Aktualności

Wystawa prac Anny Glińskiej-Kupczyk oraz Zdzisława Wiatra!

Wernisaż wystawy prac Anny Glińskiej-Kupczyk oraz Zdzisława Wiatra pt. "Do Pienin" odbędzie się 25 września o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów ambitnej sztuki!Zamów nowy numer magazynu -------------------------->
Buy the new issue of magazine--------------------------->Organizatorzy Fundacja Andrzeja Mańkowskiego-Szczawnica oraz Grupa Thermaleo&Uzdrowisko Szczawnica S.A., serdecznie zapraszają na wystawę, pt."Do Pienin" w Galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy.

Tym razem zaprezentowana zostanie Państwu grafika, rysunek i malarstwo Anny Glińskiej-Kupczyk oraz Zdzisława Wiatra, artystów zainspirowanych przyrodą i kulturą Pienin. Wystawę można oglądać będzie do 22 listopada, codziennie w godz. 10.00-17.30.

Anna Glińska-Kupczyk - urodzona w Częstochowie. Ukończyła Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie w 2006 r. Dyplom z grafiki warsztatowej pod kierunkiem prof. Zdzisława Wiatra oraz dyplom z malarstwa sztalugowego w Pracowni prof. Macieja Leona. Studia podyplomowe AJD w Częstochowie na kierunku Wiedza o kulturze. Zajmuj się grafiką warsztatową, rysunkiem i malarstwem. Swoje prace prezentowała na wystawach krajowych i zagranicznych.

Zdzisław Wiatr urodzony 8.04.1960 w Głubczycach. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki w Katowicach w latach 1981-86. Dyplom z wyróżnieniem. W latach 1986-87 stypendium Ministra Kultury i Sztuki, dla młodych twórców. Prof. nadzwyczajny w Instytucie Plastyki, Akademii im. J.Długosza w Częstochowie. Współpracował z miesięcznikiem ,,Res Publica” w Warszawie. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, malarstwem i fotografią.

Aktualny numer

Dołącz do nas