Aktualności

SPOTKANIA Z KULTURĄ PIENIŃSKĄ: PIENIŃSKI STAND-UP

Wieczór w którym odkrywamy nowe spojrzenie na życie, świat, jego prawa i cykle. Jest to góralskie spojrzenie wg Piotra Gąsienicy. Serdecznie zapraszamy do Dworku Gościnnego.

JAZZ BAR
21 sierpnia (piątek), godz. 20:30
Wstęp: 25 złZamów nowy numer magazynu -------------------------->
Buy the new issue of magazine--------------------------->Piotr Gąsienica - Wieczór z bajarzem

Wieczór w którym odkrywamy nowe spojrzenie na życie, świat, jego prawa i cykle. Jest to góralskie spojrzenie. Czas wypełniony humorem i wyjątkowymi góralskimi ciekawostkami.
Piotr Gąsienica - znany i ceniony gawędziarz ludowy. Pietrek to brat łata. Nawet jeśli go bliżej nie znasz, oczaruje cię i zauroczy już po kilku zdaniach. Przepadłeś człecze, bo okazuje się, że znasz go od… zawsze. Jego gawędy autorskie, często w śpasy zamieniane, są efektem strzyżenia uchem od najmłodszych lat , bo ileż to można zapamiętać , zanotować, a później opowiedzieć słuchając baców w Jaworkach, smakując regionalnych potraw podczas konkursów, poznając ludzi jak Polska długa i szeroka. Pietrek z tych obserwacji czerpie obficie i opowiada prawdę ożyciu, o żywobyciu jakim je widzi góral z krwi i kości. Wieczorne bajanie z Pietrkiem to niezapomniany czas.

Aktualny numer

Dołącz do nas