Aktualności

Koncert Młodej Podhalańskiej Filharmonii

Zapraszamy na koncert Młodej Podhalańskiej Filharmonii, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (27 czerwca) w kościele parafialnym w Krościenku n.D. Na skrzypcach - Agata Kawa-Cajler, dyrygent - Wojciech Czepiel.


KUP NOWY NUMER MAGAZYNU -------------------------------->
BUY THE NEW ISSUE OF MAGAZINE--------------------------->
Relacja z jednego ze wcześniejszych koncertów Młodej Podhalańskej Filharmonii:

"NOWY TARG. Do czego służy profesjonalna sala koncertowa z bardzo dobrą akustyką – pokazali pedagodzy i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fr. Chopina, zaprosiwszy w czwartkowy wieczór na swój wspólny koncert „Jesienne melancholie".

Młoda Podhalańska Filharmonia – bo pod taką nazwą koncertują wychowankowie PSM ze swoimi nauczycielami – dała tylko taką próbkę swoich możliwości, na jaką pozwolił półtoragodzinny program, rozpoczynający się koncertem Chóru Młodzieżowego pod dyrekcja Kseni Miśkiewicz, z akompaniamentem fortepianu. W sentymentalnym nieco repertuarze – bo jesień, jesień już... - zabrzmiały trąbki, skrzypce, flety, akordeony, fortepian. Wokalne talenty i umiejętności prezentowali soliści, duety, chórki.

Koncertujący wykonywali utwory m.in. Mieczysława Karłowicza, Glenna Milera, Claude Debussy"ego, Georga Haendala, Stanisława Moniuszki, Jana Sebastiana Bacha, Feliksa Mendelssohna, Henryka Wieniawskiego.

Finałem koncertu stały się solowy popis Ewy Kowalczyk w nieśmiertelnym przeboju Lucjana Kaszyckiego „Pamiętasz, była jesień..." i porywająca, równie gorąco oklaskiwana (przez pełną salę i galerię) wiązanka utworów w wykonaniu orkiestry PSM pod dyrekcją Marty Łapczyńskiej. „A te skrzydła połamane..." do słów Ernesta Brylla z towarzyszeniem orkiestry nuciło sporo osób w krzesłach."


źródło: http://www.podhaleregion.pl/

Aktualny numer

Dołącz do nas