielka Gala wręczenia nagród WIKTORIA Znak Jakości Przedsiębiorców XVII edycji Ogólnopolskiego Plebiscytu Gospodarczego.

Szczawnica w niemieckim magazynie Esslinger Zeitung!

Kuren und Wellness im Süden des Landes - Größte Besucherattraktion ist eine Floßfahrt auf dem Dunajec[...]. Tłum. Leczenie i odnowa biologiczna - Jej największą atrakcją jest spływ tratwą Dunajcem. Tymi słowami niemiecka gazeta Esslinger Zeitung rozpoczyna artykuł na temat Uzdrowiska Szczawnica. Kurort stał się popularny i lubiany także u naszego zachodniego sąsiada.

GRAND AWARD - TRZY WIDELCE w kategorii "Najlepsza Restauracja w Polsce 2014" dla restauracji Modrzewie Park Hotel

25 października 2014 roku, podczas Gali POLAND 100 BEST RESTAURANTS AWARDS 2014, Restauracja Modrzewie Park Hotel po raz kolejny otrzymała nagrodę GRAND AWARD - TRZY WIDELCE w kategorii "Najlepsza Restauracja w Polsce 2014". Serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich do skosztowania specjałów naszej restauracji.

XVII FESTIVAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I RELIGIJNEJ

W najbliższy wtorek, tj. 11 listopada, odbędzie się XVII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godz. 16 do kinoteatru Pieniny.

Nowy projekt Fundacji Andrzeja Mańkowskiego

Już 26 i 27 listopada zapraszamy do Dworku Gościnnego wszystkie dzieci i młodzież na specjalnie dedykowany im projekt - KINOAKADEMIA.

Wystawa pt. "Malena Jankowska - Malarstwo" już od najbliższej soboty w Galerii Pijalni Wód Mineralnych!

Już od najbliższej soboty, tj 8 listopada do 5 stycznia 2015 roku, w Galerii Pijalni Wód Mineralnych na Placu Dietla będzie można oglądać wystawę pt. "Malena Jankowska - Malarstwo". Wszystkich serdecznie zapraszamy do podziwiania dzieł tej uzdolnionej artystki.

Konkurs na najpiękniejsze ukwiecenie posesji prywatnych rostrzygnięty!

Podczas zebrania Rady Miasta Szczawnica dnia 30 października wybrano najpiękniej udekorowane kwiatami posesje prywatne.

Benefis Ewy Zachwiei

Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy co roku organizuje benefisy dla największych osobistości kultury naszego miasta. W tym roku uhonorowano zasługi Ewy Zachwiei, rodowitej Krakowianki, która od 45 lat mieszka w Pieninach.

Zielone światło na modernizację zabudowy Grajcarka

Wojewoda Małopolski wydał w końcu pozwolenie na remont zabezpieczeń przeciwpowodziowych na potoku Grajcarek. Modernizowany będzie odcinek od stacji PKL do zapory przeciwrumoszowej przy OHP.

Jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej "Perła"

W miniony poniedziałek, tj. 20 października, świętowano 10-lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej "Perła" w Szczawnicy, działającego przy Kole Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Wystawa dzieł malarskich Klaudii Jankowskiej

W ubiegłym tygodniu, w Galerii Restauracji Klasyczna w Krościenku n.D., odbył się wernisaż niezwykle utalentowanej artystki, Klaudii Jankowskiej.

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

14 października w kinoteatrze "Pieniny" odbyła się uroczystość poświęcona Dniu Edukacji Narodowej. Program artystyczny imprezy przygotowała Szkoła Podstawowa nr 1.

Nowy prezes Związku Podhalan!

Elżbieta Wiercioch została nowym prezesem Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan. Jej kandydaturę jednogłośne poparło 64 członków oddziału na 67 obecnych (3 głosy okazały się nieważne).

PPN wykorzystał środki z darowizny ze sprzedaży PR Pieniny na ratowanie niepylaka Apollo

W pierwszym numerze magazynu PR Pieniny, który ukazał się latem 2012 roku, w dziale fauny, przedstawiliśmy niepylaka Apollo. Część pieniędzy ze sprzedaży magazynu wydawca Thermaleo Sp z o.o. uroczyście przekazał na ręce dyrektora Michała Sokołowskiego. Uroczystość odbyła się w Jazz Barze Dworku Gościnnego w obecności przedstawicieli redakcji i pracowników parku. Czek opiewał na kwotę 12.137. 00 złotych.

Wywiad z mistrzem świata

Z Kamilem Stochem (l.26), skoczkiem narciarskim z Zębu w gminie Poronin, indywidualnym mistrzem świata i drużynowym brązowym medalistą z Val di Fiemme 2013, trzecim zawodnikiem Pucharu Świata 2012/2013, rozmawiają Stanisław Zachwieja i Dariusz Tokarski.

Olimpiada zimowa w 2022 r. szansą rozwoju turystyki w Małopolsce

Z Leszkiem Zegzdą, prezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej w Krakowie, rozmawia Stanisław Zachwieja.

Aktualny numer

Dołącz do nas