Aktualności

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

14 października w kinoteatrze "Pieniny" odbyła się uroczystość poświęcona Dniu Edukacji Narodowej. Program artystyczny imprezy przygotowała Szkoła Podstawowa nr 1.

Była to niezwykle barwnie przedstawiona adaptacja książki Janusza Korczaka "Król Maciuś I". Cały spektakl wyreżyserowała nauczycielka języka polskiego, pani Joanna Moskalik. Na scenie oprócz uczniów szkoły podstawowej wystąpił również dyrektor szkoły Paweł Sypek, który wcielił się w rolę króla, a więc ojca Maciusia. Łukasz Kramarczyk i Tomasz Gabryś oraz ks. katecheta Tomasz Kupiec wcielili się w role ministrów. Natomiast ks. Grzegorz Gil zagrał lekarza. Wspaniale zaprezentowała się nasza młodzież, zwłaszcza role głównego bohatera, w wykonaniu Bartosza Trzeszczonia oraz jego przyjaciela Felka, granego przez Bartosza Gabrysia zasługują na wyróżnienie. Przedstawienie zostało przygotowane z rozmachem i wzbogacone zostało o elementy multimedialne, partie śpiewane i grane oraz doskonale komponujący się z całością teatr cieni, oddający grozę działań wojennych. Kończący się przesłaniem o przestrzeganie praw dzieci – w tym m.in. prawa do nauki, szacunku, zachowania tajemnicy, błędu, upadku, wyrażania swoich myśli i uczuć oraz powszechne dla wszystkich prawo do życia w pokoju wzbudził zachwyt i aplauz zgromadzonej publiczności, która nagrodziła wykonawców szczerymi brawami. Najpiękniejszą wartością przedstawienia, oprócz niekwestionowanej wartości artystycznej, była wartość wychowawcza i integracyjna, wynikająca z doskonałej współpracy i przy okazji świetnej zabawy uczniów ze swoimi nauczycielami i katechetami.

Po części artystycznej przyszedł czas na część oficjalną. Swoje najlepsze życzenia nauczycielom – obecnym i emerytowanym, pracownikom administracyjnym oraz pracownikom technicznym szkoły wraz z podziękowaniami za trud edukacyjno - wychowaczy złożył burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda. Wręczył także swoje nagrody dyrektorom szkół i przedszkoli, tj. pp.: Alicji Łazarczyk (Miejskie Przedszkole Publiczne w Szczawnicy), Iwonie Jarzębskiej (Szkoła Podstawowa w Szlachtowej), Pawłowi Sypkowi (Szkoła Podstawowa nr 1) i Sebastianowi Walosczykowi (Gimna-zjum Publiczne). Dodatkowo nagrody burmistrzowskie otrzymali wyróżniający się nauczyciele pp: Marzena Słowik (Przedszkole Publiczne), Monika Hurkała (SP Szlachtowa), Dominika Smolarska (GP) i Łukasz Kramarczyk (SP1). Ponadto swoje nagrody za specjalne osiągnięcia nauczycielom i pracownikom przyznali dyrektorzy placówek edukacyjnych.

Uroczystość, na którą przybyli oprócz nauczycieli i pracowników szkolnictwa radni miejscy, wice-burmistrz Tomasz Moskalik, sekretarz Miasta Tomasz Hurkała, księża proboszczowie ze Szlachtowej i Szczawnicy, przedstawiciele Rady Rodziców oraz nauczyciele – seniorzy, poprowadził dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Piotr Gąsienica.

Aktualny numer

Dołącz do nas