Aktualności

"Śrubki" w Muzycznej Owczarni

Niezwykle ciekawy zespół "Śrubki" wystąpi już w najbliższy czwartek, tj. 30 kwietnia, w Muzycznej Owczarni. Serdecznie zapraszamy.

KUP NOWY WIOSENNY NUMER MAGAZYNU ----------------->
BUY THE NEW ISSUE OF MAGAZINE--------------------------->
Michał Jurkiewicz (Pan Śrubka) - kompozytor, aranżer, klawiszowiec, producent muzyczny, altowiolista, wokalista, miłośnik kolei (umie prowadzić prawdziwe pociągi). Pochodzi z Rzeszowa. Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie altówki. Od roku 2005 stale w zespole Grzegorza Turnaua, jest również autorem wielu aranżacji utworów wykonywanych przez G. Turnaua. Wystąpił w programie Must Be The Music jako Pan Śrubka i pod tym pseudonimem publikuje swoją twórczość. Był kierownikiem muzycznym wielu koncertów oraz programów tv.

Współpracuje stale z artystami: Ewa Bem, Zbigniew Wodecki, Andrzej Sikorowski, Grzegorz Turnau, Anna Serafińska, Zbigniew Zamachowski, Kuba Badach, Dorota Miśkiewicz, Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Jacek Królik. Jest autorem muzyki do musicalu „Bajka o jazzie”, muzyka została wydana w postaci płyty CD. Współpracuje (jako dyrygent) z big bandem Akademii Muzycznej w Katowicach. Wziął gościnny udział w wielu nagraniach płytowych. Wiosną 2009 ukazała się płyta: „Ewa Bem, Grzegorz Turnau oraz dzieci śpiewają Astrid Lindgren”, którą zaaranżował i wyprodukował.

W 2010 odbyła się premiera autorskiej płyty Michała pt. „Śrubki”, a w 2012 wydany został autorski album „Gra mandolina”. W latach 2006­2010 zbudował makietę kolejową w skali H0. W 2015 ukaże się wydawnictwo produkowane przez Michała - słuchowisko z muzyką Jerzego Wasowskiego z udziałem m.in. Ireny Santor, Doroty Miśkiewicz. Obecnie trwają prace związane z nagraniem nowego albumu Pana Śrubki który nosił będzie tytuł „W stronę słońca i kosmosu”. Premiera latem 2015.

Michałowi Jurkiewiczowi towarzyszy wokalistka Diana Ciecierska oraz zespół w składzie:
Damian Niewiński - perkusja
Łukasz Adamczyk - gitara basowa
Łukasz Belcyr - gitara akustyczna, gitara elektryczna
Kamil Barański - instr. klawiszowe

Aktualny numer

Dołącz do nas