Aktualności

Jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej "Perła"

W miniony poniedziałek, tj. 20 października, świętowano 10-lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej "Perła" w Szczawnicy, działającego przy Kole Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Uroczystość rozpoczęto w kościele im. Św Wojciecha w Szczawnicy, a następnie kontynuowano ją w kinoteatrze "Pieniny". Wszystkich przybyłych gości przywitały Pani Janina Zachwieja, przewodnicząca zarządu koła oraz Wiesława Sajdak-Tokarczyk, kierownik WTZ.

Na specjalnie przygotowanej na tę okazję prezentacji multimedialnej przedstawiono 10-lecie działalności Warsztatu. Z kolei podopieczni i wychowankowie programu przedstawili sztukę "Śpiąca królewna", czym zachwycili zgromadzoną publiczność.

Uczestnikami imprezy byli m. in. Bogusław Waksmundzki – Urzędujący Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, Grzegorz Niezgoda – Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Grzegorz Podlewski – Prezes Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. a także dyrektorzy placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych miasta oraz przedstawiciele firm i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

W podziękowaniu za okazaną życzliwość, wsparcie i wieloletnią współpracę z Warsztatem Terapii Zajęciowej, Kierownik WTZ uhonorowała osoby oraz instytucje współpracujące i zaprzyjaźnione z placówką wręczając im Statuetki Wdzięczności.

Były chwile wzruszeń, refleksji, zadumy oraz podziękowania i życzenia dalszych sukcesów.
Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica przekazując na ręce Kierownik WTZ okolicznościowy grawertron oraz bukiet kwiatów złożył serdeczne gratulacje oraz szczere wyrazy uznania dla wszystkich Pedagogów i Pracowników warsztatów. „ (…) Życzę Wam dużo radości i satysfakcji z pracy, która Waszym podopiecznym daje nadzieję i uśmiech. Niech Wasz optymizm, troska, cierpliwość i zaangażowanie pomaga ludziom potrzebującym znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie, przywraca wiarę w marzenia i pozwala cieszyć się życiem. Mam nadzieję, że kolejne lata działalności obfitować będą w ludzką życzliwość i pozwolą na realizację zakładanych celów, tak aby każdy kolejny dzień był dla Państwa Podopiecznych czasem radości, a Państwu przynosił satysfakcję i zadowolenie”.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości zaproszeni goście udali się do budynku „Perła” gdzie przygotowana została wystawa prac wykonanych przez uczestników warsztatów oraz poczęstunek.

Aktualny numer

Dołącz do nas