Aktualności

Jazzowy koncert dla koneserów: NSI Quartet!

Już dzisiaj zapraszany państwa do Dworku Gościnnego na koncert, laureata festiwalu "Grand Prix nad Odrą 2013" - zespół NSI Quartet. Ich występ będzie można zobaczyć w niezwykle kameralnym Jazz barze. Start godz. 19.Nowy numer magazynu "Polski Region Pieniny"-------------- >CZTERY RÓŻNE OSOBOWOŚCI, JEDEN ZESPÓŁ - N S I
Cyprian Baszyński - trąbka, Bartek Prucnal - saksofon, Michael Parker - kontrabas i Dawid Fortuna - perkusja.

N S I to krakowski kwartet założony przez młodych ale utytułowanych już muzyków. Muzyka zespołu pokazuje nam jak duża siła tkwi w akustycznym jazzie. Oryginalność kompozycji, świetne brzmienie i dojrzałość to tylko niektóre atuty kwartetu. W ich grze możemy usłyszeć zarówno tradycje jak i nowoczesne spojrzenie na muzykę.

Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy trębacza Cypriana Baszyńskiego oraz saksofonisty Bartka Prucnala. Swoją debiutancką płytą "Introducing" NSI Quartet mocno zaistniał na polskiej scenie jazzowej. Pozytywny oddźwięk w branżowych mediach poskutkował tytułem "Debiut Roku" wg. portalu jazzarium.pl oraz polish-jazz.blogspot.com. Entuzjastycznie o ich muzyce wypowiadały się gwiazdy światowego formatu takie jak Kenny Garret, Walter Smith III, John Betch, czy Piotr Wojtasik. Według audycji Jazz Radio" Polska na Jazzowo" oraz Polish Jazz Blogspot album plasuje się w pierwszej dziesiątce płyt wydanych w 2013 r.

Zespół został doceniony na międzynarodowych konkursach jazzowych takich jak 36 Jazz Juniors, V Azoty Tarnów International Jazz Contest, czy 39 Klucz Do Kariery w ramach Gorzów Jazz Celebrations, zodybywając najwyższe laury. Kwartet wystąpił również na znaczących festiwalach min. Bielska Zadymka Jazzowa 2013, Młyn Jazz Festiwal 2013, 6th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2013, Jazz Juniors 2013.

CYPRIAN BASZYŃSKI - TRĄBKA
Trębacz, kompozytor. Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Współczesnej Akademii Muzycznej w Krakowie. Współzałożyciel zespołu N S I z którym w 2012 roku zdobył I nagrodę oraz Grand Prix na V Azoty International Jazz Contest oraz Grand Prix na 36 edycji festiwalu "Jazz Juniors". Zwycięzca VIII Spotkań Muzyków Jazzowych w Dalachowie wraz z zespołem Often Hide.

Współpracował również z teatrami m.in. S.I. Witkiewicza w Zakopanem, J. Słowackiego w Krakowie, A. Mickiewicza w Częstochowie. Grał min. z takimi muzykami jak: Marcin Pospieszalski, Piotr Baron, Frank Parker, Joachim Mencel, Wojciech Groborz, Jan Pilch, Maciej Adamczak, Marcin Ślusarczyk, Big Band Zbigniewa Namysłowskiego.

BARTŁOMIEJ PRUCNAL - SAKSOFONY
Student Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale Jazzu i Muzyki Współczesnej. Uczestnik i laureat wielu festiwali w Polsce i za granicą. Współzałożyciel formacji N S I i kompozytor wielu jej utworów. W 2012 roku wraz zespołem zdobył I miejsce i Grand Prix na 5th Azoty Tarnów International Jazz Contest (gdzie oceniał go m.in. Kenny Garrett), a także - I miejsce i Grand Prix- na konkursie Jazz Juniors. Współpracował z wieloma cenionymi zespołami i muzykami, m.in. Leszkiem Żądło, Wojciechem Groborzem, Zbigniewem Namysłowskim/ Big Band, Jarkiem Śmietaną, Michałem Urbaniakiem

DAWID FORTUNA - PERKUSJA
Jest absolwentem bydgoskiej szkoły muzycznej im. Artura Rubinsteina gdzie uczył się pod okiem znakomitego pedagoga Mirosława Żyty. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale muzyki klasycznej oraz jazzowej. Jego dotychczasowe osiągnięcia to udział w konkursach m. in. na Krokus Jazz Festiwal, Bielskiej Zadymce Jazzowej, Jazz nad Odrą (wyróżnienie - 2008), zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors 2011 z zespołem PeGaPoFo, udział w festiwalach w Polsce i zagranicą oraz przede wszystkim występy ze znakomitymi polskimi jazzmanami.

Mimo młodego wieku od niedawna jest członkiem kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego oraz zespołu New Bone. Był także członkiem kwartetu Zbigniewa Wegehaupta. Wraz z kolegami - Henrykiem Gradusem i Kubą Płużkiem współtworzą obiecującą formację - TTS Trio. Miał okazje występować m.in. z Januszem Muniakiem, Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, Adamem Pierończykiem, Joachimem Menclem, Wojciechem Groborzem, Dominikiem Wanią, Sebastianem Bernatowiczem, Wojciechem Karolakiem, Agą Zaryan, Pawłem Kaczmarczykiem, Jerzym Małkiem.

MAKSYMILIAN MUCHA - KONTRABAS
Kontrabasista urodzony w Czestochowie, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach obecnie mieszkajacy w Berlinie. Aktywny na polskiej i europejskiej scenie muzycznej.

Współpracował bądź współpracuje z takimi muzykami, jak: Dominik Wania, Adam Pierończyk, Mateusz Pospieszalski, Maciej Obara, Kuba Płużek, Elias Stemeseder, Max Andrzejewski. Wystepowal na wielu europejskich festiwalach, m.in. Jazzfest Berlin, Moers Festival, Warsaw Summer Jazz Days. Laureat wielu nagród na europejskich festiwalach, takich jak: Jazz Hoileaart w Belgii, Getxo Jazz w Hiszpanii czy Jazz Juniors.


źródło: http://www.nsiquartet.com/

Aktualny numer

Dołącz do nas