Aktualności

LATO 2015: Tematyka letniego numeru magazynu Polski Region Pieniny!

Już niedługo ukaże się nowy, letni numer magazynu "POLSKI REGION PIENINY"! Zapraszamy do zapoznania się z jego tematyką.
W KOLEJNYM NUMERZE / IN THE NEXT ISSUE

W kolejnym numerze, wciąż trzymając się nurtu Dunajca, zajmiemy się kajakarstwem górskim.
Szczawnica bowiem to stolica tego sportu, a nawet fenomen na skalę światową, ponieważ wychowała wielu olimpijczyków, w tym brązowego medalistę igrzysk i dwukrotnego mistrza świata w tej dziedzinie. Co ludzi ciągnie w odmęty dunajeckiego żywiołu, z czym się mierzą, co i po co chcą pokonać, jak walczą, gdzie trenują – o tym wszystkim napiszemy w letnim numerze.
Rozpoczniemy w nim także cykl o pracach w polu i o zapomnianych przedmiotach użytku codziennego, a także zajmiemy się dworami szlacheckimi, których w pienińskim regionie nie brakuje.

Holding on to the currents of the Dunajec, in the next issue we will concentrate on white water canoeing as Szczawnica is the capital of this sport and even a world-class phenomenon. The resort has trained plenty of champions, including an Olympic bronze medallist and a two times world champion in this field. What attracts people to the watery element of the Dunajec? With what standards do they compare themselves? What do they want to overcome and why? How do they compete, and where do they train? We will write all about this in the summer issue. We will also begin a series about work in the fields and forgotten items in everyday use. We will also inspect the manor houses of the nobility which are not in short supply in the Pieniny region.

Aktualny numer

Dołącz do nas