Aktualności

Lato w Ochotnicy Górnej

Koncert blues rockowego zespołu Sagittarius oraz występ artystów związanych z krakowską sceną to tylko niektóre propozycje, które przygotowała Ochotnica Górna na powitanie lata. Serdecznie zapraszamy.Zamów nowy numer magazynu -------------------------->
Buy the new issue of magazine--------------------------->Sagittarius – polski zespół blues rockowy założony w 1977 roku w Nowej Dębie.

Zespół, w którego w latach 1977–1979 w skład wchodzili Mirosław Jeżyk, Jerzy Lubera, Wiesław Widz, Wojciech Jasiński i Mariusz Moskalewicz, grał muzykę progresywnego rocka w stylu Genesis i Yes.

W 1981 roku grupa zaistniała w zupełnie odmienionym składzie pod wodzą Roberta Lubery i grając muzykę blues rockową. Zespół został laureatem Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Piosenki "OMPP" we Wrocławiu 84/85. Dzięki zajęciu 9. miejsca w tym przeglądzie zagrał jako laureat "Złotej Dziesiątki" na Festiwalu w Opolu w koncercie "Debiuty" 1985. Grupa była także uczestnikiem Festiwalu w Jarocinie[2] (występ nagrany przez radiową "Trójkę"), Blues TOP Sopot, Jesień z Bluesem, FAMA, Rawa Blues oraz Muzycznego Campingu w Brodnicy.

Utwory "Deszczowy blues" i "Stary jeep" często gościły na antenie krajowych stacji radiowych, a także znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów Uniwersytetu Columbia w USA.

W latach 80. ubiegłego wieku Sagittarius występował na wielu koncertach w kraju i poza jego granicami. Akompaniował podczas trasy koncertowej Tadeuszowi Nalepie.

Od 2011 roku zespół ponownie wznowił działalność w składzie: Robert Lubera, Andrzej Paprot, Andrzej Kosiorowski i Mariusz Moskalewicz.

Aktualny numer

Dołącz do nas