Aktualności

Wystawa pt. "Malena Jankowska - Malarstwo" już od najbliższej soboty w Galerii Pijalni Wód Mineralnych!

Już od najbliższej soboty, tj 8 listopada do 5 stycznia 2015 roku, w Galerii Pijalni Wód Mineralnych na Placu Dietla będzie można oglądać wystawę pt. "Malena Jankowska - Malarstwo". Wszystkich serdecznie zapraszamy do podziwiania dzieł tej uzdolnionej artystki.

Magdalena Malena Jankowska

Sopocianka, mieszka i tworzy w Warszawie oraz podczas podróży po Polsce i świecie, skąd czerpie inspiracje do tematów swoich prac. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Pochodzi z artystycznej rodziny – jej ukochana babcia Inka Różańska (uczennica Jana Cybisa, 1897-1972), rozmiłowana w malarstwie kolorystycznym, zaszczepiła Jej miłość do sztuki a przede wszystkim do pełnego ciepłych barw malarstwa kolorystycznego. W żyłach Magdaleny Jankowskiej płynie również krew znakomitego polskiego malarza, grafika i scenografa - Ferdynanda Ruszczyca (1870-1936).
Jej malarstwo posiada charakterystyczne światło i cienie. Ciepłe, pełne słońca i energii obrazy urzekają czytelnością formy pobudzając wyobraźnię widza, tworząc wyjątkowy, osobisty klimat świata Malarki, której tworzywem jest również muzyka. W swoim malarstwie oddaje pełnię życia, empatii i pozytywnej energii. Tworzy w cyklach tematycznych zainspirowanych doświadczeniem i własną wyobraźnią, osadzonych w indywidualnym i już doskonałym warsztacie twórczym.
Należy do grona najwybitniejszych, współczesnych, polskich malarzy reprezentując silny, indywidualny styl ciepłego realizmu kolorystycznego. Jej prace znajdziemy w galeriach i zbiorach prywatnych m.in. w Niemczech, Szwecji, Francji, Włoszech i USA.


Miejsce: Galeria Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy
Data: od 8 listopada 2014 godz. 09:00 do 4 stycznia 2015 godz. 16:30

Aktualny numer

Dołącz do nas