Aktualności

Wystawa prac Wiesława Borkowskiego w Szanghaju

W Konsulacie Generalnym RP w Szanghaju 6 grudnia 2015 roku została otwarta wystawa prac Wiesława Borkowskiego z Krościenka.

KUP MAGAZYN PIENINY -------------------------------------------->

Obrazy, które zostały zaprezentowane podczas wystawy to wspomnienia z lata 2015, kiedy artysta spędził wakacje w Polsce.

- Oprócz widoków z Krościenka nad Dunajcem, leśne i górskie pejzaże powstały w wyniku pomocy przy montażu ścieżek przyrodniczych w Gorcach – opisuje swoje obrazy artysta. – Każdy postój dawał kilka minut na obserwacje i przelanie na papier najpiękniejszego kadru. Kolory zostały nałożone po powrocie.

Wiesław Borkowski Jr. Urodził się w 1989 r., pochodzi z Krościenka nad Dunajcem w Pieninach. Artysta-sinolog z pasji i wykształcenia. Po studiach sinologicznych na Uniwersytecie Warszawskim i równoczesnej praktyce malarsko-kaligraficznej u mistrza Stanisława Tworzydło ukończył 3-letnie studia magisterskie na China Academy of Art w Hangzhou na wydziale malarstwa chińskiego. Obecnie Mieszka w Hangzhou, zajmuje się głównie artystyczną pracą twórczą i pracuje, jako nauczyciel sztuki. Jako pierwszy obcokrajowiec w historii zdobył Grand Prix tego wydziału na najlepszą pracę dyplomową ("Dialog Apsary z Aniołem", 2015) - nagrodzoną pracę prezentujemy na zdjęciu powyżej.

Zainteresowania artystyczne Wiesława Borkowskiego obejmują przede wszystkim dialog między Wschodem i Zachodem oraz sztukę religijną. Największą zaś pasją jest szkicowanie – jak sam mówi, rzadko rozstaje się ze szkicownikiem. W twórczości Borkowski wykorzystuje techniki z obszaru malarstwa chińskiego i kaligrafii, a za artystyczne media służą mu papier, jedwab oraz porcelana, nie ogranicza się jednak tylko do nich.

Z twórczością Wiesława Borkowskiego można zapoznać się na stronie internetowej: www.baiwei.pl.

źródło: pieninyinfo.pl

Aktualny numer

Dołącz do nas