Aktualności

ARTYKUŁ Z NOWEGO NUMERU: Zbigniew Przychodzki - Kto gro i śpiwo, to jest dobry człowiek / Zbigniew Przychodzki - He who plays and sings must be a good man - Ryszard M. Remiszewski

Kolejnym artykułem z nowego numeru, który warto Państwu polecić, jest rozmowa ze Zbigniewem Przychodzkim, pasjonatem muzyki. Serdecznie zapraszamy!
Nowy numer magazynu "Polski Region Pieniny"----------------- >"Muzyka dla mnie jest syćkim, jo muzyce się oddaję, czuję ją, wiem, że żyję. Gdy mam smutne dni, gdy się nic nie darzy, biorę skrzypki, moje októwki, i se grywom i jakosi mi ulży, inaczej się czuję, wraca życie - powiedział Zbigniew Przychodzki zaraz na początku rozmowy, nawet na dyskretnie włączony dyktafon nie zwracał uwagi, po prostu mówił. Chciał to powiedzieć.
Najlepiej mu się gra, jak zamyka się w swoim pokoju, wtedy w ciszy czuje muzykę, otwiera się na nią i gasi smutki dnia..."

“Music is everything to me, I give myself to music, I feel it, and I know I’m alive. When sad days come, when nothing is going right, I’m taking my hollowed fiddle - my októwka, and I play, and somehow it gets easier. I feel differently, my life’s returning”, Zbigniew Przychodzki opened our conversation paying no heed even to the discreetly switched on recorder. He simply spoke. He wanted to say it. He finds playing easiest once he has locked himself in his room. Then, in silence, he feels music, opens to it, and uses it to quench the sorrows of the day..."


Ryszard M. Remiszewski


Cały artykuł znajdą Państwo w nowym numerze magazynu "Polski Region Pieniny"

You can find more in the latest issue of "Polski Region Pieniny" magazine. Enjoy.

Aktualny numer

Dołącz do nas